مستر بلیط

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان ؛ فصل یک و دو + تاریخ پخش فصل دوم سریال

برای مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان و تاریخ پخش فصل 2 آن، همراه ما باشید. در نوشتار جدید آپارتمان بی گناهان را بررسی خواهیم نمود.

سریال Masumlar Apartmani آخرین بار با قسمت پایانی فصل یک، وارد اکران شبکه TRT1 شده بود. مرگ ناگهانی کاراکتر اینجی با بازی فراح زینب عبدالله، مخاطبان را وارد شوک عظیمی کرد. این سریال که بازیگرانی همچون ازگی مولا، مروه دیزدار و بیرکان سکوللو، نقش‌های اول آن را ایفا می‌کنند، برای پخش در فصل جدید حاضر می‌شود. و اما تاریخ انتشار فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان چه زمانی خواهد بود؟

این سریال با داشتن کادر بازیگران عالی و سناریو فوق‌العاده، توانسته بود جزء سریال‌های پربیننده قرار بگیرد. اما بینندگان کنجکاوند بدانند، که فصل 2 آپارتمان بی گناهان کی میاد و ما در این نوشتار پاسخ شما را فراهم کرده‌ایم. در ادامه تاریخ انتشار فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان مشخص شده است.

در مطلب نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان فیگار، فصل یک و دو این سریال به طور کامل بررسی شده است. از سناریو، کارگردانی تا اجرای بازیگران. با مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان دید بهتری نسبت به سریال خواهید داشت. در نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان همراه ما بمانید.

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان

 فصل یک و دو + تاریخ پخش فصل دوم سریال

فهرست مطالبی که در نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان تهیه شده‌اند:

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
نقد فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان, دانلود فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان, نقد فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان

سریال آپارتمان بی گناهان در پاییز ۲۰۲۱ آغاز گردید و فصل یک آن در بهار ۲۰۲۱ خاتمه یافت. این سریال به مدت سه فصل پاییز، زمستان و بهار مخاطبان خود را به گریه انداخت. و در صحنه‌هایی با رفتارها و حرف‌های کاراکتر گولبن آن‌ها را خنداند. متاسفانه داستان این سریال بر اساس داستان‌های واقعی نوشته شده است. با مطلب نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان همراه ما بمانید.

دکتر گولسرن بودایجی‌اوغلو، از روانشناسان چیره دست ترکیه هستند. ایشان با شنیدن دردها و اتفاق‌هایی که بر سر بیمارانشان افتاده است، رمان‌های بسیاری نوشته‌اند. این نوشته‌ها کمک می‌کنند تا مردم، دید بهتری نسبت به مسائلی که در جامعه وجود دارد، داشته باشند. تصور کنید هر سال تجاوزها اتفاق بیافتند و کسی از آن‌ها خبر نداشته باشد. آن وقت اوضاع این اتفاق، بدتر از وضعی که اکنون دارد، می‌شد.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


با شناخت این بیماری‌های روحی، به دنبال درمان آن نیز خواهید بود. سریال‌های ترکی عروس استانبول، خانه تولدت سرنوشت توست، اتاق قرمز، دختر پشت پنجره و آپارتمان بی گناهان، همه برگرفته از رمان‌های دکتر بودایجی‌اوغلو هستند. تاریخ پخش فصل دو سریال آپارتمان بی گناهان موضوعی است، که مخاطبان در پی آن هستند. در نوشتار جدید فیگار با عنوان نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان به بیان تاریخ پخش فصل دو سریال آپارتمان بی گناهان و داستان آن، پرداخته شده است.

همچنین در رابطه با خلاصه فصل یک، کادر بازیگران و آنچه که در فصل ۲ خواهیم دید، صحبت به میان آمده است. اگر در رابطه با تاریخ انتشار فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان کنجکاو هستید، در نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان همراه ما بمانید.

بررسی فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
نقد فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان, بررسی فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان, نقد فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان

سریال ساختمان معصومان که با نام آپارتمان بی‌گناهان در میان ایرانیان معروف است، در شبکه TRT1 پخش می‌شود. دوبله این سریال نیز از شبکه جم تی‌وی منتشر می‌شود. برای دانلود سریال آپارتمان بی گناهان به صورت دوبله و اطلاع از جدول پخش شبکه جم، بر روی لینک‌های الصاق شده کلیک نمایید.

بازی بازیگران سریال، در درجه اول بسیار قابل توجه بود و رضایت مخاطب را جلب کرد. ترکیب مروه دیزدار و ازگی مولا، که هر دو اکثرا در نقش‌های طنز بازی کرده‌اند، در این سریال که سراسر غصه و اندوه دارد، ریسک بزرگی بود. اما آن دو بسیار عالی از پس کاراکترها بر آمدند. حس کامل مشکلات روحی که در آن‌ها هست، وسواسیت‌ها، عصبانیت درونی و محبت فراوان در دل‌هایشان، به خوبی نمایان می‌شود.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


ازگی گویی نقش را خورده است، و خودش تبدیل به صفیه شده است. به موقع با تغییر تن صدایش و دادهایی که می‌زند مو به تن مخاطب سیخ می‌کند. و در صحنه‌ای با ابراز محبت،‌ همانند یک خواهر دلسوز ظاهر می‌شود. مروه نیز با مدل خنده‌ای که می‌کند، کاملا بعد کودک مآبانه گلبن را ابراز می‌کند. در صحنه‌هایی که دچار استرس شدید می‌شود، جیغی می‌کشد که روی دیگر گلبن را نشان می‌دهد.

مروه و ازگی با توانایی‌هایی که از بازی در فیلم‌ها و سریال‌های طنز دارند، در این سریال نیز دیالوگ‌هایی می‌گویند و یا واکنشی نشان می‌دهند، که موجب خنده مخاطب می‌شود. اگر سریال پیوسته با ریتم غمگین پیش رود، مخاطب بعد از چند قسمت دیگر سریال را تماشا نخواهد کرد. اما آن‌ها این تعادل را به خوبی حفظ کرده‌اند.

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
بررسی فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد سریال Masumlar Apartmani فصل یک, نقد فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان

هان با بازی بیرکان سوکللو، مشکلات روحی دارد، اما درون گرا است. و سعی می‌کند آن‌ها را نشان ندهد. و در عین حال صاحب یک شرکت بزرگ است و حسابی کاریزما دارد. بیرکان نیز به خوبی نقش را درک کرده است و تمام ویژگی‌های این شخصیت را به نمایش گذاشته است. با گذشت چند قسمت، بهتر او را می‌شناسیم و با صفحه‌های روحی او آشناتر می‌شویم.

دیگر بازیگران نیز به نوبه خود، به زیبایی نقش خود را ایفا کرده‌اند. حتی کاراکتر بایرام که نگهبان این ساختمان است، مورد توجه مخاطب قرار گرفت. او هم طنز هست و هم مخاطب با او همزاد پنداری می‌کند. جوانی که عاشق است و نمی‌تواند این عشق را ابراز کند. اما همیشه و در همه حال با شخصیت و با فکر رفتار می‌کند. همراهی شما تا این قسمت از مقاله نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان موجب خرسندی ماست. همراه ما باشید.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


کاراکتر صفیه، هر چیزی را چهار بار می‌شوید. اما علت این عمل چیست؟ این وسواس از کجا پدید آمده است. به اعماق سریال که دقت می‌شود، مادر صفیه در زمان مجردی و کودکی،‌ از طرف مادرش محبت دریافت نکرده است. او پیوسته مورد تحقیر خانواده قرار گرفته است. حتی یکبار تا مرز ازدواج پیش می‌رود، اما با تهمتی که مادرش به او می‌زند، خواستگار از ازدواج منصرف می‌شود.

درک داشتن همچین مادری، در مخیله انسان هم نمی‌گنجد. چه چیز مسبب این حجم از نفرت و خشم شده است؟ که یک مادر بیشتر از این که یک مادر باشد،‌ شیطانی فراتر از شیطان رجیم است. تمام این رفتارها اعتماد به نفس مادر صفیه را کاسته است. سپس او به اصرار خانواده پدر صفیه، با پدر صفیه ازدواج می‌کند. حکمت در جوانی همسر محبوب و پسرش را در صانحه تصادف از دست داده است.

خانواده او برای اینکه او را از این تراموای روحی خارج کنند،‌ همسری برای او اختیار می‌کنند که باب میل او نیست. آن هم چه همسری! زنی با حجم بسیاری از آسیب‌های روحی، که وسواس شدید نیز پیدا کرده است. در نتیجه او نمی‌تواند جای پریهان، زن اول حکمت را پر کند. او به علت اعتماد به نفس پایینی که دارد، فکر می‌کند مشکل از اوست. و حرص تمام این محبت ندیدن‌ها را، درست همانند مادرش،‌ از فرزندان خالی می‌کند.

او به صفیه می‌گوید که بد یمن است. گلبن را نجس می‌داند، چرا که شب ادراری دارد. و با این تصور که اگر پسر بیاورد،‌ حکمت به او توجه خواهد کرد و آن طور نشد، هان را آشغال صدا می‌کند. او با همه خشن برخورد می‌کند، کسی را به خانه راه نمی‌دهد و صفیه را از رفت و آمد با دوستانش منع می‌کند. تمامی این صفات منفی، تاثیرات بسیاری در روحیات هر یک از این بچه‌ها گذاشته است. چه در آن زمان و چه در حال که بزرگ شده‌اند. آن‌ها نمی‌توانند مانند دیگران در اجتماع حضور داشته باشند. در ادامه نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان همراه ما باشید.

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
بررسی فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد سریال Masumlar Apartmani فصل یک, نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان

هان همیشه در زیرزمین خانه حبس می‌شد. او از ترک شدن می‌ترسد. به همین دلیل با اعمال زور سعی می‌کند عزیزانش را نگه دارد. نریمان، کوچکترین عضو خانه است. او با اینکه مادرش را ندیده است، اما صفیه به قدر کافی برای او مادری کرده است. هم در معنای خوب، و هم در معنای بد. صفیه خود را مقصر مرگ مادرش می‌داند و بر این باور است که او بدشانسی می‌آورد و باعث مرگ همه می‌شود. مادرش این باور را در ذهن او نشانده است، که اگر از خانه بیرون رود، همه عزیزانش تک تک می‌میرند.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


به همین علت حدود ۲۰ سال است که او پایش را از خانه بیرون نگذاشته است. اما برگردیم به سوالی که در ابتدای سخن کرده بودیم. صفیه چرا چهار بار همه چیز را می‌شوید؟ این اعتماد به نفس کم و این وسواسی که از طرف مادر به او رسیده است یک طرف ماجرا. بحث اصلی باورهای صفیه است. او تصور می‌کند که بدشگون است و اگر به مردی نگاه کند گناه کرده است. او همه چیز را کثیف می‌داند و همه کس را گناهکار. بیشتر از همه نیز، خودش را گناهکار و کثیف می‌داند.

مقصر مرگ مادرش، تصادف ناجی معشوقش، مقصر اینکه پدرش، مادرش را دوست ندارد. او فکر می‌کند حکمت او را دوست ندارد و به همین دلیل زمانی که متولد شد، پدر به زیارت مادرش نرفته است. مادربزرگ صفیه، همانطور که در جوانی به مادر صفیه تهمت زده بود؛ به صفیه گفته بود که ممکن است پدر تو حکمت نباشد. و این تصویر کثیف را در ذهن یک دختر بچه به وجود آورده بود.

با دانستن تمام این مسائل، درک صفیه راحت‌تر می‌شود. با او همدردی می‌کنیم و از ته دل می‌خواهیم که او درمان شود و به آرامش برسد. اما تمام این‌ها به خود صفیه وابسته است، که برای آن قدم بردارد. که با بازگشت ناجی،‌ جسارت درمان و خوب شدن، در او ایجاد می‌شود. و روزنه امیدی، مخاطب را خوشحال می‌کند.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


در طرف دیگر نیز ماجرای اینجی و خانواده‌اش را می‌بینیم. آن‌ها نیز به نوع خود مشکلاتی دارند. هر کس در این دنیا مشکلاتی دارد. باید آن‌ها را شناخت و به دنبال درمان آن بود. این سریال با هدف نشان دادن بیماری‌های روحی مختلف و اینکه، هر کدام آن‌ها قابل درمان هستند؛ سعی دارد مردم را با دکتر روانشناس آشتی دهد. تصور جامعه را نسبت به روانشناس تغییر دهد و این نیاز را به آن‌ها بشناساند، که هر کس نیاز به مشاوره و درمان دارد.

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
بررسی فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان, دانلود فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان

از نظر دکوراسیون این ساختمان، کاملا متناسب با خانه فردی است که وسواس شدید دارد. همه جای خانه الکل، مواد شوینده،‌ دستمال کاغذی و روپوش دیده می‌شود. لوکیشن قدیمی آپارتمان، کاملا بیانگر این است که این خانواده رشد نکرده‌اند و هنوز در کودکی به سر می‌برند. آن‌ها فقط بزرگ شده‌اند. درست مانند آپارتمان که قدیمی است و به آن رسیدگی نشده است.

واحدی که در آن زباله نگهداری می‌شود، مانند بخشی از ذهن است، که تمام خاطرات منفی در آن نگهداری می‌شود. و هرکاری هم بکنی، نمی‌توانی از شر آن خلاص شوی. بوی تعفن این زباله، و یا خاطرات بد، هر روز ما را تلخ می‌کند و هر چقدر هم تمییز میکنی، انگار هنوز بخش زیادی کثیف مانده است.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


اینکه سریال براساس داستان‌های واقعی ساخته شده است، مخاطب را بیشتر کنجکاو و علاقه‌مند می‌نماید. یکی از دلایل موفقیت‌های سریال می‌توانید همین مسئله باشد، که سریال براساس ماجراهای واقعی نوشته و تهیه شده است. در ادامه نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان نکات منفی این سریال را بیان نموده‌ایم.

نکات منفی سریال

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
بررسی فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, زمان پخش فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, دانلود فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان

نکته منفی که می‌توان در رابطه با داستان و بازی بازیگران اشاره کرد،‌ عشق میان هان و اینجی بود. هم از نظر بازیگری و هم از نظر داستان،‌ این عشق خیلی شبیه به واقعیت نبود و حس خوبی منتقل نمی‌کرد. ازدواج ناگهانی و بی خبر از همه، رفتارهای بچگانه اینجی،‌ تغییرهای ناگهانی در رفتارش اصلا جالب توجه نبود. امروز عاشق بود،‌فردا طلاق می خواست. امروز میخواست حال همه رو خوب کنه، فردا میذاشت میرفت. خیلی رادیکالی تغییر می‌کرد. و این به نظر اصلا واقعی نبود.

بازی بیرکان در کنار مروه و ازگی، به نظر ضعیف‌تر می‌آید. حالات روحی را نسبت به آن دو ضعیف‌تر نشان می‌دهد. عشق او نسبت به اینجی نیز، آنطور که باید دیده نمی‌شود. و کاراکتر اینجی برای بازیگری همچون فراح زینب عبدالله، خیلی کم عمق و خیلی زیاد رمانتیک است. او از پس کاراکترهای خیلی سخت‌تر برآمده است. انتظار مخاطب از او بالاست.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


ماجرای اینجی و خانواده‌اش، بیشتر به نظر می‌آید که برای کش دادن سریال باشد،‌ اما با این حال، کاراکتر اگه، برادر اینجی، خیلی قابل باورتر از اینجی و کاراکتر پدربزرگ است. اگه واقعا جذاب است و واکنش‌های جالبی از خود نشان می‌دهد. کاراکتر نریمان نیز، داستان خود را دارد.

عشق میان او و اگه نیز قابل توجه است. اما به نظر می‌آید که صحنه‌های کمی از او نشان داده شده است. می‌توانستند بیشتر به او بپردازند و پررنگ‌تر نشانش دهند. در ادامه نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان همراه ما بمانید.

آپارتمان بی گناهان سریال خوبی است؟

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
نقد فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, بررسی فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان

هر چه هم که بگوییم، این سریال برای شبکه تلویزیونی ساخته شده است، و باید ۱۲۰ دقیقه مدت زمان آن باشد. تمام عوامل سریال برای اینکه سریال را تا ۱۲۰ دقیقه کش دهند، مجبور می‌شوند صحنه‌های اضافی و روایت‌های اضافی به داستان بیافزایند. اما امید است که در فصل دو فقط به نشان دادن بیماری آن‌ها بسنده نکنند و مراحل درمان را نیز نشان دهند.

به هرحال از تمام عوامل سریال، بازیگران و سناریست‌ها جای دارد که تشکر کرد. به خاطر نمایش این داستان متفاوت و امید است که پیامی که می‌خواهند منتقل کنند را به بهترین شکل انتقال دهند.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


سریال آپارتمان بی گناهان موفق شده است که بین سریال‌های پربیننده قرار بگیرد. به خاطر حضور مروه و ازگی هم که شده است، حداقل امتیاز دو را از پنج دریافت می‌کند این سریال. اما واقعا جای دارد که امتیاز بسیار بالاتری دریافت کند. شما نیز می‌توانید نظر خود و امتیازی که به این سریال می‌دهید را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

در مطلب نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان سریال را به طور کامل بررسی نمودیم. در ادامه نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان نیز، تاریخ پخش فصل 2 این سریال را مشخص نموده‌ایم.

خلاصه داستان سریال آپارتمان بی گناهان

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
نقد فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, بررسی فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان

سریال آپارتمان بی گناهان با نشان دادن خانواده‌ای آغاز شد، که شامل خواهر بزرگ با نام صفیه، خواهر دوم گلبن، پسر خانواده هان و دختر کوچک خانواده نریمان بود. مادر آن‌ها سال‌ها پیش فوت کرده بود و پدرشان دچار بیماری آلزایمر خفیف شده است. هان مدیریت شرکت تولید مواد آرایش بهداشتی خانوادگی خود را برعهده دارد.

نریمان دبیرستانی است و برای کنکور آماده می‌شود. اما بمب داستان آنجاست که متوجه می‌شویم صفیه و گلبن دچار وسواس شدید هستند. به صورتی که هر چیزی را چهار بار با صابون می‌شویند. حتی دانه‌های برنج و برگ اسفناج را! گلبن بیماری شب ادراری دارد و صفیه سالیان سال است که پایش را از خانه بیرون نگذاشته است.

به نظر نریمان و هان تنها اعضای سالم خانواده هستند. اما مگر ممکن است در خانه‌ای که عشق نباشد، محبت نباشد، این سطح از وسواس اعمال شود، کسی سالم بماند؟ صفیه محدودیت‌های بسیاری بر روی نریمان اعمال می‌کند. نریمان مادرش را ندیده است، اما صفیه به قدری تحت کنترل مادرش بوده است، که اکنون همان فشارها را به نریمان وارد می‌کند.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


هان شب‌ها به مکان‌هایی که زباله‌ها را جمع می‌کنند می‌رود. مشخص نیست که علتش چیست؟ اما به نوعی بیماری است، که عادت دارد کاغذ‌های پاره و دور انداخته شده را جمع کند. در فلش بک‌هایی به کودکی‌اش مشخص می‌شود که مادرش پیوسته او را تحقیر کرده است.

این باور بر او اعمال شده است که او قدر یک زباله ارزش ندارد. مادرش نقاشی‌های او را پاره می‌کرد و سطل آشغال می‌انداخت. تمام این‌ها عقده‌ای شدند که باعث شده است هان خود را بی‌ارزش حس کند.

تک تک آن‌ها بیماری‌های روحی حادی دارند، که نمی‌خواهند قبولش کنند و به دنبال درمان باشند. یک روز هان با اینجی آشنا می‌شود. دست تقدیر باعث می‌شود اینجی و خانواده‌اش به ساختمان خانوادگی هان نقل مکان کنند. این نزدیکی باعث می‌شود آن‌ها بدون اطلاع خانواده با هم ازدواج کنند. که طبیعتا این ازدواج عواقبی هم خواهد داشت.

در پی کشف اسرار خانوادگی هم، آن‌ها شوکه می‌شوند. اینجی ابتدا می‌خواهد از هان جدا شود، اما عشقی که به او دارد، مانع از این اتفاق می‌شود. او می‌ماند تا کمک کند این خانواده درمان شوند. اما متاسفانه به این راحتی‌ها که فکر می‌کرد نیست.

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
بررسی فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد سریال Masumlar Apartmani فصل یک, نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان

در قسمت آخر فصل یک میبینیم که اینجی و هان از هم دور هستند. اما زمانی که هان متوجه می‌شود اینجی حامله است، او را پیدا می‌کند تا برش گرداند. اما اینجی قبول نمی‌کند. با خودش فکر می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که آنقدر عاشق هان است که نمی‌تواند از او دور باشدو تصمیم می‌گیرد که پیش هان برگردد. اما متاسفانه تصادف می‌کند و جان خود را از دست می‌دهد.

پس از این واقعه هان به قدری دیوانه می‌شود که او را بستری می‌کنند. صفیه که برای مراسم تعزیه مادر خودش هم نتوانسته بود از خانه بیرون رود، به خاطر اینجی بیرون می‌آید و برای دیدن هان نیز به درمانگاه می‌رود. باید دید که در فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان چه سرنوشتی منتظر آن‌ها خواهد بود. در ادامه نوشتار , نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان زمان پخش فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان برای شما مشخص شده است. همراه ما باشید.

تاریخ پخش فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
بررسی فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد سریال Masumlar Apartmani فصل یک, نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان

زمان پخش فصل دو سریال ساختمان معصومان بالاخره مشخص شد. سریال آپارتمان بی گناهان شب‌های سه شنبه از شبکه TRT1 پخش می‌شد. فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان به زودی در ماه سپتامبر پخش خواهد شد. این سریال که مخاطبان بسیاری داشت، در قسمت ۳۷ فصل یک خود را به پایان رسانده بود. اما به زودی با آغاز پاییز، قسمت ۳۸ آن به نمایش در می‌آید.

اما تاریخ انتشار فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان دقیقا چه زمانی است؟ فیلمبرداری این سریال هنوز شروع نشده است. اما با توجه به اینکه سریال دختر پشت پنجره از ۱۸ شهریور آغاز خواهد شد، زمان پخش فصل 2 سریال ساختمان معصومان هم اوایل مهرماه باشد.

آنچه که در سایت‌ها و منابع رسمی این سریال دیده شده است، تاریخ پخش فصل دو سریال آپارتمان بی گناهان هنوز به طور قطع مشخص نشده‌است. اما طبق روال همیشگی سریال‌های ترک به نظر می‌آید زمان پخش فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان مصادف با آغاز پاییز و اواخر شهریور ماه باشد.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


در این سریال شاهد دو خواهر وسواسی با نام‌های صفیه و گلبن هستیم. خواهر آن‌ها نریمان و برادرشان هان، در پی فرار از این شرایط و تشکیل خانواده خود هستند، اما هر یک از‌ آن‌ها نیز دچار اختلالات روانی هستند. اینجی و برادرش اگه، که با ازدواج هان و اینجی، وارد این خانواده می‌شوند نیز، درگیر مسائل بسیاری می‌شوند. تمام این اتفاق‌ها و مسائل، فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان را تشکیل می‌دهد.

طبق پست اخیر دکتر گولسرن بودایجی‌اوغلو در اینستاگرام، هنوز فیلمبرداری سریال آغاز نشده است. با مرگ کاراکتر اینجی، مخاطبان کنجکاو هستند که بدانند چه کسی جایگزین او، به عنوان نقش اصلی سریال خواهد آمد.

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
تاریخ پخش فصل دو سریال آپارتمان بی گناهان, زمان پخش فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, دانلود فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان

دکتر بودایجی‌اوغلو بار دیگر با انتشار پستی دیگر اعلام کرد، بازیگر ترک، ملیسا شنولسون، که در سریال نتفلیکس با نام عطیه  نیز حضور داشت، به کادر بازیگران سریال آپارتمان بی گناهان پیوسته است. فراح زینب عبدالله نیز، به دلیل مرگ کاراکتری که نقش آن را بازی می‌کرد، از سریال جدا شده است و دیگر حضور نخواهد داشت.

اما مروه دیزدار، ازگی مولا و بیرکان سکوللو به ایفای نقش خود ادامه خواهند داد. مروه در نقش گلبن، ازگی در نقش صفیه و بیرکان در نقش هان، ادامه ماجرا را بازی خواهند کرد. باید دید که در ادامه چه اتفاق‌های برای این خواهران و برادر خواهد افتاد.

داستان‌ها و ماجراهای بی‌نظیری، طبق گفته‌های دکتر بودایجی‌اوغلو در فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان در انتظار مخاطب خواهد بود. اگر شما نیز می‌پرسید که فصل 2 آپارتمان بی گناهان کی میاد ؟ باید پاسخ داد که از ۲۳ شهریورماه، فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان طبق روال سابق، پخش خواهد شد. عوامل سریال در ادامه نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان معرفی شده‌اند.

نقد فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
نقد فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, بررسی فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان

فصل دوم سریال آپارتمان بی‌گناهان اینگونه آغاز شد که هان به همراه آنیل از تیمارستان مرخص شده‌اند. اما هان دیگر با خانواده‌اش زندگی نمی‌کند و سعی دارد تمام غم‌هایش را فراموش کند. او که تازه خبر پدر شدنش را شنیده بود، در اثر یک تصادف اینجی را از دست داده بود.

صفیه که از خانه بیرون نمی‌رفت، در پس این غم به خاطر برادرش بیرون می‌آید و در مراسم خاکسپاری اینجی شرکت می‌کند. اما بعد از اینکه هم هان ترکشان می‌کند و هم ناجی در آمریکا تحت درمان است، بیماری صفیه بدتر می‌شود. او کماکان در اندیشه این است که بد یمن است و تمام لوله‌های ساختمان پوسیده‌اند.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


استفاده از آبی که از لوله‌ها خارج می‌شوند را قدغن کرده است. نریمان که دانشگاه قبول شده است، در این شرایط از ثبتنام منصرف می‌شود. گلبن نیز در تلاش است تا مقدمات ازدواجش با اسد را فراهم کند؛ البته که این مسیر نه برای اسد و نه برای گلبن راحت نخواهد بود. خانواده اسد به این ازدواج رضایت نمی‌دهند و کاملا با شرایط گلبن مخالف هستند، همه این موارد نیز مسیر را برای گلبن سخت‌تر می‌کند.

البته که در فصل جدید با دو کاراکتر تازه رو به رو می‌شویم. یکی جیلان؛ که در فصل یک نیز نام آن را شنیده بودیم و دیگری رویا! جیلان نامزد سابق هان بود و اکنون بعد از شنیدن خبر فوت اینجی به استانبول بازگشته است و رویا دخترخاله اسرا (دوست اینجی) که پس از آشنایی با هان، پیوسته به دنبال او بوده است. در این میان نیز مثلث عشقی میان هان، جیلان و رویا شکل می‌گیرد.

اما هدف از بیان این موارد، اشاره به خلاصه‌ای از فصل دوم سریال بود تا بتوانیم راحت‌تر به بررسی فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان بپردازیم. بازی بیرکان سوکللو (بازیگر هان) در فصل دوم پیشرفت قابل توجهی داشته است. حالت‌های روحی، غم از دست دادن خانواده‌اش، عصبانیت و دیگر احساسات نسبت به فصل یک، بهتر نمایش داده می‌شود.

بهترین زوج های سریالی ترکیه, بهترین زوج های هنری ترکیه
نقد فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, بررسی فصل 2 سریال آپارتمان بی گناهان, نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان

بهترین زوج های سریال های ترکی ؛ به همراه عکس زوج های ترکی در دنیای واقعی

ازگی مولا (بازیگر صفیه) بدون بحث بی‌نظیر است. او هم در فصل یک درخشید و هم در فصل دو! به خصوص در صحنه‌ای که این بازیگر خود را فدای نقش کرده و موهای خودش را کوتاه می‌کند. عشق، ترس، عقده‌های روحی، خشم، نفرت، نگرانی و تمامی احساسات، هم در میمیک بازیگر، هم در صدا و هم در حرکت‌های او مشخص است.

مروه دیزدار (بازیگر گلبن) در فصل دوم نیروی محرک است. یعنی بعد از مرگ اینجی و در پی تلاش برای ازدواج با اسد، سعی می‌کند که شرایط را تغییر دهد. او به کلینیک دکتر روانشناس می‌رود. داخل پرانتز باید اشاره کنیم که دکتر خانم داستان، از سریال اتاق قرمز وارد این سریال می‌شود و بعد از اتمام سریال اتاق قرمز، به طور کل به کادر بازیگران سریال آپارتمان بی گناهان می‌پیوندد.

تراپی‌ها به گلبن کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشد، شب ادراری‌اش کاملا بهبود یابد و ترس‌هایش را کنار بگذارد. هان که تاثیر دکتر را بر روی گلبن می‌بیند تشویق می‌شود که او نیز وقت ملاقات بگیرد؛ اما باید دید موفق می‌شود تا دوره تراپی را تمام کند یا نه؟

کارگردان در مراسم پروانه طلایی موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردان می‌شود و کاملا هم لیاقت آن را دارد. ترکیب صحنه‌های توهمات کاراکترها و واقعیت، هدایت بازیگران و تمامی نکات مرتبط با کارگردانی سریال،‌ به خوبی رعایت شده است.


ضمن مطالعه نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان می‌توانید نگاهی به مطالب ذیل نیز بیاندازید:


ملیسا شنولسون (بازیگر کاراکتر رویا) در قسمت‌های ابتدایی بیشتر ظاهر می‌شود و بعد با ورود جیلان، نقش او کمرنگ‌تر می‌شود. رویا مانند فرشته‌ای که خودش پر از رنج و غم است آمده تا هان را به زندگی‌اش بازگرداند. او عاشق هان است و شرایط را در نظر نمی‌گیرد.

نحوه زندگی رویا عجیب است، به دور از مادر و پدر ناتنی‌اش (که انگار او را آزاد می‌داده است) زندگی می‌کند. ابتدا در هتل می‌ماند و سپس به خانه اسرا نقل مکان می‌کند. البته این‌ها بخشی از نقشه‌ اوست؛ برای نزدیک شدن به خانواده هان!

رویا مشکلات شخصی بسیاری دارد، خود را در مرگ پدرش مقصر می‌داند، احساس می‌کند کسی به او اهمیت نمی‌دهد و کم ارزش است. غبطه زندگی پر از محبت دیگران را می‌خورد و هر شب مخفیانه توسط دستگاهی به دیالوگ‌هایی که در خانه مردم رد و بدل می‌شود گوش می‌دهد. (باید دید که سرنوشت کاراکتر چگونه رقم خواهد خورد).

 • این مطلب پس از اتمام فصل دوم سریال به روز رسانی خواهد شد، تا نقد کامل‌تری در اختیار شما باشد.

عوامل فصل دوم سریال آپارتمان بی گناهان

نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان
نقد فصل 1 سریال آپارتمان بی گناهان, بررسی فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان, نقد فصل یک سریال آپارتمان بی گناهان
 • کارگردان: چاعری لوستوالی
 • برگرفته از: رمان Madalyonun İçi اثر دکتر گولسرن بودایجی‌اوغلو
 • فیلمنامه: Deniz Madanoğlu ،Rana Mamatlıoğlu
 • ستارگان: بیرکان سوکللو، مروه دیزدار، ازگی مولا، ملیسا شنولسون
 • ژانر: درام، عاشقانه، خانوادگی و اجتماعی
 • محصول: ۲۰۲۱ ترکیه
 • پخش از: شبکه TRT1، هر سه شنبه شب
 • موسیقی: Alp Yenier
 • لوکیشن: استانبول
 • تعداد قسمت فصل یک: ۳۷ قسمت
 • مدت زمان هر قسمت: ۱۱۰ تا ۱۳۰ دقیقه
 • زبان: ترکی استانبولی

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با نوشتار نقد و بررسی سریال آپارتمان بی گناهان آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.