معرفی و تحلیل بهترین سریال های اکشن ترکی از نگاه سایت فیگار

در نوشتار معرفی بهترین سریال های اکشن ترکی با لیستی از محبوب‌ترین و جدیدترین سریال های ترکی اکشن، جنایی و عاشقانه در خدمت هستیم.

بهترین سریال های ترکی را در سایت فیگار بشناسید. مقاله‌های بسیاری در رابطه با سینما و تلویزیون ترکیه برای شما تهیه شده است؛ که لینک مطالب را در قسمت بیشتر بخوانید‌ها می‌توانید مشاهده نمایید. با مراجعه به مطالب نامبرده، لیستی از بهترین فیلم‌ها و سریال‌های ترکی در ژانر عاشقانه، طنز، سریال‌های مدرسه‌ای و تینیجری مشاهده خواهید نمود.

در ادامه نوشتار با معرفی و تحلیل بهترین سریال های اکشن ترکی در خدمت شما هستیم.

بهترین سریال های اکشن ترکی

از نگاه سایت فیگار

فهرست بهترین سریال های اکشن ترکی در یک نگاه:

بهترین سریال های اکشن ترکی
جدیدترین سریال های ترکی اکشن, بهترین سریال های اکشن ترکی

در ادامه لیستی از سریال‌ های اکشن ترکی جدید که در ژانرهای مختلف از جمله سریال های ترکی اکشن جنایی و عاشقانه و مافیایی ساخته شده‌اند معرفی نموده‌ایم. ضمن آشنایی با آن‌ها می‌توانید به مقاله‌های ذیل از سایت فیگار نیز رجوع نمایید:

Içerde

بهترین سریال های اکشن ترکی
سریال‌ های اکشن ترکی جدید
 • نام فارسی: نفوذی
 • ستارگان: چاعتای اولسوی، آراس بولوت اینملی، داملا کولبای، هانده سورال
 • کارگردان: اولوچ بایراکتار
 • ژانر: اکشن، جنایی،‌ مافیایی،‌ پلیسی، عاشقانه،‌ درام

یکی از بهترین سریال های ترکی اکشن مافیایی قطع به یقین سریال نفوذی است. این سریال که توسط اولوچ بایراکتار کارگردانی شده بود، بعد از پخش 39 قسمت خاتمه یافت. داستانی که اقتباس شده است، اما هنوز جذابیت خود را دارد.


علاوه بر آشنایی با بهترین سریال های اکشن ترکی می‌توانید به مقاله‌های ذیل نیز رجوع نمایید:


بازیگر بازیگران و خط داستانی این سریال بی‌نظیر است. بازی پیشکسوت چیتن تکیندور نیز قابل تقدیر است. او در نقش یک مافیایی شرور است، که با دزدین فرزند کوچک یکی از زیردستانش، سرنوشت آن‌ها را تغییر داده است.

اکنون بعد از سال‌ها پسر بزرگ خانواده، در پی دستگیر جلال کبابچی و پیدا کردن برادر کوچکترش است. او در این راه هویت خود را پنهان می‌کند، تا بتواند فرد مورد اعتماد جلال شود.

Kuzgun

بهترین سریال های اکشن ترکی
سریال‌ های اکشن ترکی جدید, بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: کلاغ
 • ستارگان: بورجو بیریجیک، باریش آردوچ، انور سایلاک
 • کارگردان: بهادر اینجه (و…)
 • ژانر: درام،‌ اکشن، عاشقانه

و اما برسیم به سریال های ترکی اکشن و عاشقانه که طرفداران کمی ندارند. سریال “کلاغ” با بازی بورجو بیریجیک و باریش آردوچ، نمونه جالبی از این ژانر است. زندگی خانوادگی کوزگون در نتیجه اتفاقی به کلی تغییر می‌کند. کوزگون در اسارت، درد، خشم و مبارزه‌ای خواهد افتاد که 20 سال طول خواهد کشید.

بورجو بیریجیک، نالان سریال دختر پشت پنجره و فاطما در سریال فاطما 2021، به زیبایی در این سریال درخشیده است. سریالی با داستانی متفاوت که موضوعات متعددی را روشن می‌کند. از جمله اینکه چگونه کودکان بی‌خانمان و رها شده، راه‌هایی برای زنده ماندن در خیابان‌ها پیدا می‌کنند، و چگونه آن‌ها پیوندی قوی‌تر از پیوند خونی با برخی ایجاد می‌کنند.

Diriliş: Ertuğrul

بهترین سریال های اکشن ترکی
بهترین سریال های اکشن ترکی, بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: قیام: ارطغرل
 • ستارگان: انگین آلتان دوزیاتان، سردار گوکهان، اسرا بیلگیچ، کاعان تاشانر
 • کارگردان: متین گون‌آی
 • ژانر: تاریخی،‌ اکشن، درام

قیام ارطغرل می‌تواند یکی از صدرنشینان سریال‌ های اکشن ترکیه ایی باشد. ماجرای کلی این سریال پنج فصل است و بر اساس رویدادهای تاریخی، که منجر به سرنگونی دودمان سلجوقیان در آناتولی و به‌وجود آمدن امپراتوری عثمانی می‌شود، ساخته شده‌ است.

این مجموعه پرهزینه‌ جزء محبوب ترین سریال های تاریخی است. سریال قیام عثمان، دنباله این سریال و ماجرای پسر ارطغرل، عثمان بیگ را به نمایش در آورده است. این مجموعه که در فضاهای مجازی ترند شد، به گیم آو ترونز ترکی معروف شده است.

اگر از علاقه‌مندان به ژانر تاریخی و سریال‌های ترکی باشید، حتما و حتما تماشای این سریال پیشنهاد می‌شود. بازی انگین آلتان دوزیاتان در این سریال بسیار بی‌نظیر و به یادماندنی است.

Alef

بهترین سریال های اکشن ترکی
سریال های ترکی اکشن جدید, بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: الف
 • ستارگان: تانر اولمز، آیبوکه پوسات
 • سازنده: امره کایس
 • ژانر: اکشن، جنایی، درام

فصل دوم سریال “الف”، از سریال‌ های اکشن ترکی 2022 است. داستانی پر از رمز و راز، در پی کشف راز قتل‌های پی در پی که در شهر کاپادوکیا رخ می‌دهند. این قتل‌ها ریشه‌ای تاریخی داند.

فصل یک این سریال از پلتفرم بلوتی‌وی در سال 2020 منتشر شد. مخاطب ماجرای این سریال را پسندید و بی صبرانه منتظر فصل دو آن بود. ابتدا، داستان با پیدا شدن جسد یک زن تراجنسیتی در تنگه‌ای آغاز می‌شود.


علاوه بر آشنایی با بهترین سریال های اکشن ترکی می‌توانید به مقاله‌های ذیل نیز رجوع نمایید:


قتل یک نویسنده محافظه کار بسیار معروف در ادامه قتل‌های زنجیره‌ای که در طول داستان انجام شد، دومین حرکتی است که گره‌ای به گره‌های بافت اصلی سریال می‌افزاید. خصوص در قسمت سوم می کند.

آشفتگی در زندگی شخصی شخصیت‌ها، درگیری‌های بین واحدهای پلیس، پرونده‌های قتل، “پایگاه‌ها” و داستان‌های فرعی نیز از ستون فقرات اصلی “الف” هستند. از لحاظ حفظ حس کنجکاوی مخاطب و از نظر فنی، فیلمبرداری و ساختار کلی، این سریال بسیار قابل تقدیر است.

Alparslan: Büyük Selçuklu

بهترین سریال های اکشن ترکی
سریال های ترکی اکشن جنایی, بهترین سریال های اکشن ترکی

از دیگر سریال‌ های اکشن ترکی ۲۰۲۱ که از شبکه TRT1 نمایش داده میشود،‌ فصل دوم سریال سلجوقیان بزرگ، با نام “آلپ ارسلان” است. داستان زندگی، دولت و روابط سیاسی آلپ ارسلان را در فصل 2 سریال بیداری سلجوقیان بزرگ خواهیم دید. باریش آردوچ، یکی از بازیگران جذاب و خوب ترکیه، نقش سلطان آلپ ارسلان را ایفا کرده است.

تفاوت‌هایی مابین تاریخ اصلی و آنچه در سریال پخش می‌شود دیده می‌شود. اما برای رفع تکلیف، در ابتدای تیتراژ به این نکته اشاره می‌شود که سریال با الهام از تاریخ نوشته شده است و خود تاریخ نیست.

Destan

بهترین سریال های اکشن ترکی
سریال های ترکی اکشن جنایی, بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: اسطوره (حماسه)
 • ستارگان: ابرو شاهین، ادیپ تپه‌لی، سلیم بایراکتار، دنیز باروت، تئومان کومباراجی‌باشی
 • کارگردان: امیر خلیل‌زاده
 • ژانر: تاریخی، جنگی،‌ عاشقانه

یکی از سریال‌ های اکشن ترکی ۲۰۲۱ با نام “حماسه” یا “اسطوره”، توسط “امیر خلیل‌زاده” کارگردانی شده است. اسطوره که در دسته سریال های ترکی اکشن جدید قرار می‌گیرد، رقیب خوبی برای سریال‌های “قیام عثمان” و “سلجوقیان بزرگ” است.

داستان عشق اسطوره‌ای میان آک کیز، دختر جنگجوی کوهستانی که شجاعتش زبانزد خاص و عام است، و باتوگا، شاهزاده معلول سرزمین آسمان، موضوع این سریال است. هر دو آن‌ها توسط آلپاگو خاقانِ سرزمین آسمان یتیم شده‌اند. این دو جوان معصوم، عشق‌شان را شمشیر و قلب‌های‌شان را سپر می‌کنند تا غیرممکن را ممکن سازند.

Kuruluş: Osman

بهترین سریال های اکشن ترکی
سریال های ترکی اکشن و عاشقانه, بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: قیام عثمان
 • ستارگان: بوراک اوزچیویت، اوزگه تورر، تامر یعیت، رغیب ساواش
 • کارگردان: متین گون‌آی
 • ژانر: تاریخی، ماجرایی، اکشن، درام، اسلامی

سریال‌ های اکشن ترکیه ایی بسیاری تاکنون ساخته شده، که یکی از بهترین‌ های تاریخی اکشن، سریال قیام عثمان است. گروهی از نویسندگان ترک، با الهام از تاریخ و داستان زیست غریب و پر مایه‌ی عثمان اول بنیانگذار سلسله بزرگ عثمانی، فیلم‌نامه این سریال را نوشته‌اند.

سریال ترکی قیام عثمان در ادامه داستان زندگی عثمان، پادشاه ترک است. عثمان بیگ، پس از اینکه سلطان مسعود مجبور شد به قونیه بازگردد، فرماندهی ارتش ترکیه را بر عهده گرفت.

او با برنامه ریزی استراتژی خود، سرنوشت جنگ را تغییر داد. عثمان برای از بین بردن سربازان مقدونی که نیزه و سپر داشتند، استراتژی ایجاد کرد. فرماندهی ارتش دشمن برعهده دوکاس بود، که اساس ارتش بیزانس را تشکیل می‌دهد. او حساب کرد که اگر اتحاد ارتش به هم ریزد، اردوی ارتش از هم خواهد پاشید.

Çukur

بهترین سریال های اکشن ترکی
بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: گودال
 • ستارگان: آراس بولوت اینملی، دیلان چیچک دنیز،‌ داملا سونمز، هازال سوباشی،‌ اونر ارکال،‌ ارکان کولچاک کوستندیل، نجیب ممیلی،‌ کوبیلای آکا
 • کارگردان: سینان اوزترک
 • ژانر: اکشن، مافیایی،‌ درام،‌ عاشقانه

سریال های ترکی اکشن مافیایی از معروف‌ترین و بهترین سریال های ترکی هستند؛ سریال گودال نیز می‌تواند از صدرنشیان باشد. گودال که بعد از پخش چهار فصل به پایان رسید، در سرتاسر جهان طرفداران بسیار داشت. این سریال در رابطه با یک خانواده مافیا بود، که مدیریت محله کوچوالی را برعهده داشتند.

ادریس پدر این خانواده، نقش بابای محله را داشت. همه عزت و احترام ویژه‌ای برای او قائل بودند. در پی یک انتقام قدیمی، سرنوشت این محله تغییر می‌کند. پسر کوچک خانواده “یاماچ” که خانه را ترک کرده بود،‌ برای محافظت از اعضای خانواده‌اش مجبور می‌شود که باز گردد.

اما این مسیر فداکاری‌های بسیاری نیاز دارد. یاماچ بسیاری از نزدیکانش را از دست می‌دهد. می‌توانید نقد کامل سریال گودال را در سایت فیگار مطالعه نمایید:

Üç Kuruş

بهترین سریال های اکشن ترکی
سریال‌ های اکشن ترکیه ایی, بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: سه قرون
 • ستارگان: اوراز کایگیلار اوغلو، اکین کوچ، مصطفی کیران‌تپه
 • کارگردان: سینان اوزترک
 • ژانر: درام،‌ اکشن،‌ مافیایی،‌ عاشقانه

یکی از سریال های ترکی اکشن مافیایی که در بین مخاطب ایرانی طرفداران بسیاری داشت،‌ سریال سه قرون است. دوبله فارسی سریال اوچ کوروش را می‌توانید از کانال تلگرامی فیگار، بعد از پخش از شبکه جم تی‌وی، دانلود نمایید.

این سریال بعد از گودال، اثری از سینان اوزترک است. روند سریال با نمایش یک محله پایین شهر که اهالی آن کولی وار زندگی می‌کنند آغاز می‌شود. “کارتال” ریاست و مدیریت محله را برعهده دارد. او از طریق امور غیرقانونی مثل قمار، ارز دیجیتال و امثال آن‌ها درآمد دارد.

پلیس افه که به دنبال دستگیری کارتال است، متوجه باند بزرگی از مافیا می‌شود. در پی درگیری او و کارتال، برگ سرنوشت برمی‌گردد. آن دو با هم در راه افشا و دستگیری گادفادر این قصه همکاری می‌کنند.

Yakamoz S-245

بهترین سریال های اکشن ترکی
بهترین سریال های اکشن ترکی
 • نام فارسی: یاکاموز S-245
 • ستارگان: کیوانچ تاتلی توع، اوزگه اوزپیرینچجی، جری هافمن
 • کارگردان: امید آرال، تولگا کاراچلیک
 • ژانر: اکشن،‌ ماجرایی،‌ درام

یکی از سریال‌ های اکشن ترکی 2022 که از نتفلیکس منتشر شد،‌ سریال “یاکاموز S-245” با بازی کیوانچ تاتلی توع است. یاکاموز که یکی از سریال های ترکی اکشن جدید است،‌ داستان یک زیردریایی و زیست شناس دریایی را تعریف می‌کند.

پس از وقوع فاجعه‌ای در زمین، یک زیست شناس دریایی در یک ماموریت تحقیقاتی زیردریایی باید برای زنده ماندن با خدمه مبارزه کند؛ زیرا یک توطئه در حال وقوع است. “زیردریایی نوح و سیب آدم” عبارتی است که می‌توان برای این سریال انتخاب کرد.

“Yakamoz S-245” یک اقتباس موفق، یک داستان خوب است که به هدف خود می‌رسد. خط درگیری ساده‌تری نسبت به خط موازی خود تعیین کرده است، اما به آن خط وفادار مانده و شدت احساسات را حفظ کرده است.

وقتی نگاهی به جنبه‌های مثبت و منفی “یاکاموز اس-245” بیندازیم، تعادلی را مشاهده می‌کنیم. بیایید با نکات مثبت شروع کنیم. در حالی که سریال از ابتدا تا انتها مطابق با ریاضیات نتفلیکس در جریان است، درگیری‌هایی که در پایان قسمت‌ها با آن مواجه می‌شویم، کنجکاوی ما را تحریک می‌کند.

سریال یاکاموز اس-245 در مقایسه با “Into The Night” روایت روانی دارد. زمانی که گفت و گوی نظامی و غیرنظامی از طریق دو شخصیت آلفا برقرار می‌شود، تنش به طور خود به خود در صحنه‌های آن‌ها پدیدار می‌شود.

اما نکته منفی: از همان فریم اول متوجه تنها علت حضور فرمانده Erenay می‌شویم. او ظاهر شد که فقط به داستان خدمت کند، اما مرگ او عجولانه بود. تا قسمتی از سریال داستان به خوبی پرداخته شده بود،‌ اما حذف کاراکتر ارنای خیلی غیر منطقی بود.

دانلود سریال ترکی یاکاموز s-245 قسمت 1

دانلود سریال ترکی یاکاموز s-245 قسمت 2

دانلود سریال ترکی یاکاموز s-245 قسمت 3

دانلود سریال ترکی یاکاموز s-245 قسمت 4

دانلود سریال ترکی یاکاموز s-245 قسمت 5

دانلود سریال ترکی یاکاموز s-245 قسمت 6

دانلود سریال ترکی یاکاموز s-245 قسمت 7

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های اکشن ترکی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *