عجیب ترین خطوط داستانی در دنیای سینمایی مارول ؛ پیچیده ترین روایت داستانی مارول

فیلم‌های مارول گاهی داستان‌های پیچیده‌ای را روایت می‌کنند. همراه ما باشید تا به پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

هم اکنون دنیای سینمایی مارول به یکی از بهترین سرگرمی‌های دنیای سینما تبدیل شده است و در حال حاضر آثار بسیار زیادی از این کمپانی در دست ساخت قرار دارد. مارول آثار بسیار زیادی را تولید کرد و داستان‌های ابرقهرمانی بسیار جذابی را به طرفداران کمیک ارائه داد.

با ساخت سری فیلم‌های کمیکی در چندین فاز، مارول توانست به بهترین سازنده فیلم‌های کمیکی تبدیل شود. مارول در طول روایت‌های داستانی خود معمولاً از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار نیست، اما در خطوط داستانی‌اش همچنان نکاتی وجود دارند که برای مخاطبان گیج کننده و پیچیده هستند. در این مقاله قصد داریم تا پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

پرطرفدارترین فیلم ها و سریال های مارول از سال 2021 تا 2022

500 سریال جذاب و برتر در دنیای ابرقهرمانی

آخرین اخبار، اطلاعیه ها و افشاگری ها

500 تا سریال های برتر MCU

عجیب ترین خطوط داستانی در دنیای سینمایی مارول

  • عجیب ترین روایت داستانی مارول

شما می‌توانید فهرست پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول

مارول در حال حاضر داستان‌های زیادی برای گفتن دارد و کوین فایگی ساخت سه فاز دیگر از دنیای سینمایی مارول را تآیید کرده است. در بین تمام داستان‌های که دنیای مارول در فیلم‌های خود به تصویر کشید، لحظات گیج کننده و پیچیده‌ای وجود دارد، اما نکاتی که در این نوشتار به آن‌ها می‌پیردازیم احتمالاً پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول آن‌ها هستند.

تونی لباس هایش را رها کرد

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای Marvel

چندین لحظه و تصمیم گیج‌کننده در فیلم مرد آهنی 3 وجود داشت، اما گیج‌کننده‌ترین آن‌ها در آخرین لحظات اتفاق می‌افتد. به عنوان یک حرکت به ظاهر عاشقانه برای پپر، تونی دستور می‌دهد که تمام زره‌های او پس از شکست دادن نیروهای آلدریچ کلیان به عنوان یک جشن آتش بازی منفجر شوند.

در حالی که تصمیم او در زمینه سفرش در طول فیلم معنا پیدا می‌کند، آنچه در ادامه می‌آید به طرز گیج کننده‌ای با این پیشرفت در تضاد است. در زمان انتقام جویان: عصر اولتران، او به کارهای معمولی خود بازگشته بود، حتی زره‌های جدید بیشتری ساخت. این جزو پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی Marvel قرار می‌گیرد.

بروس و ناتاشا

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای مارول

یکی از پیچیده ترین خطوط داستانی MCU عشق عشق بین بروس بنر و ناتاشا رومانوف است. رابطه عجیب بین ناتاشا و بروس هیچ گاه مورد رضایت طرفداران قرار نگرفت. تا حدی، دیدن این دو دو قهرمان که خود را هیولا می‌پندارند روابطی بین آن‌ها پیش می‌آید که به هم متصل می‌شوند.

رابطه عاشقانه ناتاشا و بروس هیچوقت به طور کامل و سنجیده‌ای به تصویر کشیده نشد. علاوه بر این بروس قبل از ناتاشا بتی راس را دوست داشت و عاشق او بود، پس از فیلم هالک شگفت انگیز بتی راس در هیچ داستانی از مارول حضور نداشت و این کمی گیج کننده وعجیب به نظر می‌رسد.

کرکس و عقرب

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی MCU

در پایان فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، پس از یک فیلم سرگرم‌کننده با اجرای خارق‌العاده مایکل کیتون، آدریان تومز هویت مرد عنکبوتی را از مک گارگن، مردی که تبدیل به اسکورپیون می‌شد، پنهان می‌کند. این یک راه جالب برای پایان دادن به فیلم بود و آینده کرکس و عقرب در دنیای سینمایی مارول را مشخص می‌کرد، اما هیچ کدام از آن‌ها تاکنون در هیچ فیلمی از دنیای مارول حضور نداشتند.

در واقع، دنیای سینمایی مارول کرکس را ترک می‌کند و به لطف طلسم ناموفق در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، به دنیای مرد عنکبوتی سونی در موربیوس منتقل شد. در مورد عقرب، هنوز هم این امید وجود دارد که او بتواند در فیلم آینده مرد عنکبوتی یا در جای دیگر بازگردد. این موارد از پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای مارول هستند.

اسپرایت و ایکاریس

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی Marvel

فاز چهار دنیای سینمایی مارول تا حدی ضعیف بود و فیلمی که طرفداران انتظارات زیادی از آن داشتند، ابدی‌ها می‌باشد. به ویژه، گیج کننده‌ترین عنصر این فیلم، انتخاب اسپرایت برای خیانت به خانواده‌اش و همکاری با ایکاریس بود. این مورد جزو پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای Marvel قرار می‌گیرد.

به طور کلی، انگیزه‌های درونی او درست است. از آنجایی که او زندی ادبی دارد، او را نفرین کردند که همیشه شبیه یک کودک به نظر برسد و هرگز جدی گرفته نشود. این با احساساتی که او نسبت به ایکاریس دارد، ترکیب شده است، که کاملاً تصادفی ایجاد شد و قابل درک نیست.

تانوس سنگ ذهن را رها کرد

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول

قبل از اینکه تانوس واقعاً به دنیای سینمایی مارول وارد شود، عصای خود را به لوکی داد، یک سلاح قدرتمند حاوی سنگ ذهن. تانوس، شخصی که تمام هدفش دستیابی به سنگ‌های بی نهایت برای تکمیل ماموریت باشکوهش بود، یکی از آن سنگ‌ها را رها کرد.

البته، داستان می‌توانست اینطور باشد که او هرگز نمی‌دانست که عصا، سنگ ذهن را نگه می‌دارد و فکر می‌کرد که این فقط یک سلاح ویژه است. با این حال، اگر او می‌دانست، تنها غرور او را در کنار گذاشتن سنگ ذهن نشان می‌داد، زیرا فکر می‌کرد به دست آوردن دوباره آن آسان است.

عنصر جدید هاوارد استارک

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول

تونی در سایه پدرش، هاوارد استارک زندگی می‌کرد و رنجش عمیقی را در خود داشت، اما با هر پیشرفت، پدرش را بیشتر درک می‌کرد، تا زمانی که آن‌ها در فیلم انتقام جویان: پایان بازی به یکدیگر ملحق شدند. با این حال، قبل از آن، لحظه‌ای در مرد آهنی 2 می‌آید که هنوز کاملاً گیج کننده است.

در حالی که تونی با ناتوانی سلامتی خود دست و پنجه نرم می‌کند و توسط شیلد در بازداشت خانگی قرار می‌گیرد، شروع به تماشای ویدیوهایی از پدرش می‌کند که یکی از آن‌ها حاوی پیام ویژه‌ای در مورد ایجاد عنصر سرنوشت ساز جدیدی بود که زندگی او را نجات می‌داد. هوارد اظهار داشت که ابزاری برای دستیابی به این هدف ندارد، اما امید خود را به طرح‌های اکسپو استارک گذاشته است. این سوال پیش می‌آید که چرا هاوارد هرگز به تونی درباره ایده عنصر نگفت یا چیزی قطعی‌تر از یک پیام رمزآلود برای او باقی نگذاشت.

لیدر در فیلم هالک شگفت انگیز

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول

یکی از صحنه‌های پس از تیتراژ، خلقت نهایی یکی از دشمنان کلاسیک هالک به نام لیدر را مشخص می‌کند، زمانی که ساموئل استرنز در معرض تشعشعات گاما قرار می‌گیرد و سرش رشد می‌کند.

با این حال، اخیراً در مراسم D23، اعلام شد که تیم بلیک نلسون بالاخره به عنوان لیدر در فیلم کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی که قرار است در سال 2024 اکران شود، بازخواهد گشت. این شخصیت از سال 2008 تا به حال در دنیای سینمایی مارول ظاهر نشده است و مارول هیچ توضیحی از سرگذشت او به مخاطبان ارائه نداد، اما جای امیدواری دارد که او در قسمت چهارم کاپیتان آمریکا به عنوان یک شرور خوب ظاهر شود.

میچل کارسون، هایدرا

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول

هایدرا در طول دو مرحله اول دنیای سینمایی مارول یک نیروی متحد بود، تا زمانی که در فیلم انتقام جویان: عصر اولتران، وقتی که انتقام جویان آن‌ها را تا آخرین نفر دستگیر کردند. آن‌ها حتی یک مهمانی کامل برای جشن گرفتن این واقعیت داشتند که هایدرا را پس از احیای مجدد خود شکست دادند. با این حال، مرد مورچه‌ای با بازگرداندن آن‌ها این نقطه پیروزی را زیر سوال برد.

میچل کارسون، یک عامل سابق سطح بالای شیلد، در میان افرادی بود که برای فناوری جلیقه زرد برای هایدرا رقابت می‌کردند. این به خودی خود گیج کننده نیست، اما باز هم در نگاهی به گذشته، به جایی نمی‌رسد. اساساً، این فقط حقیقت هایدرا را نشان می‌دهد که ” اگر یک سر را ببرید و دوتای دیگر جای آن رشد خواهد کرد”.

فداکاری نجمه

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول

نجمه و خانواده‌اش خیلی سریع به عنوان شرور اصلی سریال خانم مارول تعریف شدند، اما در قسمت یکی مانده به آخر، او به طور غیر مشخصی خودش را قربانی می‌کند.

پرده نور پاره شد و بنا به دلایلی داشت اعضای خانواده‌اش را از بین می‌برد. می‌توان آن را تصمیمی نجیب برای فدا کردن خود برای بستن درها به آن بعد و در عین حال انتقال قدرت خود به پسرش کامران دانست. مشکل این است که این واقعاً به خوبی در سریال نشان داده نمی‌شود. این لزوماً ایراد از شخصیت نیست، اما داستان سریال سعی داشت تا خیلی سریع پیش برود.

پیر شدن کاپیتان آمریکا

پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول
پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول

انتقام جویان پایان بازی به درستی مورد ستایش قرار گرفت و به عنوان یک نتیجه حماسی برای یک دهه فیلم توسط طرفداران تایید شد، اما به روشی عجیب به پایان می‌رسد. انتخاب استیو برای زندگی شخصی خود، پس از خدمات قابل توجهش به عنوان کاپیتان آمریکا بیش از حد سزاوار آن است و لحظه بین او و پگی قابل لمس خواهد بود. با این حال، پیامدهای غیرمنتظره‌ای را در میان طرفداران ایجاد کرد.

بسیاری بر این باورند که انتخاب او برای زندگی در گذشته و تلاش نکردن برای تغییر مسیر آینده‌ای که می‌داند چه خواهد شد، غیرقابل تشخیص است و برخی می‌گویند که بازگشت کاپیتان آمریکای پیر جدول زمانی را به هم می‌زند. البته این موضوع توسط تئوری بعضی از طرفداران منطقی به نظر می‌آید، اما مارول همچنان توضیحی در این مورد ارائه نکرده است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار پیچیده ترین خطوط داستانی دنیای سینمایی مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *