معرفی و تحلیل بهترین فیلم های ترسناک 2021 از نگاه سایت فیگار

در این نوشتار به معرفی و بررسی چند فیلم ترسناک و مهم سال 2021 می‌پردازیم. در ادامه با مطلب بهترین فیلم های ترسناک 2021 همراه ما و سایت فیگار باشید.

حقیقتا ما سال 2020 را با گذر از فضاهایی بس غریب همچون کش و قوس‌هایی که در راستای بیماری کرونا گریبان‌گیر همه ما شد گذرانده‌ایم. در سال 2021 فیلم‌های ترسناکی اکران شدند که یا داستان و روایتی خاص و ناب را برای ما به تصویر کشدند یا از لحاظ فضاسازی بسیار شبیه دورانی است که پیرامون کووید – ۱۹ سپری کردیم.

سالی که گذشت آنقدر از جوانب مختلف سالی پر از لحظات وحشتناک بود که هر کسی می‌توانست از وقایعی که اطرافش گذشته یک فیلم ترسناک جدی با استانداردهای روایی بس هیجان‌انگیز بسازد. با این تفاسیر ساختن فیلم ترسناک و اکران آن در سال 2021 و یا حتی 2022 سخت‌تر شده است.

چرا که با توجه به اتفاق‌هایی که بر اثر این اپیدمی برای مردم افتاده آب از سر انسان‌ها گذشته و نه تنها از هیچ‌چیز در دنیای واقعی واهمه‌ای ندارند بلکه با اراده‌ای محکم‌تر و دلی پر از جرات به سمت آن‌ها برای شکست دادن ترس درونیشان می‌شتابند.

بهترین فیلم های ترسناک 2021

فیلمهای ترسناک 2021 که باید ببینید

فهرست فیلم‌هایی که قرار است در ادامه نوشتار بهترین فیلم های ترسناک 2021 به آن‌ها خواهیم پرداخت به شرح زیر است:

در حال حاضر و در دنیای اکنون به دلیل مسائلی که ذکر کردم ژانر ترسناک و دلهره‌آور از پرمخاطب‌ترین ژانر‌های دنیای اکنون محسوب می‌شود. سال پیش نمایش بسیاری از فیلم‌های محبوب و پر بیننده همچون A Quiet Place 2 و قسمت سوم فرانچایز  Conjuring به علت ویروسی بنام کرونا که همه دنیا را درگیر خودش کرده با تاخیر مواجه شد و به همین دلیل سالی که در آن هستیم باید منتظر آثار بیشتر و مهم‌تری باشیم.

بعد از زندگی در دنیای جدید سال 2020، که خودش را همچون یک فیلم ترسناک به رخ ما کشید، ممکن است با خود بگوییم دیگر به انتهای خط رسیده‌ایم. فیلم ترسناک دیگر نمی‌تواند آن‌چیزی باشد که خیال ما را راحت کند. درواقع آن‌چیزی نیست که بتواند خیال ما را راحت کند که ترسناک‌تر از اتفاقی که برای ما در سالی که گذشت افتاده است را بشوید و ببرد آن دور دورها.

در واقع بسیاری از ما دیگر با دیدن فیلم هایی مانند نقد فیلم ارتش مردگان (Army of the Dead 2021) دیگر احساس ترس و وحشتی که قبل‌تر حس می‌کردیم نخواهیم داشت. البته که فیلم‌های ترسناک هم محتوا، فرم و نوع نگاه خود را به سمت مسائلی انسانی از جمله وحشت وجود و ایجاد فقر و رسیدن به پول را دست‌مایه کاری خود قرار داده‌اند.

اما اگر از آن دسته کسانی هستید که دلتان می‌خواهد بعضی مواقع به شکل کنترل‌شده ترس را تجربه کنید و از فضایی که در آن گرفتار شده‌اید دربیایید، سال ۲۰۲۱ نیز فیلم‌هایی قابل توجه را برای ما دارد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با بهترین فیلم های ترسناک 2021 تاکنون آشنا کنیم.

۱- فیلم Separation

بهترین فیلم ترسناک, فیلم های ترسناک 2021, فیلم ترسناک 2021
بهترین فیلم ترسناک, فیلم ترسناک 2021
 • کارگردان: ویلیام برنت بل
 • نویسندگان: نیک آمادئوس، جاش براون
 • بازیگران: ممی گامر، پیتر فرند، وایولت مک گرا، مدلین برووِر
 • تدوین: تیم میرکوویچ
 • جلوه‌های بصری: دیوید گدی
 • فیلمبردار: کارل والتر لیندل لاوب

پایان فیلم Separation نیز زیاد چنگی به دل نمی‌زند. با اینکه شاهد پیچشی در ساختار روایت فیلم هستیم اما سر وقت این اتفاق نمیافتد. به نوعی نوش‌دارو بعد مرگ سهراب است.

نقطه قوت این فیلم بخش بصری آن است که می‌تواند بین فیلم‌های ترسناک حرفی برای گفتن داشته باشد. داستان به شکل کلی یکواخت است. چند سکانس ترسناک وجود دارد که بیشتر چندش‌آور است تا رعب‌آور.

وحشت عنصری است که در این فیلم به بهترین شکل خودش عمل نمی‌کند. به طرزی که شخصیت‌ها و غم و حراسشان برای ما کمترین اهمیت را پیدا می‌کند. این رفتارهای شبح گونه نیز تا چرخش داستان در پایان فیلم ماهیتش مشخص نمی‌شود. بگذارید این‌طور بگویم که نحوه پیاده‌سازی سکانس‌های وحشت نیز تقریباً احمقانه و کودکانه است.

فیلم جدایی فیلم ترسناک خوبی نیست. شاید از تماشای فیلم لذت ببرید اما می‌توان برای پر کردن اوقات فراغت به دیدن این فیلم خود را مشغول کنید. در مورد این فیلم نباید دنبال یک اثر حرفه‌ای و درجه یک باشید. یکی از بهترین فیلم های ترسناک 2021 که توجه کمتری به آن شد همین فیلم است.

نقد فیلم جدایی

بهترین فیلم های ترسناک 2021
بهترین فیلم های ترسناک 2021

قبل از هر چیز باید اذعان داشت که هسته اصلی فیلم خلاقانه بوده است. ایده روح یک مادر خشمگین و سرخورده که نتوانسته بچه‌اش را برای خودش نگه دارد و دستش از دنیا کوتاه شده.

مادری که برای نشان دادن حس انتقام و کینه‌ورزی خود حتی حاضر است آرامش و سلامت دختر کوچکش را نیز به خطر بیندازد، چه رسد به همسر سابق و هر کسی که پا را از درب خانه جلوتر می‌گذارد.

چنین به نظر می‌رسد که گویا کارگردان فیلم، از یک جایی به بعد علاقه‌اش را نسبت به داستان و کاراکترهای نگون‌بختش از دست داده است و با یک هیولای پیش پا افتاده سر و ته قضیه را هم آورده است.

نقد کامل فیلم جدایی

بیشتر بخوانید:

۲- فیلم The Djinn

بهترین فیلم ترسناک 2021, بهترین فیلم 2021 ترسناک, بهترین فیلم های 2021 ترسناک
بهترین فیلم ترسناک 2021, بهترین فیلم 2021 ترسناک, بهترین فیلم های 2021 ترسناک
 • کارگردانان: دیوید چاربونیر، جاستین پاول
 • نویسندگان: دیوید چاربونیر، جاستین پاول
 • بازیگران: ازرا دوی، راب براونستین، توی پو
 • موزیک: متیو جیمز (Matthew James)
 • کشور: آمریکا ؛ بهترین فیلم ترسناک 2021
 • زبان: انگلیسی
 • مدت زمان فیلم: 82 دقیقه

فیلم The Djinn در ژانر ترسناک روایت پسری لال به نام دیلان است که با داشتن گذشته‌ای خاص، خود را برای مرگ مادرش و همچنین لال بودنش سرزنش می‌کند، و حالا باید به خانه پدر خود نقل مکان کند.

یک خانه جدید می‌تواند ترسناک باشد، البته فقط به این دلیل که هیچ‌وقت آن خانه را نشناخته باشید. این ترسناک‌ترین نکته در رابطه با فیلم The Djinn است. یک فیلم ترسناک جدید در مورد جنی شیطانی به دنبال پسری نوجوان که از فرصت حرف زدن به دور است. این جمله ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما در فیلم الجن واقعاً طرح زیادی وجود ندارد و اتفاق بیشتری نمی‌افتد.

نکته قابل توجه نام فیلم است، که از نظر بسیاری از منتقدان؛ انتخاب درستی نبوده. چرا که تعریف جن و داستان فیلم ارتباط ضعیفی را می‌توانند بین همدیگر پیدا کنند. و به همین دلیل انتظار مخاطب با توجه به اسم فیلم نسبت به ساختار روایت آن متفاوت است.

نقد فیلم الجن

بهترین فیلم های ترسناک 2021
بهترین فیلم های ترسناک 2021

نکته قابل توجه نام فیلم است، که از نظر بسیاری از منتقدان؛ انتخاب نادرستی است. چرا که تعریف جن و داستان فیلم ارتباط ضعیفی دارند. و به همین دلیل انتظار مخاطب با توجه به اسم فیلم نسبت به خط داستانی آن متفاوت است. می‌توانستند از نام‌هایی مثل کتاب سایه ها، برآورده کننده ی آرزو و امثالهم که انتخاب های مناسب تری هستند برای عنوان فیلم انتخاب کنند.

نقد کامل فیلم الجن

بیشتر بخوانید:

۳- فیلم In the Earth 

ترسناک ترین فیلم 2021, ترسناک ترین فیلم های 2021, فیلم های 2021 ترسناک, فیلم 2021 ترسناک
ترسناک ترین فیلم 2021, ترسناک ترین فیلم های 2021
 • کارگردان: بن ویتلی
 • تهیه کننده: اندی استارک
 • نویسنده: بن ویتلی
 • بازیگران: جوئل فرای، الورا تورچیا، هایلی اسکورز و ریس شرسمیت
 • موسیقی: کلینت منسل
 • فیلمبردار: نیک گلیسپی
 • تدوین: بن ویتلی ؛ بهترین فیلم 2021 ترسناک
 • شرکت تولید کننده: راک فیلمز و نئون
 • کشور: امریکا
 • زبان: انگلیسی

فیلم در زمین در حال و هوای بیماری همه گیر COVID-19 نوشته و به تصویر کشیده شده است، اما در مورد خود ویروس بیماری کووید نیست. وینتلی کارگردان این فیلم با الهام از شرایط حال حاضر در جهان، ناشی از شیوع ویروس، عامل بیماری‌زای سینمایی خود را تقریبا به شکل یک معما به تصویر می‌کشد. که واکنش‌های شخصیت‌های اصلی، ما را به سمت هدف وی و روایت فیلم می‌کشاند.

متأسفانه، ساختار روایت بیشتر فضایی گیج کننده را به همراه دارد تا جذاب. نه تنها پیگیری و درک آنچه اتفاق می‌افتد در طول فیلم پیچیده و پیچیده تر می‌شود، بلکه انتهای فیلم و داستان نیز چندان راضی کننده به تصویر کشیده نمی‌شود.

اما یکی از نکات بسیار خوبی را که می‌شود در این فیلم به آن اشاره کرد و بسیار هم مثبت عمل می‌کند این بود که ویتلی از مانور دادن روی مشخصات ویروسی که در فیلم وجود دارد، امتناع می‌ورزد و نیازی هم به این کار ندارد. وی یکی از کارهایی مهم و اساسی که در فیلم در زمین می‌کند این است که بجای گفتن، نشان می‌دهد.

ولی فیلم، در عین حال که حس شوخ طبعی پیچیده‌ای را به بیننده منتقل می‌کند؛ آنها سعی می‌کنند وحشت جهان و تأثیر انزوای اجباری را در حالی که فیلم به قسمتهای سورئال و روانشناختی خود نزدیک می‌شود، منعکس کنند.

بررسی خلاصه فیلم در زمین

بهترین فیلم های ترسناک 2021
بهترین فیلم های ترسناک 2021

نقاط قوت:

 • فیلمبرداری
 • موسیقی

نقاط ضعف:

 • روایت
 • پرداخت شخصیت

۴- فیلم شنیده‌ها و دیده‌ها Things Heard & Seen 

بهترین فیلم ترسناک, فیلم های ترسناک 2021, فیلم ترسناک 2021
بهترین فیلم ترسناک, فیلم ترسناک 2021
 • کارگردان: شاری اسپرینگر برمن و رابرت پولچینی
 • تهیه‌کننده: استفانی آزپیازو، آنتونی برگمن، جولی کوهن و پیتر کرون
 • نویسنده: شاری اسپرینگر برمن و رابرت پولچینی بر پایه رمانی از: الیزابت براندیج
 • فیلم‌بردار: لری اسمیت
 • تدوین‌گر: لوئیز فورد
 • شرکت تولید: لایکلی استوری
 • توزیع‌کننده: نتفلیکس ؛ بهترین فیلم های 2021 ترسناک
 • کشور: ایالات متحده آمریکا
 • زبان: انگلیسی

Things Heard and Seen تا حدی یک فیلم ترسناک گوتیک (موضوعات به کار رفته در این سبک بر اساس وحشت، عاشقانه و ملودرام دسته‌بندی می‌شوند) است و بخشی دیگر پرتره‌ای از ازدواج می‌باشد که در طول فیلم از هم می‌پاشد.

جنبه ماورا طبیعی شنیده ها و دیده ها هرگز به اندازه یک آشفتگی زناشویی نمی‌تواند گیرا باشد. شخصیت جورج (جیمز نورتون) در این فیلم ممکن است کاریزماتیک باشد اما او همچنین یک خود شیفته و دروغگوی بیمارگونه است. درواقع نورتون تماشای وخیم ذهن بهم ریخته و تنش‌های بیرونی خود را کاملاً لذت بخش ارائه می‌کند.

متأسفانه، وقتی نیروهای فوق‌طبیعی وارد فیلمنامه و ساختار روایت فیلم می‌شوند، اغلب هیچ سرنخی را جهت چگونگی ارتباط هر آنچیزی که در تصویر حضور دارد با درد عاطفی بین زن و شوهر در دنیای واقعی ما پیدا نمی‌کنیم. و گاهی اوقات همه چیز در فیلم به شدت بهم ریخته و شلوغ حس می‌شود.

نقد فیلم شنیده‌ها و دیده‌ها

بهترین فیلم های ترسناک 2021
بهترین فیلم های ترسناک 2021

جنبه ماورا طبیعی (بهترین فیلم های ماوراءالطبیعه 2022) فیلم شنیده ها و دیده ها هرگز به اندازه یک آشفتگی زناشویی گیرا نیست. جورج ممکن است کاریزماتیک باشد اما او همچنین یک خود شیفته و دروغگوی بیمارگونه می‌باشد. درواقع نورتون تماشای وخیم ذهن بهم ریخته و تنش‌های بیرونی خود را کاملاً لذت بخش ارائه می‌کند.

فیلمنامه شری اسپرینگر برمن و رابرت پولچینی، سعی می‌کند به تعلیق روانشناختی (معرفی و تحلیل بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ) وارد شود، به عنوان راهی برای شکل دادن به یک وحشت. اما این فضاسازی چیزی بیشتر از یک وصله در یک حفره عمیق نیست و ناامیدی را که در مدت زمان طولانی 121 دقیقه دریافت می‌کنیم جبران نمی‌کند.

5- فیلم The Scary House 

بهترین فیلم ترسناک 2021, بهترین فیلم 2021 ترسناک, بهترین فیلم های 2021 ترسناک
بهترین فیلم ترسناک 2021, بهترین فیلم 2021 ترسناک, بهترین فیلم های 2021 ترسناک
 • کارگردان: دنیل پروچاسکا (Daniel Prochaska)
 • نویسنده: مارتینا وایلدنر
 • فیلنامه نویسان: مارسل کاونتل، تیمو لومبک
 • ستارگان: لئون اورلاندیانی، ماری ویچسلر، ژولیا کوچیتز
 • نام دیگر: Das schaurige Haus
 • مدت زمان: 100 دقیقه
 • کشور: اتریش
 • زبان: آلمانی

نوجوانان، دوستان جدید، روستایی کوچک، معماگونه، همه این‌ها موارد مناسب و مفاهیم خوبی هستند که در فیلم خانه ترسناک که در سال 2020 تولید شده به آن‌ها پرداخته شده است. کمبود خلاقیت و تفکری که باعث ابداع محتوایی نو بشود در فیلنامه فیلم The Scary House و اقتباس از کتاب کودکانه مارتینا وایلدنر دلیل بر این نیست که فیلم سرگرم کننده نباشد و ارزش دیدن را نداشته باشد. حتی نوستالژی‌های ترسناک را نیز یادآوری می‌کند.

شرایط اتریش یک امتیاز بزرگ برای این فیلم است؛ مناظر طبیعی خارق‌العاده، معماری کلاسیک و لباس‌های سنتی. این موارد عناصری هستند که به خانه عجیب و غریب کمک می‌کند تا از جنبه‌ی بصری خود را از فیلم های مشابه متمایز کند. از بهترین فیلم های ترسناک 2021 که در سایت فیگار نقد آن بسیار قابل توجه بوده است.

نقد فیلم خانه ترسناک

بهترین فیلم های ترسناک 2021
بهترین فیلم های ترسناک 2021

از نظر بازیگری، همه چیز کاملا کلیشه اتفاق افتاده است اما بین بازیگران ارتباط تقربا مناسبی را می‌شود دید که باعث لذت بردن از فیلم می‌شدند. کاراکترها از شخصیت‌پردازی به شدت ضعیفی برخوردار هستند و کاملا آبکی ایفای نقش کرده بودند. شاید بهتر بود دقت بیشتری در این مسئله اعمال می‌شد. کاراکترهایی وارد داستان شدند که نهایتا هیچ تاثیری در خط داستانی نداشتند؛ فضا را نه ترسناک‌تر کردند و نه خنده‌دارتر، کاملا حضوری بی‌فایده.

کمبود خلاقیت در فیلنامه فیلم خانه ترسناک و اقتباس کودکانه است. اما دلیل بر این نیست که فیلم سرگرم کننده نباشد و ارزش دیدن نداشته باشد. اما اگر به دنبال تماشای فیلمی ترسناک هستید، این فیلم گزینه مناسبی نخواهد بود.

6- فیلم Spiral

ترسناک ترین فیلم 2021, ترسناک ترین فیلم های 2021, فیلم های 2021 ترسناک, فیلم 2021 ترسناک
ترسناک ترین فیلم 2021, ترسناک ترین فیلم های 2021

عوامل فیلم مارپیچ Spiral

 • کارگردان: درن لین بوسمن
 • نویسندگان: جاش استولبرگ، پیت گلدفینگر
 • تهیه کنندگان: مارک برگ، جیسون کنستانتین، کتورا کستین
 • بازیگران: کریس راک، مکس مینگلا، ساموئل ال جکسون، ماریسول نیکولز، زویی پالمر، جنل ویلیامز

در فیلم مارپیچ قاتل هر کسی را مورد توجه قرار نمی‌دهد بلکه ماموران پلیس فاسدی که دروغ را سرلوحه زندگی خود قرار داده‌اند، طعمه اصلی این جانی خطرناک به شمار می‌روند. قاتل فیلم مارپیچ Spiral به طور نمادینی زبان این پلیس‌ها را از بیخ بیرون می‌کشد. که از این بابت، فیلم مارپیچ 2021 آخرین فیلم از سری اره بسیار هوشمندانه عمل کرده است.

ساختار روایت فیلم مارپیچ می‌توانست با اعمال تغییرات کوچکی، خود را از زیر سایه نام اره بیرون بیاورد و به عنوان فیلمی جدید بدون چسبیدن به موفقیت‌های قبلی این سری فیلم، هویتی مستقل داشته باشد. از بهترین فیلم های ترسناک 2021 است که در این لیست وجود دارد و می‌تواند طرفداران سری اره را ارضا کند؛ اما با پایانی ضعیف‌تر.

نقد فیلم مارپیچ

بهترین فیلمهای ترسناک 2021
بهترین فیلمهای ترسناک 2021

در نقد فیلم Spiral (مارپیچ 2021) باید گفت که این فیلم به زیبایی تمام، یکی از ترسناک‌ترین ویلن‌های ژانر وحشت در دو دهه اخیر را با یکی از ترسناک‌ترین مشکلات اجتماعی حال حاضر پیوند زده است. این فیلم بدون اشاره مستقیم به سیاه پوستان، در زیر پوست خود و در لایه‌های زیرین به این پدیده اشاره دارد و به طور ضمنی به این مسئله می‌پردازد.

نقد کامل فیلم Spiral 2021

۷- فیلم Army of the Dead 

بهترین فیلم ترسناک, فیلم های ترسناک 2021, فیلم ترسناک 2021
بهترین فیلمهای ترسناک 2021
 • کارگردان: زک اسنایدر
 • تهیه‌کننده: دبورا اسنایدر، زک اسنایدر و وسلی کالر
 • فیلمنامه‌نویس: سای هاتن، زک اسنایدر و جوی هارولد
 • داستان: زک اسنایدر
 • بازیگران: دیوید باتیستا، الا پورنل، آنا د لا رگه‌را، ماتیاس شوایگهوفر، نورا آرنزدر، هیرویوکی سانادا، رائول کاستیلو، مایکل کاسیدی و گرت دیلاهانت

فیلم army of the dead یک فیلم عالی و بدون اشتباه و کامل نیست، برخی از جوانب این فیلم خیلی عمیق نیستند و در طول زمان 2.5 ساعت، می‌توان گفت 30 دقیقه آن را می‌توان کاست. با این وجود، به طور کلی، هنوز هم سیل عظیمی از انرژی مخاطبان جهت سرازیر شدن به دیدن این فیلم را می‌توان حس کرد و پادزهر تازه کننده‌ای برای فیلم‌های ابرقهرمانی جدی و پر سر و صدا می‌باشد.

اسنایدر برای اولین بار ایده اصلی این طرح را دقیقا پس از اتمام اولین فیلم خود در سال 2004، بنام Dawn of the Dead، ایجاد کرد و اولین پیش‌نویس فیلمنامه را یک دهه پیش به نگارش درآورد. این فیلم چیزی بیش از خط شروع یک کلانشهر آمریکایی تحت محاصره زامبی‌ها، هیچ ارتباط مستقیم روایی دیگری را در حود به وجود نمی‌آورد، حداقلش این است که من پیدا نمی‌کنم. هرچند مخاطبان نوستالژیک فیلم‌های زامبی محور با این مسئله مشکل خاصی ندارند هیچ بلکه بسیار برخورد مناسبی را دارند.

در این فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز بسیار طولانی و بسیار خشن از Zack Snyder با زامبی‌هایی روبرو می‌شویم که قدرت ویژه‌ای دارند. پیش فرض این است که، باید توسط زامبی‌های اسنایدر آسیب ببینیم. یکی از پر طرفدارترین و بهترین فیلم های ترسناک 2021 که بسیار مورد توجه قرار گرفت همین فیلم است که باید دید.

نقد فیلم ارتش مردگان

بهترین فیلم 2021 ترسناک
بهترین فیلم 2021 ترسناک

این فیلم بنظر ارزش کمتری از فیلم “World War Z” است، کمتر از فیلم خوب “Ocean” از هوش و نبوغ استفاده می‌کند، و شاید الهام بخش این فیلم army of the dead شاید فیلم “محافظان کهکشان” ساخته جیمز وان باشد. با این وجود یک کشمکشی دلپذیر در آخرین فیلم زک اسنایدر وجود دارد که نمی‌شود انکار شد و شما را گرفتار آن خواهد کرد.

اسنایدر فیلم را با مسائل رنگارنگ مزین می‌کند: زامبی‌های خاص و غریب؛ تله‌های عجیب که برای رسیدن به گاوصندوق باید از آن‌ها عبور کرد. او همچنین زامبی‌ها را به دو نوع تقسیم می‌کند: پشمالوها و آلفا، که همگی توسط زئوس (ریچارد سانترون) هدایت می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

۸- فیلم Censor

بهترین فیلم ترسناک 2021, بهترین فیلم 2021 ترسناک, بهترین فیلم های 2021 ترسناک
بهترین فیلم ترسناک 2021
 • کارگردان: پرانو بِیلی-باند
 • بازیگران: نیام الگار، مایکل اسمایلی، نیکولاس برنز، وینسنت فرانکلین
 • تهیه کنندگان: مری برک، نایومی رایت
 • نویسندگان: پرانو بِیلی-باند،، آنتونی فلچر

این فیلم از آن دسته فیلم‌هایی است که به دلیل موقعیت خاص شخصیت اصلی به عنوان کسی که در کار خود با فیلم‌ها سر و کله می‌زند، به شکل خاصی توانسته مرز بین فیلم و واقعیت درون فیلم را از بین ببرد. به این ترتیب با یک جریان شناور روبرو هستیم که ترکیبی است از جهانی که شخصیت اصلی ما در آن زندگی می‌کند و دنیای درون فیلم‌هایی که از زیر تیغ سانسور عبور می‌دهد.

متاسفانه این فیلم در انتها اتفاقی که می‌افتد را به وضوح شرح نمی‌دهد. کل ماجرا از پس هاله‌ای از ابهام دیده و شنیده می‌شود که توی ذوف بیننده خواهد زد. حتما این فیلم می‌تواند جزو بهترین فیلم های ترسناک 2021 باشد که شما با دیدنش لذت خواهید برد.

نقد فیلم سانسور

ترسناک ترین فیلم های 2021
ترسناک ترین فیلم های 2021

این فیلم از آن دست فیلم‌هاست که به دلیل موقعیت ویژه بازیگر اصلی به عنوان کسی که در شغل خود با فیلم‌ها سر و کار دارد، به نرمی و زیرکی توانسته مرز بین فیلم و واقعیت درون فیلم را از بین ببرد. به این ترتیب با یک جریان سیال روبروییم که ترکیبی است از جهانی که انید در آن زندگی می‌کند و دنیای درون فیلم‌هایی که از زیر تیغ سانسور عبور می‌دهد.

همین تمیز ندادن واقعیت از فیلم ترسناک‌ترین اتفاقی است که برای هر کسی می‌تواند اتفاق بیفتد به ویژه یک سانسور که دشمنش همین دست فیلم‌ها هستند و عمری را به معدوم کردن این صحنه‌ها گذرانده‌اند. در واقع انید به پشت صحنه یک فیلم سر زده است که تمام این اتفاقات شروع می‌شوند.

نقد کامل فیلم سانسور

۹- فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It

ترسناک ترین فیلم 2021, ترسناک ترین فیلم های 2021, فیلم های 2021 ترسناک, فیلم 2021 ترسناک
ترسناک ترین فیلم 2021
 • کارگردان: مایکل چاوز
 • نویسندگان: جیمز وان، دیوید لسلی،
 • تهیه کنندگان: ریچارد برنر، ماکل کلیر، جادسون اسکات
  بازیگران: ورا فارمیگا، پاتریک ویلسون

در این فیلم ما با یک پرونده قتل مواجه می‌شویم که شواهد خبر از دخالت نیروهای اهریمنی ما را مطلع می‌کند و به نظر می‌رسد انگیزه روشنی برای این عمل شنیع وجود ندارد. در دنیای واقعی درگیر شدن پلیس با پرونده‌های ماورا الطبیعه زیاد معمول نیست که دراین فیلم می‌توان این درگیری را که به خوبی به تصویر کشیده شده است شاهد باشید.

این فیلم ثابت می‌کند چاوز فیلم‌سازی قابل است که در ژانر ترسناک به خوبی می‌تواند خودی نشان دهد و مدام در حال پیشرفت است. او به نسبت فیلم قبلی خود یعنی طلسم لا لورونا The Curse Of La Llorona به پیشرفت قابل توجهی دست یافته و از خود فیلمی را به جا گذاشته که به نظر من بهتر از کاری بود که  جیمز وان کرد. در نقد فیلم احضار 3 می توان ادعا کرد شاید یکی از خوش‌ساخت ترین و منسجم‌ترین فیلم‌های ترسناک سال جاری و ده سال گذشته است.

نقد فیلم احضار 3

بهترین فیلم های ترسناک 2021
بهترین فیلم های ترسناک 2021

داستان، شخصیت‌ها، نیروهای اهریمنی، قربانی‌ها و از همه مهمتر این دو کارآگاه پرونده‌های ماوراءالطبیعه همه و همه در این فیلم سوم به اوج پختگی خود رسیده و می‌درخشند. فیلم‌برداری، جلوه‌های بصری و جلوه‌های ویژه فیلم بی نظیر است و اینجاست که تفاوت یک فیلم ترسناک موفق با یک فیلم ترسناک متوسط و ضعیف‌تر مانند نامقدس (The Unholy) مشخص می‌شود. تیم بازیگران احضار سه نیز به شدت حرفه‌ای هستند و با بازی‌هایی روبرو هستیم که مو بر تنتان سیخ می‌کنند و خواب آسوده را از چشمانتان می‌ربایند.

نقد کامل فیلم احضار 3

۱۰- فیلم A Quiet Place Part II

بهترین فیلم ترسناک, فیلم های ترسناک 2021, فیلم ترسناک 2021, بهترین فیلم ترسناک 2021, بهترین فیلم 2021 ترسناک, بهترین فیلم های 2021 ترسناک, ترسناک ترین فیلم 2021, ترسناک ترین فیلم های 2021, فیلم های 2021 ترسناک, فیلم 2021 ترسناک
بهترین فیلم های ترسناک 2021
 • کارگردان: جان کرازینسکی
 • تهیه کنندگان: مایکل بای، اندرو فرم، برد فولر، جان کرازینسکی
 • نویسنده: جان کرازینسکی
 • بازیگران: امیلی بلانت، کلین مورفی، میلیسنت سیموندز، نوآ جوپ، جایمن هانسو، وین دووال، جان کرازینسکی

فیلمی به ظاهر پیچیده، ترکیب سه داستان. داستان اول ماجرای ریگان و امت در جنگ، داستان دوم تلاش مادر برای برگشت به روستا و تهیه دارو برای مارکوس و داستان آخر؛ ماندن مارکوس در پایگاه و نگهداری از نوزاد. آنان پا به دنیایی می‌گذارند که بسیار کم از آن می‌دانند و خیلی زود متوجه می‌شوند که موجوداتی که با صوت شکار خود را رصد می‌کنند، تنها تهدیدی نیستند که آن‌ها را مورد توجه قرار داده‌اند.

فیلم دارای فضایی بسیار لطیف در عین ترسناک بودن آن می‌باشد، در واقع وجود این پارادوکس در ساختار روایت این فیلم، به دلیل تمرکز زیاد بر روی خانواده و تلاش آنها فضایی متفاوت و گیرا را به تصویر می‌کشد. در انتها باید تاکید کنم که سایت فیگار تماشای این فیلم را حتما پیشنهاد می‌کند. یکی از بهترین فیلم های ترسناک 2021 که بسیار هم سر و صدا کرد همین فیلم است که باید ببینید.

در انتها همانطور که متوجه شدید، یکی از ویژگی‌های مقاله بهترین فیلم‌های ترسناک 2021 که خواندید این است که به هیچ‌وجه سعی در تعریف مطلق از فیلم‌های انتخابی خود را نداشتیم. چیزی که باید در رابطه با نگاه ما در رابطه با این فیلم‌ها بدانید را گفتیم و گاهی از فیلم متنفر هم بودیم. اما چون فیلم دیگری برای معرفی تا به اینجا نداشته‌ایم مجبور به معرفی آن‌ها شدیم.

نقد فیلم یک مکان ساکت

بهترین فیلم های ترسناک 2021
بهترین فیلم های ترسناک 2021

بدترین سناریوی کابوس والدین چه می‌تواند باشد؟ نظرتان در مورد وحشت آخرالزمانی (بهترین فیلم های آخرالزمانی 2022) و هیولاهایی که تلاش می‌کنند حضور شما را به خطر بیاندازند در حالی که فرزندان جوان بی پناه دارید چیست؟ باید به هر قیمتی که شده امنیت خود را حفظ کنید؟

فیلم دارای فضایی بسیار گرم در عین ترسناک بودن آن، به دلیل تمرکز زیاد بر روی خانواده و تلاش آنها می‌باشد. اما با این همه سایت فیگار تماشای این فیلم را برای کسانی که ناراحتی‌های قلبی دارند پیشنهاد نمی‌کند.

در هر صورت این مقاله هر ماه به روز می‌شود و تا انتهای سال 2021 می‌توانید با ۱۰ فیلم برتر ترسناک سال 2021 در هر ماه از نظر منتقدین سایت فیگار آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های ترسناک 2021 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.