مستر بلیط

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 ؛ به همراه مهم ترین های سال 2021

فیلم های بیوگرافی ما را با شخصیت‌های بزرگ آشنا می‌کند. همراه فیگار باشید تا به بررسی بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 و بهترین فیلم های بیوگرافی 2021 بپردازیم.

معمولا ژانر فیلم‌ های بیوگرافی می‌توانند بسیار یکنواخت و خسته کننده باشند. فیلم‌هایی که با فرمول تکراری و کلیشه‌های همیشگی ساخته می‌شوند و طرفداران زیادی ندارند. با این حال، برخی فیلم های بیوگرافی نیز وجود دارند که تمام کلیشه‌ها را کنار می‌گذارند و به اثری قابل توجه تبدیل می‌شوند که جهان را از دید شخصیتی تاریخی یا معاصر به شکل بینظیری به بیننده نشان می‌دهند.

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022

به همراه مهم ترین های 2021

می‌توانید فهرست بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم بیوگرافی 2022, فیلم جدید بیوگرافی 2022

در این نوشتار قصد داریم شما را با بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 که احتمالا به اثر قابل توجه و ارزشمندی تبدیل خواهند شد، به همراه بهترین فیلم های بیوگرافی 2021 آشنا کنیم. با فیگار همراه باشید.

Blonde

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم بیوگرافی 2022, فیلم جدید بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: بلوند
 • کارگردان: اندرو دومینیک
 • ستاره ها: آنا د آرماس، آدریان برودی، بابی کاناواله
 • ژانر: بیوگرافی، درام، عاشقانه

فیلم بلوند قرار است داستان زندگی مریلین مونرو را روایت کند. مریلین مونرو، بازیگر، مدل و خواننده آمریکایی بود. با اینکه سال‌های زیادی از مرگ او می‌گذرد، اما مرلین مونرو همچنان طرفدار دارد و یکی از پرطرفدار ترین و نمادین ترین بازیگران زن در جهان است. فیلم بلوند داستان زندگی مریلین مونرو را روایت خواهد کرد اما با کمی تغییر.

داستان این فیلم، از تولد و نوزادی مریلین شروع، و تا لحظه مرگ او ادامه خواهد داشت. در سال 2000 رمانی از زندگی مریلین مونرو نوشته شد که کمی زندگی او را تغییر داده بود و داستان‌های تخیلی و غیرواقعی از زندگی مریلین مونرو ساخت. قرار است فیلم بلوند اقتباسی از آن رمان باشد، پس در این صورت داستان این فیلم نیز دچار تغییراتی در زندگی او خواهد بود که صحت ندارند. اما در هر صورت حضور آنا د آرماس در این فیلم و ایفای نقش مریلین مونرو توسط او می‌تواند بسیار جذاب باشد و ارزش فیلم بلوند را دوچندان کند. با اینکه هنوز حتی یک تیزر یا تریلر از فیلم بلوند منتشر نشده است و یکی از  جدیدترین فیلم های بیوگرافی 2022 حساب می‌شود، اکثرا آن را بهترین فیلم بیوگرافی 2022 می‌نامند.

بیشتر بخوانید:

Untitled Elvis Presley Project

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم بیوگرافی 2022, فیلم جدید بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: پروژه بدون عنوان الویس پرسلی
 • کارگردان: باز لورمن
 • ستاره ها: تام هنکس، آستین باتلر، اولیویا دی جونگ
 • ژانر: بیوگرافی، درام، موسیقی

پروژه بدون عنوان الویس پرسلی، قرار است فیلمی براساس زندگی الویس پرسلی، اسطوره موسیقی راک اند رول، به کارگردانی باز لورمن باشد که هنوز عنوانی برای آن درنظر گرفته نشده است. این فیلم توسط استودیو برادران وارنر در دست ساخت قرار دارد و قرار بود در سال 2021 اکران شود اما تا سال 2022 تاخیر خورد و احتمالا به‌جای اکران دیجیتال، در سینما اکران خواهد شد.

داستان فیلم بیشتر بر روی نحوه تبدیل شدن الویس پرسلی به یک ستاره بزرگ و کسی که از آن به عنوان بزرگترین اسطوره راک یاد می‌شود، تمرکز خواهد کرد. همچنین قرار است با نحوه رابطه بین الویس پرسلی و سرهنگ تام پارکر که نقش آن را تام هنکس ایفا می‌کند، بیشتر آشنا شویم. سرهنگ تام پارکر مدیر برنامه‌های الویس پرسلی بود که تقریبا تمام جنبه‌‌های زندگی او را کنترل می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

Reagan

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, جدیدترین فیلم های بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: ریگن
 • کارگردان: شان مک نامارا
 • ستاره ها: منا سواری، جاستین چتوین، دنیس کواید
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم ریگن، داستان زندگی رونالد ریگن، بازیگر و بعدتر رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا را از اولین نقطه در کودکی، تا روزی که در دفتر نشسته است و ریاست جمهوری ایالات متحده را برعهده دارد، روایت خواهد کرد.

رونالد ویلسن ریگن، یک سیاستمدار و بازیگر سابق ایالات متحده بود که بین سال‌های 1981 تا 1989 به عنوان چهلمین رئیس جمهور ایالات متحده از حذب جمهوری خواه بود. درنهایت ریگن در سال 2004 و در سن 93 سالگی از دنیا رفت. دنیس کواد نقش رونالد ریگن را در این فیلم ایفا خواهد کرد و فیلم ریگن در سال 2022 اکران خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

Rocketry: The Nambi Effect

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, جدیدترین فیلم های بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: موشک سازی: اثر نامبی
 • کارگردان: مدهوان
 • ستاره ها: مدهوان، سیمران، راجیت کاپور
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم موشک سازی: اثر نامبی، در باره مردی هندی به نام نامبی نارایانان است. نامبی نارایانان یک دانشمند و مهندس هوا فضای هندی بزرگ است که در سال 1994 به غلط متهم به جاسوسی شد. پس از تحقیقات سی‌بی‌آی، نامبی نارایانان بی‌گناه شناخته شد و دادگاه عالی به دولت دستور پرداخت جریمه هنگفتی به نامبی نارایانان بابت این اتهام بزرگ داد.

در ابتدا قرار بود که کارگردانی این فیلم برعهده آنانت مهادوان باشد اما به دلیل تعهداتی که برای کار بر روی فیلم‌های دیگر داشت، نتوانست در این فیلم حضور یابد و کارگردانی فیلم برعهده مدهاوان قرار گرفت. تاکنون یک تریلر از این فیلم منتشر شده است و اکران فیلم کامل برای سال 2022 درنظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

Rise

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم بیوگرافی 2022, فیلم جدید بیوگرافی 2022
 • نام فارسی: ظهور
 • کارگردان: آکین اوموتسو
 • ستاره ها: مانیش دیال، ماکسیمیلیونو هرنادز، یدیته بدکی
 • ژانر: بیوگرافی، درام، ورزشی

این فیلم داستان سه برادر نیجریه-یونانی را روایت می‌کند که از بزرگ شدن در گمنامی شروع می‌شود و تا رسیدن به شهرت در عرصه بسکتبال ادامه خواهد داشت. ورا و چارلز آنتتوکومپو تصمیم می‌گیرند برای فرصت‌های بیشتر و زندگی بهتر به همراه پنج فرزندشان از نیجریه به یونان مهاجرت کنند. آن‌ها تمام تلاش خود را برای تامین تمام نیاز های فرزندانشان می‌کنند اما پرداخت تمام هزینه‌های زندگی در کشوری غریب ساده نیست و آن‌ها نمی‌توانند زندگی‌ای که آرزویش را داشتند داشته باشند. آن‌ها برای تامین خرج خود شروع به فروش سوغاتی برای مسافرانی که به شهر می‌آمدند کردند. روزی به طور اتفاقی سه نفر از فرزندانشان در کمال ناامیدی به سمت زمین بسکتبال می‌روند و از همان لحظه است که زندگی‌شان تغییر می‌کند.

فیلمنامه فیلم ظهور توسط آکین اوموتسو کارگردانی خواهد شد و فیلمنامه آن توسط آرش عامل که فیلمنامه نویس ایرانی-بریتانیایی است نوشته شده است. تاریخ پخش این فیلم برای سال 2022 درنظر گرفته شده است. فیلم ظهور یک فیلم جدید بیوگرافی 2022 است.

بیشتر بخوانید:

Spencer

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, بهترین فیلم های بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: اسپنسر
 • کارگردان: پابلو دارین
 • ستاره ها: کریستین استوارت، تیموتی اسپل، جک نیلن
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم اسپنسر زندگینامه دایانا اسپنسر، شاهدخت ولز را روایت می‌کند. دایانا که با مشکلات روحی روانی دست و پنجه نرم می‌کند، در طول تعطیلات کریسمس در کنار خانواده سلطنتی در املاک ساندرینگهام در نورفولک انگلستان، تصمیم به جدایی و پایان دادن به ازدواج 10 ساله خود با شاهزاده چارلز ولز می‌گیرد.

فیلم اسپنسر ساخته پایلو دارین در سال 2021 است و شما می‌توانید هم‌اکنون آن را تماشا کنید.

بیشتر بخوانید:

The Electrical Life of Louis Wain

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, بهترین فیلم بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: زندگی الکتریکی لوئیس وین
 • کارگردان: ویل شارپ
 • ستاره ها: بندیکت کامبربچ، کلر فوی، آندریا رایزبورو
 • ژانر: بیوگرافی، درام، تاریخی

فیلم زندگی الکتریکی لوئیس وین داستان زندگی بازیگر انگلیسی عجیب و غریبی به نام لوئیس وین را روایت می‌کند که در اواخر قرن 19، با نقاشی‌های سورئال عجیبش از گربه‌ها سلامت عقل او توسط مردم نقض می‌شد و به همین دلیل مشهور شد.

این هنرمند عجیب و بازیگوش که نقشش را بندیکت کامبربچ بازی کرده است، عاشق ماجراجویی در دنیای الکتریسیته و کشف اسرار آن برای درک بهتر زندگی و عشق عمیقی که نسبت به همسرش دارد است. کارگردانی این فیلم برعهده ویل شارپ بوده است.

بیشتر بخوانید:

Being the Ricardos

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, بهترین فیلم های بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: ریکاردوس بودن
 • کارگردان: آرون سورکین
 • ستاره ها: خاویر باردم، نیکول کیدمن، جیک لیسی
 • ژانر: بیوگرافی، درام

فیلم ریکاردو بودن، داستان لوسیل بال و دسی آرناز که هردو از عوامل پشت صحنه ساخت فیلم هستند را روایت می‌کند. هردوی آن‌ها طی اتفاقاتی به طور همزمان دچار بحرانی می‌شوند که ممکن است باعث از دست دادن شغلشان شود و به موازات آن، دچار بحران دیگری می‌شوند که ممکن است باعث ایجاد مشکل در رابطه‌شان و نابودی آن شود.

فیلم ریکاردو بودن شما را با یک درام عاشقانه، مخاطبان را به پشت دوربین، درون اتاق نویسندنگان و به اتاق ظبط می‌برد. این فیلم توسط آرون سورکین ساخته شده و اواخر سال 2021 اکران خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

King Richard

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, بهترین فیلم بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: شاه ریچارد
 • کارگردان: رینالدو مارکوس گرین
 • ستاره ها: ویل اسمیت، اونجانو الیس، جان برنتال
 • ژانر: بیوگرافی، درام، ورزشی

فیلم شاه ریچارد داستان ریچارد ویلیامز را دنبال می‌کند. ریچارد ویلیامز پدری است که در تربیت دونفر از بزرگترین قهرمانان تنیس نقش داشته است و باعث به وجود آمدن دنیایی جدید از تنیس شده است. ریچارد ویلیامز که کاملا به آینده امید دارد، با خوشبینی تمام، شروع به تربیت ونوس و سرنا ویلیامز می‌کند و قصد دارد آن‌ها را از خیابان‌های کامپتون کالیفرنیا به قهرمانی جهان برساند.

بیشتر بخوانید:

tick, tick…Boom!

بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
بهترین فیلم های بیوگرافی 2022, بهترین فیلم بیوگرافی 2021
 • نام فارسی: تیک تیک بوم
 • کارگردان: لین مانوئل میراندا
 • ستاره ها: اندرو گارفیلد، الکساندرا شیپ، رابین دی ژسوس
 • ژانر: بیوگرافی، درام، موسیقی

فیلم تیک تیک بوم، درباره آهنگساز تئاتر جوانی به نام جان است که در آستانه 30 سالگی قرار دارد. فیلم در لحظه‌ای شروع می‌شود که او در سال 1990 در یک غذاخوری در آمریکا نشسته است و در انتظار این است که به عنوان بزرگترین موسیقیدان آمریکایی انتخاب شود. او تنها چند روز قبل از برگذار کردن نمایش به شدت از جهات مختلف تحت فشار قرار می‌گیرد. نامزدش سوزان رویای رندگی‌ای بزرگتر از یک زندگی هنری در نیویورک را در سر می‌پروراند، دوستش مایکل در تلاش برای رسیدن به آسایش و امنیت مالی در زندگی است و فشار های مختلف دیگری که از سمت جامعه بر او و جامعه هنری وارد است. با تیک تیک ساعت، جان در یک دوراهی قرار می‌گیرد و این سوال را از خودش می‌پرسد: ما باید با زمان باقی‌مانده خود چه کار کنیم؟

فیلم تیک تیک بوم، توسط لین مائول میراندا ساخته شده است و عده‌ای آن را بهترین فیلم بیوگرافی 2021 می‌نامند!

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های بیوگرافی 2022 و 2021 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.