نقد فیلم Dog ؛ پرخاش از جنس عشق

سگ یک کمدی است که به موضوعات فلسفی خاصی زیر ظاهر فضاسازی‌های خنده‌دار می‌پردازد. با نوشتار نقد فیلم Dog همراه فیگار بمانید تا از برخی جزییات این فیلم آگاه شوید.

چانینگ تاتوم نقش جکسون بریگز، یک تکاور ارتشی را بازی می‌کند که به دلیل آسیب‌دیدگی قابل توجه از خدمت کنار گذاشته شده است. او شدیداً می‌خواهد برگردد، اما کاپیتانش این خواسته را قبول نمی‌کند. فرصتی پیش می‌آید که از بریگز خواسته می‌شود تا سگ همکارش را که دچار ضربات روحی شده است، از واشنگتن به آریزونا ببرد. اگر او این کار به ظاهر ساده را انجام دهد، می‌تواند به ارتش برگردد و کارش و خدمتش را از سر بگیرد. لولو (سگ) در افغانستان خدمت می‌کرده و اکنون به دلیل ضربه روحی به شدت پرخاشگر است.

نقد فیلم Dog

پرخاش از جنس عشق

نقد فیلم Dog, بررسی فیلم Dog, تحلیل فیلم Dog
نقد فیلم Dog, بررسی فیلم Dog, تحلیل فیلم Dog

سفر جاده‌ای آن‌ها مملو از انواع ماجراهای طنز آمیز است، از لولو که فضای داخلی وانت بریگز را تخریب می‌کند تا درگیری با یک کشاورز ماری‌جوانا و همسر هیپی‌اش. با این حال، سرانجام مشخص می‌شود که بریگز به اندازه سگ آسیب دیده است. او از همسر و فرزندش جدا شده است، به خاطر این اتفاق افسرده است، و به طور کلی در زندگی اهدافش و انگیزه‌هایش دچار تزلزل شده است.

لازم نیست شما یک روانشناس حاذق باشید تا بفهمید که فیلم سگ در نهایت در مورد چگونگی به آرامش رسیدن بریگز و لولو توسط یکدیگر است. در بهترین حالت ساختن یک کمدی (بهترین فیلم های کمدی 2022) از آسیب‌های پس از جنگ ایده‌ای شک‌برانگیز به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

فیلم به طرز ماهرانه‌ای از طریق لحن خاصش از هر گونه گرفتاری در بدبختی‌های کائنات دور می‌شود. هیچ یک از شوخی‌ها در مورد آسیب‌های روحی و روانی هیچ یک از شخصیت‌های اصلی نیست. در عوض، بر فضاسازی عجیب و غریب بین مرد و سگ تمرکز دارد.

خنده‌ها از تعامل بین آنها ناشی می‌شود، مانند زمانی که بریگز سعی می‌کند آب بنوشد و لولو به طرز وحشیانه‌ای آن را چنگ می‌زند و بطری را از دستش می‌گیرد. برخی دیگر از موقعیت‌های خاص هستند که بریگز در کنار آمدن خود با آن موقعیت‌ها مهارت کافی را نشان می‌دهد. سکانسی که در آن تظاهر به نابینایی می‌کند و از وضعیت نظامی خود برای به دست آوردن یک اتاق هتل رایگان استفاده می‌کند، نمونه خوبی از آن است.

تحلیل فیلم Dog

نقد فیلم Dog, بررسی فیلم Dog, تحلیل فیلم Dog
نقد فیلم Dog, بررسی فیلم Dog, تحلیل فیلم Dog

آنچه سربازان و حیوانات در طول جنگ افغانستان (بهترین فیلم ها درباره افغانستان) از سر گذرانده‌اند هرگز مورد تمسخر و تحقیر قرار نمی‌گیرد. داگ می‌داند که به هر حال این متریال ذهنی هر انسانی است که سنگینی روانی بالایی برای یک سرگرمی جمعی ایجاد می‌کند.

تیتوم و کارگردان همکارش رید کارولین مراقب هستند که زیاده روی نکنند. به نظر می‌رسد آنها درک می‌کنند که چقدر سخت است که از آسیب‌های جنگی به عنوان نوعی موقعیت دراماتیک استفاده کنند. متعاقباً، آنها به اندازه کافی به این موضوع می‌پردازند که بدون سوء استفاده از حال و هوای کسانی که در جنگ بودند به تصویر کشیده شوند.

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم Dog, بررسی فیلم Dog, تحلیل فیلم Dog
نقد فیلم Dog, بررسی فیلم Dog, تحلیل فیلم Dog

چانینگ تیتوم خود را یک بازیگر کمدی خوب در خیابان جامپ 21 و نقش آفرینی اخیرش یعنی Free Guy، ثابت کرده است. سگ بار دیگر از این مهارت استفاده می‌کند. او لبخندی متناسب با ساختار روایی فیلم را با ارائه فیزیک و بیان کنترل شده‌اش به نمایش می‌گذارد.

Dog کمی اپیزودیک حس می‌شود تا داستان محور، و شما خیلی قبل از اینکه در جریان داستان قرار بگیرید، خواهید فهمید که داستان به کدام سمت و سو می‌رود. این فیلم شیرینی دارد که به سختی می‌توان در برابر آن مقاومت کرد.

این فیلم بیانگر عشقی عمیق بین دو موجود است، در رابطه با وفاداری مفاهیم عمیقی را مطرح می‌کند. تماشای یافتن نقاط مشترک بریگز و لولو نشان دهنده پیوند شدیدی است که می‌تواند بین مردم و سگ‌ها ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار نقد فیلم Dog سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی آنلاین مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید از طریق اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “نقد فیلم Dog ؛ پرخاش از جنس عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *