فرادرس

معرفی و تحلیل بهترین فیلم های کره ای 2022 از نگاه سایت فیگار

برای شناختن بهترین فیلم های کره ای 2022 در مطلب جدید همراه ما باشید. جدیدترین‌ و مهم‌ترین‌ فیلم‌های کره‌ای در نوشتار فیگار معرفی شده‌اند.

فیلم های کره ای و سریال‌های کره‌ای از نظر مخاطب جایگاه خوبی دارند. این فیلم‌ها در سراسر جهان تماشا می‌شوند. سریال بازی مرکب که این مسئله را نشان می‌دهد، مانند مهر تایید است. فیلم‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، می‌توانند جایگاه مناسبی در لیست بهترین فیلم های کره ای 2022 دریافت کنند.

بهترین فیلم های کره ای 2022

جدیدترین‌ها از نگاه سایت فیگار

فهرست بهترین فیلم های کره ای در سال 2022 که در این نوشتار تهیه شده‌اند:

به محض منتشر شدن هرکدام از این فیلم‌ها تحلیلشان اضافه خواهد شد.

جدیدترین فیلم های کره ای, بهترین فیلم های کره ای در سال 2022, فیلم کره ای جدید, فیلم های 2022 کره ای
بهترین فیلم های کره ای در سال 2022

فیلم‌های کره‌ای هر ساله در ژانرهای مختلف عاشقانه، اجتماعی، اکشن،‌ درام و جنایی ساخته می‌شوند. در این مطلب سعی بر آن بوده است که از هر ژانری، یک نمونه مثال زده شود.

با دنبال کردن صفحه اینستاگرام فیگار می‌توانید اخبار سینمای ایران و جهان و مطالب روز فیگار را دنبال کرده، ذخیره نموده و در فرصت مناسب به مطالعه آن بپردازید. بر لینک ذیل کلیک نمایید تا به صفحه اینستاگرام فیگار منتقل شوید:


علاوه بر شناخت جدیدترین فیلم های کره ای 2022 می‌توانید نوشتار ذیل از سایت فیگار را نیز مشاهده نمایید:

2037

بهترین فیلم های کره ای 2022
فیلم کره ای جدید
 • کارگردان: Mo Hong Jin
 • ستارگان: Hong Ye Ji ،Kim Ji Young ،Shin Eun Jung
 • ژانر: درام

یون یانگ 19 سال سن دارد و به همراه مادرش زندگی می‌کند. در کنار کار پاره‌وقتی که انجام می‌دهد، برای آزمون خدمات مدنی نیز آماده می‌شود. او دوست دارد که همانند دیگر دوستانش به مدرسه برود، اما به خاطر مادرش که مشکل شنوایی دارد، امتحان را در اولویت قرار می‌دهد تا هر چه زودتر در آن قبول شود.

صرف نظر از قلب خوب و اراده صادقانه یونگ، حوادث غیرمنتظره او را از یک قربانی به قاتل تبدیل می‌کند. زندانی می‌شود و در آنجا با نام زندانی شماره “2037” به جای “یون یانگ” خطاب می‌شود.

در یک موقعیت ناامید کننده، همبندانش در سلول شماره 12، که هر کدام داستان‌ خاص خودشان را دارند، دست یاری برای محافظت از یون یانگ دراز می‌کنند. این فیلم در سایت My Dreama List امتیاز 9.6 را از 10 دریافت کرده است و در لیست بهترین فیلم های کره ای 2022 قرار می‌گیرد.

Cassiopeia

بهترین فیلم های کره ای 2022
بهترین فیلم کره ای 2022
 • کارگردان: Shin Yeon Shick
 • ستارگان: Ahn Sung Ki، Seo Hyun Jin ،Joo Ye Rim
 • ژانر: درام

Cassiopeia یکی از بهترین فیلم های کره‌ایست که امتیاز 10 را از سایت My Drama List کسب کرده است. داستانی در مورد زوال عقل و رابطه یک پدر و دختر در این فیلم به نمایش گذاشته شده است.

Cassiopeia درخشان‌ترین صورت فلکی است و در کنار ستاره شمالی قرار دارد. صورت فلکی W شکل Cassiopeia در مدت 23 ساعت و 56 دقیقه به دور ستاره شمالی می‌چرخد. از ستاره شمالی برای جهت‌یابی و پیدا کردن راه استفاده می‌شود. کاسیوپیا به‌عنوان صورت فلکی مادر در طول روز دور ستاره شمالی که راهنما است می‌چرخد. بنابراین، Cassiopeia راهنمای مهمی برای یافتن ستاره شمالی است.


ضمن آشنایی با بهترین فیلم های کره ای 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


هنگامی که گم شدید، می توانید از Cassiopeia برای پیدا کردن ستاره شمالی استفاده کنید و سپس از ستاره شمالی برای تعیین جهت استفاده کنید. معنای خانواده در نیز به همین صورت است. مانند ستاره شمالی، مستقیماً مسیر زندگی را به شما نمی‌گوید، اما مانند کاسیوپیا، به طور غیرمستقیم از شما حمایت و محافظت می‌کند.

این بدان معناست که خانواده همیشه در کنار شما هستند و وقتی راه خود را در زندگی گم می‌کنید، بی سر و صدا از شما محافظت می‌کنند. “سو جین” یک وکیل موفق است. پس از طلاق، او به عنوان یک وکیل و یک مادر زندگی کاملی دارد.

او دخترش “جینا” را برای تحصیل در آمریکا آماده می‌کند. پدرش “این وو” نیز با آن‌ها زندگی کرده و از نوه‌اش مراقبت می‌کند. “سو جین” پس از یک تصادف رانندگی به طور ناگهانی مبتلا به آلزایمر می‌شود. پدرش در کنار سو جین مانده و از او محافظت می‌کند؛ زیرا او به تدریج به دلیل از دست دادن حافظه، به یک کودک خردسال تبدیل می‌شود.

The Goblin

بهترین فیلم های کره ای 2022
فیلم های 2022 کره ای
 • ستارگان: Jo Dong Hyuk ،Lee Wan ،Im Jung Eun
 • نام فارسی: خون از آب غلیظتر است
 • ژانر: اکشن، جنایی

دو هیون، که با نام “Goblin” شناخته می‌شود، به خاطر جرم یئونگ مین، که رئیس آن‌ها را کشته است به زندان می‌رود. پس از 10 سال او آزاد می‌شود. دو هیون یک زندگی عادی داشت، تا اینکه متوجه شد یئونگ مین از نام او “گابلین” سوء استفاده کرده است.

یئونگ مین تا آنجا پیش می‌رود که دختر دو هیون را می‌رباید تا دهان او را بسته نگه دارد. دو هیون خشمگین به دنبال انتقام است و بازگشت “گابلین” واقعی را اعلام می‌کند. فیلمی اکشن و جنایی که امتیاز 7.2 را از نظر منتقدان دریافت کرده است.

Hansan: The Emergence of Dragons

بهترین فیلم های کره ای 2022
فیلم های 2022 کره ای
 • کارگردان: کیم هان مین
 • ستارگان: Park Hae Il ،Byun Yo Han ،Ahn Sung Ki
 • نام فارسی: هانسان: ظهور اژدها
 • ژانر: اکشن، تاریخی، درام، جنگی

“هانسان” فیلمی تاریخی و جنگی از نبرد هانساندو، نبرد نیروی دریایی کره‌ای است که تا حد زیادی نیروهای دریایی ژاپن را در سواحل هانساندو در 8 ژوئیه 1592 شکست داد.


ضمن آشنایی با بهترین فیلم های کره ای 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


این دومین فیلم از سه گانه “کیم هان مین” در مورد نبردهایی به رهبری “یی سان سین” است که با فیلم 2014 “دریاسالار: جریان‌های خروشان” آغاز شد. این فیلم نبرد تاریخی هانسان را به تصویر می‌کشد که پنج سال قبل از نبرد میونگ یانگ در فیلم دریاسالار به تصویر کشیده شده و قرار است در 27 جولای 2022 به اکران درآید.

City of Dogs

بهترین فیلم های کره ای 2022
فیلم های 2022 کره ای, بهترین فیلم های کره ای 2022
 • ستارگان: Lee Hwa Shi ،Ji Dae Han
 • نام فارسی: شهر سگ‌ها
 • ژانر: درام

یکی دیگر از بهترین فیلم های کره ای در سال 2022 که امتیاز ده را از مخاطبان و منتقدان دریافت کرده است، فیلم “شهر سگ‌ها” است. هون یی می‌خواست یک زندگی عادی داشته باشد، اما دنیا به او اجازه نمی‌دهد. او که به تازگی از زندان آزاد شده است، در حالی که به مادرش، که با تیم سرکوب درگیر شده، کمک می‌کند به ایستگاه پلیس منتقل می‌شود.

برای پرداخت پول تسویه حساب، به سراغ جون گی که شماره تماسش را از خودش دریافت کرده بود می‌رود. در همین حال، یک افسر پلیس فاسد یئونگ ته، جون گی را به عنوان یک اراذل له کرده و در پشت صحنه، طرح یک جنایت را طراحی می‌کند.

Smugglers

Kim Hye Soo بازیگر فیلم, معرفی بهترین فیلم های کره ای 2022, بهترین فیلم کره ای 2022
بهترین فیلم کره ای 2022, معرفی بهترین فیلم های کره ای 2022
 • کارگردان: ریو سونگ وان
 • ستارگان: کیم هی سو، یام جونگ آه، جو این سونگ و پارک جونگ مین
 • نام فارسی: قاچاقچیان
 • ژانر: اکشن، جنایی، درام

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های کره ای 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


فیلم کره ای جدید “قاچاقچیان” با خبر کادر بازیگرانش، یعنی حضور کیم هی سو، یام جونگ آه، جو این سونگ و پارک جونگ مین به بحث تبدیل شد. این فیلم با پس‌زمینه دهکده‌ای کوچک و آرام در کنار دریا در دهه 70، داستان دو زن را به تصویر می‌کشد، که درگیر قاچاق می‌شوند.

کارگردان ریو سونگ وان قصد دارد عملیات خطرناک قاچاقی را که در دریای پهناور اتفاق می‌افتد را به تصویر بکشد.

High Five

Oh Jung Se بازیگر فیلم, جدیدترین فیلم های کره ای, بهترین فیلم های کره ای در سال 2022, فیلم کره ای جدید, فیلم های 2022 کره ای
جدیدترین فیلم های کره ای, فیلم کره ای جدید
 • کارگردان: کانگ هیونگ چئول
 • ستارگان: لی جائه این، یو آه این، آن جائه هونگ، را می ران، کیم هی وون، اوه جونگ سه
 • نام فارسی: بزن قدش
 • ژانر: اکشن، فانتزی، سوپر نچرال

بیشتر بخوانید:


کارگردان Kang Hyeong Cheol، استاد داستان سرایی، به دنیای قدرت‌های ماوراء طبیعی بازخواهد گشت. “High Five” داستان پنج قهرمان تازه کار را به تصویر می‌کشد، که به طور تصادفی در هنگام ملاقات با کسانی که مشتاق توانایی‌های خود هستند، به ابرقدرت ها دست یافتند.

لی جائه این، یو آه این، آن جائه هونگ، را می ران، کیم هی وون و اوه جونگ سه در این فیلم حضور خواهند داشت.

Honest Candidate 2

Ra Mi Ran بازیگر فیلم, معرفی بهترین فیلم های کره ای 2022, بهترین فیلم کره ای 2022
معرفی بهترین فیلم های کره ای 2022
 • کارگردان: جانگ یو جونگ
 • ستارگان: را می ران، کیم مو یول، یون کیونگ هو
 • نام فارسی: کاندیدای صادق 2
 • ژانر: کمدی، سیاسی

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های کره ای 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


فیلم “کاندیدای صادق 2” بهترین فیلم کره ای 2022 می‌تواند باشد، که در ادامه‌ی فیلم Honest Candidate ساخته شده است. بازیگران قبلی، از جمله را می ران، کیم مو یول، یون کیونگ هو و کارگردان جانگ یو جونگ، با این فیلم باز خواهند گشت. دنباله روی داستان جو سانگ سوک تمرکز خواهد کرد، زیرا او امیدوار است به سیاست بازگردد.

The Land of Happiness

Jo Jung Suk بازیگر فیلم, جدیدترین فیلم های کره ای, بهترین فیلم های کره ای در سال 2022, فیلم کره ای جدید, فیلم های 2022 کره ای
جدیدترین فیلم های کره ای, بهترین فیلم های کره ای 2022
 • کارگردان: چو چانگ مین
 • ستارگان: جو جونگ سوک
 • نام فارسی: سرزمین خوشبختی
 • ژانر: درام

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های کره ای 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


داستان وکیلی است که تمام تلاش خود را می‌کند تا شخصی را نجات دهد. این شخص در حادثه‌‌ای گرفتار شده است و وکیل سعی می‌کند او را نجات دهد. این فیلم جدید چو چانگ مین، کارگردان فیلم “Masquerade” است که 10 میلیون بیننده به ثبت رسانده بود.

همانطور که جو جونگ سوک نقش وکیل جونگ این هو را بازی می‌کند، او نسبت به قبل تأثیری جسورانه خواهد داشت.

The Owl

Choi Min Sik بازیگر فیلم, معرفی بهترین فیلم های کره ای 2022, بهترین فیلم کره ای 2022
معرفی بهترین فیلم های کره ای 2022
 • کارگردان: Ahn Tae Jin
 • ستارگان: چوی مین سیک، ریو جون ریول
 • نام فارسی: جغد
 • ژانر: معمایی، درام، تاریخی

این فیلم هیجان انگیز داستان حادثه‌ای را که در داخل کاخ رخ داده است بیان می‌کند. “کیونگ سو”، یک دکتر طب سوزنی نابینا با استعدادی بسیار است. او به راز ممنوعه پادشاه پی برده است. “چوی مین سیک” نقش پادشاه را بازی خواهد کرد و “ریو جون ریول” به کیونگ سو، متخصص طب سوزنی تبدیل خواهد شد. Ahn Tae Jin که پیش از این دستیار کارگردان The King & The Clown بود، کارگردان این فیلم است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های کره ای 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *