فرادرس

چیلر گرمایشی و سرمایشی چیست ؟

سیستم های تهویه مطبوع تاثیر بسزایی در رفاه حال ساکنین ساختمان دارند و استفاده از یک سیستم تهویه مطبوع حرفه ای با عملکرد دقیق، راندمان بالا و مصرف انرژی پایین در ساختمان ها ضروری می باشد. چیلر گرمایشی و سرمایشی نوعی دستگاه تهویه مطبوع می باشد که از آن می توان در تمامی فصل های سال استفاده نمود این دستگاه راندمان بالایی دارد و در ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شود و در شرایط آب و هوایی مختلف عملکرد بهینه ای دارد.

سیستم های تهویه مطبوع تاثیر بسزایی در رفاه حال ساکنین ساختمان دارند و استفاده از یک سیستم تهویه مطبوع حرفه ای با عملکرد دقیق، راندمان بالا و مصرف انرژی پایین در ساختمان ها ضروری می باشد.

چیلر گرمایشی و سرمایشی نوعی دستگاه تهویه مطبوع می باشد که از آن می توان در تمامی فصل های سال استفاده نمود این دستگاه راندمان بالایی دارد و در ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شود و در شرایط آب و هوایی مختلف عملکرد بهینه ای دارد.

چیلر گرمایشی و سرمایشی

چیلر گرمایشی و سرمایشی

چیلر گرمایشی و سرمایشی علاوه بر سیکل تبرید برای کاهش دمای آب مجهز به یک بویلر برای افزایش دمای آب می باشد این نوع چیلر، آب خنک یا گرم را به فن کویل ها یا هواساز منتقل می نماید و درون این دستگاه ها عملیات تبادل حرارت آب با هوای محیط انجام می شود.

این دستگاه تهویه مطبوع مصرف انرژی پایینی دارد و از آن می توان برای کنترل دمای هوای ساختمان در تمامی طول سال استفاده نمود و شما دیگر نیازی به دستگاه تهویه مطبوع مجزا برای فصل های سرد سال ندارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلرها و استعلام بهترین قیمت چیلر به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت چیلر خانگی مراجعه نمایید.

مزایای چیلر گرمایشی و سرمایشی

  • سیستم گرمایشی و سرمایشی یکپارچه
  • مناسب برای تمامی اقلیم های آب و هوایی
  • راندمان بالا و مصرف انرژی پایین
  • کیفیت بالای هوای خروجی
  • عدم افزایش و کاهش شدید رطوبت محیط
  • افزایش و کاهش دما یکپارچه در قسمت های مختلف ساختمان
  • هوای خروجی با دمای مناسب
  • امکان نصب در تمامی ساختمان ها

یکی از رایج ترین چیلرهای مورد استفاده در خانه ها مینی چیلر می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه قیمت مینی چیلر مراجعه نمایید.

چیلر گرمایشی و سرمایشی نیک

اجزای چیلر گرمایشی و سرمایشی تراکمی

این دستگاه دارای تجهیزات و قطعات مختلفی می باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می نماییم.

بویلر

بویلر  وظیفه تولید آب گرم را بر عهده دارد این دستگاه که به دو صورت برقی و گازی طراحی و تولید می شود در فصل های سرد سال آب گرم مورد نیاز فن کویل و هواساز را تامین می نماید. این دستگاه دمای آب در گردش را افزایش می دهد و دمای آن را در درجه مشخص شده حفظ می نماید تا عملکرد گرمایشی چیلر با مشکل مواجه نشود.

پمپ آب

پمپ آب چیلر، آب گرم یا سرد تولیدی را در سراسر سیکل تهویه به گردش در می آورد این دستگاه نیز بر اساس ظرفیت چیلر انتخاب می شود و باید توانایی به گردش در آوردن آب تولیدی چیلر گرمایشی و سرمایشی را با سرعت کافی در مدار داشته باشد.

تابلو برق

تابلو برق از دیگر تجهیزات مهم در چیلر گرمایشی و سرمایشی می باشد که کنترل و مدیریت چیلر را بر عهده دارد در تابلو برق تجهیزات کنترلی مختلفی نصب می شود و سنسور های مختلفی که در قسمت های مکانیکی چیلر وجود دارند اطلاعات خود را به تابلو برق ارسال می نمایند. استفاده از تجهیزات کنترلی دقیق و باکیفیت در ساخت تابلو برق تاثیر بسزایی در عملکرد صحیح چیلر دارد.

کمپرسور

کمپرسور چیلر گرمایشی و سرمایشی نقش کلیدی در سیکل تبرید تراکمی دستگاه بر عهده دارد کمپرسور یا موتور چیلر گاز مبرد را فشرده و آن را در سیکل تبرید به گردش در می آورد این دستگاه در مدل ها مختلفی چون پیستونی، اسکرال و اسکرو تولید می شود که مدل اسکرو و اسکرال بیشترین کاربرد را در چیلر ها دارند.

کمپرسور چیلر تاثیر بسزایی در عملکرد کلی دستگاه دارد و با کیفیت ترین کمپرسور های موجود در بازار عبارتند از کمپرسور بیتزر، کوپلند، دانفوس و دورین که کیفیت ساخت بالایی دارند و در آنها از تکنولوژی نوینی استفاده شده است که چیلرهای تولیدی صنایع برودتی نوری مجهز به این نوع کمپرسور ها می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کمپرسور ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول کمپرسور بیتزر مراجعه نمایید.

مینی چیلر گرمایشی و سرمایشی

قیمت چیلر گرمایشی و سرمایشی

قیمت چیلر گرمایشی و سرمایشی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت آن ظرفیت دستگاه می باشد انتخاب چیلر با ظرفیت مناسب باید توسط یک متخصص انجام شود تا میزان بار برودتی و حرارتی مورد نیاز محیط شما را محاسبه نماید سپس بر اساس شرایط آب و هوایی منطقه شما ظرفیت واقعی چیلر را برآورد و شما را در خرید این دستگاه راهنمایی نماید.

پس از مشخص شدن ظرفیت چیلر عوامل دیگری چون نوع چیلر، کیفیت ساخت، برند و قطعات استفاده شده در ساختار چیلر نیز در قیمت نهایی چیلر گرمایشی و سرمایشی تاثیر گذار می باشد که باید در بررسی قیمت چیلر های مختلف با ظرفیت یکسان به این عوامل دقت نمایید به این دلیل که در راندمان و عمر مفید دستگاه شما تاثیر بسزایی دارند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان خرید چیلر گرمایشی و سرمایشی با تضمین بهترین قیمت و کیفیت صنایع برودتی نوری را در گوگل جستجو نمایید و از خدمات این مجموعه بهره ببرید.

 

پایان رپورتاژ آگهی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *