فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

فیلم Mad Max : Furiosa در چند سال آینده اکران خواهد شد، امروز درباره تاریخ اکران، بازیگران و داستان آن با شما صحبت خواهیم کرد، با ما همراه شوید.

 

تقریبا شش سال پس از اکران فیلم Mad Max : Fury Road جورج میلر کارگردان آن فیلم در حال آماده سازی برای فیلمبرداری پیش درآمد ادامه ای از آن به فیلم به نام Mad Max : Furiosa است. نقشی که شارلیز ترون در آن فیلم برعهده داشت، در نسخه جدید برعهده آنیا تیلور-جوی خواهد بود.

میلر کارگردان این فیلم دراینباره گفته است که فیلم Mad Max : Furiosa ساختار کاملا متفاوتی از فیوری رود خواهد داشت. میلر در اینباره به سیدنی هرالد گفت: « درحالی که فیوری رود در طی سه روز و دو شب اتفاق افتاده بود، در فیلم جدید داستان در طول سال ها پیش می رود.» در این مقاله سعی خواهیم کرد درباره جزئیات بیشتر این فیلم، بازیگران فیلم مدمکس Furiosa و تاریخ اکران مدمکس Furiosa صحبت کنیم.

فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

نماینده منطقه نیو ساوت ولز جایی که در آن فیلمبرداری فیلم Mad Max : Furiosa انجام خواهد شد درباره بزرگی و سرمایه گذاری عظیم آن گفته است:

بزرگترین فیلمی که تاکنون در این منطقه فیلمبردای شده است، فیلم Mad Max : Furiosa خواهد بود. این فیلم حدود 350 میلیون دلار و 850 شغل به اقتصاد نیو ساوت ولز وارد خواهد کرد.

بازیگران فیلم مدمکس Furiosa

فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

علاوه بر تیلور-جوی، همزوزت، یحیی عبدل المتین (بازیگر فیلم آکوامن) نیز فعلا به عنوان بازیگران فیلم مدمکس Furiosa معرفی شده اند. البته باید منتظر معرفی سایر بازیگران فیلم مدمکس Furiosa باشیم. البته نباید انتظار حضور این فیلم در بهترین فیلم های 2021 را داشته باشیم.

تاریخ اکران مدمکس Furiosa

درحالی که کمپانی براداران وارنر تصمیم گرفته است که همزمان با اکران این فیلم، آن را در شبکه HBO Max نیز منتشر کند. میلر کارگردان فیلم از اشتیاق خود درباره اکران فیلم Mad Max : Furiosa در سینما گفته است. او در جمله ای در اینباره اینطور صحبت کرد:

این داستانی است که من قطعا دوست دارم آن را در سینما تماشا کنم.

تاریخ اکران مدمکس Furiosa

میلر از سال 2016 درباره علاقه خود به ساختن ادامه ای از فیلم مدمکس: فیوری رود گفته بود، او اشاره کرده بود که تنها بخشی از داستان در فیلم اولی به نمایش در آمده بود، او از این صحبت به میان آورد که تلاش کرده در فیلم نخست تمام داستان ها و موضوعات را رو نکند، تا امکانی برای ساخت یک فیلم جدید پیش بیاید.

درحال حاضر البته میلر در میانه تدوین فیلم خود به نام سه هزار سال دلتنگی قرار دارد. این یک فیلم عاشقانه با بازی ادریس البا و تیلدا سوئینتون است. این کارگردان اظهار داشته که پس از اتمام این پروژه پیش درآمد ساخت فیلم Mad Max : Furiosa آغاز خواهد کرد. برادران وارنر تصمیم گرفته اند تاریخ اکران مدمکس Furiosa در 23 ژوئن 2023 باشد.

برخی جزئیات دیگر فیلم Mad Max : Furiosa

فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

همانطور که گفته شد تاریخ اکران مدمکس Furiosa در 23 ژوئن 2023 خواهد بود. در این وضعیت باید امیدوار باشیم که تا آن زمان هنوز زنده بمانیم. جورج میلر کارگردانی این فیلم اکشن را بر عهده خواهد داشت و همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم آنیا تیلور-جوی جایگزین چارلیز ترون خواهد شد.

کریس همسورث و همچنین یحیی عبدالمتین نیز از دیگر بازیگران فیلم مدمکس Furiosa خواهند بود. همچنین باید انتظار داشته باشید که بازیگر دیگری، حتی جوان تر به عنوان یک فوریوسا 7 تا 10 ساله نیز در آینده معرفی خواهد شد.

میلر با همکاری نیکو لاتوریس فیلمنامه این فیلم را خواهند نوشت. داستان این فیلم درحقیقت در زمانی است که فیوریوسا هنوز به ماکس راکاتانسکی در صحرا برنخورده است و داستان های پیش از آن روایت می شود.

از دیگر دست اندرکاران تولید این فیلم می توانیم به طراح تولید کالین گیبسون، تدوینگر مارگارت سیکسل، میکسر صدا بن اسمو و طراح گریم لسلی وندروالت اشاره کنیم که هر کدام از آنها برای کارشان در سری قبل اسکار گرفتند.

تاریخ اکران مدمکس Furiosa

فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

مشخص نیست که شخصیت مکس در فیوریوسا ظاهر خواهد شد یا خیر، اما اگر ظاهر شود، بعید است که تام هاردی نقش خود دوباره در این فیلم نیز تکرار کند. مکس در این فیلم بسیار جوان تر است و حتی شاید هنوز دیوانه نشده است. این شاید بی سابقه باشد چراکه از زمان بازی اولین شخصیت یعنی مل گیبسون در سال 1979 همواره مرکز توجه مکس بوده است.

با توجه به گزارشات رسیده همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، تاریخ اکران مدمکس Furiosa در آخر هفته 23 ژوئن 2023 خواهد بود. درحقیقت این فیلم یک هفته بعد از یک فیلم بدون عنوان Pixar و یک هفته قبل از فیلم انیمیشن بدون نام دیگر از llumination Entertainment  افتتاح می شود. این اعلامیه های نشان می دهد که شرکت وارنر برادرز به بازگشایی پر رونق سینماها بعد از سال 2021 بسیار امیدوار است.

فیلم مدمکس فیوری رود بیش از 375 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت باید دیگر که آیا این فیلم جدید نیز می تواند چنین موفقیتی را تکرار کند یا خیر. به هرحال این مسئله به مولفه های مختلفی بستگی دارد که برای دانستن آن حالا حالا باید صبر نماییم.

دنیای مدمکس

فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

مکس دیوانه جاده خشم، فیلم موفق این مجموعه و یک فیلم پسارستاخیزی و اکشن بود که به کارگردانی جرج میلر و نویسندگی برندن مک کارتی، نیکو لاتوریس و جرج میلر تهیه شد.

این فیلم چهارمین فیلم مجموعه فیلم های مکس دیوانه و ریبوت آن به شما می آید. حال وعده ساخت دنباله این فیلم عملی شده است. کارگردان فیلم مکس دیوانه : جاده خشن در این باره گفته بود:

 کار من با داستان «مکس دیوانه» تمام نشده، در ضمن من فکر می‌کنم کارگردان باید بتواند چند کار را با هم انجام دهد. بعد از این فیلم بدون تردید دنباله‌ی دیگری برای «مکس دیوانه» ساخته خواهد شد. مراحل آماده‌سازی آن فیلم را هم انجام می‌دهیم.

داستان آن درباره مکس روکاتانسکی (تام هاردی) که به نیروهای ایمپریتر فیوروسا (شارلیز ترون) می‌پیوندد تا طی تعقیب و گریزهای متوالی جاده‌ای از دست رهبر شروری به نام ایمورتان جو (هیو کیز-برن) و نیروهایش فرار کنند که همسران او فرار کرده اند. نیکولاس هولت، رزی هانتینگتون وایتلی، رایلی کیئو، زو کراویتز، ابی لی کرشاو و کورتنی ایتون از دیگر بازیگران این فیلم بودند.

مراحل ساخت جاده خشم از سال 1977 آغاز شده بود و سال ها در همین مرحله متوقف بود. در سال های 2001 و 2003 تلاش هایی برای شروع فیلمبرداری آن صورت گرفت. اما با حملات 11 سپتامبر و حگ عراق به تعویق افتاد.

مل گیبسون که قرار بود نقش خود در فیلم‌ های قبلی را تکرار کند، پس از لغو تولید فیلم از پروژه کنار کشید. در سال 2007 و بعد از ساخت خوش‌قدم میلر تصمیم گرفت تا تلاشش برای تهیه فیلم را دوباره آغاز کند. میلر برای مدت کوتاهی تصمیم گرفته بود تا فیلم را به صورت انیمیشن بسازد، اما بعد نظرش را عوض کرد.

فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

در سال 2009، میلر اعلام کرد فیلمبرداری اوایل سال 2011 آغاز خواهد شد. تام هاردی در ژوئن 2010 به عنوان بازیگر نقش مکس انتخاب شد. شروع تولید چند بار دیگر نیز به تعویق افتاد تا این که نهایتاً در ژوئیه 2012 شروع شد. فیلمبرداری در دسامبر 2012 به پایان رسید؛ فیلمبرداری‌ های اضافی در نوامبر 2013 انجام پذیرفت.

جاده خشم با تحسین قابل توجه منتقدین مواجه شد و برخی آن را یکی از بهترین فیلم‌های اکشن ساخته شده در تاریخ سینما خواندند. این فیلم در مجموع 374 میلیون دلار فروش داشت که آن را به پرفروش‌ ترین فیلم در سری مکس دیوانه تبدیل کرد. با اعلام نامزدهای هشتاد و هشتمین مراسم اسکار مدمکس در ده رشته نامزد اسکار بود و بعد از فیلم بازگشته جایگاه دوم را داشت و نهایتا 6 مورد را از آن خود کرد که به شرح زیر بود:

  • برنده اسکار بهترین تدوین صدا
  • برنده اسکار بهترین صداگذاری
  • برنده اسکار بهترین طراحی صحنه
  • برنده اسکار بهترین تدوین
  • برنده اسکار بهترین گریم و آرایش مو
  • برنده اسکار بهترین طراحی لباس

حال باید دید آیا ادامه این فیلم می تواند موفقیت گذشته را تکرار کند؟

جمع بندی : فیلم Mad Max : Furiosa

فیلم Mad Max : Furiosa : تاریخ اکران، بازیگران و داستان

فیلم مدمکس فیوری رود در همه جای دنیا مخاطبان گسترده ای پیدا کرد. فیلمی جذاب که در عین زیباهای بصری و صحنه های اکشنش حاوی پیام ها و معانی عمیق سیاسی و اجتماعی نیز بود.

استقبال از آن فیلم و اراده کارگردان و نویسنده اش برای ادامه دادن داستان باعث شده است که پروژه ای برای ساخت یک دنباله شروع شود. البته همچنان بسیار زود است که بخواهیم از جزئیات آن صحبت کنیم چراکه هنوز حتی فیلمبرداری پیش نمایش آن نیز شروع نشده است.

همانطور که گفته شد تا به اینجا تنها چیزی هایی که مشخص این مسئله می باشد که آنیا تیلور در این فیلم جای شارلیز ترون خواهد گرفت و احتمالا دیگر تام هاردی نیز حضور ندارد. یکی از دلایل این امر آن است که زمان فیلم درحقیقت قبل تر از زمان فیلم فیوری رود است.

از دیگر بازیگران مشهور این فیلم نیز می توانیم به کریس همورث و عبدالمتین اشاره نماییم. فیلم مدمکس فیوریوسا در 23 ژوئن سال 2023 اکران خواهد شد به همین دلیل همچنان باید زمانی طولانی منتظر بمانیم. درنهایت امیدواریم که این مقاله توانسته باشد کمی شما را با فضا فیلم جدید مدکس آشنا کرده باشد. اگر نکته یا مسئله ای وجود دارد که به آن نپرداختیم خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

نظر شما درباره فیلم Mad Max : Furiosa چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با فیگار در میان بگذارید!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *