بهترین سیتکام های 2022 و 2021 ؛ بهمراه محبوبترین‌های تاریخ و سریال های مشابه فرندز

سریال‌های سیتکام می‌توانند لحظاتی شاد را برای شما به ارمغان آورند. پس در ادامه با فیگار همراه باشید تا بهترین سیتکام های 2022 و 2021 را به شما معرفی نماییم.

احتمالاً هنگامی که نام سیتکام را می‌شنوید، سریال‌هایی همچون Friends و یا The Office به یاد شما خواهند آمد. البته که این سریال‌ها جزو مشهورترین سیتکام های معروف هستند. اما باید بدانید که سیتکام‌های بسیار زیادی وجود دارند که شما همین حالا می‌توانید به تماشای آن‌ها بپردازید.

بهترین سیتکام های 2022 و 2021

بهمراه محبوبترین‌های تاریخ و سریال های مشابه فرندز

شما می‌توانید فهرست بهترین سیتکام های 2022 و 2021 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022

سریال‌های سیتکام تنوع بسیار زیادی دارند. برخی از آن‌ها به داستان‌های روزمره چند کارمند می‌پردازد و برخی دیگر یک پدر بزرگ نابغه را در کنار فرزندش در یک انیمیشن به نمایش می‌گذارند. به همین دلیل است که بهترین سیتکام های 2021 و 2022 می‌تواند باعث آشنایی شما با سریال‌هایی جدید و متفاوت شود که تاکنون آن‌ها را تماشا نکرده‌اید.

پس اگر قصد دارید تا با بهترین سیتکام های 2022 و 2021 آشنا شوید، تا انتهای این نوشتار با فیگار همراه باشید. البته که در ابتدا قصد داریم تا به سوال سیتکام چیست بپردازیم.

سیتکام چیست ؟

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, سیتکام چیست

در ابتدا شاید معنی سیتکام برای برخی افراد ناشناخته باشد. واژه سیت کام از دو بخش Sit مخفف Situation به معنی موقعیت، و Com مخفف Comedy به معنی کمدی تشکیل شده است. ترکیب این دو کلمه، Situation Comedy یا کمدی موقعیت را می‌سازند.

اولین سیتکام‌ها، اصولا در یک موقعیت یا مکان نسبتاً ثابت قرار داشتند. خانه یا محل کار، یکی از مکان‌هایی است که اکثر سیتکام‌ها در آن جریان داشتند. با این حال این مفهوم مکان ثابت، در برخی از سیتکام‌های امروزی رعایت نمی‌شود. همچنین یکی دیگر از معیارهای سیتکام، وجود صدای خنده تماشاچیانی است که در هنگام فیلمبرداری در صحنه حضور داشتند. با این حال، حتی این معیار نیز در اکثر سیتکام‌های امروزی وجود ندارد. پس معنی سیتکام امروزی دقیقا چیست؟

یک معیار اصلی وجود دارد که می‌توانیم هنگام پاسخ به سوال سیتکام چیست از آن به عنوان معنی سیتکام یاد کنیم. به طور کلی، سیتکام‌ها دارای یک داستان کلی و طولانی نیستند. درواقع یک داستان بزرگ و با اهمیت وجود ندارد که در سریال‌های سیتکام وجود داشته باشد. در عوض، هر اپیزود داستان‌هایی کوچک را روایت می‌کند. این مفهوم اصلی سیتکام است و معنی سیتکام امروزی نیز به این صورت است.

بیشتر بخوانید:

جدیدترین سیتکام های 2022

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, جدیدترین سیتکام های 2022

سیتکام‌های زیادی در سال 2022 منتشر خواهند شد. پس شناخت جدیدترین سیتکام های 2022 می‌تواند امری بسیار جذاب باشد که شما را با سریال مورد علاقه جدیدتان آشنا می‌کند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با جدیدترین سیتکام های 2022 آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

How I Met Your Father

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, بهترین سیتکام 2022

اگر طرفدار سریال‌های سیتکام باشید، احتمالا با سریال مشهور How I Met Your Mother آشنا باشید. نام این سریال در ایران با عنوان آشنایی با مادر شناخته می‌شود. داستان این سیتکام در باره مردی بود که در آینده درحال تعریف داستان آشنایی خودش با مادر فرزندانش برای آن‌ها بود. ما در طول این سریال می‌توانستیم داستان‌های جالب و خنده‌داری که برای او و دوستانش در گذشته رخ می‌دادند را مشاهده کنیم.

هنگام پایان این سریال، ساخت یک اسپین آف با نام How I Met Your Dad به طور رسمی تایید شد. اما طولی نکشید که این سریال پیش از مراحل تولید کنسل شد. اکنون و پس از گذشت چندین سال، سریال جدیدی با نام How I Met Your Father ساخته شد که درواقع همان اسپین آف کنسل شده می‌باشد. اما این بار، این سیتکام قصد دارد تا تبدیل به بهترین سیتکام 2022 شود.

داستان این سریال، در باره مادری است که داستان آشنایی‌اش با پدر فرزندانش را برای آن‌ها شرح می‌دهد. این بار ما شاهد گروهی از دوستان هستیم که در عصر تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کنند. تماشای نحوه به نمایش گذاشتن عشق در عصر شبکه‌های اجتماعی، این سریال را به بهترین سیتکام 2022 تبدیل کرد. با وجود نقدهای منفی و طرفداران ناراضی، ساخت فصل دوم سریال How I Met Your Father تایید شده است.

بیشتر بخوانید:

Rick and Morty

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, بهترین سیتکام 2022

سریال Rick and Morty، یکی از محبوب ترین سیتکام های تاریخ انیمیشنی است. این سیتکام از سال 2013 تاکنون درحال پخش بوده است. فصل پنجم سریال ریک و مورتی در سال 2021 منتشر شد. با وجود تاخیرهای بسیار زیاد در بین فصل‌های پیشین، اما تخمین زده می‌شود تا فصل پنجم ریک و مورتی تا اواخر سال 2022 آغاز به پخش کند.

ریک نام یک پیرمرد نابغه و عجیب است. او زمان زیادی را به انتجام آزمایش‌های عجیب و غریب و البته کمدی در آزمایش‌گاهش می‌پردازد. او یک نوه به نام مورتی دارد که در اکثر ماجراجویی‌ها، با ریک همراه می‌شود. اگر فصل ششم سریال ریک و مورتی در سال 2022 منتشر شود، بی‌شک تبدیل به بهترین سیتکام 2022 خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

Frasier

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, جدیدترین سیتکام های 2022

دکتر فریزر کرین یک پزشک موفق در بوستون بود. اما او تصمیم گرفت تا برای ایجاد کمی تغییر در زندگی‌اش، بوستون را رها کرده و به شهر پدری‌اش، سیاتل مهاجرت کند. اکنون دکتر فریزر ساکن سیاتل است و در همین حین، او یک برنامه رادیویی دارد که در آن از تجربیات پزشکی‌اش می‌گوید. با این حال اتفاقات کمدی جذابی در طول سریال برای دکتر فریزر رخ می‌دهند.

خلاصه داستانی که خواندید، به سریال فریزر مربوط می‌شود که بین سال‌های 1993 تا 2004 پخش می‌شد. فریزر یک کمدی و سیتکام موفق و یکی از محبوب ترین سیتکام های تاریخ بود. اکنون نیز پس از گذشت 18 سال از انتشار فصل آخر، یک ریبوت از این سریال در دست ساخت می‌باشد. درحال حاضر تمامی اطلاعات از این ریبوت محرمانه نگه داشته شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

بهترین سیتکام های 2021

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, بهترین سیتکام های 2021

آشنایی با سیتکام های معروف 2021 نیز می‌توانند بسیار مفید باشند. زیرا که تمامی سیتکام های معروف 2021 تاکنون حداقل یک فصل از آن‌ها پخش شده و شما می‌توانید همین حالا به تماشای آن‌ها بپردازید. پس در ادامه با ما باشید تا سیتکام های معروف 2021 را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

WandaVision

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, بهترین سیتکام 2021

سریال وانداویژن یکی از متفاوت‌ترین کارهای مارول و  بهترین سیتکام 2021 بود. همچنین این سریال اولین سریال از دنیای سینمایی مارول بود که در دیزنی پلاس منتشر می‌شد. در چند اپیزود اول این سریال، ارتباط بسیار کمی از دنیای سینمایی مارول وجود دارد. حتی هیچکس نمی‌داند که چرا واندا و ویژنی که از قبل مرده بود اکنون در یک سریال سیتکام قرار دارند. رفته رفته ارتباط این سریال با دنیای سینمایی مارول پررنگ شد اما تا پیش از آن، یک سیتکام بینظیر بود.

سبک ساخت این سریال، بدین شکل است که اولین اپیزود همانند سیتکام‌های دهه 1950 میلادی ساخته شده است. سپس اپیزود دوم همانند دهه 1960 و به همین ترتیب هر اپیزود به روزتر می‌شود. این شیوه خاص طراحی و همچنین کمدی قابل قبول، باعث شده است تا این سریال حتی برای کسانی که علاقه‌ای به سینمای ابرقهرمانی ندارند نیز قابل قبول باشد و تبدیل به بهترین سیتکام 2021 شود.

بیشتر بخوانید:

Only Murders In The Building

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, بهترین سیتکام 2021

استیو مارتین و مارتین شورت چندین دهه است که یک زوج بزرگ کمدی بوده‌اند. اکنون آن‌ها مجدداً به همراه سلنا گومز، در سریال Only Murders In The Building یه یکدیگر پیوسته‌اند تا بهترین سیتکام های 2021 را بسازند.

این سریال داستان سه همسایه را روایت می‌کند که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. اما وجه مشترک هرسه آن‌ها، گوش دادن یه یک پادکست جنایی مشهور است. آن‌ها عاشق این پادکست هستند! هنگامی که یک قتل در آپارتمان آن‌ها رخ می‌دهد، اکنون این سه همسایه با یکدیگر همکاری می‌کنند تا بتوانند راز قتل را کشف کرده و پادکست جنایی خودشان را بسازند! بی‌شک بازگشت استیو مارتین و مارتین شورت در یک سیتکام جنایی، یکی از بهترین اتفاقاتی است که در سال 2021 رخ داده است.

بیشتر بخوانید:

What We Do In The Shadows

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, سیتکام های معروف 2021

اگر به خون آشام‌ها علاقه دارید، سریال What We Do In The Shadows بهترین سریال در سال 2021 است که باید تماشا کنید. این سریال یکی از سیتکام های معروف 2021 است که داستان سه خون‌آشام به نام‌های ناندور، لازلو و نادجا را روایت می‌کند. این سریال یک یک سیتکام ترسناک نیز محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که فصل سوم این سریال در سال 2021 پخش شد و اکنون فصل چهام آن برای پخش در سال 2022 برنامه‌ریزی شده است.

بیشتر بخوانید:

محبوب ترین سیتکام های تاریخ

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, محبوب ترین سیتکام های تاریخ

اکنون که با سیتکام های معروف در سال‌های 2021 و 2022 آشنا شده‌اید، شاید بد نباشد تا نگاهی به سیتکام های معروف تاریخ انداخته و سریال های مشابه فرندز را به شما معرفی کنیم. پس همچنان با فیگار همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

The Office

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, سریال های مشابه فرندز

سریال The Office یک اقتباس از سریالی با همین نام است که از شبکه بی‌بی‌سی پخش می‌شد. این‌بار می‌توانیم شاهد زندگی کارمندان شعبه Scranton از شرکت Dunder Mifflin باشیم که توپسط یک رئیس عجیب و غریب به نام مایکل اسکات اداره می‌شود.

این سریال سیتکام با بازیگران قدرتمند، داستان‌هایی جذاب، و عاشقانه‌هایی به یاد ماندنی تبدیل به یکی از بهترین سریال های مشابه فرندز شد. این سریال از سال 2005 تا 2013 و در 9 فصل از شبکه NBC پخش شد.

بیشتر بخوانید:

Gravity Falls

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, محبوب ترین سیتکام های تاریخ

سریال آبشار جاذبه، یک سریال سیتکام معمایی است که به صورت انیمیشنی ساخته شده است. این سریال بین سال‌های 2012 تا 2016 و در دو فصل ساخته و از شبکه دیزنی پخش می‌شد. تمرکز این سریال بر کودکان بود اما لزوماً این سریال مخصوص کودکان ساخته نشده است.

این سریال بر دیپر و خواهر دوقلویش میبل تمرکز دارد. آن‌ها قصد دارند تا تعطیلات تابستانی را در مکانی به نام آبشار جاذبه و در کنار عموی بزرگ خود به نام اورگان بگذرانند. آن‌ها آن‌جا را تبدیل به یک مکان توریستی بزرگ می‌کنند و در همین حین، به ماجراجویی‌های جذاب و متنوعی می‌روند. تماشای این خواهر و برادر در مواجهه با هیولاهایی اسرار آمیز، دلیلی است که این سریال را تبدیل به بهترین سیتکام تاریخ کرده است.

بیشتر بخوانید:

Friends

بهترین سیتکام های 2022
بهترین سیتکام های 2022, سیتکام های معروف

سریال Friends بالاترین نمره را در میان دیگر سریال‌های سیتکام دارد. به همین دلیل است که می‌توانیم این سریال را بدون تردید بهترین سیتکام تاریخ بنامیم. این سریال در 10 فصل و طی ‌سال‌های 1994 تا 2004 پخش شد. همچنین ساخت یک اپیزود ویژه از سریال Friends در سال 2021، باعث شد تا این سریال مجدداً مورد توجه قرار گیرد.

این سریال زندگی شش جوان را به نمایش می‌گذارد که تلاش می‌کنند تا در فراز و نشیب‌های زندگی در منهتن، به زندگی خود ادامه دهند. امروزه این سریال تبدیل به یکی از معیارهای فرهنگ‌ عامه شده است. همچنین افراد مختلفی از سراسر جهان، برای یادگیری زبان انگلیسی سریال Friends را تماشا می‌کنند. بدون هیچ شک و تردیدی، این سریال بهترین سیتکام تاریخ در میان مردم است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سیتکام های 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین سیتکام های 2022

فصل ششم ریک و مروتی چه زمانی منتشر می‌شود؟

ششمین فصل از سیتکام انیمیشنی مشهور ریک و مورتی، همچنان تاریخ انتشار دقیقی ندارد اما با وجود پخش فصل پنج در سال 2021، تخمین زده می‌شود تا فصل ششم این سریال تا اواخر سال 2022 منتشر شود.

بهترین سیتکام تاریخ کدام سریال است؟

سریال Friends از لحاظ نمره، بهترین سیتکام تاریخ غیر انیمیشنی می‌باشد. با احتساب سیتکام‌های انیمیشنی، سریال Rick and Morty در رتبه اول قرار می‌گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *