فرادرس

جنجال برنامه شیوه شبکه ۴ صدا و سیما بر سر ساخت فیلم مریم میرزاخانی

عسگرپور، کارگردان، در برنامه شیوه شیکه ۴ گفت: آیا در ایران اصلا می‌شود به ساخت فیلم مریم میرزاخانی فکر کرد، که حالا نگران پخش نشدن آن در غرب هستید؟

محمد مهدی عسگرپور، رئیس هیأت مدیره خانه سینما و شهاب اسفندیاری، عضو هیأت علمی دانشگاه هنر در برنامه شیوه در شبکه ۴ سیما با موضوع “مسئولیت اجتماعی سلبریتی ها” شرکت کردند.

ساخت فیلم مریم میرزاخانی

برنامه شیوه در دسته بندی برنامه‌های سیاسی قرار می‌گیرد و از شبکه چهار به نمایش درمی‌آید. باز پخش این برنامه در ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه نمایش داده می‌شود. خود برنامه نیز هر شب ساعت ۲۲:۳۰ به مدت یک ساعت و سی دقیقه منتشر می‌شود.

فیلم مناظره مریم میرزاخانی شیوه را تماشا کنید:

در این جنجال بر سر فیلم مریم میرزاخانی در شبکه 4 یکی از مناظره کنندگان اشاره دارد به این که اگر فیلم مریم میرزاخانی ساخته شود، در غرب به آن بهایی نخواهند داد. اما فرد دیگر انتقاد به ساخت فیلم زندگی مریم میرزاخانی در ایران دارد.

اخبار بیشتر:

سوالات متداول

مریم میرزاخانی کیست؟

مریم میرزاخانی (۲۲ اردیبهشت ۱۳۵۶ – ۲۳ تیر ۱۳۹۶) ریاضی‌دان ایرانی و استاد دانشگاه استنفورد بود. میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به دلیل کنشگری در زمینه «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آن‌ها» برنده مدال فیلدز شد که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی اولین زن[۴] و ایرانی برندهٔ مدال فیلدز است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *