خفن ترین فایت های انیمه ؛ 12 تا از حماسه ای ترین مبارزه ها در انیمه

مبارزه‌های حماسه‌ای یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های انیمه‌ها می‌باشند. با فیگار بمانید تا به معرفی بهترین فایت های انیمه بپردازیم.

دهه 2010 مملو از باورنکردنی‌ترین انیمه‌هایی بود که همه از آن لذت می‌بردند. وقتی صحبت از مبارزات بزرگ و حماسه‌ای انیمه می‌شود، انیمه‌های شونن رتبه اول را دارند. در واقع، دهه 2010 مسلماً بهترین مبارزات انیمه‌ای را در کل تاریخ انیمه داشت. بینندگان با چندین انیمه جدید، مانند My Hero Academia و Attack on Titan که بسیار مشهور شدند، و انیمه‌های دیگری مانند ناروتو که بالاخره به نتیجه رسیدند، شاهد فایت‌های حماسه‌ای زیادی بودند.

بیشتر بخوانید:

500 انیمه برتر تمام دوران [بر اساس دسته بندی ژانر]

بهترین فایت های انیمه

10 تا از جذاب ترین مبارزه ها در انیمه

شما می‌توانید فهرست بهترین فایت های انیمه را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

با پایان یافتن دهه، برخی فایت‌ها آنقدر به یاد‌ماندنی بودند که هنوز در ذهن بینندگان باقی مانده‌اند. این نبردهای خارق‌العاده طرفداران را مجذوب کرد تا بارها و بارها این برخوردهای حماسی را تماشا کنند. پس اگر می‌خواهید با بهترین مبارزه در انیمه ها آشنا شوید، در این نوشتار همراه ما باشید تا خفن ترین فایت های انیمه را به شما معرفی کنیم.

Mob Vs. Koyama

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

یکی از باورنکردنی‌ترین مبارزاتی که در تاریخ انیمه دیده شد، درگیری موب علیه مگومو کویاما بود. اگرچه تقریباً هر مبارزه در Mob Psycho 100 تماشایی است، کارکنان واقعاً برای موب و کویاما تلاش بیشتری کردند. گروهی از انیماتورهای پرشور و با استعداد تواستند یک سکانس اکشن فوق‌العاده جذاب را به ما ارائه دهند. درگیری باورنکردنی بین این دو شخصیت با کوبیدن کویاما به زمین توسط موب پس از بلند شدن چند صد متری در آسمان به پایان رسید.

Jotaro Kujo Vs. Dio Brando

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

به جرات می‌توان گفت که JoJo’s Bizarre Adventures در چندین سال گذشته به طور مداوم تعدادی از بهترین مبارزات انیمه را ارائه کرده است. زمانی که این انیمه در اوایل دهه 2010 بازگشت، جان تازه‌ای به اثر آراکی دمید. بدون شک نمادین‌ترین مبارزه در بین مبارزات جوجو، درگیری جوتارو با دیو در پارت سوم این انیمه، Stardust Crusaders است.

جوتارو پس از از دست دادن شخصیت کاکوین، به این نتیجه رسید که Star Platinum می‌تواند به سطحی فراتر از The World تکامل یابد. این درگیری نه تنها به بینندگان نشان داد که قدرت یک استند چقدر وحشیانه است، بلکه به طرز مؤثری به این شرور کاریزماتیک برای همیشه پایان داد.

Netero Vs. Meruem

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

یکی از بهترین مبارزاتی که به در شونن دیده شد، نِترو در مقابل مِروم از انیمه Hunter X Hunter بود. این مبارزه که در اواخر آرک Chimera اتفاق افتاد، باعث شد تا این آرک به سطوح بسیار بالایی برسد و نترو خود را در قلب طرفداران حک کند. این فایت یکی از بهترین مبارزه ها در انیمه است.

اگرچه تفاوت قدرت زیادی بین این دو وجود داشت، مبارزه نترو و مروم به زیبایی طراحی شد و توانست سطح مهارت‌های مروم کاملاً به نمایش بگذارد. با این وجود، قدرت‌های نترو نیز فوق‌العاده بود، و تنها به دلیل فداکاری او بود که سرانجام مروم در ادامه آرک جان خود را از دست داد.

Luffy Vs Doflamingo

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

برای تماشاگران انیمه، برخی از طرفداران ممکن است احساس کنند که این مبارزه کمی طولانی بود. One Piece همیشه به خاطر سرعت بد خود بدنام بوده است، اما این مبارزه بین لوفی و دوفلامینگو در آرک Dressrosa هنوز هم بسیار جذاب می‌باشد.

از بسیاری جهات، دوفلامینگو شبیه کروکودیل، یک جنگ سالار قدرتمند در One Piece است که یک پادشاهی کامل را تصرف کرده و آنها را تحت فرمانروایی خود قرار می‌دهد. اما Doflamingo بسیار خطرناک‌تر است و پیشینه جالبی را با شخصیت Law به اشتراک می‌گذارد.

نبرد لوفی علیه دوفلامینگو، نبردی است که منعکس‌کننده گذشته Law است، یعنی کسی که می‌تواند در مقابل دوفلامینگو بایستد. این نبرد بسیار شدید است و با یک مشت غول پیکر از سوی لوفی که توانست بر میوه شیطان دولفامینگو غلبه کند، پایان یافت.

Naruto Vs. Sasuke

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

مبارزه‌ای که بسیاری آن را به عنوان بهترین فایت انیمه ای می‌شناسند، فایتی بود که تقریباً همه طرفداران ناروتو منتظر آن بودند. مبارزه ناروتو و ساسکه سرانجام در دره پایانی در طی دو قسمت در سال 2016 رخ داد. مبارزه ناروتو با ساسکه اجتناب‌ناپذیر بود و استودیو پیروت به روش‌های فوق‌العاده‌ای این فایت را ارائه کرد.

به لطف برخی از بهترین انیماتورها، مانند هیرویوکی یاماشیتا، ناروتو علیه ساسکه احتمالاً به عنوان خفن ترین مبارزه های انیمه در دهه گذشته شناخته می‌شود، اگرچه ممکن است نظرات برخی از افراد متفاوت باشد. این مبارزه با ناروتو و ساسکه پایان می‌یابد که بازوهای یکدیگر را منفجر می‌کنند. ساسکه در نهایت شکست خود را قبول کرد و همچنین ایده صلح ناروتو را پذیرفت.

Saitama Vs. Lord Boros

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

لیست بهترین مبارزه در انیمه ها بدون درگیری حماسی سایتما با لرد بوروس در انیمه One-Punch Man وجود نداشت. درست مانند هر قسمت دیگر از One Punch Man، قسمت 12 نیز شگفت‌انگیز بود. به لطف کارگردان این انیمه، بسیاری از انیماتورهای معروف جذب این پروژه شدند و آن را به یک مبارزه به یاد ماندنی تبدیل کردند.

سایتاما علیه بوروس با کارکنانی باشکوه، برخی از باکیفیت‌ترین اکشن‌هایی که تا به حال در انیمه دیده شده است را به بینندگان ارائه داد. با وجود نام‌های بزرگی مانند یوتاکا ناکامورا و کامدا و همچنین بسیاری از افراد دیگری که روی این قسمت کار کردند، جای تعجب نیست که این مبارزه به یکی از خفن ترین فایت های انیمه تبدیل شد.

All Might Vs. All For One

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

در میان مبارزات متعددی که در My Hero Academia وجود داشت، فایت All Might vs All For One مطمئناً بهترین بین آنها می‌باشد. این نبرد اهمیت زیادی برای داستان و همچنین وزن عاطفی شخصیت‌ها داشت. ناگفته نماند که All Might vs All For One از ابتدا تا انتها یک شگفتی بود.

اگرچه این مبارزه از نظر انیمیشن به اندازه برخی نبردهای انیمه دیگر جذاب نبود، وزنی که داشت باعث شد تا به خوبی دیگر فایت‌های این فهرست باشد. این مبارزه که استادانه ارائه شد، پایان All Might و All For One را رقم زد.

Goku Vs. Jiren

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

با بازگشت انیمه Dragon Ball در دهه 2010، فقط یک مسئله زمان بود تا گوکو با یک شخصیت قدرتمند دیگر برخورد کند. این بار، این فرد جیرن، موجود فوق‌العاده قدرتمندی از جهان 11 بود. در مسابقات قدرت، گوکو این وظیفه را بر عهده گرفت تا جیرن را شکست دهد و جهان خود را از پاک شدن نجات دهد.

با انجام این کار، او نه تنها سرنوشت جهان را بر دوش خود داشت، بلکه با تبدیل شدن به Ultra Instinct نیز قدرت بیشتری به دست آورد. در این نبرد وزن عاطفی زیادی پشت مبارزه گوکو با جیرن وجود داشت و انیمیشن هم بسیار دیدنی بود. برخی از بزرگ‌ترین ستاره‌های Toei، مانند نائوتوشی شیدا، یونگ سی تو، و نائوکی تیت مطمئن شدند که بینندگان این مبارزه را به یاد داشته باشند.

Ichigo Vs Ulquiorra

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

Ichigo vs Ulquiorra برای همیشه نمادین‌ترین مبارزه بلیچ در انیمه خواهد بود. این مبارزه از نبرد ایچیگو با بیاکویا فراتر رفت و تحولی وحشتناک را از ایچیگو به ارمغان آورد که به هواداران را به وحشت انداخت. در مقایسه با سایر مبارزات بلیچ، این مبارزه در واقع آنقدر طولانی نبود. اما جلوه‌های بصری این مبارزه بین این دو موجود بسیار زیبا و تاریک بود. انیمه بلیچ نیز توانست این مبارزه را بسیار بهتر از مانگای خود ارائه دهد.

Monkey D. Luffy Vs. Charlotte Katakuri

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

با گذشت هر سال One Piece به پایان خود نزدیک‌تر می‌شود و سفر لوفی به سطوح سخت‌تری می‌رسد. در جزیره کیک لوفی با بزرگترین چالش خود در آن زمان، شارلوت کاتاکوری روبرو شد. با توجه به اینکه سرنوشت خدمه لوفی به پیروزی او بستگی داشت، لوفی چاره دیگری جز شکست کاتاکوری نداشت، کاری که او به زیبایی و احساسی انجام داد.

انیمیشن این مبارزه آنقدر شگفت‌انگیز بود که انیماتور‌های Toei ماه‌ها روی آن کار کردند. این قسمتی بود که ما شاهد بازگشت برخی از انیماتورهای معروف به One Piece بودیم. اکشن درخشان و دیدنی و وزن احساسی مبارزه آن را به جایگاهی شایسته در میان خفن ترین مبارزه های انیمه قرار داد.

Levi Vs. The Beast Titan

بهترین فایت های انیمه
بهترین فایت های انیمه

با وجود اینکه حمله به تایتان یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ است، عجیب نیست که این انیمه دارای برخی از باورنکردنی‌ترین مبارزات باشد. در حالی که نبردهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، درگیری Levi در برابر Zeke به لطف ساعت‌ها تلاش کارکنان استودیو Wit کاملاً شگفت‌انگیز بود.

این نبرد با مرگ اروین اسمیت آغاز شد که از بدن خود به عنوان سپری برای باز کردن مسیری برای لیوای برای مبارزه با زیک استفاده کرد. در یک انیمیشن زیبا توسط آریبون ایمای افسانه‌ای، لیوای تایتان زیک را به چند قسمت تقسیم کرد و مطمئن شد که قربانی اروین بیهوده نبوده است.

Naruto and Sasuke Vs. Momoshiki Otsutsuki

بهترین فایت های انیمه
بهترین مبارزه در انیمه ها

اگرچه بوروتو ممکن است به اندازه ناروتو محبوب نباشد، نمی‌توان انکار کرد که برخی از مبارزات ارائه شده توسط آن کاملاً شگفت‌انگیز بوده است. کی از این نبرد‌ها زمانی بود که ناروتو و ساسکه با موموشیکی اوتسوتسوکی در قسمت 65 بوروتو درگیر شدند. این قسمت به دلیل زیبایی ظاهری مبارزه به لطف استودیو پیروت، به طور گسترده‌ به عنوان یک مبارزه شگفت‌انگیز در نظر گرفته می‌شود.

این قسمت تک تک طرفداران ناروتو را از شگفت‌زده کرد. نه تنها این مبارزه اکشن فوق‌العاده‌ای را ارائه کرد، بلکه وقتی ناروتو و ساسکه برای شکست دادن موموشیکی شریک شدند، تماشاگران به یاد برخی از قسمت‌های ناروتو می‌افتند. صحنه پایانی به طرز شگفت‌انگیزی انتقال مشعل از نسل قدیم به نسل جدید را به تصویر می‌کشد و این یکی از دلایلی است که بوروتو مورد توجه بسیاری از طرفدارن ناروتو قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فایت های انیمه سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


16 thoughts on “خفن ترین فایت های انیمه ؛ 12 تا از حماسه ای ترین مبارزه ها در انیمه

  1. بالاخره یکی یه حرف حق زد.
   به جز این، دوتا صحنه دیگه هم از ناروتو حرف نداشتن
   ۱. فایت پین و ناروتو(وقتی نه دم اومد روی کار)
   ۲. فایت ایشیکی و ناروتو وقتی باریون مود رو فعال کرد

    1. من مانگای شیطان کش رو خوندم.فعلا3تافایت بزرگ داشت.درادامه یه فایتایی داره که این3تارومیزاره توی جیبش اون موقع دهن امسال کسایی مثل توبسته میشه

 1. به نظر من باید فایت تانجیرو و هاشیرای صدا (تنگن اوزوی) با داکی و گیوتورو یا فایت هاشیرای آتش (کیوجورو رنگوکو) با آکازا جفتش ارزششو داشت که تو این لیست باشه

 2. فایت های شیطان کش هم حقشونبود حضور داشته باشن بقیه هم عالی بودن ولی وان پیس به زودی همه اینارو رد میکنه با فایت پایانی

  1. فایت پایانی وان پیس؟تومنتظرفصل4و5شیطان کش باش فایت کیزوکی رده بالااول رو ببینی با هاشیراها خودت تسلیم این فایت میشی.فایت موزان هم خیلی قشنگه که بعدا میان.توی مانگاهستن این دوتافایت

 3. چرافایتای شیطان کش نبود.تانجیرو و رویی.تنگن با گیوتارو.رنگوکوبااکازا.واقعاعالی بودن.حالا صبرکنین ادامش بیاد.وقتی فایت کیزوکی رده اول بیاد دهن همه این فایتارومیبنده

 4. نه داداش منظور کلی هستش و از همه جوانب نه فقط انیمیشن و خیلی از جوانب مثل تاثیر روی داستان هم در نظر گرفته شده و گرنه میشد فایت میدوریا تو سینمایی ۳ مای هیرو یا همون فایت اخر که از نظر انیمیشنی واقعا دوانه کننده بود و همه رو تحت تاثیر قرار داده بود انیمیتش باشه ولی چون از نظر داستانی تاثیری روی داستان انیمه نداشت نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *