بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان از نگاه سایت فیگار

برخی از تئوری‌ها در جهان هستند که اثبات می‌کنند، بیگانگان وجود دارند و در ادامه به بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان خواهیم پرداخت.

در این لیست، بهترین فیلم‌های مستند یا همان برترین مستندها درباره یوفو ها را برای شما معرفی خواهیم کرد که با تئوری‌های علمی، ثابت می‌کنند که این تئوری، شاید واقعیت داشته باشد.

بهترین مستند های درباره بیگانگان ، در کنار آنهایی که به پدیده‌های عجیب و غیرقابل توضیح زمینی و بین‌ستاره‌ای می‌پردازند، نگاه‌های علمی به موارد اسرارآمیز که جهان را مجذوب خود می‌کنند، ارائه می‌دهند.

اولین یوفو و مستند فضایی که به عرصه عمومی راه یافت، بشقاب پرنده وینستون جونز بود؛ یک فیلم مستقل در سال 1956 که شامل مصاحبه‌های مختلف، بازآفرینی، و فیلم‌های مستند بود که نتایج یک مطالعه دولتی را شرح می‌داد. وینستون جونز نقشه‌ای را تنظیم کرد که یک مستند بشقاب پرنده امروزی چگونه است؛ مشعلی که بسیاری از مستندهای اسرارآمیز عجیب و غریب و بهترین مستند بیگانه محور هنوز دارند.

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

مستند های برتر درباره موجودات بیگانه

شما می‌توانید فهرست بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

قطعاً هیچ کمبودی در یوفوها، برخورد با بیگانگان، فیلم‌های مستند و مستندهای معمایی وجود ندارد. برخی از مستندهای درباره موجودات یوفو تلاش دارند تا با بیگانگان تماس بگیرند و به دنبال یافتن شواهدی از حیات بیگانه هستند، در حالی که برخی دیگر مانند دنیای بیگانه بر روی “چه می‌شد” سیارات فرازمینی و نحوه عملکرد آنها تمرکز دارند.

در همین حال، سیاه چاله‌ها: لبه همه چیزهایی که می‌دانیم، و آخرالزمان باستانی مرموزترین پدیده‌های علمی و شواهد تاریخی ثبت شده را بررسی می‌کنند. برای کسانی که به دنبال بینش فراتر از ستارگان هستند، این لیست، بهترین است.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های 2023

بهترین سریال های 2023

بهترین فیلم های نتفلیکس 2023

Top Secret UFO Projects Declassified

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
برترین مستندها درباره یوفو ها

یکی از بهترین مستندهای بشقاب پرنده‌ای و بیگانه محور حال حاضر، پروژه‌های مخفی بشقاب پرنده‌های محرمانه با بررسی برنامه‌های نظارت بر یوفوهای اجرا شده توسط ارگان‌های مختلف دولتی و همچنین یافته‌های از طبقه‌بندی خارج شده آنها، به همان نام خود ادامه می‌دهد.

پوشش‌ها و توطئه‌های دولتی در جامعه بیگانگان، بیداد می‌کند، اما انکار برخی از حقایق سختی که این مستند نتفلیکس فاش کرد، دشوار است. پروژه‌های مخفی بشقاب پرنده از طبقه بندی خارج شده یک مینی سریال شش قسمتی است که پروژه‌های دولتی فوق سری مانند سازمان MJ-12، Roswell، دخالت ارتش ایالات متحده در مخفی کاری‌ها، و مشاهدات و اسرار ادعایی در روسیه را پوشش می‌دهد.

Alien Worlds

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند های درباره بیگانگان

دنیای بیگانه، رویکرد بسیار متفاوتی برای مطالعه حیات فرازمینی دارد و در حال حاضر یکی از بهترین مستندهای درباره بیگانه است. با استفاده از ترکیبی از واقعیت‌های علمی و داستان‌های علمی تخیلی به دنبال تصور این است که زندگی در سیارات دیگر چگونه خواهد بود.

با تصاویر خیره کننده CGI و هسته تخیلی، Alien Worlds در ارائه خود کاملاً منحصر به فرد است زیرا رویکردی شبیه به مستندهای طبیعت مانند فیلم ما سیاره دیوید آتنبرو دارد. دنیای بیگانه شامل چهار قسمت است که هر قسمت حدوداً 40 دقیقه طول می‌کشد و پیشنهاد مطالعه جهان‌های خیالی اطلس، ژانوس، عدن و ترا است.

John Was Trying to Contact Aliens

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند بیگانه محور

مستند جان تلاش می‌کرد با بیگانگان ارتباط برقرار کند. تلاش‌های جان شپرد، نابغه تکنولوژی که در یک جامعه آرکادی زندگی می‌کند، را نشان می‌دهد، که سه دهه گذشته را صرف تلاش برای تماس با فرازمینی‌ها از طریق ارسال موسیقی به فضا کرده است.

جان، پس از دست کشیدن از تلاش خود، موفق می‌شود با مردی به نام جان لیترنتا عشق پیدا کند و داستان بسیار مهم تری در دنیای خودش ایجاد کند. این مستند، بخشی از کاوش در بشقاب پرنده‌ها و بخشی از داستان عاشقانه LGBTQ است.

Connected

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
مستند های برتر درباره موجودات بیگانه

این مستند 6 قسمتی که با نام Connected: The Hidden Science of Everything نیز شناخته می‌شود، به بررسی اتصالات نادیده‌ای می‌پردازد که بر قوانین جهان تسلط دارند. در حالی که بهترین مستندهای درباره موجودات بیگانه برای یافتن پاسخ سوالات بشر در مورد کیهان به بیرون نگاه می‌کنند، Connected به دنبال بینش کیهانی از ریزترین موجودات گرفته تا بزرگترین اجرام کهکشانی است.

لطیف ناصر، مجری و خبرنگار علمی، از نحوه پیش‌بینی دقیق‌تر طوفان‌ها نسبت به روش‌ها و فناوری‌های هواشناسی مدرن گرفته تا الگوهای ریاضی که پس از مطالعه فواصل بین کهکشان‌ها پدیدار می‌شوند، لطیف ناصر، میزبان و خبرنگار علمی تحقیق می‌کند.

Black Holes: The Edge of All We Know

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

Black Holes: The Edge of All We Know از نظر فنی یکی از بهترین مستندهای یوفو در نتفلیکس نیست، اما بر غیرقابل توضیح‌ترین شیئی که تا به حال در فضا شناسایی شده است متمرکز می‌باشد. این مستند، به سیاهچاله‌هایی که پس از مرگ یک ستاره رخ می‌دهند، می‌پردازد.

سیاه چاله‌ها: لبه همه چیزهایی که می‌دانیم، دو دیدگاه اصلی را با هم ترکیب می‌کند: توضیح فیزیکدان نظری استیون هاوکینگ درباره پدیده‌ها، و تیمی از دانشمندان که با موفقیت اولین تصویر از یک سیاهچاله را گرفتند.

بشریت هنوز راه درازی در پیش دارد تا اینکه به طور کامل چگونه سیاهچاله‌ها کار می‌کنند، و این مستند برای کسانی که علاقمند به همه چیزهایی هستند که دانشمندان در مورد بزرگ‌ترین پدیده‌های غیرقابل توضیح در جهان شناخته شده می‌دانند، مفید است.

 

Unsolved Mysteries

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

در حالی که Unsolved Mysteries با گرایش بیشتر به ژانر مستند جنایی واقعی، چیزهای غیرقابل توضیح را پوشش می‌دهد. بشقاب پرنده‌ها یکی از بهترین مستندها است که اپیزود شب سرنوشت ساز 8 مارس 1994 را پوشش می‌دهد که طی آن بیش از 300 تماس تلفنی مربوط به نورهای مرموز روی دریاچه میشیگان بر 911 اعزام کننده غلبه کردند.

در مصاحبه با شاهدان مختلف، آن‌ها می‌گویند که طبق گزارش‌ها، چراغ‌ها توسط سرویس ملی هواشناسی برای چندین ساعت ردیابی شدند، اما هیچ پاسخی حتی تا به امروز ارائه نشده است.

The Secret Of Skinwalker Ranch

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

اگرچه از نظر فنی به عنوان واقعیت طبقه بندی می‌شود، اما The Secret of Skinwalker Ranch یکی از بهترین مستندهای یوفو برای علاقه مندان به تاریخچه مشاهده یوفوهای تایید شده در ایالات متحده است. Skinwalker Ranch، یک مزرعه 512 هکتاری در حوضه Uinta در یوتا است که از دهه 1950 محل فعالیت‌های بسیاری از بشقاب پرنده‌ها بوده است.

Ancient Apocalypse

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

تحقیقات گراهام هنکاک، در مورد تمدن‌های گمشده در فیلم مستند آخرالزمان باستانی 8 قسمتی آشکار می‌شود. از Gunung Padang در اندونزی و هرم بزرگ Cholula در مکزیک تا سایت باستانی نوسنگی Göbekli Tepe در ترکیه و معابد مگالیتیک مالت، این مستند از مکان‌هایی بازدید می‌کند که به طور بالقوه می‌توانند تاریخ گمشده باستان را آشکار کنند.

Ancient Apocalypse قطعا بینندگانی را که به دنبال بهترین مستند‌ها در این ژانر هستند، مشتاق نگه می‌دارد؛ زیرا اسرار غیرقابل توضیحی را بررسی می‌کند که می‌تواند نقش بشر را در این سیاره توضیح دهد.

MH370: The Plane That Disappeared

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

MH370: هواپیمابی که ناپدید شد، مستندی می‌باشد که به دنبال توضیح معمای ناپدید شدن پرواز 370 خطوط هوایی مالزی و 239 مسافر آن است. MH370: هواپیمای ناپدید شده در سه قسمت، تمام جزئیات شناخته شده در مورد مکان ناپدید شدن هواپیما و آنچه ممکن است اتفاق بیفتد را تشریح می‌کند.

این مستند شامل بررسی‌های عمیق مقامات محلی مالزی و ویتنامی در مورد این موضوع و همچنین تئوری‌های توطئه‌ای است که در اثر این حادثه ایجاد شده است. تا به امروز، این معما حل نشده باقی مانده است و هواپیمای MH370 هنوز پیدا نشده، و این همان چیزی است که این مستند را جذاب‌تر می‌کند.

The UnXplained

بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان
بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان

با حضور ویلیام شاتنر، ستاره بی‌نظیر پیشتازان فضا، به‌عنوان میزبان مستند The UnXplained به دنبال انتقال اطلاعات در مورد هر چیز عجیب و غریب است. از تک سنگ‌های باستانی گرفته تا مثلث برمودا، اگر پدیده‌ای غیرقابل توضیح باشد، به احتمال زیاد The UnXplained یک قسمت درباره آن ساخته است.

در حالی که به اندازه برخی از مستندهای دیگر درباره بیگانگان و دیگر اسرار فضایی در نتفلیکس بودجه بالایی ندارد، UnXplained یکی از بهترین مستندهایی است که تقریباً همه طرفداران اسرار عجیب و غریب را در لیست مستندهای مورد علاقه خود، قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین مستند ها درباره موجودات فضایی و بیگانگان سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *