مستر بلیط

بازگشت فردوسی پور به تلویزیون ؛ گزارش خبری تحلیلی + تیزر برنامه فوتبال 360

بدون شک بهترین برنامه تلویزیونی بعد از انقلاب 90 بود. این برنامه افسانه‌ای با اجرا و تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور 20 سال تمام دوشنبه‌های ما فوتبالی‌ها (و حتی غیر فوتبالی‌ها) را زیبا می‌کرد. در نهایت در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ و با دستورِ مدیر ناکارامدی به نام علی فروغی به کار خود پایان داد. تا به امروز که خبری مبنی بر بازگشت فردوسی پور به تلویزیون به روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت.

اپلکیشن فوتبال ۳۶۰ زیرنظر عادل فردوسی‌پور با هدف ایجاد تجربه جذاب و متفاوت از دنیای فوتبال شروع به‌ کار کرده است و در توضیحاتش آمده است: در فوتبال ۳۶۰، فوتبال ایران و جهان را در قالبی جدید ولی با همان حال و هوای تولیدات قبلی تیمی که دوستش دارید، ارائه می‌کنیم.

بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

شهر که شلوغ بشه قورباغه هفتیرکش میشه

اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلوزیون
اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

یکی از اعضای تیم اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰ می‌گوید: «نقش پلتفرم‌های تازه برای ارائه محتواهای جذاب فوتبالی مهم است و به همین دلیل روی اپلیکیشن تمرکز کرده‌ایم.» اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰ با شعار «فوتبال برای همه» می‌کوشد پاسخگوی علایق همه کسانی باشد که محتواهای رسانه‌های دیگر را دنبال نمی‌کنند یا به آن علاقه ندارند. این اپلیکیشن حاوی محتواهایی اختصاصی با موضوع فوتبال داخلی و خارجی است.

ویدئوها حال‌وهوای همان آیتم‌های خاطره‌انگیز برنامه ۹۰ را دارد. می‌توانید علاوه بر ویدئو به اخبار، نتایج زنده، نتیجه مسابقات، مباحث مربوط به نقل و انتقالات و بخش‌های مخصوص پیش‌بینی و نظرسنجی دسترسی داشته باشید. اینجاست که انسان دوست دارد به میثاقی بگوید:”بیا پایین سرمون درد گرفت”. در پایین اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور را می‌بینیم.

تیز برنامه جدید فردوسی پور

تیز برنامه جدید عادل فردوسی پور نوید بخش برنامه خوبی است. ضرب‌المثلی معروف در زبان فارسی وجود دارد که می‌گوید: “شهر که شلوغ بشه قورباغه هفتیرکش میشه”. در نبود عادل، محمدحسین میثاقی برنامه ضعیفی به نام فوتبال برتر را طبق سیاست‌های علی فروغی و دوستانش روی آنتن برده که با اقبال بسیار کمی روبرو شده.

در حدی که در طول این سه سالی که روی آنتن زنده می‌رود و در گلدن تایم تلویزیون هم این اتفاق می‌افتد، برای یکبار هم شده یک نظر سنجی اس ام اسیِ مدل عادلی (به خاطر دارم که پس از فوت جناب حجازی به احترام وی عدد 1 را به 200090 فرستادیم و بالای 4 ملیون رای داده شد در آن سال) به اجرا نگذاشته. ترس هم مشخص است: ماه از پشت امر درمیامد و کم مخاطب بودنِ رفتارهای مصنوعیِ میثاقی و زیر ساخت ضعیف برنامه و جهت دار بودن آن رو میشد.

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰

عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰, برنامه جدید فردوسی پور, عادل فردوسی پور فوتبال 360
عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰, برنامه جدید فردوسی پور, عادل فردوسی پور فوتبال 360

حال موجب خوشحالی است که عادل با این اَپ دوباره هیجان فوتبال را دوچندان خواهد کرد. عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰ را برای بازگشت دوباره مجرای مناسبی دیده. این اَپ حجم زیادی ندارد و سریع دانلود می‌شود. مهمترین نکته درباره آن محیط و فضای تعاملی است. به‌این معنی که کاربر در ابتدای کار تیم‌های ملی و باشگاهی مورد علاقه خودش را انتخاب می‌کند تا اپلیکیشن اخبار را براساس سلیقه او نمایش داده شوند. به‌نظر می‌رسد جذاب‌ترین بخش اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰، ویدئوها باشند. جایی که قرار است محتوای آن با استفاده از مصاحبه‌های اختصاصی و ویژه با ستارگان فوتبال، خلاصه و حاشیه بازی‌ها و تصاویر دوربین‌ها و خبرنگاران اختصاصی فوتبال ۳۶۰ تامین شود. عادل فردوسی پور فوتبال 360 را مانند 90 آماده خواهد کرد.

بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلوزیون, عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰
اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلویزیون, عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰

اگر اخبار ورزشی را به‌طور جدی دنبال می‌کنید، حتما در جریان هستید که در هفته گذشته خبرهایی درباره ملاقات عادل فردوسی‌پور با بعضی ستارگان دنیای فوتبال منتشر شد. بیایید تصور کنیم خوش‌شانس هستیم و این شانس را در نظر بگیریم که حداقل بعضی از این دیدارها با ماجرای رونمایی اختصاصی از اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰ در ‌بازار مرتبط هستند. پس حتما اتفاقات هیجان‌انگیزی در برنامه جدید فردوسی پور پیش خواهد بود. در این حد که امید داشت که حضور عادل فردوسی‌پور در فوتبال ۳۶۰، قرار نیست فقط به نقش مدیریت یا ارائه گزارش‌های صوتی و خواندن نریشن محدود شود. بد نیست به بهانه برگشتن عادل فردوسی پور یادی کنیم از سیاسی‌ترین برنامه 90!

بیشتر بخوانید:

سیاسی‌ترین برنامه ۹۰

اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلوزیون, عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰, برنامه جدید فردوسی پور, عادل فردوسی پور فوتبال 360
اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلویزیون, عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰, برنامه جدید فردوسی پور, عادل فردوسی پور فوتبال 360

در برنامه دوشنبه ۱۶ خرداد ۹۰ برنامه‌ای اختصاصی با حضور سید احمد لطفی آشتیانی و علی‌اصغر یوسف‌نژاد نمایندگان مجلس موافق و مخالف به روی آنتن رفت. این طولانی‌ترین برنامهٔ زندهٔ ورزشی تاریخ صداوسیما بود. نظرسنجی برنامه به موضوع انتقال تیم‌ها از شهری به شهر دیگر اختصاص داشت و بیش از ۹۰ درصد مردم در همان دقایق ابتدایی مخالف انتقال تیم‌ها بودند.

نزدیک ۳ میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کردند. لطفی در توجیه این که چرا مردم شهر و استان خودتان با نظر شما مخالف‌اند (استناد به پیامک‌های برنامه) طی اظهاراتی عجیب به شهروندان اراکی گفت بیشتر مردم شهر اراک کارگر هستند و بعد از این که شام می‌خورند و نماز می‌خوانند، می‌خوابند چون صبح زود باید سر کار بروند و در بخش دیگری از سخنانش گفت که بخشی از ورزشکاران استان موبایل ندارند و بخشی دیگر هم تا این وقت شب بیدار نیستند که نمی‌توانند از من حمایت کنند!

فردوسی‌پور با اشاره به سیاست‌زدگی فوتبال گفت: «آقاجون دست از سر فوتبال بردارید.» فردوسی‌پور با انتقاد تلویحی از استفاده ابزاری از مفهوم عدالت به شعار کلیدی دولت احمدی‌نژاد حمله کرد و گفت: «به خدا که این عدالت نیست، کجاش عدالته؟ اگر قرار است عدالت اجرا شود چرا تیم به اراک منتقل شود چرا به ساری نرود چرا به زاهدان نرود…؟

امیدوارم تصمیم‌سازان مملکت که خیلی‌هاشون ورزشی نیستند و ربطی به فدراسیون فوتبال ندارند. حتی به سازمان تربیت بدنی هم ندارند، یه کم به نظر مردم اهمیت بدهند»[۹] او عملاً فدراسیون و سازمان تربیت بدنی را با گفته‌هایش جدا کرد تا اشاره‌اش به محمود احمدی‌نژاد باشد. احمدی‌نژاد در سفر استانی به اراک قول انتقال تیم نفت به این شهرستان را داده بود.

بیشتر بخوانید:

بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلوزیون, عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰, برنامه جدید فردوسی پور, عادل فردوسی پور فوتبال 360
اولین تیز برنامه جدید فردوسی پور, بازگشت فردوسی پور به تلویزیون, عادل فردوسی پور اپلیکیشن فوتبال ۳۶۰, برنامه جدید فردوسی پور, عادل فردوسی پور فوتبال 360

فردوسی‌پور همچنین با کنایه به اظهارات اخیر رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد گفت: «سفر می‌کنند و یک سری شعار می‌دهند یاالله یاالله تیم می‌خوایم و به‌شان تیم می‌دهند». او در همین زمینه دست به افشاگری زد و همهٔ نمایندگان مجلسی که در نقل و انتقالات تیم‌ها دخیل بودند را نام برد: «پیکان چرا رفت قزوین؟ به خاطر این که آقای ابوترابی قزوینی هستند، چرا صبا رفت به قم، چون آقای علی لاریجانی قمی هستند و حمایت کردند، پاس چرا رفت همدان چون آقای حاجی‌بابایی، آقای آقا محمدی و کیومرث هاشمی و یک سری از مقامات همدانی هستند. او جمله‌ای را هم از مدیر سابق برق شیراز گفت: «اگر سعدی زنده بود الان می‌گفت؛ نابرده رنج، گنج میسر می‌شود/ مزد آن گرفت جان برادر که لابی سیاسی کرد.»

فردوسی‌پور در واکنش به نمایندهٔ اراک که گفت: آقای فردوسی‌پور شما که تصمیم‌گیر نیستید و کسی حق ندارد برای دولت تکلیف تعیین کند، گفت: «آیا تصمیمات دولت وحی منزل است؟ پس ما نتیجه می‌گیریم مردم مهم نیستند، کارشناسان مهم نیستند به همین دلیل رأی بر نمی‌گردد.» حرف‌های بیش از ۱۵ نماینده مجلس در انتقاد از انتقال تیم‌ها پخش شد.

یوسف نژاد نمایندهٔ ساری: «این انتقال‌ها غیرقانونی است. مگر تیم فوتبال، شکلات است که هدیه‌اش بدهیم». کواکبیان، نمایندهٔ سمنان: «دولت به دلیل آرای ملت باید همین امشب رأیش را برگرداند.» نمایندهٔ آبادان: «اگر به این استدلال‌ها باشد، باید ۲ تا تیم دیگر هم به ما بدهند چون ما مهد فوتبالیم، تازه ۸ سال هم جنگیدیم.» حسینی، نماینده اهواز هم گفت: «آقای لطفی نیم ساعت دیگر بماند، هیئت دولت را هم می‌برد اراک. اگر قرار به انتقال باشد باید وزارت نفت به خوزستان بیاید که معدن نفت ماست.» اخوان نماینده تفرش: «مجلس جای سیاست‌گذاری است نه جای سیاست بازی! با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس برخی این کارها را برای جلب آرای مردم انجام می‌دهند.»

بیشتر بخوانید :

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بازگشت فردوسی پور به تلویزیون سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.