فرادرس

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه سایت فیگار

سریال‌های جنایی با داستان‌های جذاب و شخصیت‌هایی که هرگز فراموش نخواهند شد، مخاطبان را مجذوب خود کرده‌اند. بهترین سریال های درام جنایی را با هم مرور می‌کنیم.

درام‌های جنایی به اندازه تاریخ تلویزیون وجود داشته‌اند، و بسیاری از طرفداران آنقدر به آن‌ها وفادار بوده‌اند که حتی سال‌ها پس از اتمام آن‌ سریال‌ها همچنان تماشایشان می‌کنند و اغلب از نسل نو هم طرفداران جدیدی پیدا می‌کنند. شخصیت‌هایی از اولیویا بنسون تا والتر وایت قلب تماشاگران تلویزیون در سراسر جهان را ربوده‌اند و ثابت کرده‌اند که درام‌های تلویزیونی جنایی از بهترین سریال‌های تلویزیونی هستند.

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار

در این قسمت فهرست عناوین بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار را در یک نگاه می‌توانید مشاهده کنید:

  1. Bones
  2. Columbo
  3. NCIS
  4. Breaking Bad
  5. Law & Order
  6. The Mentalist
  7. Law & Order: Special Victims Unit
  8. Criminal Minds
  9. Sherlock
  10. Hellbound
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار

در طول چندین دهه، همیشه در مورد بهترین درام‌های جنایی بحث وجود داشته است و اکنون ما بهترین‌ها را از نگاه فیگار برایتان مرور می‌کنیم.

Bones

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار

انسان شناس پزشکی قانونی دکتر Temperance “Bones” Brennan و مامور ویژه FBI سیلی بوث  به دنبال تحقیق و حل یک قتل هستند. Bones کمدی را با درام ترکیب می‌کند و باعث می‌شود گاهی اوقات تنش بسیار کمتری وجود داشته باشد.

طرفداران سریال دوست دارند رابطه دو شخصیت اصلی را در حین رشد و تکامل سریال تماشا کنند. شخصیت‌های سریال طیف گسترده‌ای از مخاطبان را عاشق خود و عاشق سریال کردند. Bones به مدت 12 فصل ادامه داشت و در حال حاضر در Hulu و Amazon Prime پخش می‌شود. اگر می‌خواهید بفهمید چه چیزی این سریال را فوق العاده می‌کند تنها و تنها باید آن را تماشا کنید.

Columbo

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار, برترین سریال های درام جنایی

Columbo یک سریال فوق‌العاده، خلاقانه و گیرا است، که قسمت‌های آن اغلب 2 ساعت طول می‌کشد و اساساً قتل را در ابتدای قسمت نشان می‌دهد تا مخاطب از قبل بداند چه کسی آن را انجام داده است. سپس بینندگان اپیزود به دنبال ستوان کلمبو (پیتر فالک) در تلاش برای حل این پرونده پیش می‌روند.

Columbo در سال 1968 و به مدت 10 فصل پخش شد. جادوی سریال در خود شخصیت کلمبو نهفته است، زیرا رفتار غیرقابل پیشبینی او به او اجازه می دهد تا مظنونان را غافلگیر کند و اسرار واقعی آنها را کشف کند. این سریال انقلابی بود که به یک کلاسیک جاودانه برای طرفداران تلویزیون جنایی تبدیل شد و گنجاندن آن در این لیست ثابت می کند که همچنان مخاطبان هر نسلی را تحت تاثیر قرار می دهد.

NCIS

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار, برترین سریال های درام جنایی

NCIS یکی دیگر از سریال‌های تلویزیونی جنایی است که در طول نسل‌ها طرفداران وفادار پیدا کرده است. سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی (NCIS) بر حل طیف وسیعی از جنایات نیروی دریایی تمرکز دارد. تهیه کنندگان NCIS پس از انتشار این سریال، با تولید اسپین آف های محبوب NCIS: New Orleans و NCIS: Los Angeles به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

NCIS به مدت 21 فصل بر تلویزیون تسلط داشت و مخاطبانش را با داستان هایی مجذوب کرد که قبلاً هرگز در تلویزیون دیده نشده بودند. شخصیت‌های NCIS، ابی اسکیوتو، متخصص پزشکی قانونی، و رهبر تیم، گیبس، تماشاگران را به خود جذب کردند و قلب طرفداران را با کاریزمای خود تسخیر کردند. NCIS در حال حاضر در نتفلیکس در حال پخش است و به این شبکه کمک می‌کند تا تأثیری باورنکردنی بر روی مخاطبان جدید بگذارد.

Breaking Bad

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار

Breaking Bad به عنوان یکی از بهترین سریال‌هایی که تا به حال ساخته شده است مورد ستایش قرار می‌گیرد، بنابراین منطقی است که در این لیست قرار گیرد. مخاطبان سریال از همان ابتدا درگیر داستان زیبای آن می‌شوند. معلم شیمی دبیرستان، والتر وایت، کم کم به یک سلطان مواد مخدر قدرتمند و بی رحم تبدیل می‌شود. این سریال به یک پدیده فرهنگی تبدیل شد و شهرت برایان کرانستون و آرون پل را به اوج خود رساند.

نه تنها جلوه های بصری و فیلمبرداری آن خیره کننده بود، بلکه بخاطر شخصیت‌ها و داستان جذاب بریکینگ بد بود که طرفداران نمی توانستند از دیدن آن سیر شوند. جسی پینکمن با بازی آرون پل، و والتر وایت با بازی برایان کرانستون، ترکیب خوبی روی صحنه بود و توانست به یکی از جذاب ترین زوج‌های سریالی تبدیل شود. احساسات خام و تعلیقی که Breaking Bad به ارمغان آورد در آن زمان با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نبود و نحوه ساخت برنامه‌های تلویزیونی اپیزودیک را کاملاً تغییر داد.

Law & Order

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار

قانون و نظم اولین سریال در نوع خود بود، که پا را فراتر از حل جرم و کشاندن مجرم به دادگاه و اثبات گناهکار بودن آنها گذاشت. این سریال که در سال 1990 برای اولین بار پخش شد، به مدت 20 فصل طول کشید و موفقیت آن باعث ایجاد اسپین آف های مختلفی از آن شد، از جمله افسانه قانون و نظم: واحد قربانیان ویژه.

مجموعه قانون و نظم ده ها سال است که با داستان های احساسی و جذاب خود طرفداران را سرگرم کرده است. فرمول منحصر به فرد سریال، فرمولی است که مخاطبان را تا انتها مجذوب خود نگه می‌دارد و به آن اجازه می‌دهد تا یک کلاسیک ارزشمند را تماشا کنند. پس از 12 سال از لغو آن، این سریال برای بیست و یکمین فصل خود در فوریه 2022 به تلویزیون بازگشت و باعث خوشحالی طرفداران وفادارش شد.

The Mentalist

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار

The Mentalist برداشتی منحصر به فرد از یک برنامه تلویزیونی جنایی کلاسیک است، داستان این فیلم یک “روانی” و شیاد، پاتریک جین (سایمون بیکر) را دنبال می کند که با اداره تحقیقات کالیفرنیا (CBI) مشورت می‌کند. او از مهارت‌های مشاهده ای استثنایی خود برای کمک به حل جرایم استفاده می‌کند. شخصیت پارتیک جین برای بینندگان جذاب بود زیرا او به دنبال یک قاتل زنجیره‌ای بود که همسر و دخترش را به قتل رسانده بود.

برای بسیاری از طرفداران، این سریال به دلیل ماهیت اپیزودیک و چگونگی تکامل آن در طول چند فصل مختلف هیجان انگیز است. The Mentalist برای طرفداران درام‌های جنایی به سریالی محبوب تبدیل شده است که حتما باید تماشایش کنند و بازی سایمون بیکر باعث می شود که آنها در هر قسمت از آن لذت ببرند.

Law & Order: Special Victims Unit

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار, بهترین سریال های جنایی

قانون و نظم: SVU طولانی ترین برنامه تلویزیونی جنایی است که هنوز هم پخش می‌شود. داستان این سریال در نیویورک، تحقیقات واحد قربانیان ویژه  علیه جنایات جنسی را دنبال می‌کند که عاملان را به عدالت می‌کشانند. علیرغم طولانی بودنش، این نمایش در مورد آنچه در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد، همچنان تازه و به روز است.

قانون و نظم: واحد قربانیان ویژه تعدادی از دوست داشتنی‌ترین و جذاب‌ترین شخصیت‌ها را برای حضور در تلویزیون به مخاطبان معرفی کرد. اولیویا بنسون (Mariska Hargitay) از همان ابتدا قلب طرفداران را تسخیر کرد و الگوی قدرتمندی برای زنان بی‌شماری بود که با تماشای او بزرگ شده‌اند.

Criminal Minds

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار, بهترین سریال های جنایی

Criminal Minds داستان‌های واحد تحلیل رفتار اف‌بی‌آی را دنبال می‌کند که در سراسر کشور سفر می‌کنند تا برخی از وحشتناک‌ترین پرونده‌های قاتلان زنجیره‌ای را حل کنند. Criminal Minds به مدت 15 فصل تولید شد که فصل آخر آن در سال 2020 پخش شد، و باعث ناراحتی طرفداران خود شد. اما از آنجایی که سریال بسیار محبوب بود، یک سال بعد اعلام شد که این سریال دوباره باز خواهد گشت.

Criminal Minds بیننده را جذب می‌کند و کاملاً منطقی است. این سریال بسیار محبوب شد زیرا شخصیت‌ها بسیار قانع کننده بودند و روابط بین آنها بسیار قوی بود.

Sherlock

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار, برترین سریال های درام جنایی

شخصیت شرلوک هلمز چندین دهه است که توسط بازیگران مختلف در پروژه‌های مختلف اجرا شده است، اما هیچ‌کدام نمی‌توانند با بازی درخشان بندیکت کامبربچ در سریال شرلوک بی‌بی‌سی مقایسه شوند. اقتباس مدرن کامبربچ از این شخصیت کلاسیک برای مخاطبان جذاب بود، زیرا سریال شرلوک را دوباره به عنوان یک “جامعه‌شناس با عملکرد بالا” تصویر می‌کرد که هنوز هم می‌توانست دوست‌داشتنی باشد.

این سریال به دلیل کیفیت بالای بازیگری و نویسندگی آن مورد تحسین منتقدان و طرفداران قرار گرفته است. این سریال که در تلویزیون بریتانیا پخش شد، به سرعت محبوبیت یافت و در آمریکا نیز بسیار محبوب شد. این سریال تنها 4 فصل به طول انجامید، اما جایگاه آن در این لیست نشان می‌دهد که چقدر بر طرفداران در همه جا تأثیرگذار بوده است.

Hellbound

بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار
بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار, برترین سریال های درام جنایی

Hellbound سریال نسبتا جدیدی است که در سال 2021 در نتفلیکس پخش شد. این سریال توسط کارگردان Train to Busan، ساخته شد و زندگی افرادی را دنبال می‌کند که در مقطعی از زندگی خود مرتکب گناه شده‌اند و توسط موجوداتی عجیب به جهنم کشیده می‌شوند. Hellbound بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بلافاصله مورد علاقه مخاطبان در سراسر جهان شد.

این سریال به دلیل داستان خارق‌العاده و عناصر ماوراء طبیعی آن، بسیار متفاوت از سایر آثار موجود در این فهرست است. با این حال، هنوز هم برخی از شباهت‌های این فهرست را دارد، زیرا داستان کارآگاهی را دنبال می‌کند که به دنبال حل معما و اجرای عدالت برای کسانی است که گناه می‌کنند. این سریال محبوب بر بسیاری از بینندگان تأثیر گذاشته است و شایعه شده است که توسط نتفلیکس برای فصل دوم نیز تمدید می‌شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های درام جنایی از نگاه فیگار سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *