بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور ؛ ایتالیا مهد فیلم های زامبی محور

حتما شنیدید که ایتالیا مهد فیلم های زامبی محور و فیلمهای ترسناک خاص می‌باشد. وبسایت فیگار در این مقاله سعی دارد به بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور بپردازد.

اگر با نام‌های لوسیو فولچی، ماریو باوا، و داریو آرجنتو آشنا باشید، از تاثیر این سه کارگردان بر روی ژانر وحشت در کشور ایتالیا نیز آگاه هستید.

دوران طلایی این فیلم‌ها در کشور ایتالیا برمی‌گردد به سال‌های 80 و 70 میلادی، و جایی که فیلم شب مردگان زنده ساخته‌ی جورج آ.رومرو منتشر شد و بسیاری از کارگردانان ایتالیایی از ایده‌ی رومرو استفاده کردند و امروزه با گذشت سالهای زیاد این ژانر از فیلم‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است و فیلم‌های ایتالیایی این سبک تبدیل شوند به بهترین فیلم های زامبی . و ما در این مقاله سعی داریم به بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور بپردازیم.

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور

ایتالیا مهد فیلم های زامبی محور

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور را در لیست زیر در یک نگاه ببینید.

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور

بهترین فیلم های زامبی ایتالیایی غالبا فیلم‌هایی هستند که از سنسورهای دیوانه کننده‌ی آمریکایی، موسیقی پراگرسیو راک و فیلم برداری‌های الهام گرفته شده از کوئینتن تارانتینو استفاده می‌کنند. این فیلم‌ها ابتدا به اسم فیلم‌های شکست خورده به کار خود ادامه می‌دادند اما هر چه که به کار خود ادامه می‌دادند پیشرفت در کار سینمای ایتالیا به چشم میامد و چه طرفدار سینمای ایتالیا باشد و چه نباشید نمی‌توانید منکر این بشوید که ایتالیا مهد فیلم های زامبی محور (بهترین فیلم ها و سریال های ترسناک ژاپنی 2022 و 2021 و تمام دوران) نیست.


ما در این مقاله بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور را به شما معرفی می‌کنیم.

The Beyond (1981)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور
 • کارگردان : لوسیو فولچی
 • بازیگران : کاترین مک کول، دیوید واربک، سارا کلر، آنتوان سنت جان، ورونیکا لازار
 • نویسنده : داردانو ساچتی
 • امتیاز : 6.1

فیلم The Beyond دومین اثر از سه گانه‌ی دروازه‌های جهنم به کارگردانی فولچی است که وقتی که اکران شد سر و صدای زیادی در اروپا به پا کرد. بعد از اکران این فیلم در انگلستان به عنوان فیلم Video Nasty (فیلمی که دارای خشونت زیاد و صحنه‌های پرونوگرافی می‌باشد – فیلم و سریال های ممنوعه ایرانی و خارجی) نام گرفت و تحت سانسور شدید قرار گرفت، اما با وجود سانسور‌های فراوان بر روی این فیلم، همچنان یکی از بهترین فیلم زامبی محور ایتالیایی می‌باشد.

داستان فیلم درباره‌ی زن جوانی به اسم لیزا مریل است که هتلی در روستای لوئیزیانا را به ارث می‌برد که بعد از آن اتفاقاتی غیر فراطبیعی و وحشتناک برایش می‌افتاد که این ساختمان بر روی یکی از دروازه‌های جهنم ساختته شده است.

این فیلم به علت فیلم برداری دیوانه‌ کننده‌اش، نماد گرایی زیاد و سکانس‌های بی رحمانه‌اش در دل طرفداران این ژانر جا خوش کرده و همچنین خودش را تبدیل به یکی از بهترین فیلم‌های فولچی، کرده است.

بیشتر بخوانید:

Hell of the Living Dead (1980)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم های ایتالیایی با موضوع زامبی
 • کارگردان : برونو ماتل
 • بازیگران : سلان کارای، فرانکو گاروفالو، مارگی نیوتون
 • نویسنده : کلودیو فراجاسو
 • امتیاز : 4.9

از میان تمامی آثار موجود در این فهرست شاید فیلم hell of the living dead فیلمی باشد که از نسخه‌ی اولیه خودش فیلم موفق‌تری بوده است. این فیلم به کارگردانی برونو ماتی به عنوان یکی از بهترین فیلم های زامبی ایتالیایی شناخته شده است.

این فیلم درباره‌ی زن خبرنگاری است که به همراه 4 کماندو به جنگل‌های نیویورک می‌رود تا از مباررزه با زامبی‌ها تصویر برداری کند. آنها به سرعت متوجه می‌شوند که کشور توسط زامبی‌ها تسخیر شده است و باید با یکدیگر همکاری کنند تا از آن شرایط جان سالم به در ببرند.

این فیلم تلاش می‌کند در کنار ترسی که به بیننده القا می‌کند جنبه‌هایی از طنز سیاه (بهترین فیلم های کمدی ترسناک 2021) را هم در نظر بگیرد، اما موفق نمی‌شود و همچنین طرفداران معتقد بودند که فیلمنامه به شدت خارج از ریل و با هرج و مرج زیاد پیش می‌رود.

این فیلم علیرغم تمام آشفتگی‌هایش و سکانس‌های غم انگیزش، شور و نشاظ دیدنی دارد و به خوبی حس پوچی در جهان سوم را به تصویر می‌کشد.

Zombi 2 (1979)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم زامبی محور ایتالیایی
 • کارگردان : لوسیو فولچی
 • بازیگران : تیسا فارو، ایان مک کالچ، ریچارد جانسون
 • تهیه کنندگان : الیسا براینتی
 • امتیاز : 6.8

فیلم Zombi 2 ممکن است یکی از جدی‌ترین و بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور باشد. این اثر در ابتدا به عنوان یک دنباله از فیلم طلوع مردگان رومرو بود اما آنقدر جذاب به تصویر کشیده شده است که به عنوان یکی از فیلم‌های کلاسیک ایتالیا نام گرفت.

Zombi 2 بخاطر فضاسازی ترسناکی که از جزیره‌ی کالیپسو کرده، به شدت بین طرفداران این ژانر محبوبیت دارد. این فیلم حول محور دختری به نام آنه و خدمه‌ی روزنامه نگارش می‌باشد که راهی جزیره‌ای پر از زامبی می‌شود تا به دنبال پدرش گمشده‌اش بگردد.

این فیلم پر از صحنه‌های اکشن (بهترین فیلم های اکشن 2022) به یاد ماندنی می‌باشد. زامبی 2 در زمان خودش در سینمای ایتالیا، سبک نوین و جدیدی را در بخش فیلم‌های زامبی محور آورد.

نحوه‌ی ساخت زامبی‌ها، واقع گرایانه بودن داستان و توجه به جزئیات در ساخت زامبی نقاط قوتی بودند که این فیلم را نسبت به بقیه فیلم‌های زامبی محور ایتالیایی متمایز می‌کرد.

Cemetery Man (1994)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم های ایتالیایی با موضوع زامبی
 • کارگردان : میشل سواوی
 • بازیگران : روپرت اوروت، فرانکو لازارو، آنا فالچی
 • نویسنده : ژیانو رومولی
 • امتیاز : 7.2

تقریبا یک دهه پس از گذشت دوران طلایی بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور می‌گذشت که فیلم مرد قبرستان در سال 1994 اکران شد و به علت لایه‌های کمدی که در این فیلم به بیننده نشان می‌داد تبدیل شد به یکی از بهترین فیلم های زامبی ایتالیایی. این اثر با الهام برداری از سریال مردگان شیطانی سم ریمی و تکنیک‌های کارگردانی تیم برتون ساخته شد و توانست در آن سال سر و صدای زیادی به پا کند.

فیلم در مورد فرانچسکو دلامورته، نگهبان قبرستانی است که مجبور است مردگانی که تبدیل به زامبی می‌شوند دوباره بکشد. بخش اول فیلم یک فستیوال از مسخره بازی‌هایی است که به صورت یک افسانه روایت می‌شوند. فیلم فضایی فلسفی مملو از سکانس‌های خشن تکان دهنده است.

The House by the Cemetery (1981)

بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور
بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور
 • کارگردان : لوسیانو فولچی
 • بازیگران : کاتریونا مک‌کول، پوالو مالکو، آنیه پیورینی
 • نویسنده : داردانو ساچتی، الیسا بریانتی
 • امتیاز : 6.2

سومین فیلم از مجموعه‌ی دروازه‌ی جهنم کارگردان نام آشنای ایتالیایی، لوسیانو فولچی خانه کنار گورستان نام داشت که بهترین فیلم زامبی محور ایتالیایی هم شناخته می‌شود. این فیلم با کمتر کردن مرگ‌های سورئالیستی و سکانس‌های پر انرژی، متفاوت تر از دو مجموعه‌ی اول فیلم بود. فیلم آرام پیش می‌رود و خبری از هیجان نیست و تمرکز اصلی بر روی ترس و فضاسازی وحشتناک (بهترین فیلم های دلهره آور 2022) است.

این فیلم درباره‌ خانواده‌ای به نام بویل است که به خانه‌ای در نیوانگلند نقل مکان می‌کنند، اما پس از آن متوجه می‌شوند که خانه فرسوده است و در وضعیت بدی قرار دارد. آنها نمی‌دانند که در زیرزمین خانه یک زامبی زندگی می‌کند که از قسمت‌های بدن انسان‌ها برای بازیابی سلول‌های خودش تغذیه می‌کند.

به گفته‌ی منتقدان خانه کنار گورستان بهترین فیلم ایتالیایی زامبی محور است.چیزی که این اثر را جذاب می‌کند این است  که زامبی را به گونه‌ای دیگر به تصویر می‌کشد و داستان غم‌انگیزی در قالب یک زامبی را روایت می‌کند که در گوشه‌ای از زیرزمین خانه‌ای زندگی می‌کند. به گفته‌ی طرفداران و کاربران این فیلم تشابه زیادی به شخصیت فرانکشتاین دارد.


بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور

بهترین فیلم های ایتالیایی با موضوع زامبی که باید دیده بشوند کدام‌ها هستند؟

از میان بهترین فیلم های زامبی ایتالیایی ، می‌توان به فیلم خانه کنار گورستان اشاره نمود.

بهترین فیلم های ایتالیایی با موضوع زامبی که از لحاظ امتیاز دهی؟

فیلم‌های Cemetery Man با میانگین امتیاز 7.2 و The House by the Cemetery با میانگین امتیاز 6.9 بهترین فیلم های زامبی محور ایتالیایی هستند.


One thought on “بهترین فیلم های ایتالیایی زامبی محور ؛ ایتالیا مهد فیلم های زامبی محور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.