ترسناک ترین فیلم های که پایان خود را حدس میزنند

در حالی که ایستراگ های زیادی در فیلم‌های ترسناک نهفته است. برخی از بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند ، را با همدیگر بررسی خواهیم کرد.

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

در حالی که داستان و روایت در فیلم های ترسناک بسیار مهم هستند، این آثار خوب نیز، گام‌هایی برای پیش‌بینی پایان‌های خود که اغلباً غم‌انگیز است از خود برمی‌دارند. ترسناک ترین فیلم های که پایان خود را حدس میزنند در یک تجربه‌ی تماشای سرگرم‌کننده و گاه فراگیر آسان است. به راحتی می‌توان آنقدر غرق فیلمی با پیچ و تاب‌های باورنکردنی شد که تماشاگران را شگفت‌زده می‌کند.

در حالی که بسیاری از مردم از یک چرخش خاص در یک فیلم شگفت زده می‌شوند، ممکن است جزئیات یا نکاتی وجود داشته باشد که اغلب پایان فیلم را نشان می‌دهد. مخاطب و بیننده، می‌توانند با ریزبینی خود، حدس‌هایی در مورد فیلم بزنند که امکان دارد کارگردان پایان فیلم را با ایستراگی جذاب روایت کرده باشد.

بیشتر بخوانید:

500 تا از ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

  • ایستراگ‌های جذابی که مشخص کننده‌ی پایان فیلم هستند

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

 

این نمونه‌ها، لزوماً تجربه‌ی تماشا این آثار را خراب نمی‌کنند، اما پس از توجه به جزئیات، ارزش تماشای مجدد عالی را ارائه می‌دهند. غیرمعمول نیست که این فیلم‌ها با پیش‌بینی پایان‌هایشان حتی بیشتر در فیلم‌های ترسناک، جایی که تماشاگر برای توجه به جزئیات پاداش می‌گیرد، را رایج‌تر می‌کنند.

چه از دیالوگ و یا چه از تصویر، فیلم‌های ترسناک برای پیش‌نمایش پایانی خود، استفاده‌ی صحیحی می‌کنند، که راهی عالی برای ایجاد تعلیق است. با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند بپردازیم.

مبارزات درونی نینا در فیلم قوی سیاه (Black Swan)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

قوی سیاه، یک فیلم روانشناختی محصول 2010 است که توسط دارون آرنوفسکی کارگردانی شده. داستان فیلم درباره‌ی نینا، یک رقصنده باله می‌باشد که پس از انتخاب نقش اصلی در تولید یک برنامه‌ی تئاتر به اسم دریاچه‌ی قو، ثبات ذهنی‌اش شروع به از هم پاشیدن می‌کند. در سرتاسر فیلم، نینا با احساس ناتوانی دست و پنجه نرم می‌کند و وقتی که آن حس درونی، شروع به نابودی او می‌کند، بینندگان شروع به دیدن نسخه‌هایی از او در آینه می‌باشند که نینا را از واقعیت دور می‌کند.

فیلم به علت اینکه یک نسخه‌ی مریض از یک اثر روانشناختی می‌باشد، دیدن اتفاقات عجیب، از دریچه‌ی شخصیتی عجیب و دور از انتظار نیست. با این حال، فیلم این کار را انجام می‌دهد تا پایان خودش را پیش‌بینی کند. در اوایل فیلم، نینا شروع به دیدن نسخه‌هایی از خودش می‌کند که در آینه است و این اتفاق دقیقاً سرنوشت شخصیت او را منعکس می‌کند و ما را شاهد یکی فیلم های برتر ترسناک با بهترین حدس پایانی تنها می‌گذارد.

موتیف آرام در فیلم برو بیرون (Get Out)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین ایستراگ های پایانی در فیلم های ترسناک

فیلم Get Out، از آن دسته فیلم‌هایی است که ارزش بازبینی شدیدی دارد. از این فیلم، به راحتی می‌توان بسیاری از ارجاعات را به خطوط قبلی که جزئیات مهمی را به فیلم ارائه می‌دهند، به دست آورد. فیلم این کار را انجام می‌دهد و آن را به خوبی از طریق دیالوگ و عناصر بصری به پایان می‌رساند.

برو بیرون، لحظات زیادی در فیلم دارد که پایان را پیش‌بینی می‌کند. به عنوان مثال، یکی از المان‌هایش، استفاده از گوزن به عنوان یک نقش در فیلم است. در اوایل فیلم، کریس و رز، در راه رفتن به خانه پدر و مادر رز هستند که با آهو برخورد می‌کنند؛ جایی که آهو به عنوان نوعی آفت دیده می‌شود. در ادامه و وقتی پیچ و تاب‌ها فاش می‌شوند و کریس موفق می‌شود که فرار کند، از دکور آهوهای آویزان برای کشتن دشمنش استفاده می‌کند که نوعی ایستراگ جالب به شمار می‌آید.

دیالوگ‌ها در فیلم شاون می‌میرد (Shaun of The Dead)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

فیلم کمدی ترسناک Shaun of the Dead محصول 2004، یک اثر بسیار درخشان است که از نحوه‌ی تقلید طعنه‌آمیزی الهام گرفته تا نحوه‌ی استفاده از دیالوگ و تکرار برای بازگشت به لحظات مهم فیلم را نشان دهد. همچنین موارد زیادی وجود دارد که در آن پیشگویی در طول فیلم نقش دارد.

یک مثالی که می‌توان از این ایستراگ‌ها زد، از طریق گفتگو است. مواردی وجود داشت که در آن گفتگوی بین شخصیت‌ها، اتفاقات فیلم را پیش‌بینی می‌کرد، به‌ویژه مکالمات بین اد و شان. به عنوان مثال، دیالوگی است که پیت در ابتدای فیلم هنگام دعوا به اد می‌گوید و ادعا می‌کند که اد باید در اتاق حبس شود. در پایان فیلم، اد پس از مرگ در اتاق خود حبس شده و تبدیل به یک زامبی می‌شود.

به تصویر کشیدن رویدادهای تصویری به صورت نقاشی در نیمه تابستان (Midsommar)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین پیش بینی های پایانی داستان در فیلم های ترسناک

Midsommar، یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک کمپانی A24 می‌باشد که از نظر بصری، خیره کننده است. کارگردان از این عنصر، برای به تصویر کشیدن یک داستان فوق‌العاده ناراحت کننده، به شدتِ نور و نماهای دوربین تکیه دارد. این فیلم درباره‌ی یک دختر به اسم دنی است به همراه شریک زندگی‌اش و دوستانش به سوئد سفر می‌کند و در جشنواره‌ی نیمه تابستانی می‌رود و در آنجا، وحشت‌های ناگفتنی شروع می‌شود.

این فیلم، رفتار فرقه‌گونه را در عملکرد شخصیت‌ها و جنبه‌های بصری به تصویر می کشد. برخی از بینندگان ممکن است متوجه نشوند که در حالی که برخی از وقایع پایانی فیلم در مقابل چشمان آنها رخ می‌دهد. تصاویری وجود دارد که به طور فعال پیش‌بینی می‌کند که چه اتفاقی برای شخصیت‌ها می افتد. تصاویر بر روی دیوارها، نقاشی‌های موجود، همه و همه جزو بهترین پیش بینی های پایانی داستان در فیلم های ترسناک می‌باشند.

پیش‌بینی مرگ‌ها در فیلم مقصد نهایی 3 (The Final Destination 3)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

کل سری مقصد نهایی بر اساس پیش‌بینی ساخته شده است و یکی از ترسناک ترین فیلم هایی که پایان خود را حدس می زنند هستند. کل فرضیه‌ی فیلم، بر پایه‌ی گروهی از مردم را دنبال می‌شود که وقتی فردی پیش‌بینی فاجعه‌ای دارد، شروع به فرار می‌کنند. Final Destination 3 با استفاده از تصویرسازی به عنوان رسانه‌ای برای نحوه‌ی برخورد هر شخصیت با مرگ خود، این فرض را به سطح دیگری می‌برد.

برخلاف دیگر قسمت‌های این فرانچایز ، Final Destination 3 از تصاویر برای فریب دادن و پیش‌بینی پایان خود، با به تصویر کشیدن چگونگی مرگ شخصیت‌ها استفاده می‌کند که به شیوه‌ای گمراه‌کننده است. البته، زمانی که شخصیت ها متوجه این موضوع شوند، دیگر خیلی دیر شده است.

استفاده از ابتدایی‌ترین دیالوگ‌ها در فیلم چیز (The Thing)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
ترسناک ترین فیلم هایی که پایان خود را حدس می زنند

فیلم علمی تخیلی و ترسناک دهه 80 میلادی، The Thing به دلیل جلوه‌های ویژه و تعلیق پیشگامانه‌اش، یک فیلم کلاسیک در میان طرفداران محسوب می‌شود. برای مدت طولانی، این فیلم به دلیل ارائه داستانی که بسیاری از مردم را در حدس زدن نگه داشت، شگفت‌انگیز شناخته می‌شد. موجود انگلی که در فیلم به محققان حمله می‌کند، چیزی است که نسبتاً سریع ظاهر می‌شود و قبل از اینکه دانشمندان بتوانند تشخیص دهند که چیست، به طرز وحشیانه‌ای به آنها حمله می‌کند.

با این حال، شروع The Thing، اتفاقات فیلم را از طریق دیالوگ اولیه پیش‌بینی می‌کند، اما اغلب به دلیل مانع زبانی، نادیده گرفته می‌شود. دیالوگ یک خلبان نروژی تقریباً به این معنی است:

این سگ نیست. یه جور چیزه! تقلید از سگه

پیچش از دید ساده به روایت حس ششم (The Sixth Sense)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

فیلم M. Night Shyamalan، حس ششم، به علت پایان پیچ‌خورده باورنکردنی‌اش شناخته می‌شود، و در حالی که برای بسیاری از مخاطبین غافلگیرکننده بود، اما نکات متعددی در طول فیلم هستند که پایان را پیش‌بینی می‌کنند. اکثر مردم تا به حال از پیچش حس ششم آگاه هستند. جایی که مالکوم تمام مدت مرده است و تنها کسی که می‌تواند او را ببیند کودکی به نام کول می‌باشد.

در حالی که در مشاهده‌ی اول، قابل توجه نیست، در مورد دوم، شاخص‌های واضحی وجود دارد. لباس مالکوم هرگز عوض نمی‌شود. او فقط با کول ارتباط برقرار می‌کند، و در لحظاتی که دیگر شخصیت‌ها وقتی مالکوم در نزدیکی‌شان است، احساس سرما می‌کنند. همه‌ی این حملات، به لحظات پایانی فیلم اشاره می‌کنند که مالکوم از سرنوشت خود مطلع می‌شود.

استفاده از عناصر تصویری در فیلم موروثی (Hereditary)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
فیلم های برتر ترسناک با بهترین حدس پایانی

فیلم موروثی، در ایجاد تنش با تصاویری خیره کننده که از طریق آن پیشگویی‌های زیادی رخ می‌دهد، باورنکردنی پیش می‌رود. این فیلم، آنی را پس از مرگ مادرش دنبال می‌کند که رازهای گذشته‌ی خانواده‌اش فاش می‌شود. لحظاتی در فیلم وجود دارد که در آن عناصر بصری به پایان داستان گره می‌خورند. با این حال، یک صحنه خاص در ابتدای فیلم به طور مستقیم به بینندگان می‌گوید که چه چیزی در آینده خواهد آمد.

در یک گروه حمایتی، آنی داستان برادر اسکیزوفرنی خود را تعریف می‌کند.. به دلیل وضعیت روانی که او گیر کرده است، هیچکس آنی را جدی نمی‌گیرد، اما با رخ دادن وقایع نهایی، بینندگان می‌بینند که پیتر، پسر آنی، توسط شیطانی که توسط فرقه شیطانی زن به وجود آمده است، تسخیر شده است و برترین فیلم ترسناک که پایان خود را حدس می زند را تشکیل داد.

نشان دادن قاتل در همان ابتدا در فیلم جیغ (Scream)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند

فیلم جیغ 1996، به علت خودآگاهی و طنزآمیزی در آثار اسلشر معروف بود. داستان فیلم درباره گروهی از نوجوانان دبیرستانی است که توسط یک قاتل نقابدار تعقیب و کشته می‌شوند. این فیلم برای براندازی کلیشه‌ها و همزمان بازی با آن‌ها محبوب بود و به سرعت تبدیل به یک فیلم کلاسیک شد که ژانر اسلشر را دوباره احیا کرده است.

Scream، در هدایت اشتباه و نگه داشتن بینندگان در حدس زدن قاتل بسیار خوب بود. با این حال، فیلم به طور مستقیم قاتلان را در اوایل فاش می‌کند و پایان را برای پیش‌بینی باز نگه می‌دارد. وقتی شخصیت‌های اصلی جمعی معرفی می‌شوند، همه درباره مرگ یک همکلاسی بحث می‌کنند. وقتی شخصیت رندی پیشنهاد می‌کند که استو قاتل است، در این حالت دوربین به بیلی می‌چسبد و نگران است که هویتش مشخص شده باشد.

نشان دادن سکانس مرگ جیگساو در فیلم (Saw)

بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند
برترین فیلم ترسناک که پایان خود را حدس می زند

Saw، یک فیلم ترسناک روانشناختی درباره‌ی یک قاتل به نام Jigsaw می‌باشد که قربانیان خود را در بازی‌های کشنده و وحشیانه به دام می‌اندازد. این فیلم فهرستی طولانی از رمز و راز در مورد اینکه قاتل کیست دارد، و این در سراسر فرنچایز معروف، مورد بررسی قرار می‌گرفت.

قسمت اول این مجموعه، دو قربانی را معرفی می‌کند که یکی از آنها به نام گوردون شناخته می‌شود. دکتری که از طریق فلاش بک در مورد یکی از موارد پزشکی خود صحبت می‌کند، مورد یک بیمار لاعلاج به نام جان کرامر را توضیح می‌دهد، نشان داده شده است. برای لحظه‌ای کوتاه، بینندگان مرد را روی تخت بیمارستان با نقاشی‌های جالبی می‌بینند که طرح‌های اولیه برای معرفی کرامر بود که بدون شک به بهترین ایستراگ های پایانی در فیلم های ترسناک اشاره نمود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های ترسناکی که پایان خود را حدس میزنند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *