بررسی و معرفی مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ سینما [+کاراکترِ مسخره‌اش]

مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ سینما به لحظاتِ ناب در فیلم‌های پوپولارِ تاریخ سینما می‌پردازد. لحظاتی که توسط کاراکترهای فان آفریده شده‌اند.

سینما مدیومی برای تجربه‌ی رویاها، مفاهیم انتزاعی و چیزهایی است که شاید از درک ما خارج باشند. در دهه‌های اخیر، فیلمسازان بسیاری تلاش کرده‌اند تا با ساخته‌هایشان، به زبان‌های تازه‌ای با ما صحبت و ضمن تولید فیلم‌های عجیب، ساختارهای آشنای هنر هفتم را دگرگون کنند.

مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ سینما

از نگاه سایت فیگار [+کاراکترِ مسخره‌اش]

فهرست مطالبی که در نوشتار مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ خواهید خواند به شرح زیر است:

ددپول
ددپول

ما معنای «مضحک» را می‌دانیم اما اینکه چه چیزی را می‌توانیم مضحک خطاب کنیم، مطلقا نسبی و سلیقه‌ای است. با این وجود، فیلم‌های متعددی ساخته شده‌اند که با یک نگاه ساده به آن‌ها متوجه می‌شوید در مسیر متفاوتی پیش می‌روند و قصد دارند تا مرزهای فیلمسازی، داستان‌گویی و فرم‌های روایی مرسوم را جابه‌جا کنند و در جهت سرگرمی و فان پیام‌هایشان را در قالب‌های خارج از عرف ارائه دهند.

خماری

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

یک فیلم کمدی آمریکایی محصول سال ۲۰۰۹ به کارگردانی تاد فیلیپس است. در ایران فیلم همه چی آرومه ۱۳۹۱ و قسمت ۳۷ سریال مسافران ۱۳۸۸ به تقلید از این فیلم ساخته شده‌است. یک مراسم عروسی بزودی برپا خواهد شد. داگ داماد مراسم است و خیلی علاقه به رابطه دارد اما بعنوان مراسم آخرین شب مجرد بودن با سه دوست خود تصمیم می‌گیرد به لاس وگاس برود و مست کند. داگ و دوستان با هم به هتلی می‌روند و با استفاده از مشروبات الکلی بشدت مست می‌شوند. اما صبح روز بعد می‌بینند که کلی خرابکاری کرده اند و چیزی از شب قبل یادشان نمی‌آید و مهم تر از همه آن ها داگ را گم کرده اند که این محور اصلی داستان را شکل می‌دهد.

مایک تایسون

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

اگر یک نفر وجود داشته باشد که حضور یک قلدر در فیلم‌ها را به عادت تبدیل کرده است، او قهرمان سابق بوکس جهان مایک تایسون است. او در نقش‌های کوچک زیادی ظاهر شده است. او اکثرا در نقش خودش ظاهر شده است که همگی با مسخرگی همراه بوده است.

یکی از مضحک‌ ترین فیلم‌های کوتاه مایک تایسون در کمدی The Hangover بود. در این فیلم سه دوست سعی می‌کنند تا دوست گمشده‌شان را قبل از عروسی‌اش پیدا کنند و تایسون را ملاقات می‌کنند.

جی و باب ساکت پاتک می‌زنند

Mark Hamill, Jay and Silent Bob Strike Back (2001)
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

جی و باب ساکت پاتک می‌زنند فیلمی ۱۰۵ دقیقه‌ای به کارگردانی کوین اسمیت با بازی بن افلک است. جی و باب ساکت باخبر می شوند که بلانتمن و کرونیک، که اقتباس خنده داری از زندگیشان است، در فیلم میرامکس مورد اقتباس قرار خواهد گرفت. در اینترنت – به گفته جی – «مردم مسخره می کنند» هم آنها را و هم فیلم ساخته شده درباره آنها را. جی و باب تصمیم می گیرند به هالیوود بروند، فیلمبرداری فیلم را لغو کرده، درجه اعتبار خود را دوباره زرین و پول خسارت حقوق مولف را که به آنها پرداخت نمی شود، وصول کنند.

مارک همیل

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

مضحک‌ترین لحظه فیلم در پایان زمانی رخ داد که جی و باب به محل زندگی خود راه یافتند و متوجه شدند که یک مبارزه شرور در قسمت پایانی در حال فیلمبرداری است. بدمَن Cockknocker نام داشت و مارک همیل نقش آن را بازی کرد که با جی و باب مبارزه کرد.

ثور: رگناروک

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

ثور: رگناروک یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی است که بر پایهٔ شخصیت خیالی ثور از شرکت مارول کامیکس و به تهیه‌کنندگی مارول استودیوز ساخته شده و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی توزیع شده‌است. این فیلم که تایکا وایتیتی کارگردانی آن را بر عهده داشته و اریک پیرسون به همراه کریگ کایل و کریستوفر یاست نویسندگان آن بوده‌اند، دنباله‌ای بر فیلم‌های ثور (۲۰۱۱) و ثور: دنیای تاریک (۲۰۱۳) محسوب می‌شود و هم‌چنین هفدهمین فیلم در دنیای سینمایی مارول به‌شمار می‌رود.

در این فیلم بازیگرانی همچون کریس همسورث، تام هیدلستون، کیت بلانشت، ادریس البا، جف گلدبلوم، تسا تامپسون، کارل اربن، مارک رافلو و آنتونی هاپکینز ایفای نقش می‌کنند. در ثور: رگنوراک، ثور بایستی از سیارهٔ ساکار فرار کند تا آزگارد را از دست هلا نجات دهد.

مت دیمون

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

وقتی مردم به فیلم‌های کوتاه دنیای سینمایی مارول فکر می‌کنند، اغلب همه‌شان فیلم‌های کوتاهِ نوشته استن لی هستند. با این حال در Thor: Ragnarok، سه فیلم کوتاه وجود داشت که تماشاگران را غافلگیر کرد. از بین این سه بازیگر، یکی از بازیگران بیشتر در صحنه ظاهر شد.

ثور وارد آسگارد شد تا نمایشنامه ای درباره مرگ لوکی روی صحنه بیابد. برادر کریس همسورث، لوک، نقش ثور، سم نیل در نقش اودین و در یک لحظه مضحک، مت دیمون نقش لوکی را بازی کرد. دنباله، Thor: Love و Thunder همه آنها را بازگرداند و ملیسا مک کارتی نقش هلا را بازی کرد.

سرزمین زامبی‌ها

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

سرزمین زامبی‌ها فیلمی کمدی ترسناک به کارگردانی روبن فلیشر و نویسندگی پال ورنیک و رت ریس محصول سال ۲۰۰۹ آمریکاست. از بازیگران آن می‌توان به وودی هارلسون، جسی آیزنبرگ، اما استون و ابیگیل برسلین اشاره کرد. این فیلم داستان یک دانشجوی کالج را روایت می‌کند که در آخرالزمان زامبی‌ها راه خود را طی می‌کند، در طول راه با سه غریبه ملاقات می‌کند و با هم یک سفر جاده‌ای طولانی را به سراسر جنوب غربی ایالات متحده انجام می‌دهند تا یک پناهگاه عاری از زامبی را پیدا کنند.

سرزمین زامبی‌ها توسط کلمبیا پیکچرز در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۰۹ در ایالات متحده اکران شد. دنباله این فیلم تحت عنوان سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی در سال ۲۰۱۹ اکران شد. این فیلم با نقدهای مثبتی از سوی منتقدان همراه بود و در زمینه کمدی فیلم و اجرای تیم بازیگری تحسین شد، همچنین سرزمین زامبی‌ها با موفقیت قابل توجهی در گیشه روبرو شد.

بیل مری

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

Zombieland در سال 2009 یک موفقیت غافلگیرکننده به دست آورد. با یک آخرالزمان که راه را برای یکی از بهترین کمدی های زامبی باز کرد. در این فیلم چهار بازمانده که از نام شهرها به عنوان اسم رمز خود استفاده می‌کردند، برای زنده ماندن و فرار از حملات زامبی ها تلاش می کنند.

آنها در نهایت به خانه ای در لس آنجلس می روند و مخفی می شوند اما متوجه می شوند که ساکن اصلی هنوز آنجاست و زنده است. این بیل موری بود که خودش را بازی می‌کرد و جوری بازی می‌کرد که انگار یک زامبی است تا سالم بماند. چیزی که آن را مضحک کرد این بود که مری تصمیم گرفت با آنها بازی کند، ابتدا با تجهیزات Ghostbusters و سپس به عنوان یک زامبی.

ددپول ۲

Brad Pitt, Deadpool 2 (2018)
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ

ددپول ۲ یک فیلم ابرقهرمانی بر پایه شخصیت ددپول از شرکت مارول کامیکس است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. این فیلم به عنوان یازدهمین قسمت در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس به‌شمار می‌رود و دنبالهٔ فیلم ددپول در سال ۲۰۱۶ است. این فیلم به کارگردانی دیوید لیچ و نویسندگی رت ریس و پال ورنیک با بازی رایان رینولدز در نقش اصلی در کنار بازیگرانی همچون مورنا باکارین، تی جی میلر، لزلی اوگامس، برایانا هیلدبرند، زازی بیتز و جاش برولین است.

به دنبال خریداری شدن فاکس قرن بیستم توسط کمپانی دیزنی در سال ۲۰۱۷، باب ایگر مدیرعامل دیزنی اعلام کرد که شخصیت ددپول وارد دنیای سینمایی مارول خواهد شد و رایان رینولدز نقش ددپول را در این دنیا دوباره ایفا خواهد کرد. روزی روزگاری ددپول نسخهٔ PG-13 فیلم ددپول ۲ بود که توسط دیزنی منتشر شد و دیزنی آن را به دقت زیر نظر داشت تا متوجه شوند که آیا ددپول می‌تواند وارد دنیای فیلم‌های PG-13 دنیای سینمایی مارول شود یا نه.

ددپول ۲

Brad Pitt, Deadpool 2 (2018)
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ, فیلم مسخره، فیلم های مسخره، کاراکتر مضحک، کاراکتر مسخره، کاراکتر خنده دار

در اکتبر ۲۰۱۹، رت ریس و پال ورنیک، نویسندگان ددپول (۲۰۱۶) و ددپول ۲ (۲۰۱۸) اعلام کردند که منتظر چراغ سبز مارول برای آغاز کار بر روی قسمت سوم هستند. ریس گفت که «ردهٔ سنی ددپول همان R باقی می‌ماند و امیدواریم که بتواند در دنیای سینمایی مارول نیز تأثیرگذار باشد».

در دسامبر ۲۰۱۹، رینولدز تأیید کرد که قسمت سوم ددپول در مارول استودیوز در حال آماده‌سازی است. این فیلم هنوز در مراحل اولیه تولید قرار دارد به گفته بازیگر اصلی فیلم، فیلمبرداری این اثر، در سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود و انتظار می‌رود برای سال ۲۰۲۳ اکران عمومی شود. نام کارگردان این فیلم هنوز اعلام نشده‌است. این در حالی است که قسمت نخست آن توسط تیم میلر و قسمت دوم آن توسط دیوید لیچ کارگردانی شد. رت ریس و پال ورنیک نویسنده هر دو قسمت گذشته مجموعه فیلم‌های ددپول بودند.

برد پیت

مضحک‌ترین فیلم‌های تاریخ
مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ, فیلم مسخره، فیلم های مسخره، کاراکتر مضحک، کاراکتر مسخره، کاراکتر خنده دار

Deadpool 2 در سال 2018 با وعده معرفی X-Force به دنیای Fox X-Men و سپس ساخت کل تیم مانند یک شوخی کامل به نظر رسید اما به وقوع پیوست. با این حال منجر به برخی از خنده دارترین مرگ های ابرقهرمانی در هر فیلم کمیک بوکی شد، زیرا همه آنها به شیوه های وحشتناکی مردند.

یکی از مرگ‌ها مربوط به جهش‌یافته معروف (Vanisher) بود که تقریبا در کل فیلم نامرئی بود. تا زمانی که او روی سیم‌های برق فرود آمد و به طرز دردناکی از دنیا رفت و دوباره ظاهر شد و این یکی از مضحک‌ترین لحظات فیلم بود که برد پیت نقش اول این سکانس بود.

مقالات بیشتر:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


6 thoughts on “بررسی و معرفی مضحک‌ ترین فیلم‌های تاریخ سینما [+کاراکترِ مسخره‌اش]

  1. فکر کردی چند تا فیلم خودت دوست نداری بدن تور رگناروک بد بی سلیقه خاکبرس تمام مارول عالی و خودت نمیفهمی پس خودت مضحک هستی با این فیگار سایتت چندش

    1. دوست عزیزم اولا سلام و با ادب و احترام باید بگم این مقاله یکی از مقالات معتبری هست که 10 تا رفرنس معتبر جهانی داره… لطفا با سلیقه خودتون به سلیقه عده‌ی زیادی از انسان های فیلم بین روی کره زمین توهین نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *