بهترین انیمه های عاشقانه تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار + [2023]

اگر به دنبال محبوب‌ترین انیمه‌های ژانر عاشقانه هستید. در ادامه همراه ما بمانید تا به معرفی بهترین انیمه های عاشقانه بپردازیم.

بسیار سپاسگزاریم که سایت فیگار را انتخاب کرده‌اید تا با بهترین انیمه های عاشقانه آشنا شوید. در ژانرهای مختلف انیمه، ژانر جذاب عاشقانه جز محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ژانرهای انیمه است. انیمه‌های درباره عشق بیشتر به مسائل روزانه اکثر افراد می‌پردازند. هر سال انیمه‌های رمانتیک زیادی منتشر می‌شوند، و این موضوع برای سال 2023 نیز صحیح است. ما در سال 2023 قرار است شاهد اکران انیمه‌های محبوب عاشقانه زیادی باشیم.

مقالات مکمل:

بهترین انیمه های 2023 + [تاریخ اکران و تریلر]

جذاب ترین مانگا های عاشقانه

بهترین انیمه های عاشقانه

بهترین ها و محبوب ترین های این ژانر را بشناسید

در ادامه شما می‌توانید لیستی از بهترین انیمه های عاشقانه که در این مقاله به آن اشاره شده است را ببینید:

بهترین انیمه های عاشقانه
بهترین انیمه های عاشقانه

انیمه‌های عاشقانه زیادی وجود دارد که طرفداران این ژانر می‌توانند آنها را تماشا کنند. اما انتخاب بهترین انیمه‌های این ژانر می‌تواند برای برخی دشوار باشد. پس در این نوشتار با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین انیمه های عاشقانه بپردازیم.

بیشتر بخوانید:

اسم تو

بهترین انیمه های عاشقانه , فیلم سینمایی انیمه عاشقانه , معرفی انیمه های مدرسه ای و عاشقانه , انیمه فیلم عاشقانه , معرفی انیمه های کمدی و عاشقانه , انیمه عاشقانه دبیرستانی جدید , انیمه عاشقانه منحرفانه
اسم تو
 • استودیو: CoMix Wave Films
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 8.8

اولین انیمه‌ای که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم انیمه یور نیم است (اسم تو) که جزو بهترین انیمه‌های دنیا می‌باشد و جایگاه ششم در سایت انیمه لیست را دارد. این انیمه دارای داستانی متفاوت و خاص نسبت به بقیه انیمه‌ها می‌باشد و همینطور نسبت به فیلم‌هایی که تا به حال تماشا کردید مضامین متفاوتی دارد.

داستان این انیمه عشق درباره میتسوا و تاکیو است، میتسوا شخصیت دبیرستانی که در منطقه روستایی در اعماق کوهستان زندگی می‌کند. پدر او شهردار است و اغلب در خانه نیست. او در کنار خواهر کوچک دبستانیش و مادربزرگش زندگی می‌کند.

میتسوا شخصیت صادقی دارد اما از رسومات خانواده‌اش در معبد شینتو خوشش نمی‌آید. او همچنین از شرکت پدرش در انتخابات هم ناراحت است. او از زندگی در روستا گلایه دارد و آرزو می‌کند در زندگی بعدیش به عنوان پسری جذاب در توکیو زندگی کند؛ تاکی هم دانش آموز دبیرستانی است که در توکیو زندگی می‌کند و زندگیش را با دوستانش و کار نیمه وقت در رستوران ایتالیایی می‌گذراند. تاکی هم آرزو دارد که به عنوان دانش آموزی در کوهستان زندگی کند.

بیشتر بخوانید:

صدای خاموش

بهترین انیمه های نتفلیکس ؛ بهترین فیلم های نتفلیکس ؛ , انیمه فیلم عاشقانه , معرفی انیمه های کمدی و عاشقانه , انیمه عاشقانه دبیرستانی جدید , انیمه عاشقانه منحرفانه
صدای خاموش
 • استودیو: Kyoto Animation
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 8.9

انیمه بعدی انیمه سایلنت ویس (صدای خاموش) است که به اندازه انیمه (اسم تو) معروف و محبوب می‌باشد. این انیمه هم داستان متفاوتی نسب به سایر انیمه‌ها دارد که می‌تواند به شکل جدی برای شما جذاب باشد.

شویا پسری عادی و شوگو نیشیمیا که مشکل شنوایی دارد روزی همدیگر را ملاقات می‌کنند. شویا اکثر روزها شوگو را مسخره می‌کند. اما زمان زیادی نمی‌گذرد که هدف کلاس از شوگو به شویا تغییر می‌کند. سال‌ها بعد شویا بشدت احساس می‌کند که باید نیشیمیا را ملاقات کند و ادامه ماجرای این انیمه پیرامون همین مسئله است.

دروغ شما در آپریل

بهترین انیمه های عاشقانه , فیلم سینمایی انیمه عاشقانه , معرفی انیمه های مدرسه ای و عاشقانه
دروغ شما در آوریل
 • استودیو: A-1 Pictures
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 8.6

انیمه بعدی نامش یور لای این آپریل (دروغ شما در آپریل) است. این انیمیشن هم در سایت انیمه لیست جزو بهترین انیمه‌های عاشقانه جهان جای دارد و هم مخصوص افرادیست که به موسیقی کلاسیک علاقه دارند و دنبال یک انیمه موزیکال می‌گردند.

این انیمه با داستان و تم جذاب، درام و ناراحت کننده‌ای که دارد شما را از دیدنش پشیمون نمی‌کند. آریما کودکی نابغه و با استعداد در نواختن پیانو است و درحال رقابت با هم سن و سال‌های خودش می‌باشد که در یک حادثه غم انگیز استاد پیانو خودش را از دست می‌دهد و از نظر روانی بطوری آسیب می‌بیند که حتی توانایی شنیدن صدای پیانو را هم از دست می‌دهد.

ولی پس از مدتی که توانایی شنیدن خودش را دوباره بدست می‌آورد بازهم حاضر نیست که پیانو را لمس کند و کاملا از دنیای موسیقی جدا می‌شود. تا اینکه روزی دختری را ملاقات می‌کند که به او یاد می‌دهد آن قالب سخت خودش را ترک کند و آزادانه به دنیای موسیقی برگردد.

بیشتر بخوانید:

وایولت اورگاردن

بهترین انیمه های نتفلیکس ؛ بهترین فیلم های نتفلیکس ؛ انیمه فیلم عاشقانه , معرفی انیمه های کمدی و عاشقانه , انیمه عاشقانه دبیرستانی جدید , انیمه عاشقانه منحرفانه
وایولت اورگاردن
 • استودیو: Kyoto Animation
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 8.7

انیمه بعد انیمه وایولت اورگاردن است که یکی از خوش ساخت‌ترین انیمه‌های دنیاست که توسط شرکت محبوب و مطرح نتفلیکس ساخته شده است. انیمه‌هایی هم که معمولا توسط این شرکت ساخته می‌شوند اکثرا خوش ساخت و از لحاظ بصری فوق العاده‌اند. که این انیمه هم از این قاعده مستثنا نیست و یک انیمه با کیفیت بصری فوق العاده است.

شخصیت پردازی در این انیمه به خوبی رعایت شده و کاملا رشد شخصیت‌ها را در انیمه احساس می‌کنید. داستان این انیمه در مورد دختری به نام وایولت اورگاردن است، که وایولت در میدان جنگ کلماتی شنیده که هیچوقت نمی‌تواند این کلمات را فراموش کند. زیرا این کلمه‌ها را از کسی شنیده است که از همه بریش عزیزتر بوده است. او زمانی این کلمات را شنیده که هنوز معنی این کلمات را نمی‌دانست.

فرزندان گرگ

بهترین انیمه های عاشقانه , فیلم سینمایی انیمه عاشقانه , معرفی انیمه های مدرسه ای و عاشقانه
فرزندان گرگ
 • استودیو: Studio Chizu
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 8.6

داستان از جایی شروع می‌شود که روزی تاجر روایت انیمه مورد نظر ما بنام لورنس، در روستایی با گرگی در کالبد یک دختر روبه‌رو می‌شود. این دختر گرگ نما که نامش هورو است، از لورنس تقاضایی می‌کند. این تقاضا مربوط به برگشتش به وطن خود است.

لورنس تاجر هم بواسطه شرطی که می‌گذارد این خواسته را قبول می‌کند. آن شرط این بود که هورو باید خرج خود را از کمک به مسائل تجاری اورنس دربیاورد. از همین مسئله شما می‌توانید یک روایت پر از چالش و هیجان انگیز را در نظر بگیرید. گرچه در گذر زمان، شرایط این روایت پستی بلندی‌های زیادی را دارد اما انیمه با ریتم بسیار خوبی که برای خود در نظر می‌گیرد به شدت شما را جذب خودش می‌کند.

ببر و اژدها یا Toradora!

بهترین انیمه های نتفلیکس ؛ انیمه فیلم عاشقانه , معرفی انیمه های کمدی و عاشقانه , انیمه عاشقانه دبیرستانی جدید , انیمه عاشقانه منحرفانه
تورادورا
 • استودیو: J.C.Staff
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 8.1

انیمه بعدی لیست ما، انیمه ببر و اژدها Tiger X Dragon می‌باشد. که بیشتر با نام Toradora! معرف حضور شما علاقه مندان است. انیمه‌ای کمدی که در فضای عاشقانه سری از سرها بیرون می‌آورد. محصولی دیگر از استودیو J.C.Staff که بازهم توانسته مرزهای انیمه‌های عاشقانه را به هم بریزد و شما را با ساختاری متفاوت و جدی روبرو کند. به این صورت که دو شخصیت اصلی در ابتدا نه‌ تنها عاشق یکدیگر نیستند، بلکه هرکدام از شخصی دیگر، خوشش می‌آید.

همین عامل سبب می‌شود تا هر دو تصمیم به همکاری با هم، برای ابراز احساسات به شخص مورد نظرشان بگیرند. ولی، احساسات را سخت می‌شود در اختیار گرفت و آن را نمی‌شود به این راحتی کنترل کرد. در نهایت این مسئله نتیجه دیگری را در ساختار روایی این انیمه می‌دهد.

در مورد دیدن یا ندیدن این انیمه بسیار هیجان انگیز اصلا شک به دلتان راه ندهید. انیمه Toradora! علاوه بر ویژگی‌های یک انیمه عاشقانه خوب، با به تصویر کشیدن زندگی خانوادگی و دبیرستانی شخصیت‌ها، داستانی تاثیر گذار را در قالب انیمه، به شما نشان خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

میخوام پانکراستو بخورم

بهترین انیمه های عاشقانه , فیلم سینمایی انیمه عاشقانه , معرفی انیمه های مدرسه ای و عاشقانه
I Want To Eat Your Pancreas
 • استودیو: Studio VOLN
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 8.6

انیمه میخوام پانکراستو بخورم انیمه بعدی این لیست است. این انیمه در ژانر عاشقانه و درام می‌باشد. که فرق کوچکی با بقیه انیمه‌ها می‌کند. آن هم این است که این انیمه سعی دارد با کمک شخصیت‌های انیمه به شما ضربه روحی وارد کند. و از همان اول فیلم درد و ناراحتی شخصیت‌های این انیمه را به شما انتقال می‌دهد.

این انیمه امتیاز بسیار خوبی در سایت مای انیمه لیست گرفته و ارزش بالایی برای دیدن دارد. داستان درباره پسری گوشه گیر به نام شیگا هاروکی هست که با دختری به نام ساکورا آشنا میشود. که این دختر به دلیل بیماری لاعلاجی که دارد تا مدتی بیشتر زنده نمی‌ماند.

خاطرات پلاستیکی

بهترین انیمه های نتفلیکس ؛ انیمه فیلم عاشقانه , معرفی انیمه های کمدی و عاشقانه , انیمه عاشقانه دبیرستانی جدید , انیمه عاشقانه منحرفانه
خاطرات پلاستیکی
 • استودیو: Doga Kobo
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 7.9

خاطرات پلاستیکی نام انیمه بعدی است که می‌خواهیم درباره‌اش توضیح دهیم. انیمه‌ای در ژانر درام و عاشقانه که ارزش دیدن بسیار بالایی دارد و حتما پیشنهاد میشود. در ضمن نمره این انیمه هم در سایت مای انیمه لیست بالاست که همین علت باعث میشود این انیمه ارزش دیدن بالایی داشته باشد.

خلاصه داستان این انیمه از این قرار است که روزی ناهو تاکامیا نامه‌ای از خودش که در 10 سال در آنیده نوشته شده است دریافت می‌کند. در این نامه درباره انتقال یک دانش آموز جدید به کلاسشان به نام کاکرو ناروسه نوشته شده است.

ناهوی 10 سال بعد مدام تاکید می‌کند که پشیمان است و می‌خواهد همه چیز را درست کند و این مساله بستگی به این دارد که ناهوی گذشته تصمیم درستی بگیرد، مخصوصا درباره کاکرو. چیزی که بیشتر از همه شوک آور می‌باشد این است که او می‌فهمد 10 سال بعد کاکرو دیگر با او نیست. ناهوی آینده از او میخواهد که خوب مراقب کاکرو باشد.

My Dress-Up Darling Season 2

بهترین انیمه های 2023 که قبل از مرگ باید دید
My Dress-Up Darling Season 2
 • استودیو: CloverWorks
 • تعداد فصل: 2
 • امتیاز: ?

واکانا گوجو، یک دانش آموز دبیرستانی، تنها به یک چیز اهمیت می‌دهد: ساخت عروسک‌های هینا. از آنجایی که هیچ کس علاقه او را به اشتراک نمی‌گذارد، او در یافتن دوست، یا حتی برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارد.

اما پس از اینکه محبوب‌ترین دختر مدرسه، مارین کیتاگاوا، راز خود را فاش می‌کند، گوجو هدف جدیدی را برای مهارت‌های خیاطی خود کشف می‌کند. آن‌ها با هم رویاهای کیتاگاوا را به واقعیت تبدیل می‌کنند.

Don’t Toy With Me Nagataro-san 2nd Attack

اولین تریلر فصل دو انیمه Don't Toy with Me, Miss Nagatoro
Don’t Toy With Me Nagataro-san 2nd Attack
 • استودیو: OLM
 • تعداد فصل: 2
 • امتیاز: ?

هر روز، نائوتو هاچیوجی توسط هایاس ناگاتورو، دانش آموز سال اولی که یک روز در کتابخانه در حین کار بر روی مانگای خود ملاقات می‌کند، بی وقفه مورد تمسخر قرار می‌گیرد. پس از خواندن داستان او و دیدن رفتار ناهنجار او، ناگاتارو از همان لحظه تصمیم می‌گیرد با او بازی کند و حتی به جای استفاده از نام واقعی‌اش او را “سنپای” صدا کند.

در ابتدا، شیطنت‌های بی امان ناگاتورو بیش از هر چیز آزاردهنده است و باعث می‌شود که او احساس خجالت کند، زیرا او مجبور است کارهای او را تحمل کند. با این حال، زمانی که آنها زمان بیشتری را با هم می‌گذرانند، یک نوع دوستی عجیب بین آنها ایجاد می‌شود و نائوتو متوجه می‌شود که زندگی با ناگاتورو حتی می‌تواند سرگرم کننده باشد.

Sugar Apple Fairy Tale

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
Sugar Apple Fairy Tale
 • استودیو: J.C Staff
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: 7.3

آن هالفورد یک شیرینی‌ساز است که مصمم می‌باشد راه مادرش را دنبال کند و استاد شکر نقره‌ای شود، عنوانی که فقط توسط خانواده سلطنتی اعطا می‌شود. این انیمه که قرار است توسط استودیو J.C Staff ساخته شود، در آوریل سال 2023 منتشر خواهد شد.

Sacrificial Princess and the King of Beasts

بهترین انیمه های شوجو 2022
Sacrificial Princess and the King of Beasts
 • استودیو: J.C Staff
 • تعداد فصل: 1
 • امتیاز: ?

ساریفی نود و نهمین قربانی زنی می‌باشد که قرار است توسط پادشاه جانوران و شیاطین خورده شود. اما با وجود این او هیچ ترسی ندارد زیرا هرگز خانواده و خانه‌ای برای از دست دادن نداشته است، بنابراین نگرش مثبتی به خود می‌گیرد و هیچ نگرانی درباره خورده شدن ندارد.

پادشاه او را سرگرم کننده می‌بیند و به او اجازه می‌دهد تا زمان مرگ در کنارش بماند. این باعث می‌شود که او حقیقت را در مورد پادشاه جانوران و شیاطین بیابد و با وجود اینکه یک انسان زن است، به همسر پادشاه تبدیل می‌شود. این باعث می‌شود که سایر جانوران و شیاطین دیوانه شوند، اما پادشاه به اندازه کافی قدرتمند است که آنها را ساکت کند. این گونه است که ساریفی به اولین ملکه انسانی شیاطین و جانوران تبدیل می‌شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های عاشقانه سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


7 thoughts on “بهترین انیمه های عاشقانه تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار + [2023]

 1. او.م خاستم یه چیزی درمورد اپریل بگم
  خب این دروغ شما در اپریل نیست کلا این یک رسمه که توی یک روزی مشخص از ماه اپریل ملت کره ای یا ژاپنی دروغای شاخ و دم داری از خودشون در میارن و بهش میگن روز “دروغ اپریل” ^^

 2. سلام یه سوال داشتم یه انیمه ای هست که من اسمشو یادم رفته درمورد یه دختره بود که الکی به دوستاش میگه دوست پسر داره بعد میره تو خیابون از یه پسره عکس میگیره و میگه دوست پسرمه بعد میفهمه پسره تو مدرسشونه. کسی اسمشو میدونه بگه ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *