معرفی و تحلیل بهترین سریال های چینی 2022 از نگاه سایت فیگار

در مطلب جدید فیگار به معرفی و تحلیل بهترین سریال های چینی 2022 پرداخته شده است. با معرفی بهترین درام های چینی 2022 درخدمت شما هستیم.

سینما و تلویزیون چین، با پرداختن به داستان‌های عاشقانه و افسانه‌های چینی، مخاطبان بسیاری را در سر تا سر جهان، جذب خود نموده است. ایرانیان نیز یکی از مخاطب‌هایی هستند، که به فیلم‌ها و سریال‌های چینی علاقه دارند.

فرهنگ و سنت چین، مانند فیلم‌ها و سریال‌های ترکی، در آثارشان مشخص است. محوریت اکثر این دست از فیلم‌ها و سریال‌ها، تاریخی و نمایش جنگ‌های سلطنتی، مبارزان و شروران خیابانی است. در نوشتار جدیدترین سریال های چینی 2022 لیستی از بهترین سریال های چینی عاشقانه و سریال های افسانه ای برای شما تهیه شده‌است.

بهترین سریال های چینی 2022

بهترین‌ها از نگاه سایت فیگار

فهرست سریال های چینی سال 2022 در یک نگاه:

بهترین سریال های چینی 2022
بهترین سریال چینی 2022, سریال چینی جدید

برای اطلاع از مقاله‌های جدید سایت فیگار، مرور خلاصه‌ای از نقد فیلم و سریال و آشنایی با بهترین فیلم‌ها و سریال‌ها در ژانرهای مختلف، به صفحه اینستاگرام فیگار رجوع نمایید. با دنبال کردن این صفحه در قرعه کشی‌های هفتگی شرکت کنید و از پست‌های سرگرم کننده لذت ببرید:

در کنار آشنایی با بهترین سریال های 2022 چینی می‌توانید مطالب ذیل از سایت فیگار را نیز دنبال نمایید:

I Can I BB

بهترین سریال های چینی 2022
بهترین سریال چینی 2022, سریال چینی جدید, بهترین سریال های چینی 2022
 • ستارگان: ما دونگ
 • ژانر: کمدی، درام
 • فصل: ۸
 • قسمت: ۲۴

BB، در زبان چینی، یک اصطلاح عامیانه است. به این معنی که: “اگر شما بهتر از کسی هستید که بر کار او انتقاد می‌کنید، بروید و خودتان بهتر از آن را انجام دهید. اگر نمی‌توانید پس اظهار نظر نکنید.”

“I Can I BB” در واقع یک برنامه اینترنتی است، که در طی هفت فصل گذشته بازدید میلیونی داشته است. در این برنامه چند مناظره کننده وجود دارند،‌ و در هر قسمت یک شخص معروف دعوت می‌شود. در طی هفت فصل، چالش‌ها و مناظرات بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند. افراد مشهوری که به برنامه دعوت می‌شوند، صرفا بازیگر و یا خواننده نیستند. از هر قشری ممکن است باشند، دکتر،‌ اقتصاد دان، تاجر، دانشجوی نخبه، ورزشکار و هر قشری که تصورش را کنید.

هر قسمت یک موضوع انتخاب می‌شود و در رابطه با آن، بین مهمان و داوران مناظراتی صورت می‌گیرد. فصل هشتم این برنامه در سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. مجری این برنامه محبوب، مانند فصل‌های گذشته “ما دونگ” خواهد بود. این برنامه در شبکه‌های اجتماعی، خصوصا تیک تاک، از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است.

Love is Full of Jiudaowan

بهترین سریال های چینی 2022
جدیدترین سریال های چینی 2022, بهترین سریال های چینی 2022
 • ستارگان: Elvis Han ،Rayzha Alimjan ،Sebrina Chen
 • کارگردان: لیو جیا چنگ
 • ژانر: عاشقانه، درام

سریال چینی جدید “Love is Full of Jiudaowan” داستان چهار فرد، یک مرد و سه خانم را به طور موازی نشان می‌دهد. همه آن‌ها در پکن زندگی کرده و بزرگ شده‌اند. مسیر زندگی آن‌ها دچار تغییراتی می‌شود، که پیچ و تاب بسیاری در سبک زندگی آن‌ها ایجاد خواهد کرد. در ادامه داستان سریال مشاهده خواهید کرد که این سه خانم، همزمان عاشق کاراکتر مرد داستان می‌شوند.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های چینی 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


در ادامه داستان سریال “عشق پر از راه‌های پر پیچ و خم است” باید پرسید که این پیچیدگی‌های مسیر زندگی، چه تاثیری در سرنوشت آن‌ها خواهد گذاشت؟ کاراکتر مرد داستان عاشق یکی از آن سه خانم، “Shi Xiao Na” است، اما وضعیت اجتماعی و مالی او متناسب با آن خانم نیست. باید بسیار تلاش کند تا بتواند شایسته او شود.

“Yang Shu Mao” با دیگر خانم داستان “Zhao Ya Jing” همکاری می‌کند، غافل از اینکه ژائو، نسبت به او علاقه‌مند است. اما “Shi Xiao Na” مانع آن‌هاست. یانگ شو مائو متوجه تفاوت بسیار بین خود و شی می‌شود و تصمیم می‌گیرد او را فراموش کند. در این بین دوست دوران کودکی خود “Ye Fei” را می‌بیند و متوجه می‌شود که بهترین پارتنر، برای او یئه فی خواهد بود. اما مادر مخالف است و به نظر او ژائو بهترین گزینه است.

 

Guess Who Am I

بهترین سریال های چینی 2022
جدیدترین سریال های چینی 2022, بهترین سریال های چینی 2022
 • ستارگان: ژانگ یو شی، وانگ زی چی
 • کارگردان: لی هونگ یو
 • ژانر: عاشقانه، درام

سریال “حدس بزن من کی هستم” با وجود حضور ستارگانی چون ژانگ یو شی و وانگ زی چی، می‌تواند بهترین سریال چینی 2022 باشد. صحنه‌های عاشقانه بسیاری نیز در این سریال فیلمبرداری شده‌است. لی هونگ یو وظیفه کارگردانی این عاشقانه درام را برعهده دارد.

سونگ یائو دختری است که تحمل هیچگونه شیادی را ندارد. او چشم‌های خاصی دارد که هر که به آن نگاه کند، عاشق می‌شود. به این طریق ترتیب همه کلاه برداران را می‌دهد. اما یک روز او در چشمان “Ji Chengchuan” نگاه می‌کند و متوجه می‌شود که نگاهش تاثیری در او ندارد. او نمی‌داند که این به این دلیل است که شاهزاده‌ مقابل او یک شیاد به نام “Qin Hao” است.

A Time of Crisis

بهترین سریال های چینی 2022
جدیدترین سریال های 2022 چینی, بهترین سریال های چینی 2022
 • ستارگان: سان هونگ لی
 • ژانر: درام

همانطور که در مقدمه عرض شد، فیلم‌ها و سریال‌های چینی مخاطبان بسیاری دارند. اگر این سریال به خوبی نیز ساخته شده باشد، صد در صد موفق خواهد بود. سان هونگ لی، ستاره اصلی سریال “زمان بحران” است‌، که به خوبی در آن خواهد درخشید.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های چینی 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


هنوز اطلاعات بیشتری در رابطه با این سریال در دست نیست و زمان پخش آن مشخص نشده است. در صورت انتشار اطلاعات جدید، این مطلب به روز رسانی خواهد شد.

Hu Tong

بهترین سریال های چینی 2022
بهترین سریال های 2022 چینی, بهترین سریال های چینی 2022
 • ستارگان: ژائو لو سی، گوان شیائو تانگ، الویرا کای
 • ژانر: درام، عاشقانه

یکی از جدیدترین سریال های 2022 چینی یعنی سریال “Hu Tong” داستان سه دختر از سه نسل را نشان می‌دهد، که برای آزادی در تلاش هستند. آن‌ها خانواده یکدیگر و مادر و فرزند هستند. خاطرات آن‌ها، داستان نوجوانان را در کوچه پس‌کوچه‌های پکن به نمایش می‌گذارد. مادربزرگ خانواده، در مسیر اهداف این کمیته، فرزندانش را تنها نمی‌گذارد.

تلاش برای آزادی، از مهم‌ترین ارزش‌های انسانی محسوب می‌شود. ژائو لو سی، گوان شیائو تانگ و الویرا کای، کاراکترهای اصلی سریال “کوچه” هستند، که به خوبی از پس نقش‌شان بر آمده‌اند. فصل اول این سریال شامل چهل قسمت خواهد بود، که در سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

Twenty Your Life On 2

بهترین سریال های چینی 2022
بهترین سریال های 2022 چینی, بهترین سریال های چینی 2022
 • ستارگان: گابریل گوان، بو گوان جین، ترزا لی
 • ژانر: درام، عاشقانه

۲۵ سالگی، مابین ۲۰ و ۳۰ سالگی است، و به نظر عتیقه می‌آید. مرحله سختی از زندگی، که چهار خانم سریال جدید چینی “بیست سالگی”، در حال سپری کردن آن دوران هستند. اما این دختران ادامه می‌دهند، چرا که جوانی بی حد و حصر است.

ادامه داستان زنان جوان در نسل بعد از 95 است که پس از ورود به جامعه دچار یک سری عقب‌نشینی‌ها می‌شوند و در نهایت عشق و رشد در محیط کار و زندگی به دست می‌آورند. سه سال پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، لو یان از طریق مادرش شغلی نه چندان دور از خانه پیدا می‌کند. به نظر می‌رسد جیانگ شیاگوئو زندگی پر زرق و برق یک نخبه مالی را سپری می‌کند، در حالی که در واقع تمام روزهایش را به اضافه کاری می‌گذراند.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های چینی 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


به دلیل بحران خانوادگی، دوان جیابائو که قبلاً یک ثروتمند نسل دوم بود، اکنون با بدهی مواجه شده است. لیانگ شوانگ با موفقیت به یک وبلاگ نویس برتر زیبایی تبدیل شده است، اما حرفه او اوج و فرودهای زیادی دارد.

Xiaoguo ،Dabao و Liang Shuang دوباره هم اتاقی می‌شوند و همچنین با یک دوست جدید در Ding Yixuan ملاقات می‌کنند. در حالی که جاده‌ها می‌توانند گیج کننده باشند، دختران هرگز از حرکت رو به جلو باز نمی‌ایستند. زندگی به عنوان یک جوان 25 ساله پر از مشکلات و پر از نور است.

Reset

بهترین سریال های چینی 2022
جدیدترین سریال های 2022 چینی, بهترین سریال های چینی 2022

وقتی Li Shi Qing در آن صبح سرنوشت‌ساز از خواب بیدار شد، نمی‌دانست زندگی‌اش برای همیشه تغییر خواهد کرد. شی کینگ که طبق معمول روز خود را طی می‌کرد، بدون فکر کردن به کارهایش، سوار اتوبوس شد. اما اتوبوسی که او سوار آن بود دچار یک تصادف وحشتناک شد، شی کینگ تنها چند ثانیه فرصت داشت تا متوجه شود که زندگی او در شرف پایان است. یا در شرف پایان بود؟

شی کینگ بار دیگر از خواب بیدار می‌شود، اما دقیقا همان روزی از خواب بیدار می‌شود که تصادف کرده بود، دقیقاً همان حرکات را انجام می‌دهد، سوار همان اتوبوس می‌شود و بارها و بارها در همان تصادف می‌میرد. او خیلی زود متوجه می‌شود که در یک حلقه زمانی بی‌پایان گرفتار شده است. شی کینگ که از یافتن راهی برای فرار، نه تنها از حلقه زمانی، بلکه از سرنوشت غم‌انگیز خود ناامید شده بود، ناخواسته یکی از مسافرین اتوبوس به نام شیائو هه یون را با خود به داخل حلقه می‌کشاند. آن‌ها با هم سعی می‌کنند راهی برای تغییر سرنوشت خود بیابند.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های چینی 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


“بازنشانی” یا به تعبیری “نقطه سر خط” یک درام چینی جدید و جذاب است که یک حلقه زمانی را به نمایش می‌گذارد. قهرمان‌های داستان یک دختر دانشگاهی و یک طراح بازی جوان هستند. آن‌ها به طور مرموزی هر روز یک تصادف مرگبار را تجربه می‌کنند و روز بعدی که بیدار می‌شوند صبح همان روز قبل است. اینکه چرا این اتفاق برای آن‌ها می‌افتد و مهمتر از آن، اینکه چگونه خود را از این چرخه فاجعه بار رها می‌کنند، در محور روایت است.

فیلمنامه از رمان “کای دوان” نوشته “چی دائو جون” اقتباس شده است. این نویسنده در کنار کیو یوجی، لائو سوان و هوانگ کایون در فرآیند فیلمنامه‌نویسی نیز نقش داشته است. سان مو لانگ، لیو هونگیوان و لائو سوان، این سریال را که با کسب امتیاز 9 از 10 جزء بهترین سریال های چینی هست، کارگردانی نموده‌اند.

Who Rules The World

بهترین سریال های چینی 2022
بهترین درام های چینی 2022, بهترین سریال های چینی 2022

“هی فنگ شی” خوش‌تیپ و شیک است، در حالی که “بای فنگ شی” باشکوه و بی‌بند و بار است. هر دو جذابیت‌های متضاد دارند، از آنجا که هر دو در مهارت و عقل بی رقیب هستند. زمانی که آن‌ها گرفتار جنگ و هرج و مرج هنرهای رزمی و جهان سیاسی هستند، گل‌های عشق در میان خونی که در ده سال گذشته ریخته شده است، شروع به شکوفایی می‌کنند.

در تلاش برای پنهان نگه داشتن هویت خود، آن‌ها دائماً باید سه گام جلوتر در هنگام مواجهه با ناآرامی‌های سیاسی، خیانت، درگیری‌های داخلی و نبرد نهایی برای تاج و تخت سلطنتی باشند. آن‌ دو دست به دست هم داده و در حالی که سعی می‌کنند عدم اطمینان روز افزون ناشی از یک بدخواهی را آرام کنند، به دنبال عدالت هستند. اما آیا عشق آن‌ها صلح را در این زمان آشفته به ارمغان می‌آورد؟ در نهایت چه کسی بر جهان حکومت خواهد کرد؟


ضمن آشنایی با بهترین سریال های چینی 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


“چه کسی بر جهان حکومت می‌کند” داستان دو کاراکتر را روایت می‌کند که بزرگترین رقبای یکدیگر هستند؛ اما مانند نور و سایه جدایی ناپذیرند. توصیف رابطه آن‌ها فقط با چند کلمه ساده دشوار است. دوگانگی هر دو لید بسیار مشهود است. آن‌ها در دنیای هنرهای رزمی ماجراجو و بازیگوش هستند، اما به وظایف سلطنتی خود در برقراری صلح و رفاه برای شهروندان خود بسیار متعهد هستند.

در حالی که ماجراهای سیاسی و ارزش‌های افراد در این سریال نقش مهمی دارند، اما بیشتر به ماجرای عاشقانه بین این دو کاراکتر پرداخت شده است. دو بازیگر اصلی “Yang Yang” و “Zhao Lu Si” ترکیب خوبی را به نمایش گذاشته‌اند و هر دو در بازیگری خود به بلوغ زیادی رسیده‌اند. پیشینه یانگ یانگ به عنوان یک رقصنده معاصر نیز کمک زیادی به تصویرسازی دقیق “هی فنگ شی” کرده است. از سوی دیگر، ژائو لوسی به خوبی نقش “بای فنگ‌ شی” باهوش و کاریزماتیک را بازی می‌کند.

Under the Skin

بهترین سریال های چینی 2022
بهترین درام های چینی 2022, بهترین سریال های چینی 2022

نقاشی جوان به نام “شن یی” از آکادمی هنرهای زیبا استعفا داد و به طور مرموزی وارد اداره امنیت عمومی هایچنگ شد. کاپیتان اینترپل “دو چنگ” عصبانی شد و گفت: “هرگز کسانی را که باعث کشته شدن رفیقش در نیروی پلیس شده‌اند، نمی‌پذیرد.”

پنج سال پیش، شن یی که هنوز دانشجو بود، در خیابان طراحی می‌کرد. مردی از کودکی عکس گرفت و از شن یی خواست تا بزرگسالی کودک را تصور کند و نقاشی او را بکشد. این نقاشی باعث شد هویت مامور مخفی، کارآگاه هایچنگ “لی یی فی” افشا شده و باعث کشته شدن او شود. “لی یی فی” دوست صمیمی و قدیمی “دو چنگ” بود.

نکته عجیب این است که شن یی بارها تلاش کرد تا چهره آن مرد را به یاد بیاورد و نقاشی‌اش را بکشد، اما نتوانست. پنج سال بعد، احساس گناه او سنگین‌تر شد. برای کشف حقیقت، شن یی دعوت مدیر “ژانگ” از اداره امنیت عمومی را پذیرفت و به عنوان چهره‌نگار تیم اینترپل، به اداره نفوذ کرد. با ترغیب “ژانگ جو”، “دو چنگ” مجبور شد بپذیرد که با شن یی همکاری کند. اما همچنان نقاشی‌های شن یی را برای حل پرونده‌ تحقیر می‌کرد.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های چینی 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


اما به مرور نقاشی‌های او در حل پرونده‌ها کمک می‌کند و این چنگ را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آن‌ها به هم تکیه می‌کنند تا راز کشته شدن “لی یی فی” را کشف کنند. “زیر پوست” یکی از بهترین سریال های چینی است که امتیاز 8.6 را از منتقدان دریافت کرده است. “Under The Skin” یک درام جنایی ۲۰ قسمتی است که توسط Linmon Pictures تهیه شده است.

در ژانر جنایی نمی‌توان گفت که بهترین است، اما در بین سریال‌های موجود، امتیاز بالایی را دریافت می‌کند. چیزی که Under The Skin را از هر درام جنایی دیگر متمایز می‌کند نحوه حل پرونده‌هاست. این درام به جای اینکه مانند هر درام جنایی دیگر فقط از طریق مسیرها و شواهد مرور شود، بر جنبه دیگری یعنی “هنر پزشکی قانونی” که به ندرت در درام‌های دیگر دیده می‌شود، تمرکز می‌کند.

Shining For One Thing

بهترین سریال های چینی 2022
سریال های چینی سال 2022, بهترین سریال های چینی 2022

“لین بی زینگ” زن جوانی در آستانه 30 سالگی است. او ناگهان متوجه می‌شود که نامزدش “ژان یو” که از دوران دبیرستان عاشقش بوده، نامزدی خود را لغو می‌کند تا با بهترین دوستش وارد رابطه شود. زندگی‌اش به این ترتیب زیر و رو می‌شود.

لین بی زینگ به امید زنده کردن خاطرات عشقشان، از ژان یو دعوت می‌کند تا برای یک روز با یونیفرم‌های قدیمی مدرسه به محل دبیرستان خود بازگردد. در حالی که زیر باران منتظر ژان یو است، تلفن قدیمی خود را فعال می‌کند و ناگهان به گذشته سفر می‌کند.

او به دوران هجده سالگی، سال سوم دبیرستان، دوران پر استرس کنکور باز می‌گردد. به هر حال تصمیم می‌گیرد بار دیگر در کنکور شرکت کرده و ژان یو را فراموش کند. پس از امتحان ورود به دانشگاه، برخوردی تصادفی با “ژانگ وان سن” دارد که محرک سفر او در زمان می‌شود.

این سریال داستان دختری را به نمایش می‌گذارد که از شرایط کنونی خود ناراضی است. یک روز که به طور اتفاقی به گذشته سفر می‌کند، سعی می‌کند آینده بهتری را برای خود رقم بزند.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های چینی 2022 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:


در این سریال مضامین‌های کلیشه‌ای مانند معشوقه‌های دوران کودکی، عشق نافرجام، پسر باهوش و دختر شاد، خاطرات دبیرستان، و موارد دیگر به وفور دیده می‌شود، اما چیزی که این درام را از سایر درام‌ها متمایز می‌کند این است که دارای طرحی منطقی، منسجم، اشک آور، با بازی‌های عالی است.

فیلمبرداری به طور کلی کافی است، اما برخی از نماها به زیبایی گرفته شده‌اند و درجه بندی رنگ و فیلتر استفاده شده باعث می‌شود درام بیشتر جلوه کند! داستان کسل کننده نیست و به خوبی همراه می‌کند.

A Dream of Splendor

بهترین سریال های چینی 2022
سریال های چینی سال 2022, بهترین سریال های چینی 2022

ژائو پان ار، صاحب چایخانه‌ای در کیانتانگ و دارای  هوش بسیار بالا است. او در کنار دو دوست صمیمی خود سان سان نیانگ و سونگ یین ژانگ زندگی می‌کند. هنگامی که متوجه می‌شود نامزدش بعد از انتصاب به مقام رسمی در پایتخت بیان جینگ، او را به خاطر یک زن دیگر رها کرده است، به سرنوشت خود تسلیم نمی‌شود و تصمیم می‌گیرد برای جستجوی حقیقت به پایتخت سفر کند.

در این مسیر نیز دوستانش او را همراهی می‌کنند. در راه، ژائو با شخصی آشنا می‌شود که توجه او را جلب می‌کند. هر دو برای هدفی به پایتخت می‌روند. آیا می‌توانند حق خود را گرفته و پایان خوشی برای خود رقم بزنند؟

رویای شکوه اقتباسی از یک داستان کلاسیک بسیار دوست داشتنی است که توسط نمایشنامه نویسی در دیانت یوان (حدود 1271-1368) نوشته شده است. داستان نمایش آنقدر الهام‌بخش بود که در طول سال‌ها، در فیلم، سریال تلویزیونی، درام، نمایشنامه و اپرای چینی اقتباس شده است. در A Dream of Splendor، عاشقانه و سیاست به آن اضافه شده است تا طعم کاملی به مخاطب امروزی بدهد.

اگرچه از نام‌های تخیلی استفاده می‌شود، اما گفته می‌شود که این درام در دوران سلسله سونگ اتفاق می‌افتد. سه کاراکتر زن سریال، بعد از سختی‌های بسیاری که از طرف مردان بر آن‌ها تحمیل می‌شود، ابتدا چایخانه‌ای را باز می‌کنند. سپس آن را گسترش داده و رستوران افتتاح می‌کنند. هر یک از مهارت‌هایی که دارند استفاده می‌کنند؛ هنر چای ژائو پانئر، استعداد سونگ ییژانگ در ساز پیپا و آشپزی لذیذ برجسته سان سان نیانگ.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های چینی 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *