بهترین قاتلین فیلم های اسلشر ؛ خشمگین‌ترین قاتلین خون‌خوار

فیلم های ترسناک ، همیشه محبوب‌ترین قاتل‌ها را پرورانده‌اند. با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر بپردازیم.

بهترین فیلم‌های ترسناک و اسلشر، زیر ژانر‌های زیادی دارند که هر کدام عناوین مختلفی را معرفی می‌کنند. یکی از زیر ژانر‌هایی که از جمله قدیمی‌ترین ژانر‌های موجود در سینما است و جزو ژانر‌های کلاسیک محسوب می‌شود، ژانر سلاخی، یا همان اسلشر است که دارای بهترین قاتلین فیلم های اسلشر می‌باشد.

این ژانر، داستان قاتل‌هایی را نشان می‌دهد که، دچار مشکلات روانی هستند و در سینما به عنوان برترین شخصیت‌های فیلم‌های ترسناک اسلشر شناخته می‌شود. شخصیت‌های برتر فیلم‌های اسلشر سعی دارند در طول فیلم، به مشمئز‌کننده‌ترین شکل ممکن همه را به قتل برسانند. این آثار، اصولاً به صورت فیلم‌ شکل می‌گیرند و فرصت برای قاتل بسیار کم است و این قاتل‌ها باید در کمترین فرصت ممکن، همه را به قتل برسانند.

بیشتر بخوانید:

خفن ترین و بهترین فیلم های اسلشر 

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

خشمگین‌ترین قاتلین خون‌خوار

فهرست عناوینی از بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر را در لیست زیر در یک نگاه می‌توانید ببینید:

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فیلم‌های اسلشر، عموماً از یک فرمول خاص پیروی می‌کنند که یک اقدام اشتباه در گذشته باعث تشدید آن شده، و با یک سالگرد تقویت می‌شود و قاتل را دوباره احیا می‌کند. بخش‌های اصلی این فیلم‌ها، به سه دوره‌ی کلاسیک از (1974-1993)، خود ارجاعی (1994-2000)، نئو اسلشر (2001-2022) تقسیم می‌شوند. با ما همراه باشید، تا به معرفی بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر بپردازیم.

Laurie Strode

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

لوری استرود، یکی از برترین شخصیت های فیلم های اسلشر می‌باشد که در سری فرانچایز‌های هالووین، نقش قابل توجهی را ایفا می‌کند. لوری در اکثر فیلم‌های هالووین ظاهر شده، و یا نامی از او برده شده است. او در هر سری از فیلم‌ها، نقش مؤثر‌تری را ایفا می‌کند و اعتماد به نفس‌اش بالا‌تر می‌رود. می‌توان گفت، لوری جزو معدود شرور‌های زنی می‌باشد که دلایل خوبی برای قتل دارد.

Chucky (Child’s Play)

بهترین شرورها در فیلم ترسناک که در دنباله‌ها باهوش شدند
بهترین شرور در فیلم های ترسناک

مجموعه فیلم‌های کمدی و ترسناک بازی بچگانه، که دارای یک عروسک وحشی می‌باشد که هشت فیلم مختلف دارد و از سال 1990 تا به امروز، به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های اسلشر تبدیل شود.

این شخصیت، به یکی از شناخته شده‌ترین نمادهای ترسناک تبدیل، و بارها در فرهنگ عامه به آن اشاره شده است. در سال 1999، شخصیت چاکی برای فیلم عروس چاکی، نامزد جایزه فیلم MTV برای بهترین شرور شد.

این یک مجموعه‌ی ترسناک آمریکایی است که توسط دان ماچینی خلق شد. این شخصیت، پس از اینکه هر بار در پایان فیلم‌هایش موفق نمی‌شود همه را بکشد، در نسخه‌ی بعدی، ار روش‌های هوشمندانه‌تری استفاده می‌کند و سعی دارد تا این بار، موفق به کشتن همه‌ی انسان‌ها بشود و به یکی از برترین شرورها در فیلم های ترسناک که در دنباله باهوش‌تر شدند تبدیل بشود.

Pinhead

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت فیلم های اسلشر

پین هد، یکی دیگر از شخصیت‌های معروف آثار اسلشر می‌باشد، که یک شیطان متفکر و باهوش در سری فیلم‌های Hellraiser است. او زمانی یک انسان بود، اما پس از آزمایشاتی که بر روی بدنش اعمال شد، او را به یک دیو مازوخیسم، تبدیل کرد.

او یک فرد باهوش است که افراد را صرفاً در مواقع ضروری می‌کُشد. به گفته‌ی خالق این کارکتر، یعنی کلایو بارکر، شخصیت این شرور، تحت تأثیرات شخصیت کُنت دراکولای معروف و خون‌آشام، بوده است.

او دارای توانایی‌های ماوراءالطبیعی زیادی دارد، و او می‌تواند اشیاء را از هوا احضار کند. ظاهر پین هد، با دیگر شخصیت‌های فیلم‌های اسلشر متفاوت است و سوزن‌هایی که درون صورتش کار گذاشته شده، او را متمایز می‌کند.

Pennywise

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

پنی وایز، بدون شک معروف‌ترین و شاید منفور‌ترین شخصیت فیلم‌های اسلشر است که یکی از بزرگ‌ترین تأثیرات فرهنگی را بر روی یک شخصیت گذاشت. او، که بر اساس رمان ترسناک آقای استفن کینگ خلق شده است، مردم را به ترس زیادی از دلقک‌ها وادار کرد، و کاری کرد حتی کودکان نیز، از این قشر از جامعه، وحشت داشته باشند.

این دلقک دماغ قرمز، با لبخند عصبی، و چشمان شیطانی که دارد، لرز را به ستون فقرات بینندگان وارد می‌کند. او که هر 27 سال یک‌بار، از خواب طولانی مدت بیدار می‌شود، سعی می‌کند بچه‌ها را بترساند و با خواندن خاطرات آن‌ها، احساسات‌شان را کنترل کند.

Jigsaw

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

جان کرامر که بیشتر با نام جیگ‌ساو معروف است، یک شخصیت تخیلی در سری فیلم‌های اره می‌باشد. وی یک بیمار سرطانی تقریباً نزدیک به مرگ معرفی می‌شود. او معتقد است انسان‌ها از غریزه باقی ماندنشان استفاده نمی‌کنند و از این روی اقدام به ربودن افراد مختلف می‌کند و آنان را در شرایطی قرار می‌دهد که برای زنده ماندن دست به هر کاری بزنند.

او در این سری فیلم با گذاشتن تله‌های مرگ‌بار افراد را می‌آزماید. او از این کار به عنوان «بازی» یاد می‌کند و هر بازی مرگ، دارای قوانینی است که توسط نوار صوتی به آنها گفته می‌شود. او همچنین در برخی از بازی های خود از عروسک بچگی‌اش و سه چرخه دوران کودکی‌اش استفاده می‌کرد.

Leatherface

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

این شخصیت، که در سری فیلم‌های معروف کشتار با ارّه برقی در تگزاس حضور دارد، با نقابی عجیب و بی‌روح که از پوست انسان ساخته شده، و ارّه‌ای کُشنده، به جان شخصیت مقابل می‌افتد، و سعی می‌کند بدترین شکنجه‌ها و دلخراش‌ترین مرگ‌ها را به تصویر بکشد.

او به دنبال قربانیانش می‌دود، و تشنه‌ی خون است. در برخی از سکانس‌ها او شتابان به سمت قربانی می‌رود، و صرفاً می‌خواهد او را به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن شکنجه کند.

Ghostface

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فیلم جیغ، شاید یکی از محبوب‌ترین فرانچایز‌های دوره‌ی خود ارجاعی فیلم‌های اسلشر بود، که شخصیتی ماسک‌دار، به اسم Ghost Face را به جهانیان معرفی کرد. این شخصیت در عین سادگی و با هوشمندانه‌ترین شکل ممکن، تینیجر‌های فیلم را به قتل می‌رساند.

او یکی از قاتلینی حرفه‌ای دنیای اسلشر می‌باشد که صرفاً جهت مرگ و لذت بردن کسی را نمی‌کُشد. او انگیزه‌های منطقی بر پشت آن ماسک دارد، که در پایان هر فیلم، مشخص می‌شود.

Norman Bates

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت فیلم های اسلشر

نورمن بیتز، که بدون شک بهترین شخصیت فیلم اسلشر می‌باشد، در فیلم Psycho آقای هیچکاک، نقش یک قاتل را بازی کرد، که از بیماری اختلال هویتی رنج می‌برد. او شخصیتی توهمی دارد و در اکثر اوقات، مادر خود را که مرده است تصور می‌کند.

او در ابتدای فیلم، بسیار ترسو و بزدل ظاهر می‌شود، اما تغییرات شخصیتی که آقای کارگردان، بر این کارکتر ایجاد می‌کند، او را به شکل خاصی نشان می‌دهد. همچنین او جزو اولین قاتلین دنیای سینمای اسلشر به شمار می‌رود.

Patrick Bateman

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

پاتریک بیتمن که نقش او را کریستین بیل بازی می‌کند، جوانی اهل نیویورک و معقول و خوش سر و لباس است. اما در پشت این چهره‌ی او، یک هیولا نهفته است. بیتمن شب‌ها کار واقعی‌اش را شروع می‌کند و به شکار و کشتن ولگردها زنان خیابانی و دوستانش می‌پردازد.

Hannibal Lecter

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

یکی از حرفه‌ای‌ترین قاتلین محبوب دنیای سینمای کلاسیک، که به یک قاتل آدم‌‌خوار معروف است. هانیبال لکتر یک قاتل روانی می‌باشد که به خوردن گوشت قربانیانش معروف است. او یک نابغه‌ای به شمار می‌رود که شخصیت کاریزماتیکی دارد، و وظیفه‌ی او را آنتونی هاپکینگز افسانه‌ای به بهترین شکل ممکن ایفا کرده است.

او مردی سادیستی است، که استاندارد‌های بالایی در موضوعات روان‌شناختی، و ذهن قربانی خود دارد. او یک قاتل زنجیره‌ای سنتی نیست، که قربانیانش را با چاقو بکشد، یا شکنجه کند. او سعی می‌کند قربانی را مهمانی و ضیافتی بزرگ دعوت کند، و با روش‌های فلسفی او را به قتل برساند.

Freddy Krueger

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فردریک چارلز، یا همان فردی کروگر، یکی از شخصیت‌های شرور فیلم کابوس در خیابان الم می‌باشد که فیلم‌های زیادی به همین اسم، بر محوریت این شخصیت ساخته شده است. او در خواب و رویا ترتیب قربانی خود را می‌دهد و می‌ترساند.

او نیز یکی از قاتلینی می‌باشد که با دلایل منطقی به دنبال قتل است و صرفاً جهت خوش‌گذرانی این کار را انجام نمی‌دهد. ظاهر او بسیار متفاوت می‌باشد و صورتش به دلیل سوختگی در آتش به شکل عجیبی در آمده است. او با کشتن فرزندان کسانی که عامل سوختگی صورتش هستند، به دنبال انتقام می‌باشد.

Jason Voorhees

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

جیسون ورهیز، یک شخصیت خیالی، در سری فیلم‌های جمعه سیزدهم است، که به ماسک هاکی، و شمشیری در دست به دنبال قربانی‌هایش می‌گردد. او در کودکی، به دلیل چهره‌ی عجیبی که داشت توسط همسن‌های خودش مورد تمسخر قرار می‌گرفت و در یک روز جمعه‌ی سیزدهم، در یک دریاچه غرق شده، و حالا هر ساله از جایش بلند می‌شود و به عنوان یکی از خشمگین‌ترین شخصیت های فیلم های اسلشر قتل و غارت می‌پردازد.

او در دنیای فردی کروگر قرار دارد و یکی از دشمنان، و رقیبان سرسخت قاتل خیابان الم به شمار می‌رود، که در سال 1999، شاهد یک فیلم مشترک بین این دو نیز هستیم.

Michael Myers

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
برترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فیلم هالووین، یکی دیگر از فیلم‌های اسلشر می‌باشد که از عنصر ترس زیادی استفاده کرده است. او یکی از خونسرد‌ترین قاتلان دنیای سینمای اسلشر می‌باشد که توانایی‌های زیادی دارد. او ساکت است، و اصلا هیچ دیالوگی برقرار نمی‌کند و اصلاً برایش اهمیت ندارد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، مایکل با موسیقی پس زمینه‌ای که در حال پخش می‌باشد، کار خودش را انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “بهترین قاتلین فیلم های اسلشر ؛ خشمگین‌ترین قاتلین خون‌خوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *