بهترین سریال های عاشقانه ترکی + رمانتیک کمدی (2023 و تمام دوران)

در این نوشتار بهترین سریال های عاشقانه ترکی را معرفی خواهیم نمود. در ادامه همراه ما باشید تا با محبوب ترین سریال های ترکیه ای دهه اخیر آشنا شوید.

در مقاله های قبلی این سایت همچون بهترین سریال های تابستانی ترکیه به معرفی بهترین و جدیدترین‌ها پرداختیم. اما در این نوشتار برای مخاطبان عزیز عاشق و احساسی، قشنگ ترین سریال های عاشقانه را معرفی خواهیم کرد.

فیلم‌های سینمایی عاشقانه ترکی رقبای بزرگی مثل هند و کره برای به تصویر کشیدن داستان‌های رمانتیک و عاشقانه دارند. و در سال‌های اخیر، به دلیل امکان پخش بین‌المللی برنامه‌ها از آمریکا گرفته تا شرق آسیا، سریال های ترکی جدید کل دنیا را در نوردیده‌اند و محبوبیت آن‌ها روز به‌ روز بیشتر می‌شود. امیدواریم با تماشای سریال‌هایی که برای شما لیست شده است، لذت کافی ببرید.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال‌های ترکی

بهترین فیلم‌های ترکی عاشقانه

بهترین سریال های عاشقانه ترکی

قشنگ ترین سریال های عاشقانه ترکی
قشنگ ترین سریال های عاشقانه ترکی

عشق پسر فقیر به دختر پولدار، عشق رئیس به کارمند شرکت، عشق در یک نگاه و… موضوعات آشنایی هستند که در این فیلم‌ها و سریال‌ها به طرق مختلف به آن‌ها پرداخته شده است. در نوشتار بهترین سریال های ترکی عاشقانه لیستی از پر صحنه ترین سریال های ترکی دهه اخیر برای شما تهیه شده است.

جدول پخش سریال های ترکیه

بهترین فیلم‌های ترکی

بهترین سریال‌های تابستانی ترکی

Ömer

بهترین سریال های ترکی عاشقانه 2023
بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2023
 • نام فارسی: عمر
 • کانال پخش: Star TV
 • ستارگان: صلاح‌الدین پاشالی، گوکچه بهادیر، باریش فالای
 • ژانر: درام

عمر موذن و پسر پیش‌نماز محله است. او به نقاشی علاقه دارد و از مادربزرگش محافظت می‌کند. غمزه به همراه پسرش بعد از طلاق به خانه پدرش باز می‌گردد. خانه‌ای که اهالی آن با ازدواج او موافقت نداشتند. در این روزهای سخت، عمر و غمزه همدیگر را دیده و علاقه‌مند می‌شوند؛ عشقی که از دید محله و خانواده کاملا غیر ممکن است.

Çöp Adam

بهترین سریال های ترکی عاشقانه 2023
بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2023
 • نام فارسی: آدمک
 • کانال پخش: Star TV
 • ستارگان: انگین آلتان دوزیاتان، الچین سانگو، صدف آوجی
 • ژانر: درام

یک مجموعه تلویزیونی درام ترکی است که اولین قسمت آن در 30 نوامبر 2022 به کارگردانی Yağız Alp Akaydın و نویسندگی Melek Gençoğlu و Su Ersöz منتشر شد. کاراکتر مرد داستان، یک شبه پولدار می‌شود و تصمیم می‌گیرد یک بنای ساحلی بسیار بزرگ خریده و خانواده‌اش را به آنجا برد. در این خانه مرموز اتفاقاتی می‌افتد که زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

Aşk-ı Memnu

بهترین سریال های ترکی عاشقانه
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: عشق ممنوع
 • ستارگان: برن ساعت، هازال کایا، کیوانچ تاتلی‌توع
 • تعداد قسمت: ۷۹
 • کشور: ترکیه
 • زبان:‌ ترکی

اولین قسمت از فصل اول پر صحنه ترین سریال ترکی عشق ممنوعه در ۴ سپتامبر ۲۰۰۸ و آخرین قسمت در ۱۸ ژوئن ۲۰۰۹ پخش شد. این فصل شامل ۳۸ قسمت است. همه قسمت‌ها را Hilal Saral کارگردانی کرده است. فصل اول در رابطه با بیهتر، زنی متاهل است که عاشق خواهرزاده شوهرش، بهلول شده است.

Bihter Yöreoğlu زن جوانی است که پدرش بر اثر حمله قلبی درگذشته است. او مادرش فردوس  را مقصر مرگ پدرش می‌داند. زیرا پدرش هنگامی که متوجه شد همسرش به وی خیانت کرده، دچار حمله قلبی شد. ملیح پدر بیهتر قبل از مرگ ورشکست شده بود و مقدار زیادی بدهی داشت. علاقه فردوس به تجمل‌گرایی این بدهی را به مرور افزایش می‌دهد. او می‌خواهد برای داشتن آرامش اقتصادی، با تاجری ثروتمند به نام عدنان زیاگیل ازدواج کند.

عدنان سال‌ها پیش همسرش را از دست داده است. وی مردی ثروتمند و دارای دو فرزند است. علی رغم اینکه بیهتر از علاقه مادرش به عدنان اطلاع داشت، سعی کرد به عدنان نزدیک شود و او را عاشق خود کند. فردوس با بهانه کردن اختلاف سنی زیاد بین این دو، اوایل مخالفت می‌کرد. اما پس از آن، قدرت مالی عدنان، او را به پذیرش این امر سوق داد. عدنان و بیهتر ازدواج می‌کنند.

بهلول، برادرزاده عدنان نیز در خانه آن‌ها زندگی می‌کند. بهلول جوان چشم‌چران است که پیش از این، با خواهر بزرگتر بیهتر رابطه داشته است و او را فریب داده بود. به همین دلیل بیهتر از بهلول خوشش نمی‌آید. نهال، دختر عدنان، جوانی درون‌گرا است که سال‌هاست عاشق بهلول است. اما بهلول او را مانند خواهر خود می‌داند.

بیهتر و بهلول با گذشت زمان عاشق یکدیگر می‌شوند. اما در ابتدا آن‌ها از پذیرش این موضوع اشتباه امتناع می‌ورزند و سعی می‌کنند از یکدیگر فاصله بگیرند. بهلول برای ایجاد فاصله، با دوست دختر خود الیف، نامزد می‌کند. اما این تاثیری در علاقه آن‌ها نمی‌گذارد. حتی نسبت به گذشته بیشتر نیز می‌شود.

فردوس اولین کسی است که متوجه رابطه بین آن‌ها می‌شود. و سعی می‌کند با سوق دادن توجه بهلول به نیهال، ازدواج دخترش با عدنان را حفظ کند و مانع از بی‌آبرویی شود. در طی دو فصل ماجرای این عشق پنهانی و عواقب آن را مشاهده می‌کنید. سرنوشت هرکدام از کاراکترها،‌ عشق،‌ رسوایی،‌ خیانت و خیلی از مسائل دیگر در این سریال مورد بحث است.

?Fatmagül’un Suçu Ne

پر صحنه ترین سریال ترکی
پر صحنه ترین سریال ترکی
 • نام فارسی: گناه فاطماگل چیه؟
 • ستارگان: برن ساعت، انگین آک‌یورک، فیرات چلیک
 • تعداد قسمت: ۸۰
 • کشور: ترکیه
 • زبان:‌ ترکی

این مجموعه به تهیه کنندگی Ay Yapım تولید شده است. فاطماگل دختری ساده‌لوح است که در روستایی از استان ازمیر زندگی می‌کند. او در یک خانه به همراه برادر ساده‌اش، برادرزاده و زن داداشش زندگی می‌کند. مقدس، زن‌داداش او از فاطماگل بی هیچ دلیلی متنفر است.

Fatmagül قصد دارد با عشق کودکی خود مصطفی (Fırat Çelik) که یک ماهیگیر است، ازدواج کند. آن‌ها فقط منتظرند که مصطفی پول زیادی بدست آورد تا خانه خود را قبل از ازدواج به پایان رساند.

در سمت دیگر داستان،‌ شخصی به نام کریم دیده می‌شود. او دوستان ثروتمند بسیاری دارد که از همراهی با آن‌ها لذت می‌برد. دوستان او اکنون برای مراسمی از استانبول به ازمیر برگشته‌اند. کریم پسری خوش برخورد است، که در کارگاه دوست پدرش به عنوان نجار کار می‌کند. او با عمه‌اش، مریم آکسوی، زندگی می‌کند. کریم در دوران کودکی یتیم بود، بنابراین مریم او را به عنوان پسر خودش تربیت کرد.

فاطماگل از ازدواج با مصطفی به دلیل شرایطی که دارد ناامید شده است. دوستان کریم و ثروتمندان دیگر، در ازمیر فاطماگل را دیده و مسخره می‌کنند. کریم از این قضیه ناراحت می‌شود. سپس در مراسم عروسی سلیم، کریم او را می‌بیند. فاطماگل و زن‌داداشش در آن مراسم کار می‌کنند.

فاطماگل یک شب، بعد از ماجرایی توسط چهار مرد (کریم و دوستانش) مورد تجاوز قرار می‌گیرد. و با توجه به فرهنگ آنجا، برای حفظ آبرو مجبور به ازدواج با کریم می‌شود. آن‌ها تمام دارایی خود را می‌فروشند و به استانبول می‌روند.

داستان در استانبول ادامه می‌یابد. فاطماگل از کریم متنفر است. او به او توهین می‌کند، بدرفتاری می‌کند، سعی می‌کند او را بکشد و … . کریم مطمئن نیست که واقعا تجاوز کرده است یا نه، زیرا آن شب مست بود و مواد مخدر مصرف کرده بود.

اما فاطماگل معتقد است که او این کار را انجام داده است، زیرا قبل از اینکه غش کند، آخرین چهره‌ای که دیده بود چهره کریم بود. این سریال از طرف مخاطبان در لیست قشنگ ترین سریال های عاشقانه ترکی جایگاه بالایی دارد.

Leyla ile Mecnun

پر صحنه ترین سریال های ترکی
پر صحنه ترین سریال های ترکی
 • نام فارسی: لیلا و مجنون
 • ستارگان: علی آتای، سرکان کسکین، ازگی اثراوغلو
 • تعداد قسمت: ۱۰۴
 • کشور: ترکیه
 • زبان:‌ ترکی

از دیگر قشنگ ترین سریال های عاشقانه ترکی سریال لیلی و مجنون است. در خلاصه این داستان آمده است که لیلا و Kays (نام اصلی مجنون) در دوران دبستان عاشق یکدیگر شدند. مادر لیلا که قضیه این عشق را می‌شنود، لیلا را به مدرسه‌ای دیگر می‌برد.

خبر این عشق در مدت زمان کوتاهی همه جا را فرا می‌گیرد. ملاقات لیلا با Kays ممنوع شده است. کایس که از عذاب جدایی نابود شده است، در میان مردم معروف به مجنون می‌شود.

این سریال در زمان پخش از ریتینگ بالایی برخوردار بود و طرفداران بسیاری داشت. ورژن جدید آن نیز از پلتفرم اینترنتی اکسن در حال نمایش است. اتفاقات چند سال بعد از پخش سریال اصلی رخ می‌دهند.

Erkenci Kuş

بهترین فیلم های سینمایی ترکیه ای عاشقانه , قشنگ ترین سریال های عاشقانه , پر صحنه ترین سریال ترکی
پر صحنه ترین سریال های ترکی
 • نام فارسی: پرنده سحرخیز
 • ستارگان: دمت اوزدمیر، جان یامان
 • تعداد قسمت: ۵۱
 • کشور: ترکیه
 • زبان:‌ ترکی

صنم دختر شاد و پرانرژی است که در یک خانواده متوسط زندگی می‌کند. او هر صبح در بقالی پدرش کار می‌کند. خواهر بزرگتر او در یک شرکت تبلیغات به عنوان معاون رئیس کار می‌کند. صنم برای اینکه ازدواج نکند با خواهرش به شرکت می‌رود تا کار بیابد. به عنوان خدمت‌کار مشغول می‌شود،‌ اما به دلیل توانایی که در نوشتن دارد و ذهن خلاقش، ترفیع می‌گیرد.

صنم در دنیای خیالاتش زندگی می‌کند و از اتفاقات روزمره‌اش، یک رمان می‌نویسد. او یک زن بالغ و توانا است. و از پس تمام مسائل زندگی‌اش بر می‌آید. بین او و خواهرش کش‌مکش‌های خواهرانه زیادی است.

پسر رئیس شرکت، جان، به دلیل بیماری پدرش، بر سر کارها آمده است. با گذشت زمان عشق بزرگی میان صنم و جان به وجود می‌آید. این سریال سرشار از لحظات طنز، عاشقانه و احساسی است. از تماشای آن لذت بسیاری خواهید برد.

با اینکه غالب سریال‌های عاشقانه ترکی فضای کلیشه دارند، و این سریال نیز از این قضیه دور نیست، اما حال و هوای کاراکتر صنم، تصمیمات و تلاش‌هایی که در زندگی می‌کند تا شخصیت مستقلی داشته باشد، این کاراکتر را از دیگر کاراکترها متمایز می‌کند.

بازی بازیگران در این سریال به شدت عالی است. با وجود نقص و کلیشه سناریو،‌ به راحتی می‌توانید بخندید و گریه کند. کاراکترهایی مثل مظفر و جی جی بسیار طنز هستند و به خوبی پرداخته شده‌اند.

Kiralik Aşk

بهترین سریال های ترکی عاشقانه
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: عشق اجاره ای
 • ستارگان: باریش اردوچ، الچین سانگو
 • تعداد قسمت: ۶۹
 • کشور: ترکیه
 • زبان:‌ ترکی

موضوع این سریال که در نوشتار بهترین سریال های ترکی عاشقانه به معرفی آن می‌پردازیم، داستان دختری جوان به نام دفنه توپال (الچین سانگو) است. او برای تسویه بدهی برادر بزرگتر خود، سردار، به پول نیاز دارد. در راه تهیه این پول، خود را در یک بازی عاشقانه پیدا می‌کند.

دفنه با مادربزرگش تورکان، خواهر کوچک‌ترش اسرا و برادر بزرگترش سردار، زندگی می‌کند. او گارسون است و زندگی را به این طریق می‌گذراند. مادر و پدر دفنه زمانی که آن‌ها کودک بودند، فوت کردند.

Adini Feriha Koydum

بهترین سریال های ترکی عاشقانه
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: اسمش را فریحا گذاشتم
 • ستارگان: چاعتای اولسوی، هازال کایا
 • تعداد قسمت: ۸۰
 • کشور: ترکیه
 • زبان:‌ ترکی

داستان یک خانواده خدمتکار که دختری به نام فریحا دارند، نشان داده می‌شود. تمام امید آن‌ها آینده فریحا است. فریحا از کنکور می‌گذرد و در یک دانشگاه با رتبه بالا پذیرفته شده است. در دانشگاه با پسری به نام امیر آشنا می‌شود. امیر از طبقه اجتماعی بالا است.

بعد از مدتی امیر و فریحا عاشق هم می‌شوند. اما آیا می‌توانند به راحتی طعم این عشق را بچشند؟ رقیب‌ها، غیرت پدر و برادر فریحا و بسیاری مسائل دیگر سد راه این عشق خواهند شد. آن‌ها نهایتا از پس همه آن‌ها بر می‌آیند،‌ اما سرنوشت طور دیگر رقم می‌خورد.

این سریال در زمان پخش از محبوبیت بالایی برخوردار بود، چه در ترکیه و چه در دیگر کشورها! چاعتای اولسوی با بازی در این سریال به شهرت رسید و بعدها در سریال‌های بی‌نظیری همچون جزر و مد و نفوذی درخشید.

هازال کایا که در سریال معروف عشق ممنوع، دختر یک مرد ثروتمند را ایفا می‌کرد، در این سریال کاملا برعکس، نقش دختر یک خانواده ضعیف را بازی می‌کند و به خوبی از پس نقش برآمده است.

Hayat Şarkısı

بهترین سریال های ترکی عاشقانه
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: ترانه زندگی
 • ستارگان: بورجو بیریجیک، بیرکان سوکللو
 • تعداد قسمت: ۵۷
 • کشور: ترکیه
 • زبان:‌ ترکی

در روستایی به نام ایشیکلار در نزدیکی مودانیا، بایرام متولد شده است. او در همان روستا به همراه تنها دوستش، صالح، بزرگ شده‌اند. آن‌ها برای از بین بردن میانه شکرآب شان، بچه‌هایشان کریم و ملک را در سن کم نشان هم می‌کنند. این بچه‌ها هرکدام در شهرهای مختلف بزرگ می‌شوند، تا اینکه به سن ازدواج می‌رسند.

بایرام که صاحب دو فرزند است به همراه خانوادش در استانبول ساکن شده و کار و بارش را گسترش داده است. او اکنون صاحب ثروت فراوانی شده، اما عهدی که بسته بود را فراموش نکرده است. به همین خاطر به همراه پسرش کریم به روستای ایشیکلار برگشته و در خانه صالح را که با دو دخترش، هولیا و ملک زندگی می‌کند، می‌زند.

صالح هم به عهدش وفادار است و با آمدن بایرام به تصمیم ازدواج بچه‌هایشان قطعیت می‌بخشد. در حالی‌که بچه‌های هر دو خانواده در طول این سال‌هایی که گذشته برای خودشان زندگی‌های متفاوتی بنا کرده و به طرف عشق‌های دیگری رفته‌اند.

اگر چه جوان‌ها بین خودشان در مورد این ازدواج اجباری صحبت کرده و تصمیماتی می‌گیرند که باعث می‌شود تا یک مقدار خیالشان راحت شود، ولی آن چیزی که اصلا حسابش رو نکرده‌ بودند نقشه‌های هولیا است، که از خیلی وقت پیش به اجرا درآمده‌اند.

Ada Masalı

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: آیچا آیشین توران، آلپ نوروز، نیهان بویوک‌آغاچ
 • نام فارسی: داستان جزیره

داستان جزیره در رابطه با یک دختر شهری به نام هازیران است. هازیران برای ماموریت کاری به یک جزیره می‌رود. در آن جزیره باید با شخص جوان و خیری به نام پویراز هم‌صحبت شود.

از بابت کار، هازیران با پویراز مشکل دارد. او در این سفر مامور است تا پویراز را برای انجام کاری قانع کند. به همین دلیل تصور می‌کند که پویراز آدم خوبی نیست. اما در مدتی که آنجا می‌ماند، هرچه بهتر او را می‌شناسد، نظرش عوض می‌شود. متوجه می‌شود که خلاف تصورش، پویراز جوان شریفی است. طی این ماجرا شاهد ظهور عشق مابین این دو جوان عزیز خواهیم شد.

Aşk Mantık İntikam

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: ایلهان شن، بورجو اوزبرک، ملیسا دونگل، بوراک یوروک
 • نام فارسی: عشق منطق انتقام

عشق منطق انتقام داستان زندگی اسرا است. زندگی او پس از خبری که در روزنامه مشاهده می‌کند، وارونه می‌شود. شوهر سابق او، اوزان، که یک سال پیش از هم جدا شدند، صاحب یک شرکت بزرگ شده است.

اسرا تصمیم می‌گیرد اوزان را مجددا عاشق خود کند. و تلاش می‌کند قلب شکسته او را ترمیم کند. به همین دلیل وارد شرکت اوزان می‌شود تا در آن‌جا استخدام شود. اما اوزان اصلا از این اتفاق راضی نیست و خیلی شدید با او برخورد می‌کند. از نیت اسرا خبر دارد و او را از شرکت خارج می‌کند.

به خاطر اتفاق‌هایی آن‌ها هنوز همدیگر را می‌بینند. اوزان هنوز هم حسودی اسرا را می‌کند و غیرتی می‌شود. آیا آن‌ها مجددا عاشق هم خواهند شد؟ علت اصلی جدایی اسرا از اوزان چه بود؟ این سریال ترکی تابستانی، در کنار نمایش داستان عاشقانه، صحنه‌های طنز بسیاری دارد.

با تماشای آن لحظات خوشی را کنار خانواده تجربه خواهید کرد. بازی بی‌نظیر بورجو اوزبرک و ایلهان شن نیز توجه مخاطب را جلب خود می‌کند. کش‌مکش‌های آن‌ دو، عشق میان‌شان و دیگر اتفاق‌ها، شما را سرگرم خواهند کرد.

Aşkın Tarifi

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: قدیر دوغولو، سررا آری‌تورک
 • نام فارسی: تعریف عشق

از جدیدترین عاشقانه های ترکی سریال تعریف عشق است. کاراکتر فرات آشپزی است که سرش در کار خودش است. او یک روز تصمیم می‌گیرد، درسی حسابی به یک مربی زندگی که خودش را دکتر عشق معرفی می‌کند بدهد. چون با سرنوشتش بازی کرده بود. فرات با عصبانیت راهی این مسیر شد. چشم باز کرد و خودش را در یک رستوران فرانسوی مشغول به کار دید.

چون او در گذشته سرآشپز خوبی در یک رستوران فرانسوی بود، با علاقه شروع به کار می‌کند. در این حین عاشق صاحب رستوران، ناز سویلوئر که دختر بسیار زیبایی است می‌شود. فرات یک جادوگر آشپزی است. او با ترکیب غذاهای غربی و شرقی همه را شگفت‌زده می‌کند. او متوجه می‌شود تنها دستورالعملی که در دفترش نیست، طرز تهیه عشق است.

Baş Belası

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: ایرم حلواجی‌اوغلو، ظفر اوزر، احمد اورچون
 • نام فارسی: بلای جونم

سریال ترکی بلای جونم ماجراهای کل کل‌ دو شخصیت کاملا متضاد و داستان‌های پلیسی آن‌ها را به تصویر می‌کشد. این سریال عاشقانه و پلیسی پس از نمایش از طرف مخاطب پسندیده شد. مخاطبین ایرانی نیز، پیگیر سریال بلای جونم هستند.

ایپک زنی است که زندگی خودش را وقف خونواده‌اش کرده است. در نتیجه یک سری اتفاقات، زندگی او از بنیان متزلزل می‌شود. در اداره پلیس به عنوان یک روانشناس شروع به کار می‌کند. علاقه‌ی مادرزادی و شدید ایپک به مسائل پلیسی، باعث می‌شود که مدام با شاهین کارا، سرکمیسر شعبه جنایی رو در رو شود.

Bizi Ayıran Çizgi

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: اوزان دولون‌آی، هازال سوباشی
 • نام فارسی: خط جدا کننده ما

یکی دیگر از سریال های ترکیه در ژانر عاشقانه سریال خط جدا کننده ما است. داستان آن به این صورت است که سینم حین یک حمله تروریستی در استانبول جان خود را از دست می‌دهد. سینان، دوست سینم که با شنیدن خبر فوت سینم، روز به روز ارتباطش با زندگی و واقعیت قطع می‌شود، باید به خط فاصل خودش و سینم برمی‌گشت و نجاتش می‌داد، تا دیگر از هم جدا نشوند ولی داستان پیچیده‌تر از آن خواهد شد.

Dünya Hali

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: جانر شاهین، اوزان چلیک، هاکان امره اونال
 • نام فارسی: حال دنیا

سینان جوانی است که در تمام عمرش از اعتقاداتش و چیزی که درست می‌دانسته، منحرف نشده است. و دقیقا به همین دلیل منزوی شده است و گه گاه با دنیای مدرن به مشکل می‌خورد. یک روز در حال انجام نظرسنجی، عاشق دختری که تصادفا با او رو به رو شد می‌شود.

بعد از این ماجرا در زندگی او چیزهای زیادی شروع به تغییر می‌کند. پدربزرگ سینان در زمان مرگش وصیت خیلی عجیبی کرده است. او در وصیت خود گفته است که دختری که سینان می‌خواهد با او ازدواج کند باید سحرخیز باشد، قدر گذشته را بداند و همینطور شبیه گورکن باشد. سینان در پی عمل به وصیت پدربزرگش، وارد ماجراهای خنده داری می‌شود.

Ex Aşkım

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: سرهان سوسلر، آدم ملازم، سوده گون‌دوغان
 • نام فارسی: عشق سابقم

داستان عشق سابقم در رابطه با دو نفر که در گذشته عاشق هم بوده‌اند است. آن‌ها پس از پایان عشق‌شان، به خاطر دلایل نامشخص، در یک کافه دوباره با یکدیگر دیدار می‌کنند. کافه مکانی هست که هر قسمت عشق‌های سابق باهم دیدار می‌کنند.

هر قسمت داستان متفاوتی دارد. با تماشای سریال شاهد سکانس‌های بسیار جالب در کافه خواهید بود. این سریال در پلتفرم اینترنتی Gain به نمایش در آمده است. تا کنون ۲۴ قسمت از آن منتشر شده است. باشاران شیمشک، یونس اوزان، دوریم یالچین و هانده تورکل کارگردانی این سریال را برعهده دارند.

Kazara Aşk

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: دنیز آلتان، بوراک تام دوعان، آیجان کوپتور
 • نام فارسی: عشق تصادفی

شیمال یک دختر زیبا و اهل آرتوین است. جیوان نیز پسری خوشتیپ اهل قاضیان‌تپه ترکیه است. او جزو ولیعهدهای یک خونواده ثروتمند است. هر دو آن‌ها از رابطه‌هایشان دلسرد شده‌اند. برحسب اتفاق با هم برخورد می‌کنند.

اتفاقاتی می‌افتد که شیمال مجبور می‌شود دروغ‌هایی در مورد رابطه‌اش بگوید. این دروغ ها به صورت زنجیره‌وار ادامه پیدا می‌کند و رابطه او با جیوان را به بُعدی جدید می‌کشاند.

Leyla ile Mecnun

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: علی آتای، سرکان کسکین، ازگی اثراوغلو
 • نام فارسی: لیلا و مجنون

در خلاصه این داستان آمده است که لیلا و Kays (نام اصلی مجنون) در دوران دبستان عاشق یکدیگر شدند. مادر لیلا که قضیه این عشق را می‌شنود، لیلا را به مدرسه‌ای دیگر می‌برد. خبر این عشق در مدت زمان کوتاهی همه جا را فرا می‌گیرد. ملاقات لیلا با Kays ممنوع شده است. کایس که از عذاب جدایی نابود شده است، در میان مردم معروف به مجنون می‌شود.

این سریال که یکی از سریال‌های محبوب ترکیه است، به تازگی با فصل جدید، در شبکه اینترنتی اکسن به نمایش در آمده است. سال‌ها از زمانی که سریال تلویزیونی پخش می‌شد گذشته است و اتفاقات جدیدی برای کاراکترها رخ می‌دهد.

İlk ve Son

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: صالح بادمجی، اوزگه اوزپرینچ‌جی
 • نام فارسی: اول و آخر

اوزگه و صالح بادمجی در نقش زن و شوهری هستند که اوایل ازدواج بسیار عاشق هم هستند. آن‌ها بهترین لحظات را در کنار هم سپری می‌کنند. گاهی خوشحالند، گاهی غمگین و گاهی دیوانه‌وار زندگی را سپری می‌کنند.

هر چیزی را با هم تجربه می‌کنند و زندگی فوق‌العاده‌ای دارند. اما با گذشت زمان، همه چیز تغییر می‌کند. احساسات آن‌ها دیگر مثل گذشته نیست. از کنار هم بودن لذت نمی‌برند و باعث رنج و اذیت یکدیگر می‌شوند. احترامی که برای هم قائل بودند، دیگر از میان رفته است.

سریال ترکی ilk ve son داستان عشقی است که قلب‌ها را لمس خواهد کرد. داستانی که حقایق زندگی و روابط را به نمایش می‌گذارد. در پست‌های اخیر بلو تی‌وی، سریال ترکی اول و آخر به این صورت یاد شده است: “ماجرای عشقی واقعی و متزلزل کننده را خواهید دید، که تاثیر بسیاری بر شما خواهد گذاشت.”

Öğrenci Evi

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: اوزان گوچلو، مورات آیگن، جیدا دوونجی
 • نام فارسی: خانه دانشجویی

چهار دانشجوی دانشگاه از مناطق مختلف کشور زندگی مشترک را آغاز می‌کنند. آن‌ها با گذر از موانع زندگی و عشق، به بهترین دوستان هم تبدیل می‌شوند. آن‌ها از یکدیگر حمایت می‌کنند. ولی در ادامه با مشکلات و سختی‌هایی رو به رو می‌شوند، که برای حل آن باید به یکدیگر کمک کنند.

این سریال از پلتفرم اینترنتی اکسن به نمایش در می‌آید. تا کنون ده قسمت از آن منتشر شده است. با نمایش قسمت ده، فصل یک این سریال به پایان رسید.دوعا جان کارگردانی این سریال را برعهده داشته است.

Seni Çok Bekledim

بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2021
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: اوزجان دنیز، ایرم حلواجی‌اوغلو
 • نام فارسی: خیلی منتظر تو بودم

نقش اول این سریال را هنرمند مشهور و محبوب ترکیه اوزجان دنیز ایفا نموده است. انتخاب این بازیگر از ابتدای کار شانس موفقیت سریال را چندین برابر کرده است. او در سریال محبوب عروس استانبول نیز بازی کرده است. اوزجان در نقش قدیر “Kadir Eren”، پسر بزرگ خانواده ارن است.

زندگی قدیر زمانی که فقط هفده سال داشت، بر اثر زلزله‌ای که در محل زندگی‌اش اتفاق افتاد، دستخوش تغییرات زیادی شد. بعد از زلزله او مدت زیادی زیر آوار مانده بود و در حالی که همه فکر می‌کردند او مرده است؛ چشمان خود دوباره به زندگی گشود.

قدیر در این زلزله پدرش را، که علاقه زیادی به او داشت از دست داد. بعد از گذشت زمانی، مادرش نیز با شخص دیگری ازدواج کرد. پس از آن قدیر ترکیه را ترک کرد و برای گذراندن زندگی به قطر رفت. به صورت تصادفی با دختری به نام آیلیز “Ayliz” آشنا می‌شود. آیلیز به عنوان یک عکاس، زندگی موفقی دارد و در شرف ازدواج است. اما این آشنایی، زندگی او را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد. با بازگشت قدیر به ترکیه نیز، داستان پیچیده‌تر می‌شود.

Yeşilçam

محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی
محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: چاعتای اولسوی، سلین شکرجی، بیگه اونال، افرا ساراچ‌اوغلو
 • نام فارسی: یشیلچام

این سریال مهمترین دوره تاریخ سینمای ترکیه را روایت می‌کند. داستان آن حول محور “سمیح”، یک تهیه‌کننده فیلم در دهه شصت ترکیه، که همه چیز را از دست داده و در تلاش است تا سینما را در ترکیه احیا کند می‌چرخد. او در عین حال به دنبال عشق زندگی خود نیز هست.

Yarım Kalan Aşklar

بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2021
محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: بوراک دنیز، دیلان چیچک دنیز، تولگا ساریتاش
 • نام فارسی: عشق‌های نیمه تمام

یکی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی 2021 سریال عشق‌های نیمه تمام است، که از پلتفرم بلوتی‌وی به نمایش در آمده است. کاراکتر اوزان، خبرنگار جسوری است که در پی گردآوری خبری، در ظاهر تصادف کشته می‌شود. اما روح او در بدن یک کمیسر به نام قدیر جلوه میکند.

قدیر کمیسری عیاش، الکلی، بیشرف، و دارای تمام رذائل اخلاقی است. پس از اینکه اوزان متوجه شرایطش می‌شود، به دنبال دوست دخترش، که الان عزای اوزان را گرفته است می‌رود. اما نمی‌تواند خودش را معرفی کند. او با کمک دوست دخترش الیف به دنبال قاتل خود می‌روند.

10Bin Adım

محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی
محبوب ترین سریال های عاشقانه ترکی
 • ستارگان: انگین گون آیدین، دوین اوزگور چینار
 • نام فارسی: ده هزار قدم

داستان تجربیات دو عاشق سابق است ،که تصمیم دارند هر روز ده هزار قدم با هم بردارند. Ezgi و Mehmet دو عاشق سابق هستند. اگرچه مهمت زندگی یکنواختی دارد، اما از این وضعیت خوشحال است. در همین حال، ازگی و مهمت تصمیم میگیرند هر روز ده هزار قدم با هم بردارند.

Elkızı

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: دختر مردم
 • شبکه: Fox TV
 • ستارگان: سودا ارگینجی، اسماعیل اگه شاشماز، پریهان ساواش
 • ژانر: درام،‌ عاشقانه

سریال “دختر مردم” قرار است از شنبه یک آبان به نمایش در بیاید. این سریال که یکی از بهترین سریال های عاشقانه ترکی است، داستان زندگی دختری به نام ازو را در بر می‌گیرد. این سریال محصول شبکه Fox ترکیه است. بازیگرانی همچون سودا ارگینجی، اسماعیل اگه شاشماز و پریهان ساواش، در این سریال حضور خواهند داشت.

Aziz

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: عزیز
 • شبکه: Show TV
 • ستارگان: مورات ییلدیریم، داملا سونمز
 • ژانر: اکشن،‌ درام

سریال عزیز، داستان عشق میان عزیز و دلربا را به نمایش خواهد گذاشت. به نظر می‌آید که عزیز، ریتینگ بالایی کسب خواهد کرد. داملا سونمز و مورات ییلدیریم، هر دو از هنرمندان محبوب ترک هستند.

Icimizden Biri

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: یکی از ما
 • شبکه: Show TV
 • ستارگان: بورا آک‌کاش، اوزگه یاعیز، مصطفی آوکیران
 • ژانر: عاشقانه، کمدی

سریال های عاشقانه ترکیه ای مخاطبان بسیاری در سراسر جهان دارند. ایرانیان نیز از طرفداران سریال های عاشقانه ترکیه ای هستند. سریال “یکی از میان ما” در ژانر عاشقانه قرار می‌گیرد و داستان عشق میان آدم و حوا را نشان می‌دهد.

آدم و حوا قرار است با هم عروسی کنند،‌ اما خانواده حوا مخالفت می‌کنند. مخالفت کفایت نمی‌کند، و بلاهای بسیاری بر سر آدم می‌آورند. داستانی که هم عاشقانه است و هم کمدی. با تماشای آن هم احساساتی خواهید شد و هم درکنار خانواده لحظاتی شاد خواهید شد.

Kaderimin Oyunu

بهترین سریال های عاشقانه ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی
 • نام فارسی: بازی سرنوشت من
 • شبکه: Star TV
 • ستارگان: اویکو کارایل، آکین آکین‌ازو، سارپ آپاک
 • ژانر: درام، عاشقانه

بازیگر اصلی سریال “یک چیز دیگر است”، سریال محصول نتفلیکس، یعنی اویکو کارایل این بار در این سریال درام عاشقانه حضور خواهد داشت. این سریال از دوازدهم آذرماه، روزهای جمعه از شبکه Star tv نمایش داده خواهد شد. پارتنرهای او نیز آکین آکین‌ازو و سارپ آپاک هستند. سارپ آپاک را بیشتر از مجموعه سیتکوم “Jet Sosyet” و آکین‌ازو را از سریال “Hercai” به خاطر داریم.


جدیدترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

بهترین سریال های ترکی رمانتیک کمدی از جمله سریال‌های محبوب و پرطرفدار ترکیه هستند که غالبا در فصل تابستان به نمایش در می‌آیند. از جمله محبوب‌ترین‌ها می‌توان به بوی توت فرنگی، تو درم را بزن، عشق اجاره‌ای و … اشاره کرد که در ادامه به معرفی‌شان می‌پردازیم.

ادا اجه، هانده ارچل، بوراک دنیز، الچین سانگو، باریش فالای، بیرکان سوکوللو، آیتاچ شاشماز، کرم بورسین، جمره بایسل، آلپ نوروز، ایلهان شن، بورجو اوزبرک و … از جمله بازیگران سریال های کمدی رمانتیک ترکی هستند.

عشق اجاره‌ای (Kiralık Aşk)

سریال های عاشقانه و طنز ترکی
سریال های عاشقانه و طنز ترکی

عشق اجاره‌ای سریالی است که در دو فصل ارائه شد. فصل نخست آن ۵۲ قسمت بود که بازیگران آن عبارت بودند از:الچین سانگو، باریش آردوچ، صالح بادمجی، سنم اوزتورک، اونور بویوک توپچو، نرگیس کومباسار و… در فصل دوم تعدادی بازیگر از مجموعه خداحافظی کرده و بازیگران جدیدی چون مژده اوزمان به سریال پیوستند.

سریال عشق اجاره‌ای داستان دختر فقیری به نام دفنه را روایت می‌کند که با بی‌پولی و بدهی برادرش دست و پنجه نرم می‌کند. ناگهان او با یک پیشنهاد جالب از طرف (نریمان) وارد یک بازی می‌شود که در ازای پول، عُمر را عاشق خود کند.

دقیقاً زمانی که “دفنه توپال” (در دوبله فارسی دافنه) از همه‌ چیز ناامید شده بود، با یک پیشنهاد، وارد بازی‌ای شد، که طی ۶ ماه، “عُمَر ایپلیکچی” (در دوبله فارسی امید) را عاشق خودش کند. در طی این بازی، دفنه با این سؤال مواجه می‌شود که: «آیا ما عشق را پیدا می‌کنیم، یا عشق ما را؟»

بوی توت فرنگی (Çilek Kokusu)

جدیدترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
جدیدترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

یک کمدی درام، عاشقانه، درام، جوانان و عاشقانه ترکی به کارگردانی گلد فیلم با بازی دمت اوزدمیر، یوسف چیم، اکین مرت دیماز، ماهیر گونشیری، مین توگای، مورات باش اوغلو و لاچین جیلان است که در سال 2015 از شبکه استار تی وی منتشر شد. این سریال از سریال تلویزیونی کره جنوبی The Heirs اقتباس شد و با قسمت بیست و سوم که در 27 نوامبر 2015 پخش شد به پایان رسید.

آسلی که به همراه مادرش در خانه کوچکی زندگی می‌کند با قنادی روزگار را می‌گذراند. مادر آسلی نیز با نظافت خانه‌های ثروتمندان درآمدی ناچیز دارد. روزی آسلی در تلاش برای رساندن سفارش یک کیک در حال دویدن از عرض خیابان با اتومبیلی برخورد می‌کند که باعث می‌شود کیک‌اش کاملا از بین برود.

آسلی که در تلاش برای به دست آوردن درآمد بیشتری است از طرف دوست صمیمی‌اش کاری در یک هتل ساحلی به او پیشنهاد می‌شود. با وجود تمام سختی‌ها آسلی راهی هتل شده و بعد از چند روز کاری متوجه می‌شود که صاحب هتل همان راننده‌‌ای است که با او تصادف کرده بود و بعد از درگیری دوباره با او (بوراک) به شهر خود استانبول باز می‌گردد.

از طرفی دیگر مادر آسلی که به دستور صاحب خانه‌شان مجبور به تخلیه خانه است از طرف یکی از مشتریانش پیشنهاد خوبی دریافت می‌کند؛ مادر آسلی و دخترش می‌توانند با اقامت در اتاقی در کنار خانه مجلل آن‌ها به امور آشپزخانه و نظافت خانه هم رسیدگی کنند. آسلی بی‌خبر از همه‌جا بعد از نقل مکان به خانه پدری بوراک دوباره با او رو به رو می‌شود.

عشق حرف حالیش نمیشه (Aşk Laftan Anlamaz)

جدیدترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

عشق حرف حالیش نمیشه مجموعهٔ تلویزیونی ترکیه‌ای است که در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از شبکهٔ شو تی‌وی پخش شد. این درام عاشقانه و کمدی ۳۱ قسمت دارد. محور اصلی داستان، رابطهٔ حیات اوزون، دختری از طبقهٔ متوسط جامعه اهل منطقه‌ای در حاشیهٔ استانبول، با رئیسش مورات سارسیلماز در شرکت بین‌المللی تولید لباس و پارچهٔ سارته است.

در ابتدای مجموعه تلویزیونی، حیات برای به دست آوردن شغل در شرکت سارته مجبور می‌شود خود را شخص دیگری معرفی کند و این سرآغاز همهٔ اتفاقات است! رابطهٔ حیات و مورات ماجراهای غیرقابل پیش‌بینی بسیاری خلق می‌کند که از دلایل اصلی پربیننده بودن این مجموعه تلویزیونی است. در این بین شخصیت‌های فرعی از جمله خانوادهٔ مورات و دو دوست صمیمی حیات نیز هرکدام در شکل‌گیری و جهت‌دهی روند داستان نقشی دارند.

خلاصه داستان سریال ترکی دو غریبه با بازی هانده ارچل و بوراک دنیز

دختران آفتاب (Güneşin Kızları)

سریال های کمدی رمانتیک ترکی
سریال های کمدی رمانتیک ترکی

دختران آفتاب (ترکی استانبولی: Güneşin Kızları‎) یک مجموعه تلویزیونی ترکیه ایی با بازی امره کینای، اوریم آلاسیا، تولگا ساریتاش، بورجو اوزبرک، هانده ارچل و برک آتان است. پخش این مجموعه از ۱۸ ژوئن ۲۰۱۵ از کانال د آغاز و در ۱۹ مارس ۲۰۱۶ به پایان رسید.

گونش یک زن سی و پنچ ساله و معلم ادبیات است و همراه دختران دوقلویش نازلی و سلین که هفده ساله و دختر کوچکش پری که پانزده ساله است در ازمیر زندگی میکند. همسر گونش ظفر سال‌ها پیش او و دخترانش را ترک کرده است. آن‌ها در ازمیر زندگی آرامی دارند.

تا این که یک روز گونش با مردی بنام هالوگ مرت‌اوغلو آشنا می‌شود. هالوگ و گونش در زمان کوتاهی عاشق هم می‌شوند. هالوک از گونش درخواست ازدواج می‌کند، گونش با این درخواست موافق است اما نازلی با این ازدواج مخالفت می‌کند.

او به هالوک حس خوبی ندارد و از اون خوشش نمیاد برعکس سلین با این ازدواج موافق است او این ازدواج را فرصت خوبی هم برای خودش و هم برای مادرش میداند، پری هم با ازدواج مادرش مخالفتی ندارد او به تصمیم مادرش احترام می‌گذارد. گونش و دخترانش وارد خانواده مرت‌اوغلو می‌شوند.

تو در خانه ام را بزن (Sen Çal Kapımı)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی

تو درم را بزن یا تو در خانه‌ام را بزن مجموعه تلویزیونی در ژانر درام، عاشقانه و کمدی ساخت کشور ترکیه‌ و تولید ام‌اف یاپیم به کارگردانی آلتان دونمز و نویسندگی عایشه اونر کوتلو است. کرم بورسین و هانده ارچل نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند. اولین قسمت آن در ۸ ژوئیه ۲۰۲۰ از شبکه فاکس ترکیه به روی آنتن رفت و در ۸ سپتامبر ۲۰۲۱ پس از ۵۲ قسمت به پایان رسید.

ادا (هانده ارچل) که تمام هدفش در زندگی تحصیل و گرفتن بورسیه است، با سرکان بولات (کرم بورسین) که بورس تحصیلی بین‌المللی خود را رها کرده روبرو می‌شود، سرکان بولات به دلیل یک سری مشکلات شخصی دنبال کسی می‌گردد که بتواند به‌مدت دوماه نقش نامزد او را بازی کند به ادا پیشنهاد می‌کند که اگر دو ماه نقش نامزد اون روبازی کند، به‌صورت کاملاً رایگان بورسش را به ادا می‌دهد.

اگرچه ادا ابتدا به دلیل تنفرش از سرکان این پیشنهاد را رد می‌کند، اما با توجه به شرایط مجبور به پذیرش شرایط سرکان می‌شود. سرکان و ادا ضمن نقش بازی کردن، رابطه ای پرشور و چالش‌برانگیز را تجربه می‌کنند که موجب می‌شود همه برنامه‌ریزی را فراموش کنند.

زیباتر از تو (Senden Daha Güzel)

بهترین سریال های ترکی رمانتیک کمدی
بهترین سریال های ترکی رمانتیک کمدی

یکی از سریال‌های تابستانی ترکیه که با داستانی عاشقانه، بازیگرانی جذاب و صحنه‌هایی زیبا از شهر استانبول توانست نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند و جزو سریال‌های پرمخاطب شبکه فاکس تی وی Fox tv ترکیه باشد.

افسون دختر جوان و زیبایی است که به عنوان متخصص پوست در یک روستای کوچک کار می کند. او زندگی آرامی دارد و با پدرش در مزرعه روستایی با خوشبختی زندگی می کند. او از کودکی مادرش را ندیده است.

زندگی افسون وقتی وقتی تغییر می‌کند که اطلاعاتی از مادرش، پروین به دست میارد. پروین یک جراح پلاستیک است و یکی از بهترین کلینیک زیبایی را اداره می کند. او مشکلات سلامتی دارد و باید تحت عمل جراحی قرار گیرد. او باید 3 ماه از کلینیک زیبایی خود دور باشد. در این مدت او از دخترش می خواهد که از طرف او کلینیک زیبایی را اداره کند. افسون برای یک روز به استانبول می آید.

او فکر می کند که مادرش در بخش مراقبت های ویژه می ماند و می خواهد او را ببیند. او فقط می‌خواهد قبل از مرگ به مادرش بگوید چه احساسی دارد. وقتی متوجه می شود که او را فریب داده، بلافاصله می خواهد استانبول را ترک کند.

افسون نمی‌خواهد کلینیک زیبایی را اداره کند و می خواهد به زندگی دنج خود بازگردد. با این حال، مادرش پروین تهدید می کند که مزرعه روستای‌اش را از او می‌گیرد. افسون دو انتخاب دارد: یا به مدت سه ماه کلینیک زیبایی را اداره می‌کند یا مزرعه روستایی را که پدرش در آن زندگی می‌کند از دست خواهد داد.

افسون کاری جز پذیرش اداره کلینیک زیبایی ندارد. او باید این کلینیک را با یک جراح پلاستیک موفق به نام امیر اداره کند. امیر موفق‌ترین جراح پلاستیک در کلینیک زیبایی است. او خوش قیافه و متکبر است و از ایده اداره کلینیک همراه با افسون خوشش نمی‌آید و از این رو تصمیم می گیرد همه چیز را برای او سخت کند.

بازی بخت (Baht Oyunu)

بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

بازی بخت مجموعه تلویزیونی ترکی ساخت سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. این سریال ۱۷ قسمت دارد. سریال ترکی بازی بخت با حضور بازیگرانی همچون : جمره بایسل، آسلی سومن، آیتاچ شاشماز و ادریس نبی تاشکان از شبکه Kanal D به یکی از سریال محبوب ترکیه‌ای تبدیل شده است.

آدا ( جمره بایسل ) دختر جوان زیبایی که در میان زنانی بزرگ شده که معتقدند اگر نتوانند با اولین عشق خود ازدواج کنند، خوشبخت نخواهند بود. مادربزرگ و مادرش پس از اینکه توسط عشق اول خود رها شدند، مجبور شدند با ناراحتی زندگی کنند. به خاطر همین خرافاتی هستند، آدا می‌خواهد دست به هر کاری بزند تا با عشق اولش ازدواج کند.

دروغ شیرین من (Benim Tatlı Yalanım)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

داستان به ظاهر معصوم نجات و سونا که از دنیاهای متفاوتی هستن که با یک دروغ شروع می‌شود و به سمت عشق می‌رود. همه چی با یک دروغ شیرین شروع می‌شود. نجات در حال زندگی با دخترش کایرا هست. آیلین، مادر کایرا وقتی کایرا بچه بود ترکشون کرده نجات هم برای اینکه دختر کوچکش ناراحت نشه گفته مادرش در آفریقا ماموریت مهمی دارد و سال‌ها از زبان مادرش برای دخترش نامه می‌نویسد.

وقتی تولد 6سالگی کایرا نزدیک می‌شود نجات می‌فهمد دخترش انتظار دارد مادرش در تولدش بیاید. هر چقدر هم نجات تلاش می‌کند کایرا را از این فکر دور کند دختر کوچولو با هیجان باور دارد مادرش می‌آید. نجات با بیچارگی سعی می‌کند با همسرش که چندین ساله حرف نزده ارتباط برقرار کند.

درغگو های کوچک شیرین (Tatlı Küçük Yalancılar)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

دروغگو‌های کوچک شیرین نام مجموعه تلویزیونی است که در ژانر معمایی است. این سریال داستانی شبیه به سریال آمریکایی (دروغ‌گوهای کوچک زیبا) دارد. داستان پنج دوست است که یک شب یکی از آن‌ها گم می‌شوند و پس از یک سال جنازه آن را پیدا می‌کنند و بعد پیدا شدن جسد پیامک‌های مرموزانه‌ای به این چهار دختر به نام ( آ ) ارسال می‌شود.

فصل گیلاس (Kiraz Mevsimi)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

فصل گیلاس یک مجموعه تلویزیونی ترکیه‌ای با بازی سرکان چای اوغلو، اوزگه گورل است. پخش این مجموعه از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ از فاکس ترکیه پخش شد. اویکو دختری زیبا و با استعداد است که بزرگترین آرزوی او بودن طراح لباس معروفی است. او بر اثر اتفاقاتی با آثار دینچر آشنا شده و داستان از اینجا شروع می‌شود.

داستان عشق میان دوست دوران بچگی اویکو یعنی مته و شریک اون آیاز با بازی‌های مخفیانه دوست نزدیکش شیما خیلی خوب به قضیه‌ای پیچیده تبدیل می‌شود. برای آیاز مجرد که مخ دخترا را می‌زند هم ریسک ورود به دنیای اویکو و به دست آوردن دلش حال و هوای یک بازی جذاب به خودش گرفته است. در حالی که اویکو برای رسیدن به آرزوهایش دست و پا می‌زند، محله و آدم‌هایش با طوفان‌های تغییرآور می‌لغزند.

خانواده شوهرم (Kocamın Ailesi)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

خانواده شوهرم یک مجموعه تلویزیونی ساخت ترکیه در ژانر درام، خانوادگی و کمدی عاشقانه است که اولین قسمت آن در تاریخ 3 جولای 2014 توسط میا یاپیم پخش شد. Yeliz Kuvancı و Gökhan Alkan نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند. اقتباسی از درام کره‌ای خانواده شوهرم دارد. این سریال که در مجموع شامل 2 فصل بود با قسمت 57 خود که در 11 نوامبر 2015 پخش شد به پایان رسید.

خانواده‌ای سنتی و شلوغ ترک که یکی از فرزندانشان ۲۵ سال پیش ناپدید شد. تاریک همسر محبوب خود را از دست داد. اگر دو خانواده بسیار متفاوت همسایه شوند و معلوم شود که تاریک در واقع همان بچه‌ای است که ناپدید شده است، چه؟ البته این یک کمدی خواهد بود.

عشق زیر شیروانی (Çatı Katı Aşk)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

عشق زیر شیروانییک مجموعه تلویزیونی کمدی رمانتیک ساخت ترکیه با امضای آی یاپیم است که اولین قسمت آن در 9 جولای 2020 پخش شد. این سریال با انتشار قسمت شانزدهم آن در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰ به پایان رسید.

عشق زیر شیروانی داستان عشق خنده‌دار و پرهیجان آتش و یاسمین رو به تصویر می‌کشد. آتش و یاسمین وارد خانواده‌ای گرم و صمیمی می‌شوند و آنجا عشق، شریک شدن، محبت و دوستی را یاد می‌گیرند.

عشق از نو (Aşk Yeniden)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

عشق از نو مجموعهٔ تلویزیونی ترکیه‌ای در ژانر کمدی و عاشقانه است که از فاکس پخش شد. نقش‌های اصلی آن را بورا گولسوی و ازگه ازپیرینچی ایفا می‌کنند. این مجموعه در ۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۵ به نمایش درآمد و در ۱۴ ژوئن ۲۰۱۶ به پایان رسید.

زینب که بدون خبر دادن به خانواده اش، با عشقش اَرتان به آمریکا فرار کرده بود، بعد از اینکه توسط ارتان ترک شد، با پسر چند ماهه اش، نا امید به ترکیه برمی گردد. زینب که نمی‌داند چه توضیحی دربارهٔ پسرش، به پدر خود بدهد، درمانده سوار هواپیما می‌شود.

از طرف دیگر فاتیح که برای فرار از نامزد اجباریش به آمریکا رفته بود، بعد از شکست عشقی در آمریکا تصمیم به بازگشت به ترکیه می‌گیرد. داستان این دو که در راه برگشت به خانه با هم آشنا می‌شوند، قصهٔ سریال عشق از نو ست. که لحظات خنده دار و عاشقانه‌ای را می‌آفریند.

تازه عروس (Yeni Gelin)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

تازه عروس یک مجموعه تلویزیونی ساخت ترکیه در ژانر کمدی، عشقی و درام به کارگردانی ارسوی گولر و با بازی جسیکا می و تولگا مندی است که پخش آن از تلویزیون شو تی وی در تاریخ 11 مارس 2017 با امضای پروسه فیلم آغاز شد. این سریال که شامل 3 فصل بود با قسمت شصت و سوم خود که در 24 نوامبر 2018 پخش شد به پایان رسید.

بلا دختر جوان و زیبایی از خانواده‌ای اشرافی است. پدر او سفیر ترکیه در اسپانیا و مادرش از خانواده‌ای بسیار قدرتمند از اسپانیا است. بلا در دانشگاه با پسری به نام هازار آشنا می‌شود. هازار از خانواده‌ای بسیار سنتی و قبیله‌ای از اهالی شهر آدانا است. خانواده‌ی او به نام بوزوک، قبیله‌ای هستند که به رسم و رسوم خود بسیار معتقدند و آن‌ها را با جدیت اجرا می‌کنند.

بلا و هازار با اینکه از لحاظ خانوادگی و شخصیتی بسیار متفاوت هستند؛ وارد رابطه عاشقانه‌ای می‌شوند. این دو نفر بعد از سه سال رابطه در حین تحصیل، تصمیم به ازدواج می‌گیرند، بدون اینکه والدین‌شان را در جریان بگذارند ازدواج می‌کنند و زندگی جدیدشان را آغاز می‌‎‌کنند.

بلا که اکنون همسر هازار است به همراه او به شهر آدنا می‌رود و از رفتن به این شهر بسیار خوشحال و هیجان‌زده است اما آشنا شدن او با خانواده هازار باعث می‌شود همه چیز جوری که او انتظار دارد پیش نرود. خانواده هازار با ازدواج او با بلا مخالف هستند چرا که هازار از قبل با دختری به نام دیلان از قبیله‌ای دیگر برای پایان دادن دشمنی بین این دو قبیله نامزد شده بود.

حالا که هازار دیگر نمی‌تواند با دیلان ازدواج کند دشمنی بین این دو قبیله شدت می‌گیرد. همچنین بلا دید مدرنی به زندگی دارد که با روش زندگی زنان خانواده متفاوت است و بلا متوجه می‌شود که به عنوان عروس خانواده جایگاه خوبی ندارد و باید مانند یک خدمتکار زندگی کند.

عشق تجملاتی (Afili Aşk)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی

عشق تجملاتی نام مجموعه تلویزیونی ترکیه‌ای است که داستانی زوجی لجباز به نام های کرم و عایشه را میگوید.بازیگران اصلی این سریال، چاعلار ارطعرل و بورجو اوزبرک می‌باشند.

کرم پسر چشم چرون و خوشتیپ یک خانواده استانبولی است که از قدیمی ترین‌ها در سکتور منسوجات هستند. با ایده‌های خلاقانه خودش با یه استارتاپ کارخونه قدیمی خانواده‌اش را که به مرور زمان داشت از رده خارج می‌شد را به نامبر وان این سکتور تبدیل کرد ولی در چشم پدرش هنوز مرد نشده بود چون همیشه دنبال خوشگذرونی و هوسرانی بود.

عایشه هم یه دختر خوشگل و باهوش و خوش قلب است که در کارخانه کرم به عنوان کارگر کار می‌کند و تحت کنترل دو خان داداشش که یکی قلدر و یکی بی‌خاصیت است. و یک زندگی بی رنگ و مزه را سپری می‌کند. تنها امیدش این اشت که با برک که مدتی است با او دوست می‌باشد ازدواج کند. و این زندگی را پشت سرش بگذارد ولی وقتی خان داداش هایش سعی کردند او را به عقد صبری، پسر ثروتمند محله در بیارورند عایشه به برک می‌گوید باید هرچه زودتر ازدواج کنند و برک با شنیدن این جا می‌زند.

آقای اشتباه (Bay Yanlış)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی
 • نام فارسی: آقای اشتباه
 • ستارگان: جان یامان، اوزگه گورل
 • ژانر: کمدی عاشقانه

داستان دختری که به تازگی از دوست پسر خود جدا شده است و در یافتن شغل دچار مشکل است. در وضعیت بدی قرار دارد، هم روحی و هم مالی! یک روز که از قرار کاری باز می‌گردد و باران می‌بارد، در تاکسی با آقای اشتباه برخورد می‌کند.

اوزگور و ازگی با دعوا کنار هم می‌آیند اما رفته رفته عاشق یکدیگر می‌شوند. ازگی نقش دوست دختر اوزگور را در عروسی خواهرش بازی می‌کند، اما خانواده اوزگور عاشق ازگی می‌شوند. درنهایت این صمیمیت بین اوزگور و ازگی نیز به وجود می‌آید.

ستاره شمالی (Kuzey Yıldızı İlk Aşk)

بهترین سریال های رمانتیک کمدی ترکی
بهترین سریال های عاشقانه ترکی در ژانر کمدی
 • نام فارسی: ستاره شمالی
 • ستارگان: اسماعیل دمیرجی، آسلیهان گونر
 • ژانر: کمدی عاشقانه

دانلود سریال ستاره شمالی با دوبله فارسی

ییلدیز تا جایی که به یاد دارد عاشق کوزی است. ولی کوزی مجبور بوده خود را عاشق ییلدیز نشان دهد. کوزی و ییلدیز از ۲ خانواده اصیل کارادنیز هستند. ۲۰ سال پیش یعنی در سال ۱۹۹۹، کوزی به بهانه درس و دانشگاه، به استانبول رفته و با دختری به نام شعله ازدواج می‌کند!

آن دو صاحب ۳ دختر به نام‌های فریده، گوگچه و مینه می‌شوند و کوزی هم فردی ثروتمند می‌شود. حال سال ۲۰۱۹ است. شعله به کوزی خیانت کرده و تمام پول‌های او را می‌دزدد. کوزی که پولی برای تأسیس دوباره شرکت‌اش ندارد به کارادنیز بر می‌گردد. داستان از آنجا آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های عاشقانه ترکی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سوالات متداول

موفق‌ترین درام ترکی عاشقانه کدام است؟

سریال عشق ممنوع با ریتینگ بالا و محبوبیت در دیگر کشور‌ها، یکی از موفق‌ترین درام‌های ترکی است.

از جمله بهترین سریال‌های ترکی کمدی رمانتیک؟

سریال عشق منطق انتقام، پرنده سحرخیز، عطر توت فرنگی و زیباتر از توOne thought on “بهترین سریال های عاشقانه ترکی + رمانتیک کمدی (2023 و تمام دوران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *