فیلم هایی درباره گیم ؛ بهمراه مهمترین اقتباس‌های مورد انتظار سینمایی از بازی های ویدیویی

اگر به بازی‌های ویدیویی علاقه داشته باشید، بی‌شک تماشای فیلم هایی درباره گیم برای شما لذت بخش خواهد بود. با فیگار همراه باشید تا فیلم های گیمری را بشناسید.

در طی سال‌های اخیر، اقتباس‌های زیادی از بازی‌های ویدیویی ساخته شده‌اند. بخشی از این افتباس‌ها سریال و برخی دیگر فیلم های اقتباس از بازی محسوب می‌شوند. طرفداران بازی‌های ویدیویی همواره از تماشای از تماشای فیلم های اقتباس از بازی های مورد علاقه‌ خود لذت می‌برند. در سوی دیگر، طرفداران سینما نیز از مشاهده فیلم‌هایی اقتباس شده از بازی‌های محبوب لذت زیادی می‌برند.

فیلم هایی درباره گیم

بهمراه مهمترین اقتباس‌های مورد انتظار سینمایی از بازی های ویدیویی

شما می‌توانید فهرست فیلم هایی درباره گیم را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم

وجود طرفداران بازی‌های ویدیویی و سینما به طور همزمان،‌ باعث می‌شود تا فیلم های اقتباس از بازی های بسیار زیاد و محبوبی ساخته شود. تاکنون تعداد زیادی از این فیلم‌ها ساخته شده و اکنون نیز اقتباس های بازی 2022 نیز در حین تولید هستند. پس تا انتهای این نوشتار با فیگار همراه باشید تا با فیلم بهترین بازی های دنیا آشنا شوید.

Sonic the Hedgehog

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, فیلم تو سبک بازی

در ابتدا سونیک یکی از بهترین بازی‌های سگا بود. این بازی جزو قدیمی‌ترین بازی‌های ویدیویی نیز محسوب می‌شود. با وجود طرفداران بسیار زیاد بازی سونیک حتی پس از گذشت چندین دهه، اکنون فیلمی با عنوان فیلم بهترین بازی های دنیا از این بازی اقتباس کرده است. البته لازم به ذکر است که فیلم سونیک خارپشت اولین اقتباس از سونیک نیست و تاکنون انیمه‌ها و انیمیشن‌هایی از این بازی اقتباس کرده‌اند.

فیلم سونیک خارپشت یک فیلم تو سبک بازی است که از بازی سونیک اقتباس کرده است. این بار سونیک هنگامی که وارد زمین می‌شود، باید تلاش کند تا زندگی خود را به همراه دوست جدیدی که تام نام دارد پیش ببرد. البته که در همین حین، او باید با دکتر رباتیک نیز مبارزه کند. همچنین لازم به ذکر است که قسمت دوم فیلم سونیک خارپشت، یکی از مورد انتظارترین اقتباس ها از بازی خواهد بود که در سال 2022 اکران خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

Tomb Raider

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, فیلم تو سبک بازی

Tomb Raider یا مهاجم مقبره نام یک بازی اکشن و ماجراجویی بسیار شناخته در صنعت بازی‌های ویدیویی است. تاکنون چندین نسخه از این بازی ساخته شده است و به طور کلی، فرنچایز مهاجم مقبره از اهمیت بالایی در میان دیگر بازی‌های ویدیویی برخوردار است.

در سال 2018، یک فیلم بازی به همین عنوان ساخته شد و توانست جزو بهترین فیلم های اقتباسی از بازی محسوب شود. داستان این فیلم در رابطه با شخصیتی است به نام لارا کرفت. لارا کرفت وظیفه دارد تا برای نجات پدرش که ریچارد کرفت نام دارد، به جزیره‌ای مرموز سفر کند. این سفر آغاز ماجراجویی بزرگی است که داستان یکی از بهترین بازی های دنیا را شکل داد.

بیشتر بخوانید:

The Angry Birds Movie

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, فیلم بهترین بازی های دنیا

پرندگان خشمگین نام یکی دیگر از بازی‌های مشهور کامپیوتری است که به بهترین اقتباس از بازی دست یافته است. بازی پرندگان خشمگین، داستانی ساده و کوتاه دارد؛ روزی روزگاری خوک‌های سبز و بدجنس، تخم پرنده‌ها را می‌دزدند تا بتوانند آن‌ها را بخورند. البته که شما باید پرندگانی که اکنون خشمگین هستند را با کمان چوبی به خوک‌ها پرتاب کرده و آن‌ها را نباود کنید.

اما داستان این فیلم بهترین بازی های دنیا کمی از داستان بازی متفاوت است. همچنان ما شاهد خوک‌هایی هستیم که تخم پرندگان را می‌دزدند اما داستان این انیمیشن به شکلی است که جذابیت بسیار بیشتری را در مقابل داستان بازی داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که تاکنون دو قسمت از فیلم پرندگان خشمگین ساخته و منتشر شده است.

بیشتر بخوانید:

Resident Evil

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, فیلم تو سبک بازی

بهترین اقتباس از بازی Resident Evil، فیلم به همین نام است که در سال 2002 منتشر شد. البته که تاکنون چندین فیلم دیگر از این مجموعه ساخته شده‌اند.

داستان این فیلم در رابطه با سازمانی مخفی به نام کندو است. در این سازمان، یک ویروس زامبی به طور کاملاً اتفاقی شیوع پیدا می‌کند. اکنون کارکنان این سازمان، باید از زامبی‌ها فرار کرده و هرطور که می‌توانند جان خود را نجات دهند. همچنین لازم به ذکر است که این فیلم در ژانر اکشن،‌ علمی-تخیلی و ترسناک ساخته شده است.

بیشتر بخوانید:

Pokémon Detective Pikachu

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, فیلم های اقتباسی از بازی

رایم نام شهری خیالی در فیلم کارآگاه پیکاچو است که در‌ آن انسان‌ها و پوکمون‌ها در کنار یکدیگر زندگی‌ می‌کنند. وجود این شهر خیالی، باعث شده است تا امکان ساخت فیلم بازی پوکمون ممکن شده و این فیلم تبدیل به یکی از بهترین فیلم های اقتباسی از بازی شود.

هری گودمن نام یک کارآگاه بسیار بزرگ و استثنایی است که گم شده است. اکنون پسر 21 ساله او، تصمیم می‌گیرد تا تیمی را جمع کند که به دنبال پدرش بگردند. مهم‌ترین عضوی که به این تیم اضافه می‌شود، کارآگاه پیکاچو است و اکنون او باید به دنبال هری بگردد.

بیشتر بخوانید:

Tomb Raider 2

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, مورد انتظارترین فیلم ها از بازی

بالاتر از فیلم بازی تهاجم معبد به عنوان بهترین اقتباس از بازی نام بردیم. اما باید بدانید که قسمت دوم این فیلم، جزو مورد انتظارترین فیلم ها از بازی محسوب می‌شود. درحال حاضر همچنان اطلاعات زیادی از این فیلم بازی در دسترس نیست. اما تقریباً از بازگشت برخی بازیگران به این دنباله اطمینان داریم.

بیشتر بخوانید:

Minecraft

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, فیلم اقتباس از بازی 2022

درحال حاضر، پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین بازی تاریخ، ماینکرفت است. این بازی در ژانر بقا و جهان‌باز طراحی شده است و به شما این امکان را می‌دهد تا ماجراجویی خود را ساخته و دنیا را همانطور که در ذهن دارید زیباتر کنید. با وجود همچین محبوبیتی، کاملاً منطقی است که یکی از اقتباس های بازی 2022 مربوط به این بازی باشد.

فیلم اقتباس از بازی 2022 ماینکرفت، به صورت یک لایو اکشن منتشر خواهد شد. درحال حاضر، هنوز اطلاعات زیادی از این فیلم منتشر نشده و ما تنها با یک خلاصه داستان دسترسی داریم. طبق خلاصه داستان، این فیلم داستان دختر نوجوانی را روایت می‌کند که پس از نابودی اژدها، راه خود را در دنیای اصلی بازی پیش می‌برند.

بیشتر بخوانید:

Firewatch

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, مورد انتظارترین اقتباس ها از بازی

Firewatch نام یک بازی ماجراجویی و داستانی جذاب است که در سال 2016 منتشر شد. اکنون فیلمی که براساس این بازی ساخته خواهد شد، جزو بهترین اقتباس های بازی 2022 قرار دارد.

داستان این بازی، در رابطه با مردی میانسال بود که همسرش به آلزایمر دچار شده است. او عاشق همسرش است و در حینی که همسرش بستری است، تصمیم می‌گیرد تا تبدیل به یک جنگلبان شده و کمی از حیایوی شهر خارج شود. البته که اتفاقات مهمی در جنگل می‌افتد و داستان شکل می‌گیرد. فیلم این بازی، جزو مورد انتظارترین اقتباس ها از بازی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

Portal

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, اقتباس های بازی 2022

برای اولین بار در سال 2013 بود که ساخت یک اقتباس سینمایی از بازی Portal رسما تایید شد. اما اکنون و پس از چندین و چند بار تاخیر، این فیلم یک مرحله به تولید نزدیک شده و اکنون جزو مورد انتظارترین اقتباس ها از بازی است.

هنوز هیچ اطلاعات از فیلم اقتباس از بازی 2022 پرتال در درسترس نیست. با این حال می‌دانیم که بازی از پتانسیل بالایی برای ساخت یک فیلم سینمایی برخوردار است و این فیلم می‌تواند بسیار موفق باشد. این فیلم می‌تواند همانند بازی‌ها داستان شل را دنبال کند و یا حتی داستانی کاملاً جدید را برای مخاطبان روایت کند!

بیشتر بخوانید:

Half-Life

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, مورد انتظارترین فیلم ها از بازی

پس از پرتال، نوبت بازی Half Life است تا تبدیل به یکی از مورد انتظارترین فیلم ها از بازی شود. این بازی درواقع آغاز کننده فرنچایز بزرگی است که بازی‌های پرتال نیز در آن قرار می‌گیرند.

داستان این بازی، داستان مردی را دنبال می‌کند که در یک شرکت به نام بلک مسا، آزمایشات عجیبی را انجام می‌دهد. حاصل آزمایشات او، ایجاد یک دروازه یا پرتال میان بعدی است که موجودات عجیبی را به زمین راه می‌دهد. البته که در ادامه این موجودات به زمین حمله کرده و خرابی‌های زیادی را به بار می‌آورند.

Sonic the Hedgehog 2

فیلم هایی درباره گیم
فیلم هایی درباره گیم, فیلم های اقتباسی از بازی

قسمت دوم فیلم سونیک خارپشت نیز جزو مورد انتظارترین اقتباس ها از بازی های ویدیویی محسوب می‌شود. این فیلم در سال 2022 اکران خواهد شد و باری دیگر تماشاگران را با سونیک مواجه خواهد کرد. تاکنون تریلر این فیلم منتشر شده است و تا خلاصه داستان این فیلم نیز منتشر شده است.

ما می‌دانیم که باری دیگر شاهد مقابله سونیک با دکتر رباتیک خواهیم بود. همچنین همانطور که شایعات متعددد پیشبینی می‌کردند، این بار شخصیت مهم ناکلز نیز در فیلم حضور خواهد داشت. همچنین لازم به ذکر است که بازیگران فیلم اول سونیک خارپشت در این فیلم نیز بازخواهند گشت.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار فیلم هایی درباره گیم سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش‌های متداول در رابطه با بهترین فیلمها درباره گیم

قسمت دوم فیلم های گیمری سونیک چه زمانی اکران خواهد شد؟

قسمت دوم از فیلم های گیمری سونیک خارپشت در تاریخ 1 آوریل سال 2022 مصادف با 12 فروردین 1401 اکران خواهد شد.

بهترین اقتباس از بازی پوکمون کدام اثر است؟

عده زیادی فیلم Pokémon Detective Pikachuکه در شهری به نام رایم قرار دارد را بهترین اقتباس از بازی پوکمون می‌دانند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *