بهترین سریال های عاشقانه ترکی + [2024 و تمام دوران]

سریال های ترکی در دهه اخیر بسیار پرطرفدار شده‌اند. هم در ایران و هم در سطح جهان، بسیاری از بهترین سریال های عاشقانه ترکی تمام دوران مورد توجه قرار می‌گیرند.

سریال های ترکی، رقبای بزرگی مثل هند و کره در به تصویر کشیدن داستان‌های رمانتیک و عاشقانه دارند. در سال‌های اخیر، به دلیل امکان پخش بین‌المللی برنامه‌ها از آمریکا گرفته تا شرق آسیا، جدیدترین سریال های عاشقانه ترکی کل دنیا را در نوردیده‌اند و محبوبیت آن‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.

 


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


از نظر بسیاری از منتقدان، مفاهیمی که در اکثر سریال های ترکی جدید عاشقانه مطرح می‌شوند، بسیار سطحی و یا کلیشه هستند. اما با این حال بسیاری از کاگردان‌های ترکیه تلاش دارند تا بهترین سریال های ترکی رمانتیک کمدی را عرضه کنند.

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

در ادامه لیستی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی را مشاهده خواهید کرد:

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی

سال‌های قبل بسیاری از خانواده‌های ایرانی با تماشای دوبله فارسی سریال‌های ترکی که از شبکه جم پخش می‌شد، باور داشتند سریال‌های عاشقانه، از پر صحنه ترین سریال های ترکی هستند. اما سیاست‌های جدیدی که در صنعت ساخت سریال ترکیه اعمال می‌شود، این مسئله را تا حدودی رفع کرده است.

عشق پسر فقیر به دختر پولدار، عشق رئیس به کارمند شرکت، عشق در یک نگاه و… موضوعات آشنایی هستند که در بهترین سریال های ترکی عاشقانه به طرق مختلف نمایش داده می‌شوند.

بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2023

عمر (Ömer)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • نام فارسی: عمر
 • ستارگان: صلاح‌الدین پاشالی، گوکچه بهادیر، باریش فالای
 • ژانر: درام

عمر از بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2023 با بازی صلاح‌الدین پاشالی و گوکه بهادیر است. عمر موذن و پسر پیش‌نماز محله است. او به نقاشی علاقه دارد و از مادربزرگش محافظت می‌کند. خانواده عمر بسیار مذهبی هستند.

غمزه به همراه پسرش بعد از طلاق به خانه پدرش باز می‌گردد؛ خانه‌ای که اهالی آن با ازدواج او موافقت نداشتند. در این روزهای سخت، عمر و غمزه همدیگر را دیده و علاقه‌مند می‌شوند؛ عشقی که از دید محله و خانواده کاملا غیر ممکن است.

آدمک (Çöp Adam)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2023

 • نام فارسی: آدمک
 • ستارگان: انگین آلتان دوزیاتان، الچین سانگو، صدف آوجی
 • ژانر: درام

کاراکتر مرد داستان سریال آدمک از سریال های ترکی جدید عاشقانه 2023، یک شبه پولدار می‌شود و تصمیم می‌گیرد یک ویلای ساحلی بسیار بزرگ خریده و خانواده‌اش را به آنجا برد. در این خانه مرموز اتفاقاتی می‌افتد که زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی

عشق ممنوع (Aşk-ı Memnu)

بهترین سریال های ترکی عاشقانه

 • نام فارسی: عشق ممنوع
 • ستارگان: برن ساعت، هازال کایا، کیوانچ تاتلی‌توع

اولین قسمت از فصل اول پر صحنه ترین سریال ترکی عشق ممنوعه در ۴ سپتامبر ۲۰۰۸ و آخرین قسمت در ۱۸ ژوئن ۲۰۰۹ پخش شد. فصل اول در رابطه با بیهتر، زنی متاهل است که عاشق خواهرزاده شوهرش، بهلول شده است.

Bihter Yöreoğlu زن جوانی است که پدرش بر اثر حمله قلبی درگذشته است. او مادرش فردوس  را مقصر مرگ پدرش می‌داند. زیرا پدرش هنگامی که متوجه شد همسرش به وی خیانت کرده، دچار حمله قلبی شد.

عدنان سال‌ها پیش همسرش را از دست داده است. وی مردی ثروتمند و دارای دو فرزند است. علی رغم اینکه بیهتر از علاقه مادرش به عدنان اطلاع داشت، سعی کرد به عدنان نزدیک شود و او را عاشق خود کند. فردوس با بهانه کردن اختلاف سنی زیاد بین این دو، اوایل مخالفت می‌کرد. اما پس از آن، قدرت مالی عدنان، او را به پذیرش این امر سوق داد.

گناه فاطماگل چیه؟ (?Fatmagül’un Suçu Ne)

محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی

 • نام فارسی: گناه فاطماگل چیه؟
 • ستارگان: برن ساعت، انگین آک‌یورک، فیرات چلیک

فاطماگل از بهترین سریال های ترکی عاشقانه است. فاطماگل دختری ساده‌لوح ساکن روستایی از استان ازمیر است. او در یک خانه به همراه برادر ساده‌اش، برادرزاده و زن داداشش زندگی می‌کند.

در سمت دیگر داستان،‌ شخصی به نام کریم دیده می‌شود. او دوستان ثروتمند بسیاری دارد که از همراهی با آن‌ها لذت می‌برد. دوستان او اکنون برای مراسمی از استانبول به ازمیر برگشته‌اند. کریم پسری خوش برخورد است که در کارگاه دوست پدرش به عنوان نجار کار می‌کند.

فاطماگل یک شب، بعد از ماجرایی توسط چهار مرد (کریم و دوستانش) مورد تجاوز قرار می‌گیرد. و با توجه به فرهنگ آنجا، برای حفظ آبرو مجبور به ازدواج با کریم می‌شود. آن‌ها تمام دارایی خود را می‌فروشند و به استانبول می‌روند.

پرنده سحرخیز (Erkenci Kuş)

قشنگ ترین سریال های عاشقانه ترکی

 • نام فارسی: پرنده سحرخیز
 • ستارگان: دمت اوزدمیر، جان یامان

صنم دختر شاد و پرانرژی است که در یک خانواده متوسط زندگی می‌کند. او هر صبح در بقالی پدرش کار می‌کند. خواهر بزرگتر او در یک شرکت تبلیغات به عنوان معاون رئیس کار می‌کند. صنم برای اینکه ازدواج نکند با خواهرش به شرکت می‌رود تا کار بیابد. به عنوان خدمتکار مشغول می‌شود،‌ اما به دلیل توانایی که در نوشتن دارد و ذهن خلاقش، ترفیع می‌گیرد.

صنم در دنیای خیالاتش زندگی می‌کند و از اتفاقات روزمره‌اش، یک رمان می‌نویسد. او یک زن بالغ و توانا است و از پس تمام مسائل زندگی‌اش بر می‌آید. پسر رئیس شرکت، جان، به دلیل بیماری پدرش، بر سر کارها آمده است. با گذشت زمان عشق بزرگی میان صنم و جان به وجود می‌آید. پرنده سحرخیز از سریال های ترکی جدید عاشقانه محصول 2018 است.

عشق اجاره‌ای (Kiralik Aşk)

پر صحنه ترین سریال های ترکی

 • نام فارسی: عشق اجاره‌ای
 • ستارگان: باریش اردوچ، الچین سانگو

موضوع این سریال که در نوشتار بهترین سریال های ترکی عاشقانه به معرفی آن می‌پردازیم، داستان دختری جوان به نام دفنه توپال (الچین سانگو) است. او برای تسویه بدهی برادر بزرگتر خود، سردار، به پول نیاز دارد. در راه تهیه این پول، خود را در یک بازی عاشقانه پیدا می‌کند.

اسمش را فریحا گذاشتم (Adini Feriha Koydum)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • نام فارسی: اسمش را فریحا گذاشتم
 • ستارگان: چاعتای اولسوی، هازال کایا

داستان یک خانواده خدمتکار در این سریال از بهترین سریال های عاشقانه ترکی نشان داده می‌شود. تمام امید آن‌ها آینده فریحا است. فریحا با قبولی در کنکور، در یک دانشگاه با رتبه بالا پذیرفته می‌شود. در دانشگاه با پسری به نام امیر آشنا می‌شود. امیر از طبقه اجتماعی بالا است.

بعد از مدتی امیر و فریحا عاشق هم می‌شوند. اما آیا می‌توانند به راحتی طعم این عشق را بچشند؟ رقیب‌ها، غیرت پدر و برادر فریحا و بسیاری مسائل دیگر سد راه این عشق خواهند شد. آن‌ها نهایتا از پس همه آن‌ها بر می‌آیند،‌ اما سرنوشت طور دیگر رقم می‌خورد.

ترانه زندگی (Hayat Şarkısı)

بهترین سریال های ترکی عاشقانه

 • نام فارسی: ترانه زندگی
 • ستارگان: بورجو بیریجیک، بیرکان سوکللو

در روستایی به نام ایشیکلار در نزدیکی مودانیا، بایرام متولد شده است. او در همان روستا به همراه تنها دوستش، صالح، بزرگ شده‌اند. آن‌ها برای از بین بردن میانه شکرآب شان، بچه‌هایشان کریم و ملک را در سن کم نشان هم می‌کنند. این بچه‌ها هرکدام در شهرهای مختلف بزرگ می‌شوند، تا اینکه به سن ازدواج می‌رسند.

داستان جزیره (Ada Masalı)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: آیچا آیشین توران، آلپ نوروز، نیهان بویوک‌آغاچ
 • نام فارسی: داستان جزیره

سریال ترکی عاشقانه جدید داستان جزیره در رابطه با یک دختر شهری به نام هازیران است. هازیران برای ماموریت کاری به یک جزیره می‌رود. در آن جزیره باید با شخص جوان و خیری به نام پویراز هم‌صحبت شود.

از بابت کار، هازیران با پویراز مشکل دارد. او در این سفر مامور است تا پویراز را برای انجام کاری قانع کند. به همین دلیل تصور می‌کند که پویراز آدم خوبی نیست. اما در مدتی که آنجا می‌ماند، هرچه بهتر او را می‌شناسد، نظرش عوض می‌شود.

عشق منطق ازدواج (Aşk Mantık İntikam)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: ایلهان شن، بورجو اوزبرک، ملیسا دونگل، بوراک یوروک
 • نام فارسی: عشق منطق انتقام

عشق منطق انتقام از بهترین سریال های عاشقانه ترکی جدید، داستان زندگی اسرا را نمایش می‌دهد. زندگی او پس از خبری که در روزنامه مشاهده می‌کند، وارونه می‌شود. شوهر سابق او، اوزان، که یک سال پیش از هم جدا شدند، صاحب یک شرکت بزرگ شده است.

اسرا تصمیم می‌گیرد اوزان را مجددا عاشق خود کند. و تلاش می‌کند قلب شکسته او را ترمیم کند. به همین دلیل وارد شرکت اوزان می‌شود تا در آن‌جا استخدام شود. اما اوزان اصلا از این اتفاق راضی نیست و خیلی شدید با او برخورد می‌کند.

دستورالعمل عشق (Aşkın Tarifi)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: قدیر دوغولو، سررا آری‌تورک
 • نام فارسی: تعریف عشق

از جدیدترین عاشقانه های ترکی سریال تعریف عشق (یا دستورالعمل عشق) است. کاراکتر فرات آشپزی است که سرش در کار خودش است. او یک روز تصمیم می‌گیرد، درسی حسابی به یک مربی زندگی که خودش را دکتر عشق معرفی می‌کند بدهد. چون با سرنوشتش بازی کرده بود. فرات با عصبانیت راهی این مسیر شد. چشم باز کرد و خودش را در یک رستوران فرانسوی مشغول به کار دید.

خط جدا کننده ما (Bizi Ayıran Çizgi)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: اوزان دولون‌آی، هازال سوباشی
 • نام فارسی: خط جدا کننده ما

یکی دیگر از سریال های ترکیه در ژانر عاشقانه سریال خط جدا کننده ما است. داستان آن به این صورت است که سینم حین یک حمله تروریستی در استانبول جان خود را از دست می‌دهد. سینان، دوست سینم که با شنیدن خبر فوت سینم، روز به روز ارتباطش با زندگی و واقعیت قطع می‌شود، باید به خط فاصل خودش و سینم برمی‌گشت و نجاتش می‌داد، تا دیگر از هم جدا نشوند ولی داستان پیچیده‌تر از آن خواهد شد.

لیلا و مجنون (Leyla ile Mecnun)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: علی آتای، سرکان کسکین، ازگی اثراوغلو
 • نام فارسی: لیلا و مجنون

لیلا و Kays (نام اصلی مجنون) در دوران دبستان عاشق یکدیگر شدند. مادر لیلا که قضیه این عشق را می‌شنود، لیلا را به مدرسه‌ای دیگر می‌برد. خبر این عشق در مدت زمان کوتاهی همه جا را فرا می‌گیرد.

ملاقات لیلا با Kays ممنوع شده است. کایس که از عذاب جدایی نابود شده است، در میان مردم معروف به مجنون می‌شود. نسخه تلویزیونی این سریال که سال‌ها قبل نمایش داده شده بود، از بهترین سریال های عاشقانه ترکی محسوب می‌شد.

اول و آخر (İlk ve Son)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: صالح بادمجی، اوزگه اوزپرینچ‌جی
 • نام فارسی: اول و آخر

اوزگه و صالح بادمجی در نقش زن و شوهری هستند که اوایل ازدواج بسیار عاشق هم هستند. آن‌ها بهترین لحظات را در کنار هم سپری می‌کنند. گاهی خوشحالند، گاهی غمگین و گاهی دیوانه‌وار زندگی را سپری می‌کنند.

هر چیزی را با هم تجربه می‌کنند و زندگی فوق‌العاده‌ای دارند. اما با گذشت زمان، همه چیز تغییر می‌کند. احساسات آن‌ها دیگر مثل گذشته نیست. از کنار هم بودن لذت نمی‌برند و باعث رنج و اذیت یکدیگر می‌شوند. احترامی که برای هم قائل بودند، دیگر از میان رفته است.

خیلی منتظرت ماندم (Seni Çok Bekledim)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: اوزجان دنیز، ایرم حلواجی‌اوغلو
 • نام فارسی: خیلی منتظر تو بودم

نقش اول این سریال از بهترین سریال های عاشقانه ترکی را هنرمند مشهور و محبوب ترکیه اوزجان دنیز ایفا نموده است. زندگی قدیر زمانی که فقط هفده سال داشت، بر اثر زلزله‌ای که در محل زندگی‌اش اتفاق افتاد، دستخوش تغییرات زیادی شد. بعد از زلزله او مدت زیادی زیر آوار مانده بود و در حالی که همه فکر می‌کردند او مرده است؛ چشمان خود دوباره به زندگی گشود.

یشیلچام (Yeşilçam)

محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: چاعتای اولسوی، سلین شکرجی، بیگه اونال، افرا ساراچ‌اوغلو
 • نام فارسی: یشیلچام

این سریال از بهترین سریال های عاشقانه ترکی دیجیتالی، مهمترین دوره تاریخ سینمای ترکیه را روایت می‌کند. داستان آن حول محور “سمیح”، یک تهیه‌کننده فیلم در دهه شصت ترکیه، که همه چیز را از دست داده و در تلاش است تا سینما را در ترکیه احیا کند می‌چرخد. او در عین حال به دنبال عشق زندگی خود نیز هست.

عشق‌های نیمه تمام (Yarım Kalan Aşklar)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: بوراک دنیز، دیلان چیچک دنیز
 • نام فارسی: عشق‌های نیمه تمام

یکی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی سریال عشق‌های نیمه تمام است. کاراکتر اوزان، خبرنگار جسوری است که در پی گردآوری خبری، در تصادفی کشته می‌شود. اما روح او در بدن یک کمیسر به نام قدیر جلوه می‌کند.

قدیر کمیسری عیاش، الکلی، بیشرف، و دارای تمام رذائل اخلاقی است. پس از اینکه اوزان متوجه شرایطش می‌شود، به دنبال دوست دخترش، که الان عزای اوزان را گرفته است می‌رود. اما نمی‌تواند خودش را معرفی کند. او با کمک دوست دخترش الیف به دنبال قاتل خود می‌روند.

ده هزار قدم (10Bin Adım)

محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی

 • ستارگان: انگین گون آیدین، دوین اوزگور چینار
 • نام فارسی: ده هزار قدم

ده هزار قدم از بهترین سریال های عاشقانه ترکی دیجیتالی، داستان تجربیات دو عاشق سابق است که تصمیم دارند هر روز ده هزار قدم با هم بردارند. Ezgi و Mehmet دو عاشق سابق هستند. اگرچه مهمت زندگی یکنواختی دارد، اما از این وضعیت خوشحال است. در همین حال، ازگی و مهمت تصمیم می‌گیرند هر روز ده هزار قدم با هم بردارند.

عزیز (Aziz)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • نام فارسی: عزیز
 • ستارگان: مورات ییلدیریم، داملا سونمز
 • ژانر: اکشن،‌ درام

سریال عزیز از بهترین سریال های عاشقانه ترکی جدید، داستان عشق میان عزیز و دلربا را به نمایش می‌گذارد. عزیز که از کودکی عاشق دلربا است، بعد از اینکه قتلی را انجام می‌دهد، مجبور می‌شود شهر را ترک کند. بعد از سال‌ها خبر می‌رسد که عزیز فوت کرده است. به همین دلیل دلربا مجبور می‌شود با پسرعموی عزیز ازدواج کند. تا اینکه یک روز عزیز به وطن خود باز می‌گردد.

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

بهترین سریال های ترکی رمانتیک کمدی از جمله سریال‌های محبوب و پرطرفدار ترکیه هستند که غالبا در فصل تابستان به نمایش در می‌آیند. از جمله محبوب‌ترین‌ها می‌توان به بوی توت فرنگی، تو درم را بزن، عشق اجاره‌ای و … اشاره کرد.

“اگه خیلی دوست داشته باشی چی”، “خود کرده را تدبیر نیست” و “نشاط زندگیم” نیز از جدیدترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی هستند که در سال 2023 منتشر شدند.

عشق اجاره‌ای (Kiralık Aşk)

سریال های عاشقانه و طنز ترکی

سریال عشق اجاره‌ای از سریال های کمدی رمانتیک ترکی محبوب، داستان دختر فقیری به نام دفنه را روایت می‌کند که با بی‌پولی و بدهی برادرش دست و پنجه نرم می‌کند. ناگهان او با یک پیشنهاد جالب از طرف (نریمان) وارد یک بازی می‌شود که در ازای پول، عُمر را عاشق خود کند.

بوی توت فرنگی (Çilek Kokusu)

سریال های عاشقانه و طنز ترکی

بوی توت فرنگی از سریال های عاشقانه و طنز ترکی با بازی دمت اوزدمیر و یوسف چیم است. آسلی که به همراه مادرش در خانه کوچکی زندگی می‌کند با قنادی روزگار را می‌گذراند. مادر آسلی نیز با نظافت خانه‌های ثروتمندان درآمدی ناچیز دارد.

روزی آسلی در تلاش برای رساندن سفارش یک کیک در حال دویدن از عرض خیابان با اتومبیلی برخورد می‌کند که باعث می‌شود کیک‌اش کاملا از بین برود. آسلی که در تلاش برای به دست آوردن درآمد بیشتری است از طرف دوست صمیمی‌اش کاری در یک هتل ساحلی به او پیشنهاد می‌شود.

عشق حرف حالیش نمیشه (Aşk Laftan Anlamaz)

جدیدترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

عشق حرف حالیش نمیشه از بهترین سریال های عاشقانه ترکی است. محور اصلی داستان، رابطه حیات اوزون، دختری از طبقه متوسط جامعه اهل منطقه‌ای در حاشیه استانبول، با رئیسش مورات سارسیلماز در شرکت بین‌المللی تولید لباس و پارچه سارته است. حیات برای به دست آوردن شغل در شرکت سارته مجبور می‌شود خود را شخص دیگری معرفی کند و این سرآغاز همه اتفاقات است!

دختران آفتاب (Güneşin Kızları)

سریال های کمدی رمانتیک ترکی

دختران آفتاب از بهترین سریال های عاشقانه ترکی با بازی امره کینای، اوریم آلاسیا، تولگا ساریتاش، بورجو اوزبرک، هانده ارچل و برک آتان است. گونش یک زن سی و پنچ ساله و معلم ادبیات است و همراه دختران دوقلویش نازلی و سلین که هفده ساله و دختر کوچکش پری که پانزده ساله است، در ازمیر زندگی می‌کند.

همسر گونش، ظفر، سال‌ها پیش او و دخترانش را ترک کرده است. یک روز گونش با مردی بنام هالوک مرت‌اوغلو آشنا می‌شود. هالوک و گونش در زمان کوتاهی عاشق هم می‌شوند. هالوک از گونش درخواست ازدواج می‌کند، گونش با این درخواست موافق است اما نازلی با این ازدواج مخالفت می‌کند.

تو در خانه ام را بزن (Sen Çal Kapımı)

بهترین سریال های ترکی رمانتیک کمدی

تو درم را بزن یا تو در خانه‌ام را بزن از بهترین سریال های عاشقانه ترکی است. کرم بورسین و هانده ارچل نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند. ادا که تمام هدفش در زندگی تحصیل و گرفتن بورسیه است، با سرکان بولات آشنا می‌شود. ادا تصور می‌کند که مسبب لغو بورسیه او، سرکان است. به همین علت از او متنفر است.

سرکان بولات به دلیل یک سری مشکلات شخصی دنبال کسی می‌گردد که بتواند به‌مدت دوماه نقش نامزد او را بازی کند. به ادا پیشنهاد می‌کند که اگر دو ماه نقش نامزد او را بازی کند، به‌صورت کاملاً رایگان ادا را بورس کند.

زیباتر از تو (Senden Daha Güzel)

بهترین سریال های ترکی رمانتیک کمدی

افسون دختر جوان و زیبایی است که به عنوان متخصص پوست در یک روستای کوچک کار می‌کند. او زندگی آرامی دارد و با پدرش در مزرعه روستایی با خوشبختی زندگی می‌کند و از کودکی مادرش را ندیده است. زندگی افسون وقتی تغییر می‌کند که اطلاعاتی از مادرش، پروین به دست می‌آورد.

افسون باید این کلینیک را با یک جراح پلاستیک موفق به نام امیر اداره کند. امیر موفق‌ترین جراح پلاستیک در کلینیک زیبایی است. او خوش قیافه و متکبر است و از ایده اداره کلینیک همراه با افسون خوشش نمی‌آید و از این رو تصمیم می‌گیرد همه چیز را برای او سخت کند.

بازی بخت (Baht Oyunu)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

بازی بخت از بهترین سریال های عاشقانه ترکی ساخت سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. این سریال ۱۷ قسمت دارد. آدا دختر جوان زیبا در میان زنانی بزرگ شده که معتقدند اگر نتوانند با اولین عشق خود ازدواج کنند، خوشبخت نخواهند بود. مادربزرگ و مادرش پس از اینکه توسط عشق اول خود رها شدند، مجبور شدند با ناراحتی زندگی کنند.

دروغ شیرین من (Benim Tatlı Yalanım)

جدیدترین سریال های عاشقانه ترکی

دروغ شیرین من از بهترین سریال های عاشقانه ترکی ، داستان نجات و سونا از دنیاهای متفاوت است. ماجرای این دو با یک دروغ شروع می‌شود و به سمت عشق می‌رود. نجات در حال زندگی با دخترش کایرا هست. آیلین، مادر کایرا وقتی کایرا بچه بود ترکشان کرد.

وقتی تولد 6 سالگی کایرا نزدیک می‌شود نجات می‌فهمد دخترش انتظار دارد مادرش در تولدش بیاید. هر چقدر هم نجات تلاش می‌کند کایرا را از این فکر دور کند دختر کوچولو با هیجان باور دارد مادرش می‌آید. نجات با بیچارگی سعی می‌کند با همسرش که چندین ساله حرف نزده ارتباط برقرار کند.

فصل گیلاس (Kiraz Mevsimi)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

فصل گیلاس مجموعه تلویزیونی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی با بازی سرکان چای اوغلو، اوزگه گورل است. اویکو دختری زیبا و با استعداد است که بزرگترین آرزوی او بودن طراح لباس معروفی است. او بر اثر اتفاقاتی با آثار دینچر آشنا شده و داستان از اینجا شروع می‌شود.

عشق از نو (Aşk Yeniden)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

عشق از نو مجموعه تلویزیونی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی است. زینب که بدون خبر دادن به خانواده‌اش، با عشقش اَرتان به آمریکا فرار کرده بود، بعد از اینکه آرتان او را ترک کرد، با پسر چند ماهه‌اش، نا امید به ترکیه برمی‌‌گردد.

از طرف دیگر فاتیح که برای فرار از مراسم نامزدی اجباری به آمریکا رفته بود، بعد از شکست عشقی در آمریکا تصمیم به بازگشت به ترکیه می‌گیرد. داستان این دو که در راه برگشت به خانه با هم آشنا می‌شوند، قصه سریال عشق از نوست.

تازه عروس (Yeni Gelin)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

تازه عروس یک مجموعه تلویزیونی ساخت ترکیه از بهترین سریال های عاشقانه ترکی به کارگردانی ارسوی گولر است. بلا دختر جوان و زیبایی از خانواده‌ای اشرافی است. در دانشگاه با پسری به نام هازار آشنا می‌شود.

هازار از خانواده‌ای بسیار سنتی و قبیله‌ای از اهالی شهر آدانا است. بلا و هازار با اینکه از لحاظ خانوادگی و شخصیتی بسیار متفاوت هستند؛ وارد رابطه عاشقانه‌ای می‌شوند.

عشق تجملاتی (Afili Aşk)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

عشق تجملاتی نام مجموعه تلویزیونی ترکیه‌ای از بهترین سریال های عاشقانه ترکی است. داستانی زوجی لجباز به نام های کرم و عایشه را می‌گوید. بازیگران اصلی این سریال، چاعلار ارطغرل و بورجو اوزبرک می‌باشند.

کرم پسر چشم چران و خوش‌تیپ یک خانواده استانبولی است که از قدیمی‌ترین‌ها در سکتور منسوجات هستند. عایشه هم یک دختر خوشگل و باهوش و خوش قلب است که در کارخانه کرم به عنوان کارگر کار می‌کند.

ستاره شمالی (Kuzey Yıldızı İlk Aşk)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

 • نام فارسی: ستاره شمالی
 • ستارگان: اسماعیل دمیرجی، آسلیهان گونر
 • ژانر: کمدی عاشقانه

دانلود سریال ستاره شمالی با دوبله فارسی

ییلدیز تا جایی که به یاد دارد عاشق کوزی است. ولی کوزی مجبور بوده خود را عاشق ییلدیز نشان دهد. کوزی و ییلدیز از ۲ خانواده اصیل کارادنیز هستند. ۲۰ سال پیش یعنی در سال ۱۹۹۹، کوزی به بهانه درس و دانشگاه، به استانبول رفته و با دختری به نام شعله ازدواج می‌کند!

آن دو صاحب ۳ دختر به نام‌های فریده، گوگچه و مینه می‌شوند و کوزی هم فردی ثروتمند می‌شود. حال سال ۲۰۱۹ است. شعله به کوزی خیانت کرده و تمام پول‌های او را می‌دزدد. کوزی که پولی برای تأسیس دوباره شرکت‌اش ندارد به کارادنیز بر می‌گردد. داستان از آنجا آغاز می‌شود. ستاره شمالی از بهترین سریال های ترکی کمدی عاشقانه محسوب می‌شود.

بهترین سریال‌های عاشقانه ترکی 2024

ستاره‌ها از من دور هستند (Yıldızlar Bana Uzak)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • کارگردان: بهادیر اینجه
 • بازیگران: فورکان اندیچ، بورجو کیراتلی، گورکان اویگون، مورات دالتابان
 • تاریخ انتشار: 10 دی 1402
 • ژانر: درام

اگر به دنبال بهترین سریال‌های عاشقانه ترکی هستید، بهترین پیشنهاد من سریال ستاره‌ها از من دور هستند است. این سریال داستان عشقی بین دو شخص به نام‌های «آسلی» (Aslı) و «قدیر» (Kadir) را روایت می‌کند. این سریال ترکی در سال 2024 در ماه دی از شبکه ATV پخش شد.

در این سریال، «آسلی» و «قدیر» عاشق یکدیگر هستند؛ اما عشق آن‌ها پس از اتفاقی که منجر به زندانی شدن «قدیر» می‌شود، با چالش‌هایی پیش خواهد رفت. «قدیر» به اتهام قتل پدر آسلی متهم شده است و این اتفاق باعث از بین رفتن تمام خاطرات زیبای آن‌ها می‌شود.

پس از این اتفاق، «قدیر» یک هدف دارد و آن هم اثبات بی‌گناهی خود و انتقام گرفتن از خانواده وارنالی است. آن‌ها با همراهی «یحیی»، این بازی را راه‌انداخته‌اند و «قدیر» را به زندان انداخته‌اند. وقتی حقیقت آشکار می‌شود، آتش عشقی که درون آن‌ها به خاکستر تبدیل شده بود، آرام آرام شعله‌ور خواهد شد. سریال ستاره‌ها از من دور هستند یکی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2024 است که از تماشای آن لذت خواهید برد.

 (Aile Albümü)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

 • کارگردان: زینب گونای
 • بازیگران: آکین آکینوزو، آسلیهان مالبورا
 • تاریخ انتشار: 2024
 • ژانر: درام، عاشقانه

سریال آلبوم خانوادگی یکی از بهترین سریال‌های عاشقانه ترکی در سال 2024 است که داستان عشق دوران دیرینه بین دو شخص به نام‌های «کیلیچ» و «دنیز» را روایت می‌کند. در این سریال، بازیگر معروف «آکین آکینوزو» در نقش «کیلیچ» حضور دارد و شرکت O3 Medya مسئول تهیه این سریال است.

فیلمبرداری این سریال ترکی جدید در سال 2024، که خارج از استانبول انجام می‌شود، از ماه ژانویه آغاز شد. «زینب گونای» به عنوان کارگردان و «سرکان یروک» به عنوان نویسنده در این سریال حضور خواهند داشت. انتخاب سایر بازیگران این مجموعه همچنان در حال انجام است.

داستان سریال درباره «کیلیچ»، «دنیز» و «بهیجه» است که برای تحصیل در رشته حقوق به استانبول می‌روند؛ اما شهر بزرگ را دوست نمی‌دهند و به خانه پدری خود بازمی‌گردند. سال‌ها بعد، در شهر زادگاهشان به طرز غیرمنتظره‌ای با یکدیگر برخورد می‌کنند و این دیدار، ماجراهای جالبی را به همراه دارد. سریال Aile Albümü با روایت یک داستان بسیار جذاب، به عنوان یکی از بهترین سریال‌های عاشقانه ترکی در سال 2024 شناخته می‌شود.

سوالات متداول

موفق‌ترین درام ترکی عاشقانه کدام است؟

سریال عشق ممنوع با ریتینگ بالا و محبوبیت در دیگر کشور‌ها، یکی از موفق‌ترین درام‌های ترکی است.

از جمله بهترین سریال‌های ترکی کمدی رمانتیک؟

سریال عشق منطق انتقام، پرنده سحرخیز، عطر توت فرنگی و زیباتر از تو

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی مطلب بهترین سریال های عاشقانه ترکی چه بود؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با فیگار و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


One thought on “بهترین سریال های عاشقانه ترکی + [2024 و تمام دوران]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *