فوری: پله اسطوره فوتبال جهان در سن ۸۲ سالگی درگذشت! [+جزئیات]

پله اسطوره فوتبال جهان در سن 82 سالگی درگذشت. این اسطوره فوتبال برزیل در بیمارستان بستری بود. با درگذشت پله اسطوره فوتبال همراه فیگار بمانید.

ادسون آرانتس دو ناسیمنتو ملقب به پله زادهٔ ۲۳ اکتبر ۱۹۴۰ در ترس کوراسائویس بازیکن سابق تیم ملی فوتبال برزیل است. پله در دوران بازیکنی خود سه جام جهانی را کسب کرد و رکوردهای بسیاری را شکست از جمله اولین بازیکنی که ۱۰۰۰ گل به ثمر رساند. پله اسطوره ۸۰ ساله دنیای فوتبال که به دلیل وجود توموری در روده اش در بیمارستان آلبرتو انیشتین سائوپائولو بستری بود درگذشت.

مرگ پله ستاره فوتبال برزیل صحت ندارد! [+جزئیات]

پله برای چندمین بار در ماه ژوئن با گزارش‌های تقلبی درگذشت! + عکس

پله اسطوره فوتبال درگذشت

پله اسطوره فوتبال درگذشت, درگذشت پله اسطوره فوتبال, مرگ پله, پله مرد, پله چرا مرد, پله مرگ
پله مرد, پله چرا مرد, پله مرگ

به گزارش منابع خبری:

پله اسطوره دنیای فوتبال و یکی از برترین‌ ورزشکاران تاریخ در سن ۸۲ سالگی درگذشت. پله که در دوران فوتبالش برای سانتوس و نیویورک کاسموس بازی کرد، در ۹۲ بازی ملی برای برزیل ۷۷ گل به ثمر رساند. ستاره سابق فوتبال برزیل در سال های اخیر با بیماری سرطان درگیر بود و اخیرا پزشکان از درمان او قطع امید کرده بودند.

پله در دوران بازیکنی خود سه جام جهانی را کسب کرد و رکوردهای بسیاری، از جمله بیشترین گل در تاریخ فوتبال را شکست. از القاب دیگر او «ری» (شاه؛ سلطان) و «پرولا نگرا» (مروارید سیاه) بودند.

برزیل در جام جهانی ۱۹۷۰ با حضور پله، کارلوس آلبرتو، توستائو، جرزینهو، ریوه لینو و … پس از غلبه بر انگلیس مدافع عنوان قهرمانی شکست ناپذیر می‌نمود و ایتالیا هم موفق شد با درخشش ریوا، سینا، ماتزولا و فاکتی تا نیمه نهایی پیش رود.

پله اسطوره فوتبال درگذشت, درگذشت پله اسطوره فوتبال, مرگ پله, پله مرد, پله چرا مرد, پله مرگ
پله اسطوره فوتبال درگذشت

پله مرگ !

او از نظر بسیاری از صاحب‌نظران، بزرگ‌ترین و بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته می‌شود. پله در تمام دورانی که فوتبال بازی میکرد موفق به بردن توپ طلا نشده بود، در حالی که توپ طلا از سال ۱۹۵۶ میلادی اهدا می‌شد (یعنی اولین سال بازی او در تیم سانتوس)؛ چرا که توپ طلا آن موقع تنها به بازیکنان اروپایی داده می‌شد.

او تمام دوران فوتبال خود را در باشگاه برزیلی سانتوس بازی کرد و تنها در سال‌های آخر به آمریکا رفت تا برای کاسموس بازی کند. بعد از بازنشستگی در ۱۹۷۷ او به عنوان شخصیتی ورزشی فعالیت کرده‌ است و مدتی وزیر ورزش برزیل بود.

مهمترین افتخارات پله

پله اسطوره فوتبال درگذشت, درگذشت پله اسطوره فوتبال, مرگ پله, پله مرد, پله چرا مرد, پله مرگ
درگذشت پله اسطوره فوتبال
  • برترین ورزشکار قرن بیستم به انتخاب کمیته بین المللی المپیک
  • بهترین بازیکن جام جهانی ۱۹۷۰
  • مرد سال فوتبال آمریکای جنوبی ۱۹۷۳
  • قهرمان جام جهانی ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰
  • قهرمان جام بین قاره‌ای با سانتوس ۱۹۶۲ و ۱۹۶۳
  • رکورددار گلزنی در بازی‌های رسمی با ۱۲۸۱ گل
  • ۹۲ بازی ملی، ۷۷ گل
  • حضور در جام جهانی: ۴ دوره (۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۶۶ و ۱۹۷۰) – ۱۴ بازی، ۱۲ گل

در جام جهانی ۱۹۶۶ نیز مصدومیت باعث شد تا تنها در دو بازی برای برزیل بازی کند و برزیل این بار در همان مرحلهٔ گروهی حذف شد؛ ولی در جام جهانی ۱۹۷۰ با قدرت بازگشت و با گلزنی در فینال برابر ایتالیا علاوه بر کسب جام قهرمانی یکی از معدود بازیکنانی شد که در دو فینال جام جهانی گلزنی کرده‌اند. او موفق شد در چهار دوره پیاپی جام جهانی گلزنی کند.

بیشتر بخوانید:

درگذشت پله اسطوره فوتبال


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *