تاریخ انتشار فصل 3 فیلم Dune ؛ احتمال تولید سه‌گانه‌ای جذاب توسط دنی ویلنوو

کارگردان فیلم جذاب تلماسه از احتمال ساخت Dune 3 خبر داد. همزمان با انتشار این خبر، طرفداران سریال منتظرند تا از تاریخ انتشار فصل 3 فیلم Dune مطلع شوند.

تاریخ انتشار فصل 3 فیلم Dune

درست بعد از اینکه احتمال ساخت دنباله فیلم Dune (پارت دوم تلماسه) توسط آن سارنوف، از مدیران وارنر مدیا تایید شده بود، دنی ویلنوو کارگردان در مصاحبه با «امپایر» احتمال ساخت Dune 3 را نیز رد نکرد. این فیلمساز پیش‌تر گفته بود که برای دو فیلم با استودیوی برادران وارنر به توافق رسیده است.

در لیست بهترین فیلم های 2024 پارت دوم این فیلم پرطرفدار قرار گرفته است و می‌توانید از مطلب تاریخ انتشار Dune 2 ، از زمان پخش آن مطلع شوید. در این نوشتار زمان پخش فصل 3 تل ماسه اطلاع رسانی شده است.

ویلنوو در مصاحبه جدید می‌گوید:

اگر موفق شوم یک سه‌گانه بسازم، رؤیایی خواهد بود. می‌خواهم بگویم که کلمات روی کاغذ [نوشته شده‌] است.

بعد از انتشار این مصاحبه با خیال راحت می‌توان پیگیر زمان انتشار Dune 3 بود. در صورتی که ساخت قسمت سوم «تلماسه» قطعی شود، بر اساس «مسیحای تلماسه» (Dune Messiah) اثر “فرانک هربرت” که دنباله مستقیمی برای رمان «تلماسه» است ساخته خواهد شد.

مسیحای تلماسه در واکنش به مخاطبینی نوشته شد که «پل اتریدیز» با بازی «تیموتی شالامی» را یک قهرمان تصور کردند. ویلنوو می‌گوید:

[هربرت] این را نمی‌خواست. اقتباس من به تصور او که یک هشدار بود نزدیک‌تر است. در صورتی که «مسیحا» ساخته شود، قسمت سوم و پایانی چندگانه تلماسه خواهد بود.

زمان پخش تل ماسه 3

تاریخ انتشار فصل 3 فیلم Dune
تاریخ انتشار فصل 3 فیلم Dune

پیش از پرداختن به زمان انتشار Dune 3 ، به بخشی از مصاحبه ویلنوو با رادیو سی‌بی‌سی کانادا در اوت سال ۲۰۲۱ خواهیم پرداخت:

کتاب دوم تلماسه وجود دارد، «مسیحای تلماسه» که می‌تواند فیلم فوق‌العاده‌ای شود. همیشه فیلم را به شکل یک سه‌گانه می‌دیدم؛ پس از آن، خواهیم دید. سال‌ها کار می‌طلبد؛ پس از آن را نمی‌توانم تصور کنم.

در مصاحبه‌ای دیگر به طور دقیق‌تر اشاره می‌کند:

فرانک هربرت شش کتاب نوشته، و هرچه بیشتر می‌نوشت، وهم‌آلودتر می‌شد. بنابراین نمی‌دانم چگونه بخش‌هایی از این کتاب‌ها قابل‌اقتباس خواهد بود. به ترتیب پیش می‌رویم. اگر بتوانم «تلماسه: قسمت دوم» و «تلماسه: مسیحا» را بسازم بسیار خوشنود خواهم بود.

با اینکه تل ماسه دو باید تا کنون اکران می‌شد،‌ اما اعتصاب بازیگران نمایش، اکران این فیلم را تا مارس سال ۲۰۲۴ به تأخیر انداخت. همزمان با قطعی شدن زمان پخش فصل 3 تل ماسه این نوشتار به روز رسانی خواهد شد.

عوامل فیلم

تاریخ انتشار فصل 3 فیلم Dune
تاریخ انتشار فصل 3 فیلم Dune
  • کارگردان: دنی ویلنوو
  • تهیه‌کننده: توماس تال، ریچارد پی. روبینشتاین، ماری پارنت و دنی ویلنوو
  • نویسنده: اریک راث، جان اسپیتز و دنی ویلنوو بر پایه تل ماسه اثر فرانک هربرت
  • بازیگران: تیموتی شالامی، ربکا فرگوسن، جاش برولین، اسکار آیزاک، جیسون موموآ و…
  • موسیقی: هانس زیمر
  • فیلم‌بردار: گرگ فریزر
  • تدوین‌گر: جو واکر
  • کشور: ایالات متحده آمریکا، مجارستان، کانادا و انگلستان
  • زبان: انگلیسی

بیشتر بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *