آغاز سونامی فیلترینگ ایران برای سایت های دانلود و استریم پخش فیلم !

آغاز سونامی فیلترینگ ایران برای سایت های دانلود و استریم پخش فیلم ! ظاهرا موج مسدودسازی سایت‌ های دانلود فیلم دوباره به‌راه افتاده است.

بعد از فیلترینگ اپلیکیشن بلبل جان گمانه زنی‌ها برای مسدودسازی و فیلترینگ دیگر سایت‌های دانلود فیلم ایجاد کرده است. ظاهرا دکمه فیلترینگ که از سال 1396 فعال شده است قرار نیست خاموش شود!

شروع فیلترینگ با سایت محبوب تاینی‌موویز بود که متاسفانه مدیران آن تحت پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند. همچنین در پاییز ۱۳۹۸ موج بسته‌شدن سایت‌های دانلود فیلم دوباره به‌راه افتاد و وب‌سایت‌هایی نظیر دیبامووی هم تعطیل شدند. ظاهرا این موج عظیم فیلترینگ دیگر تبدیل به سونامی بین مردم شده است و قرار بر فروکش کردن ندارد!

آغاز سونامی فیلترینگ ایران برای سایت های دانلود و استریم پخش فیلم

فیلترینگ سایت های دانلود و استریم پخش فیلم

بااین‌حال فیلترشدن متعدد وب‌ سایت‌ های دانلود فیلم مشهور در این روزها خبر از موج جدید فیلترینگ می‌دهد و بسیار ناراحت کننده است!

فیلترینگ ایران برای سایت های دانلود و استریم پخش فیلم

موج عظیم فیلترینگ سایت و اپلیکیشن فیلم

این موج خروشان و بی‌رحم از هفته گذشته با  فیلترینگ سایت‌هایی نظیر دیجی‌موویز، زرفیلم، فیلمکیو و الماس مووی و… آغاز شده است. اما درباره اپلیکیشن بلبل جان، گزارش‌ها حکایت از این دارد که خبرگزاری فارس دو روز پیش در راستای کمپینی برای مسدودسازی پلتفرم «بلبل جان»، برای پیگیری برخورد با این مجموعه به سراغ ساترا رفته است. بنابر اعلام ساترا، این پلتفرم مجوز رسانه‌ای صوت و تصویر فراگیر نداشته و این سازمان به‌دنبال برخورد با بلبل‌جان بوده است.

کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کنه!

حامد معینی، معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا، به فارس گفته است:

این سازمان شکایتش را نزد قوه قضاییه از بلبل جان به‌عنوان یک سکوی متخلف ثبت کرده و این موضوع را به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای هم اعلام کرده است.

در بخشی از بیانیه بلبل جان آمده است:

بلبل‌جان هرگز به دنبال نشر محتوای غیراخلاقی، نامناسب و ضد فرهنگ ایرانی نبوده و هدف آن فقط ایجاد محیطی رایگان برای تماشای فیلم و سریال روز دنیا و برقراری محیطی برای سرگرمی جوانان این مرز و بوم بوده است.

فیلترینگ ایران برای سایت های دانلود و استریم پخش فیلم

ناگفته نماند فارس گزارش داده است:

علاوه بر پلتفرم‌های انتشار فیلم باید شرکت‌های زیرساخت مربوط به این پلتفرم‌های متخلف نیز تحت رصد و پیگیری قضایی قرار گیرند! درحال‌ حاضر پیگیری از شرکت «آوابرید» که خدمات زیرساختی بلبل‌جان را انجام می‌داده، درحال انجام است.

به نقل از جماران، معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا خبر داد:

ساترا شکایت خود را نزد قوه قضاییه از بلبل جان به عنوان یک سکوی متخلف ثبت کرده و این موضوع را به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای هم اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *