بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور ؛ جنون مخفی و ترس پارانویا

ژانر ترس به عنوان یکی از با جنبه‌ترین سبک‌های سینما می‌باشد و ما در این مقاله سعی داریم به بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور بپردازیم.

ترس، یکی از احساسات اولیه انسان می‌باشد که در هر فرد متفاوت می‌باشد. به همین علت، فیلم‌های ترسناک (بهترین فیلم های ترسناک 2022) نیز در ژانر‌های مختلفی نشان داده می‌شوند. به همین خاطر، این ژانر همیشه یکی از ارکان اصلی سینما، و یکی از سوژه‌های اصلی کارگردانان برای تولید فیلم بوده است.

اکثر کارگردان‌های بزرگ هالیوود اولین فیلم خود را به صورت ترسناک ساخته‌اند و زیر ژانر‌های خودشان را با فیلم‌های ترسناک گسترش داده‌اند. یکی از زیر ژانرهای قدرتمندی که در سینمای جهان توانسته به بهترین شکل ممکن پیش برود، ژانر توطئه و ترس پارانویا می‌باشد.

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور

جنون مخفی و ترس پارانویا

فهرست عناوینی که در ادامه نوشتار بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور به معرفی و تحلیل آن می‌پردازیم، به شرح زیر است:

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور

از ژانر اسلشر (بهترین فیلم های اسلشر)، تا ترس روانشناختی (بهترین انیمه های روانشناختی 2021) سینمای‌ ترسناک را تحت تسخیر خود قرار داده‌اند. اما هیچکدام از ژانر‌های معرفی شده به اندازه‌ی ترس پارانویا و توطئه، موفق به جلب توجه منتقدان نشده‌اند.

ژانر ترسناک توطئه محور شخصیتی پر از رمز و راز را نشان می‌دهد که در ذهن پر پیچ و خم خودش گم می‌شود. با وبسایت فیگار همراه باشید تا به معرفی و تحلیل بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور بپردازیم.

Society

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
بهترین فیلم ترسناک توطئه محور
 • کارگردان : برین یوزنا
 • بازیگران : بیلی وارلوک، ایوان ریچاردز، کانی دنیس
 • سال انتشار : 1989
 • امتیاز : 6.5
 • خلاصه داستان : بدترین ترس یک نوجوان که در کالیفرنیا زندگی می‌کند، زمانی رخ می‌دهد که او برای یک مهمونی عجیب غریب به خانه‌اش بر می‌گردد.

تحلیل فیلم جامعه

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
تحلیل فیلم جامعه

یکی از برترین فیلم های ترسناک توطئه محور که به گفته‌ی بسیاری از منتقدان این سبک، فیلم جامعه یکی از شلخته‌ترین آثار این ژانر می‌باشد که بسیار وحشتناک روایت می‌شود. این فیلم، علاوه بر ترس پارانویا، به بهترین شکل ممکن اختلاف طبقاتی را نشان می‌دهد، چیزی که رسانه‌ها تا قبل از سال 1898 در سینما مشاهده نکرده بودند.

این فیلم جادویی فنی از فیلم‌سازی را به نمایش می‌گذارد، و راز‌هایی تاریک و معمایی (بهترین فیلم های جنایی و معمایی 2022) را درون خودش می‌گنجاند. همچنین این فیلم طنز‌های جالبی را در طی داستان به بیننده القا می‌کند تا علاوه بر ترس توطئه که راز‌های خانواده بر ملا می‌کنند، بیننده هیجان و خنده (بهترین فیلم های کمدی ترسناک 2021) را هم تجربه کند.

Get Out

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
ترسناک ترین فیلم های توطئه محور
 • کارگردان : جوردن پیلی
 • بازیگران : دنیل کالوآ، آلیسون ویلیامز، بردلی وینتفورد
 • سال انتشار : 2017
 • امتیاز : 7.7
 • خلاصه داستان : داستان فیلم درباره‌ی کریس که یک جوان سیاهپوست است می‌باشد که همراه با نامزدش رز که سفیدپوست است قصد ازدواج با یکدیگر را دارند. اما قبل از آنکه بتوانند به این تصمیم جامه عمل بپوشانند از طرف والدین رز به یک ملاقات عجیب در روستایی دورافتاده دعوت می‌شوند.

تحلیل فیلم برو بیرون

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
تحلیل فیلم برو بیرون

یک فیلم ترسناک توطئه محور با علامت‌های نژاد پرستانه، از کارگردان محبوب سیاه پوستان، آقای جوردن پیلی که در سال 2017 هم برنده‌ی جایزه‌های مختلفی مانند گلدن گلاب شد. یک بازی تراژدیک بین نبرد سیاه پوستی و سفید پوستی که با ترس توطئه را به محوریت اصلی فیلم اضافه می‌کند.

این فیلم با نقد‌های منفی سفید پوستان نیز همراه شد. فیلمی که پایه‌ی نژاد پرسی را تکان داد و وارد ژانر جدیدی کرد. از این نظر، فیلم برو بیرون، یک فیلم درخشان بود و به نحو احسنت وظیفه‌اش را انجام داد. نقطه‌ی عطف فیلم، بازیگری فوق‌العاده‌ی دنیل کالوآ بود که علاوه بر ترس، توهم را هم به جان بیننده می‌اندازد. یک تفسیری جامعه گریزانه که با ففضای تأثیر پذیر فیلم همراه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

The House of the Devil

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
توطئه محور ترین فیلم های ترسناک
 • کارگردان : تی وست
 • بازیگران : تی وست، جوکلین دان‌هو، گرتا گرویگ
 • سال انتشار : 2009
 • امتیاز : 6.3
 • خلاصه داستان : در سال 1983، جوانی دانشجو و جویای کار وظیفه نگهداری از یک کودک را بر عهده می‌گیرد اما ناگهان اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد.

تحلیل فیلم خانه‌ی شیطان

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
تحلیل فیلم خانه‌ی شیطان

در سال‌های 2008 تا 2010، شاهد احیای پر رونق فیلمسازی ترسناک کلاسیک بودیم و یکی از این فیلم‌ها که انگیزه‌ی جنون آمیزی را درون خودش جای داده بود، فیلم خانه‌ی شیطان، به کارگردانی تی وست بود. این فیلم، جزو نزدیک‌ترین فیلم‌هایی بود که با زوم‌های آهسته، موسیقی مصنوعی (بهترین موسیقی فیلم در تاریخ سینما) و پیش فرضی ساده به دوران طلایی کلاسیک سینما قدم گذاشته بود.

تکنیک‌های استفاده شده در این اثر، این فیلم را به بهترین فیلم ترسناک توطئه محور تبدیل کرده است. همچنین این فیلم از عناصر مدرن مانند تلفن همراه استفاده کرده تا از حس ترسناک قدیمی خود بکاهد.

The Possessed

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
 • کارگردان : لوئیجی بازونی، فرانکو روسولینی
 • بازیگران : ویرنا لیسی، پیتر بلدوین، ولنتاین کورتیس
 • سال انتشار : 1965
 • امتیاز : 7.0
 • خلاصه داستان : غریبه‌ای به دنبال یک زن وارد دهکده‌ی کوچکی در ایتالیا می‌شود و ساکنان به او می‌گویند که آن زن دست به خودکشی زده است.

تحلیل فیلم تسخیر شده

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
تحلیل فیلم تسخیر شده

به گفته‌ی برخی از منتقدان، این فیلم تمرینی پر از خون ریزی توسط کارگردان نام آشنای ایتالیایی (بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور)، فرانکو روسولینی می‌باشد. وضوح تصاویر سیاه سفید این فیلم، یکی از جذاب‌ترین جلوه‌های بصری را به نمایش می‌گذارد.

فضای غمگین(بهترین فیلم های غمگین 2022 و 2021)، سرد و زمستانی فیلم به شدت چشم‌نواز است و فضای نئورئالیسمی که در سکانس‌های دریاچه به وجود می‌آید بیننده را مجذوب این نمایش 90 دقیقه‌ای می‌کند. یکی از ترسناک ترین فیلم های توطئه محور که دست کم گرفته شده.

Kill List

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
 • کارگردان : بن وتلی
 • بازیگران : نیل ماسکیل، مایکل اسمالی، اِما فریر
 • سال انتشار : 2011
 • امتیاز : 6.4
 • خلاصه داستان : این فیلم داستان آدم‌کشی را روایت می‌کند که چند ماه است از این کار دست کشیده و با همسر و فرزند خود زندگی آرامی را آغاز کرده است. اما او در زندگی جدیدی که برای خود درست کرده دچار مشکلات مالی فراوانی شده و به همین جهت تصمیم می‌گیرد بار دیگر به آدم‌کشی روی بیاورد تا در ازای آن پول زیادی به جیب بزند.

تحلیل فیلم لیست کشتن

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور
تحلیل فیلم لیست کشتن

فیلمی جنایی (بهترین سریال های جنایی نتفلیکس) که دست به تغییر داده و با تلفیقی از ژانر ترسناک به یکی از توطئه محور ترین فیلم های ترسناک تبدیل شده است. این فیلم یکی از معدود فیلم‌هایی است که فاقد قصد سادیستی در خشونت‌ است و به عنوان یک فیلم بریتانیایی ساده روایت می‌شود.

طرحی موذیانه و متفاوت از توطئه‌های فردی با درام‌های (بهترین فیلم های درام 2022 و 2021) خانوادگی (بهترین فیلم های خانوادگی 2022) که به یک غوغای استثماری تبدیل می‌شود. یک اجرای بی‌نقص در سینمای بریتانیا که موجب شده این اثر مورد توجه منتقدان قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول

بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور از لحاظ امتیاز سایت IMDb چه فیلم‌هایی می‌باشند؟

فیلم تسخیر شده با نمره‌ی 7.0 و فیلم برو بیرون با نمره‌ی 7.7 جزو بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور می‌باشند.

پر جایزه‌ترین فیلم ترسناک توطئه محور چه فیلمی است؟

فیلم برو بیرون با دریافت 2 جایزه‌ی گلدن گلاب و 1 جایزه‌ی اُسکار جزو بهترین فیلم های ترسناک توطئه محور می‌باشند که بیشترین جایزه را دریافت کردند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.