بهترین انیمه های ترسناک ؛ ترسناک ترین انیمه های سینمایی که باید تماشا کنید

اگر به طور همزمان به انیمه و ژانر ترس علاقه دارید، تا انتهای این نوشتار با فیگار همراه باشید تا بهترین انیمه های ترسناک را به شما معرفی نماییم.

ما پیش‌تر بهترین انیمه های سریالی ترسناک را به شما معرفی کردیم. اما برای افرادی که به دلیل کمبود زمان و یا علاقه شخصی به تماشای سریال علاقه ندارند، بهترین انیمه های سینمایی ترسناک گزینه بسیار مناسب‌تری است.

بهترین انیمه های ترسناک

ترسناک ترین انیمه های سینمایی که باید تماشا کنید

شما می‌توانید فهرست بهترین انیمه های ترسناک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه سینمایی ترسناک

با نگاهی کوتاه به لیست بهترین فیلم ها و سریال های ترسناک ژاپنی متوجه خواهیم شد که ژانر ترس در ژاپن بسیار متفاوت از این ژانر در کشوری همانند آمریکا است. ترس‌ در ژاپن می‌تواند به اعماق ذهن شما نفوذ کرده و فکر شما را برای زمان زیادی مشغول کند.

ترسناک ترین انیمه های سینمایی نیز همانند فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک ژاپنی می‌توانند با موضوعاتی از شیوع ویروس‌های وحشتانک، تا ارواح و یا حتی خون آشام‌ها قلب شما را به لرزش وا دارند. در ادامه با فیگار همراه باشید تا به معرفی ترسناک ترین انیمه های سینمایی بپردازیم.

Paprika

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, برترین انیمه سینمایی ترسناک

شاید نامیدن انیمه پابریکا به عنوان ترسناک ترین انیمه سینمایی برای عده‌ای غیرممکن باشد. با این حال، این انیمه با تمرکز ویژه بر دنیای خواب، می‌تواند ترسناک‌ترین لحظاتی که تاکنون تجربه کرده‌اید را باری دیگر جلوی چشمانتان قرار دهد.

انیمه پابریکا داستان گروهی از دانشمندان را روایت می‌کند که با خلق یک تکنولوژی جدید، به بیماران در رابطه‌ با رویای شبانه کمک می‌کنند. اگر شما تاکنون کابوس‌های عجیبی را در خواب‌هایتان تماشا کرده‌اید، انیمه پابریکا می‌تواند باعث حس ترس واقعی برای شما شود. به همین دلیل، این انیمه بهترین انیمه ترسناک نام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

Spirited Away

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه سینمایی ترسناک

اکثر افراد Spirited Away را به عنوان یکی از بهترین انیمه های جادویی یاد می‌کنند. با این حال، این شاهکار بزرگ رنگ و بوی ترس را د اعماق خود قرار داده و به عنوان برترین انیمه سینمایی ترسناک نیز شناخته می‌شود.

مقدمه این انیمه، از تبدیل شدن مادر و پدر شخصیت اصلی به خوک آغاز می‌شود. از همین لحظه بخش ترسناک انیمه آغاز می‌شود. نحوه به نمایش گذاشتن ترس در انیمه Spirited Away تفاوت بسیار زیادی با دیگر انیمه‌ها دارد. هنگام تماشای این انیمه، باید آماده باشید تا همراه با شخصیت اصلی به سفری خوفناک و بسیار عجیب بروید.

بیشتر بخوانید:

Blood: The Last Vampire‌

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, برترین انیمه سینمایی ترسناک

اگر در میان بهترین انیمه های خون آشامی به دنبال یک مورد مدرن‌تر هستید، احتمالا Blood: The Last Vampire بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این انیمه بهترین انیمه ترسناک خون آشامی است که با وجود رخ دادن در دنیای مدرن، همچنان ترس را به خوبی به شما القا می‌کند.

داستان Blood: The Last Vampire داستان سایا را روایت می‌کند. سایا آخرین خون آشامی است که همچنان زنده مانده و با توانایی‌های ماورایی خود ظاهر می‌شود. در ادامه شاهد ادامه داستان به دنبال سایا خواهیم بود که به ماجراجویی‌های زیادی می‌رود.

بیشتر بخوانید:

Wicked City

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه ترسناک

یوشیاکی کواجیری یکی از کارگردان‌هایی است که تعداد زیادی از آثار او در لیست ترسناک ترین انیمه های سینمایی حضور دارند. با این حال، Wicked City اولین اثر یوشیاکی کواجیری است که به عنوان یک انیمه کلاسیک در سال 1987 ساخته و منتشر شده است.

Wicked City براساس کتابی به همین نام ساخته شده است. داستان این انیمه در جهانی فانتزی در جریان است که شیاطین در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند. این انیمه ریشه‌های ژانر ترس انیمه را به وجود آورده و از مهم‌ترین انیمه‌های ترسناک در این لیست به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

Vampire Hunter D

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, ترسناک ترین انیمه سینمایی

Vampire Hunter D اولین اقتباس انیمیشنی از رمانی به همین نام است. این انیمه به تمام مواردی که باعث شهرت رمان شدند می‌پردازد و در همین حال، سکانس‌هایی خلاقانه و بسیار ترسناک را به وجود آورده است که برای همیشه در ذهن شما باقی می‌مانند.
دوریس شخصیت اصلی این انیمه است. او یک زیبا روی است که به صورت تصادفی، با کنت مگوس لی، خون آشام شرور ملاقات می‌کند. کنت مگوس به سرعت درویس را تبدیل به یک خون آشام می‌کند. اکنون بهترین انیمه سینمایی ترسناک آماده است تا دنیای ترسناک خون آشام‌ها را به شما نمایش دهد.

بیشتر بخوانید:

Lily C.A.T

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه سینمایی ترسناک

آیا ترسناک‌ترین ترسناک ترین انیمه سینمایی در نظر شما همراه با ژانر علمی تخیلی است؟ اگر چنین تصوری دارید، Lily C.A.T انیمه مناسب شما خواهد بود. هیسایوکی توریومی کارگردانی این انیمه را برعهده داشته است. همچنین یوشیتاکا آمانوکه طراحی فاینال فانتزی را در کارنامه خود دارد، هیولاهای ترسناک این انیمه را طراحی کرده است.

داستان Lily C.A.T حول سفر چند خدمه به فضا است. آن‌ها به خوابی 20 ساله در مسیر خود می‌روند اما نوعی بیگانه ناشناخته در این مدت وارد سفینه آن‌ها می‌شود. می‌توانید حدس بزنید که داستان به چه شکل خواهد بود. خون‌های زیادی ریخته شده و افراد زیادی کشته می‌شوند. اما نتیجه تمام آن‌ها، به وجود آمدن یکی از بهترین انیمه های سینمایی ترسناک است.

بیشتر بخوانید:

Princess Mononoke

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه سینمایی ترسناک

اگر شما یکی از افرادی هستید که از ویرانی‌های به بار آمده در طبیعت وحشت دارید، Princess Mononoke ترسناک ترین انیمه سینمایی برای شما خواهد بود. لازم به ذکر است که این انیمه جزو بهترین فیلم های فانتزی 2022 این نیز محسوب می‌شود. با این حال، نحوه به شکل کشیدن ترس، باعث ایجاد شور تازه‌ای در این انیمه شده است.

موجودات شیطانی، قتل، طلسم‌های مرگبار و در نهایت جنگ؛ تمامی این موارد در انیمه‌های زیادی دیده می‌شوند. با این حال، این انیمه به ما یادآوری می‌کند که اگر با طبیعت بد رفتاری کنیم که نتیجه‌ای حاصل خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

Ninja Scroll

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه های سینمایی ترسناک

به نظر شما نینجاها می‌توانند بهترین انیمه ترسناک را به وجود آورند؟ اگر با این فرضیه مخالفید، پیشنهاد می‌شود تا پس از تماشای Ninja Scroll باری دیگر به این سوال پاسخ دهید. Ninja Scroll نیز یکی از انیمه‌هایی است که گاهاً‌ انیمه کلاسیک نامیده می‌شود.

کیباگامی جوبی شخصیت اصلی انیمه Ninja Scroll است. او یک شمشیر زن است که با گروه بدنام و شیطانی نینجاها به نام هشت شیطان مبارزه می‌کند. هر یک از این جنگجویان به نوعی یک هیولا هستند و به همین دلیل است که این انیمه نیز در دسته برترین انیمه های سینمایی ترسناک قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

Vampire Hunter D: Bloodlust

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه سینمایی ترسناک

Vampire Hunter D: Bloodlust یکی دیگر از انیمه‌هایی است که براساس رمان Vampire Hunter D ساخته شده است. اگرچه هردوی آن‌ها بسیار جذاب هستند، اما مورد دوم شهرت بسیار بیشتری داشته و از جذابیت داستانی بیشتری برخوردار است. برداشت یوشیاکی کاواجیری از این داستان بسیار هیجان انگیز است و آن را تبدیل به اثری کرده است که بی‌شک عاشقش خواهید شد.
داستان این انیمه در رابطه با یک خون آشام به نام کنت مایر لینک و اسیر انسانی او، شارلوت است. آن‌ها در راه برای رسیدن به یک قلعه مرموز خون آشامی هستند. در همین حین، افرادی آن‌ها را تعقیب می‌کنند که قصد دارند تا شارلوت را پیش از تبدیل شدن به یک خون آشام نجات دهند. انیمیشن این انیمه بسیار با دقت طراحی شده است و روح تازه‌ای به آن می‌دهد. بدین صورت این انیمه نیز در دسته برترین انیمه های سینمایی ترسناک قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

Perfect Blue

بهترین انیمه های ترسناک
بهترین انیمه های ترسناک, بهترین انیمه های سینمایی ترسناک

گاهی اوقات ترسناک‌ترین اتفاقات در برترین انیمه های سینمایی ترسناک هنگامی رخ می‌دهند که آن داستان نزدیکی بیشتری به محیط واقعی داشته باشد. هنگامی که صحبت از چنین اثری باشد، بی‌شک نام Perfect Blue در ذهن هرکسی نقش می‌بندد. این انیمه یک تحول بزرگ در ژانر ترس بود و امروزه منبع الهام آثار بسیاری می‌باشد.

از ادای احترام به آلفرد هیچکاک گرفته تا انیمیشن فوق‌العاده. تمامی موارد دست به دست یکدیگر داده‌اند تا با وجود صحنه‌هایی بسیار دلخراش و آزار دهنده، Perfect Blue را به عنوان برترین انیمه ترسناک به جهان معرفی کنند. هیچ هیولا یا چیز ترسناکی در این انیمه وجود ندارد. اما این انیمه بی‌دلیل برترین انیمه ترسناک نام نگرفته و می‌هواند به سادگی وارد ذهن و قلب شما شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین انیمه های ترسناک

برترین انیمه ترسناک کدام انیمه است؟

انیمه Perfect Blue یکی از مهم‌ترین انیمه‌های ترسناک تاریخ است و تاثیر زیادی بر این ژانر گذاشته است. به همین دلیل عده زیادی این انیمه را برترین انیمه ترسناک می‌دانند.

انیمه Lily C.A.T توسط چه افرادی ساخته شده است؟

هیسایوکی توریومی کارگردانی این انیمه را برعهده داشته است. همچنین یوشیتاکا آمانوکه طراحی فاینال فانتزی را در کارنامه خود دارد، هیولاهای ترسناک این انیمه را طراحی کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.