واکنش فاطمه رفسنجانی به ماجرای مهسا امینی ؛ قتل به جرم بدحجابی!

واکنش فاطمه رفسنجانی به ماجرای مهسا امینی و مرگی که بر اثر ارشاد رخ داد رسانه ای شد. در ادامه با جزئیات این خبر همراه فیگار باشید.

فاطمه رفسنجانی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی نسبت به مرگ مهسا امینی دختر ۲۲ساله اهل کردستان واکنش نشان داد.

واکنش فاطمه رفسنجانی به ماجرای مهسا امینی

  • مهسا امینی
حواشی مرگ مهسا امینی
حواشی مرگ مهسا امینی

فاطمه هاشمی رفسنجانی نوشت:

مهسا امینی، دختر جوان ۲۲ ساله که به جرم بدحجابی دستگیر و برای ارشاد و توجیه! به مقر پلیس انتقال داده شده بود، پشت درب‌های بسته و در میان بهت خانواده، دچار عارضه شد و به کما رفت! حقیقتاً، جا دارد در نظامی که ادعای حاکمیت اسلام را دارد، انسان از این غصّه، دق کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، فاطمه هاشمی رفسنجانی با انتشار متنی به ماجرای «مهسا امینی» واکنش نشان دارد و با طرح سوال‌هایی اعلام کرد اگر به این سوال‌ها پاسخ داده شود، شاید دیگر شاهد تکرار چنین فجایعی نباشیم.

متن نوشته فاطمه هاشمی رفسنجانی به شرح زیر است:

خبر کوتاه، ولی تا عمق جان هر انسان آزاده‌ای را می‌سوزاند.

مهسا امینی، دختر جوان ۲۲ ساله که به جرم بدحجابی دستگیر و برای ارشاد و توجیه! به مقر پلیس انتقال داده شده بود، پشت درب‌های بسته و در میان بهت خانواده، دچار عارضه شد و به کما رفت.

حقیقتاً، جا دارد در نظامی که ادعای حاکمیت اسلام را دارد، انسان از این غصّه، دق کند.

فقط چند سئوال مهم که اگر برای اولین و آخرین بار به آن پاسخ درستی داده شود، شاید دیگر شاهد تکرار چنین فجایعی، آنهم در نظام مدعی جمهوری اسلامی نباشیم.

۱- چرا بعداز گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب، رفتار نیرو‌های نظامی و امنیتی، با زنان ما اینگونه است؟

۲- چرا جامعه نسبت به این رفتار‌های زشت، بی تفاوت شده؟ مهم‌تر اینکه، چرا مراجع و علما، همچنان ساکتند؟

۳- چه شخص، سازمان یا ارگانی (بدون توجیه) پاسخگوست؟

و نهایت اینکه: در روز محشر و در درگاه عدل الهی، چه پاسخ و توجیهی برای اینگونه رفتار‌های خود خواهید داشت؟

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار واکنش فاطمه رفسنجانی به ماجرای مهسا امینی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *