بهترین سریال های اسپانیایی تاریخ سینما + [2023 و تمام دوران]

در سال‌های اخیر اسپانیا توانسته است سریال‌های موفقی در ژانرهای مختلف بسازد. امروز به معرفی بهترین سریال های اسپانیایی می‌پردازیم، با فیگار همراه باشید.

جدیدترین سریال های اسپانیایی

امروزه با حضور سریال‌های متنوعی در پلتفرم‌های دیجیتال در سراسر دنیا مواجه هستیم، اما در این بین کشورهایی پیشگام شده‌اند، و گویی ابر قدرت‌های فیلمسازی دنیا هستند. اسپانیا توانسته با ساخت فیلم مانی هیست توجه بینندگان زیادی را به فیلم‌های غیر انگلیسی جلب کند.

اسپانیا به واسطه زبان زیبایی که دارد مخاطب را غرق در تماشا و شنیدن این صداها و فیلم‌ها می‌کند. در طول این سال‌ها با حضور فیلم‌ها و سریال‌های مختلف در نتفلیکس، کشورهای مختلف توانسته‌اند با نمایش سریال‌ها و داستان‌های مختلف قدرت خود را در صنعت فیلمسازی به نمایش بگذارند.

امروز قرار است در این نوشتار به معرفی جدیدترین سریال های اسپانیایی به همراه مهم‌ترین آن‌ها بپردازیم. سریال‌هایی که توانسته‌اند نظرات مثبت و علاوه بر آن مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم‌های اسپانیایی

بهترین سریال‌های تینیجری اسپانیایی

بهترین سریال های اسپانیایی

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی

در بین تمامی سریال‌های ساخته شده، چه در پلتفرم دیجیتال و غیر آن، لیستی از بهترین سریال های اسپانیایی که به واسطه بازی کاراکترها و داستان‌های زیبایشان مورد تحسین بسیاری قرار گرفته در اختیار شما قرار داده‌ایم، با ما همراه باشید تا به معرفی این سریال‌ها بپردازیم.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال‌های 2023

بهترین فیلم‌های 2023

بهترین انیمیشن‌های 2023

Las Pelotaris (2023)

بهترین سریال های اسپانیایی 2023
بهترین سریال های اسپانیایی 2023

سریال اسپانیایی جدید Las pelotaris 1926 یک مجموعه تلویزیونی جریان مکزیکی است که توسط مارک سیستار ساخته شده و توسط استودیو Mediapro تولید شده است. این سریال به دنبال چلو (زوریا وگا)، آیدویا (کلودیا سالاس) و ایتزی (ماریا د ناتی)، سه بازیکن پلوتای باسکی است که برای تحقق رویاهای خود در دهه 1920 تلاش می‌کنند.

دیوید چوکارو، الکس اونیوا و مارکو د لا او نیز در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. داستان گروهی از زنان ورزشکار پیشگام که موانع را در دنیای مردانه می‌شکنند.

No Traces (2023)

بهترین سریال های اسپانیایی 2023
بهترین سریال های اسپانیایی 2023

سریال اسپانیایی جدید بدون هیچ ردی یک مجموعه تلویزیونی کمدی اکشن اسپانیایی است که در آن کارولینا یوست و کامیلا سودی به ایفای نقش می پردازند. پخش آن در Amazon Prime Video در مارس 2023 آغاز شد.

داستان در آلیکانته اتفاق می‌افتد. نظافتچی کولی لزبین، دسی و همکار مکزیکی، کاتا، پس از تبدیل شدن به مظنون اصلی قتل در صحنه جنایتی که به عنوان بخشی از کار خود به نظافت آن پرداخته بودند، متواری شده و به طور همزمان توسط ماموران پلیس و قاتل‌های روسی تعقیب می‌شوند.

Berlin (2023)

بهترین سریال های اسپانیایی 2023
بهترین سریال های اسپانیایی 2023

سریال اسپانیایی جدید برلین شامل هشت قسمت است و در دسامبر 2023 منتشر خواهد شد. استر مارتینز لوباتو و الکس پینا (سازنده سرقت پول) سازندگان این سریال جنایی، اکشن و درام هستند. پیتر آلونسو، میشل جنر و بگونا وارگاس از بازیگران اصلی سریال هستند.

برلین عنوان بزرگترین دزد اروپا را به خود اختصاص داده است. سابقه او در دزدی از دیگران بی نقص است. او به همراه باندش از کیلا، کامرون، دیمین، روی و بروس در حال برنامه ریزی برای سرقت بعدی خود هستند.

Dos años y un día

بهترین سریال های اسپانیایی 2022
جدیدترین سریال های اسپانیایی
 • سازندگان: میگل استبان، رائول ناوارو، لویسمی پرز
 • بازیگران: خاویر بوتت، آمایا سالامانکا، آدریانا توربژانو

یک هنرپیشه معروف به خاطر یک شوخی مذهبی جنجالی به دو سال و یک روز زندان محکوم شده و متوجه می‌شود که زندان ممکن است به قدری که از آن بد گفته می‌شود، بد نباشد.

این کمدی شش قسمتی ساخته میگل استبان، رائول ناوارو و لویسمی پرز، در تاریخ 3 جولای 2022 به نمایش درآمد. بازیگرانی چون خاویر بوتت، آمایا سالامانکا و آدریانا توربژانو در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

Heirs to the Land

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی 2022
 • کارگردان: جوردی فرادس
 • بازیگران: یون گونزالس، النا ریورا، جسوس کاروزا

هوگو لور جوانی با تدبیر است که تلاش می‌کند در قرن چهاردم در بارسلونا، نامی برای خود دست و پا کند. در عین حال سعی دارد به عهدی که با خانواده استانیول بسته بود عمل کند. “وارثان سرزمین” یک مجموعه تلویزیونی اسپانیایی است که در قرن چهاردم بارسلونا می‌گذرد و زندگی پر حادثه هوگو لور را روایت می‌کند.

پس از اینکه هوگو پدرش را در دریا از دست داد، آرناو استانیول و همسرش مار، از او به عنوان پسر خود مراقبت کردند. پسر آن‌ها، برنات، برای یادگیری نحوه عملکرد کشتی‌ها به آنجا رفته بود. آرناو به هوگو کمک کرد تا در کارخانه کشتی‌سازی شغلی پیدا کند. همچنین ترتیبی داد که خواهرش آرسندا، در یک صومعه خدمت کند.

در حالی که به نظر می‌رسید همه چیز خوب پیش می‌رود، احتمال جنگ زندگی آن‌ها را مختل کرد. آرناو همیشه به پادشاه پدرو وفادار بود. زمانی که او بیمار شد، شاهزاده خوان قرار بود تاج و تخت را به دست گیرد. در همین حال، ملکه طرفدارانی نیز پیدا کرده بود، و بنابراین، اشراف باید انتخاب می‌کردند که از چه کسی حمایت کنند.

آرناو می‌خواست به پادشاه وفادار بماند و از شاهزاده حمایت نکرد. پس از مرگ پادشاه و تسلیم ملکه، شاهزاده تاج و تخت را به دست گرفت. آرناو می‌دانست که خانواده‌اش در خطر خواهند بود.

پس از مرگ آرناو، همسرش از تمام دارایی خود محروم شد و روزهای باقی مانده او به سختی سپری شد. وقتی برنات برگشت، از او خواسته شد که با کشتی بعدی شهر را ترک کند، زیرا پدرش مرتکب خیانت شده بود. برنات در سرتاسر شهر به دنبال مادرش گشت و او را پس از کشیدن آخرین نفسش پیدا کرد.

هوگو و برنات در مورد چگونگی انتقام مرگ آرناو و مار بحث کردند. هوگو قبل از اینکه فکر کند واکنش نشان می‌دهد، که منجر به از دست دادن شغل خود در کشتی سازی شد. او به تدریج اهمیت برنامه ریزی را قبل از تلاش برای انتقام آموخت.

“وارثان سرزمین” درامی تاریخی متشکل از هشت قسمت، دنباله‌ای بر سریال “کلیسای جامع دریا” است که به زندگی پدر برنات، آرناو استانیول می‌پردازد. تضاد بین دو دوست و برادر، هوگو و برنات، جنبه جالبی بود. با توجه به اینکه چگونه ذهن و بدن هر دو در جستجوی انتقامی که سال‌ها به دنبال آن بودند کمک کردند. با شخصیت‌های متعدد و داستان‌های فرعی مختلف، Heirs to the Land موفق می‌شود همه چیز را در پایان جمع کند.

Rapa

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی 2022
 • سازندگان: فران آرائوجو، پپه کویرا
 • بازیگران: خاویر کامارا، مونیکا لوپز، پرنس اوک اوکلیسکی

فصل یک سریال جنایی Rapa از شش قسمت متشکل است که در تاریخ 19 می 2022 به نمایش درآمد. این سریال از بهترین سریال های اسپانیایی 2022 است. آمپارو سئوآن، شهردار سدیرا و قدرتمندترین زن منطقه، ترور شد. بررسی جنایت برای مایت، گروهبان گارد مدنی و توماس که تنها شاهد قتل است، تبدیل به یک وسواس می‌شود.

برای مایت، جستجوی قاتل یک وظیفه است، این کار اوست. برای توماس، که استاد ادبیات این مؤسسه می‌باشد، این فرصت احتمالاً آخرین فرصت است که در داستانی مانند داستان‌هایی که دوست دارد بخواند، زندگی کند. هر کسی در شهر به نوعی با آمپارو مرتبط بود و مرگ او در زندگی آن‌ها تاثیراتی داشت.

Rapa das Bestas یک جشنواره فرهنگی گالیسیایی، شامل بریدن یال‌های اسب‌ها است تا بتوان عمدتا آن‌ها را کرم زدایی کرد. این سریال مهیج ساخته فران آرائوخو، خورخه کویرا و پپه کویرا تا حدودی پرتره سنتی جامعه اسپانیاست.

Chegar a Casa

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: سرجیو گراسیانو
 • بازیگران: جوآنا سیکساس، روبن گومز، میگل آنخل بلانکو

Chegar a Casa داستان مارتا، زنی است که پس از 15 سال زندگی در سانتیاگو د کامپوستلا، به وطن خود در پرتغال باز می‌گردد. او نتوانست زندگی مشترکش را ادامه دهد و بعد از طلاق به وطن بازگشت. این سریال هشت قسمتی ژانر خانوادگی، در تاریخ هشتم سپتامبر 2021 به نمایش درآمد.

Venga Juan

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • سازنده: دیگو سن خوزه
 • بازیگران: خاویر کامارا، ماریا پوژالت، یائل بیلیشا

مینی سریال “Venga Juan”، یک کمدی هشت قسمتی است که ماجراهای یک سیاستمدار استانی را دنبال می‌کند. اولین قسمت این مینی سریال در تاریخ 8 نوامبر 2021 به نمایش درآمد و دنباله‌ای بر “Vota Juan” و “Vamos Juan” می‌باشد و این بار ظهور اجتماعی خوان کاراسکو را به ما نشان می‌دهد. به لطف فیلمنامه باشکوه سریال، لحظات خنده‌دار و بسیار پوچ یکدیگر را دنبال می‌کنند.

کاراسکو در یک عمارت دیدنی زندگی می‌کند. موقعیت غبطه‌انگیز کاراسکو زمانی که در یک نقشه فساد درگیر می‌شود که او را به Logroño پیوند می‌دهد، از هم می‌پاشد. از نظر بازیگری، لحن و لهجه خاص بازیگران در این مینی سریال و کنایه‌های سیاسی موجود در فیلمنامه به جذابیت آن افزوده است.

Dos vidas

بهترین سریال های اسپانیایی
محبوب ترین سریال های اسپانیایی
 • سازنده: جوزف سیستر روبیو
 • بازیگران: آمپارو پینرو، لورا لدسما، کریستینا دی اینزا

سریال “دو زندگی” در ژانر اکشن، ماجرایی و درام متشکل از 255 قسمت است که از 25 ژانویه 2021 تا هشتم فوریه 2022 منتشر شد. سریال در رابطه با جولیا و کارمن است که این دو زندگی به شکلی غیرمنتظره در دو زمان و مکان متفاوت به هم پیوسته‌اند.

جولیا در حال حاضر زندگی دلخواه مادر و همسر آینده‌اش را که برای او برنامه ریزی کرده‌اند زندگی می‌کند. اما هنگامی که در شرف ازدواج است یک راز بزرگ خانوادگی را کشق می‌کند که تغییرات بسیاری در سرنوشت او ایجاد می‌کند. جولیا به یک شهر منزوی در کوه‌های مادرید پناه می‌برد. جایی که او یک ماموریت پیچیده دارد؛ کنترل سرنوشت خود!

کارمن آسایش کلان شهر را ترک می‌کند تا با پدرش در مستعمره عجیب گینه اسپانیا در اواسط قرن گذشته ملاقات کند. او با یک دوراهی دشوار روبرو خواهد شد: از قوانین ناعادلانه تعیین شده پیروی کند یا از قلب خود پیروی کند. زندگی کارمن و جولیا به هم پیوند خورده است؛ آن‌ها مادربزرگ و نوه هستند. کارمن و جولیا بیش از نیم قرن از هم جدا شده‌اند. این دو زنانی هستند که برای تحقق رویاهای خود تلاش می‌کنند و عشق را در جایی که کمتر انتظارش را دارند، پیدا می‌کنند.

Vis a Vis

بهترین سریال های اسپانیایی
محبوب ترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: آلکس پینا
 • بازیگران: مگی سیوانتس، نجوا نیمری، کارلوس هیپلیتو

سریال رو در رو، سریالی اسپانیایی در ژانر درام و جنایی می‌باشد، که ساخته سال ۲۰۱۵ میلادی است. این سریال که در پنج فصل ساخته شده است توانسته با امتیازات خوبی از منتقدان رویرو شود.

داستان مجموعه تلویزیونی رو در رو، چیزی تقریبا شبیه مانی هیست است، اما به بیان دختری به نام ماکارنا می‌پردازد که عاشق رئیسش می‌شود و به خاطر او قانون را زیر پا می‌گذارد، در پی این حوادث ماکارنا دستگیر می‌شود و به زندانی از زنان که دارای خلافکارانی ظالم و خشن است؛ منتقل می‌شود. حماقت یا عشق شما را به زندان می‌اندازد؟

سریالی با مفهوم زندان زنان است که به مدت دو فصل پخش شد. اگرچه کل سریال در یک زندان می‌گذرد، اما با جنایات، عشق، تمایلات جنسی، خیانت، دسیسه، روابط خانوادگی و اتفاقات فراتر از زندان توانسته است در مدت کوتاهی نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد.

زنی جوان و ساده‌لوح به نام ماکارنا فریرو عاشق رئیس خود می‌شود و به دلیل اختلاس به خاطر او در زندان خصوصی زنان، به ۷ سال زندان محکوم می‌شود. ماکارنا به خانواده‌اش می‌گوید به تعطیلات یک ماهه رفته است. اما با اتفاقاتی که در زندان رخ می‌دهد خانواده‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگرچه ممکن است موضوع کمی ساده به نظر برسد، اما هر قسمت موفق می‌شود قسمت بعدی را با اتفاقات شگفت‌انگیز دنبال کند.

با غالب شخصیت‌های سریال، در گفت‌وگوهایی که در حیاط زندان صورت می‌گیرد آشنا خواهید شد. این سریال بیشتر یاد آور سریال معروف و محبوب “Orange is The New Black” است. سریالی که به ماجراهای زندان زنان می‌پردازد و توسط هر کاراکتر مسئله‌ای را مطرح می‌کند.

کاراکتر Zulema آنتاگونیست اصلی سریال است. این شخصیت شرور با اعتماد به نفس، قوی و بی‌رحم است. او واقعا خطرناک است! اما بهترین چیز در مورد او این است که او فقط یک روانی دو بعدی نیست که تنها هدفش این شرارت در سریال باشد. در عوض او نسبتا پیچیده است؛ گاهی اوقات دیده می‌شود که احساساتی و نامطمئن است. او همچنین جنبه مذهبی-روحانی خاصی دارد.

یک سریال درام درخشان با پیشرفت‌های بسیار هیجان‌انگیز و شخصیت‌های واقعا فوق‌العاده است. سری چهارم، با آنچه در فصل‌های قبلی به نمایش درآمده بود مطابقت نداشت، اما همچنان یک سریال تأثیرگذار باقی مانده است.

Elite

بهترین سریال های اسپانیایی
محبوب ترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: کارلس مونترو، داریو مادرونا
 • بازیگران: ماریا پدراسا، ایتزان اسکامیا، میگل برناردو

سریال الیت سریالی اسپانیایی و ساخته سال ۲۰۱۸ میلادی است، که در ژانر درام و مهیج است. این سریال که به بیان داستانی خیالی می‌پردازد، از شبکه نتفلیکس پخش شد. با نمایش فصل اول این مجموعه برخی این سریال را درامی خجالت آور خواندند، اما پس از دریافت نقدهای مثبت از طرف منتقدان و در کنار آن پیدا کردن طرفداران زیادی نظر عوامل این مجموعه به ساخت فصل دوم جلب شد. پس از موفقیت‌های زیاد این مجموعه تا ساخت فصل پنجم نیز پیش رفتند.

داستان این سریال درباره‌ سه نوجوان از طبقه متوسط است که در حال تحصیل در یک مدرسه شبنه‌روزی می‌باشند، که بورس شده‌اند اما دیگر دانش آموزان به خاطر ثروت خانواده در این مدرسه تحصیل می‌کنند. سریال الیت به بیان ناهنجاری‌های رفتاری نوجوانان در قرن جدید می‌پردازد.

در حالی که سریال در مورد تضاد بین تفاوت‌های طبقاتی و مبارزه جوانان سطح بالا برای یادگیری مدیریت قدرتی است که در دست دارند، سریال اغلب ما را به یاد Gossip Girl می‌اندازد. با این حال، سریال علاوه بر حادثه قتل که در مرکز حوادث خود قرار می‌دهد، با شیوه کار واقع گرایانه خود توانسته از مشکلات و کشمکش‌های جوانان امروزی رهایی یابد.

سریال مسائلی همجنس گرایی، رویکردهای تجربی در محدوده هویت جنسی، تفاوت‌های مذهبی و فشاری که این تفاوت‌ها می‌تواند در جریان زندگی روزمره بر مردم ایجاد کند، الزامات ایمانی که سعی می‌شود در چارچوب قوانین زندگی اجتماعی قرار گیرد، تضاد بین قواعد اعتقادی و ویژگی‌های شخصیتی، نیازها، اعلام حضور با وجود عدم امکان مالی، تلاش برای وجود با حفظ ارزش‌های اخلاقی، تلاش برای محدود کردن افراد سرکش با توجه به الگوهای سنتی و اعتیاد به مواد؛ در واقع مسائلی که در زندگی ما وجود دارد اما اغلب آن‌ها را نادیده می‌گیریم، مطرح می‌کند.

La casa de las flores

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: مانولو کارو
 • بازیگران: لوکاس وکاس کوئز، رویس دلا روسا، سوفیا چکچی

بهترین سریال اسپانیایی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید، سریال خانه گل‌ها است. سریالی در ژانر کمدی سیاه و درام می‌باشد که محصول سال ۲۰۱۸ مکزیک است. این سریال بیشتر داستانی کلاسیک را بیان می‌کند به زندگی‌ عجیب انسا‌های ثروتمند می‌پردازد.

این مجموعه که در سه فصل ساخته و تولید شد توانست نقدهای مثبتی از طرف فیلمسازن و منتقدان دریافت کند. داستان سریال درباره‌ مردی به ظاهر محترم از خانواده‌ای ثروتمند و اصیل است که همراه با اعضای خانواده، سالگرد بازگشایی گل‌فروشی‌شان را جشن می‌گیرد. این در حالی است که معشوقه‌اش جایی دیگر خودکشی می‌کند.

یکی از شخصیت‌هایی که تبدیل به گل سرسبد نتفلیکس شده، شخصیت پائولینا د لا مورا با بازی سیسیلیا سوارز است. این سریال صحنه‌های خنده‌داری دارد، اما فرسنگ‌ها با یک کمدی سیاه فاصله دارد، مملو از مطالب و شوخی‌های درست سیاسی است. با این حال، نمایش آنقدرها هم بد نیست (اگر به دنبال کمدی سیاه واقعی نیستید)، تماشای آن جذاب است.

Gran Hotel

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: کارلوس سدس
 • بازیگران: یون گولساس، آمایا سالامانکا، آدریانا اثورس

سریال گرن هتل، سریالی در ژانر تاریخی و درام می‌باشد، که محصول سال ۲۰۱۱ میلادی از اسپانیا است. این سریال که در سه فصل ساخته و تولید شد. توانست با حضور در جشنواره‌های متعدد بین المللی افتخارات متعددی چون دریافت جایزه، فوتوگراماس سیمین، آیریس و انداس را دریافت کند.

داستان این سریال در یک هتل اشرافی در اوایل قرن نوزدهم و در زمان حکمرانی آلفونسو سیزدهم اتفاق می‌افتد. روایتگر پیشامدهایی است، که بین صاحبان هتل و خدمتکاران آن روی می‌دهند. هتل گران در یک هتل زیبا در اسپانیا اتفاق می‌افتد که در طی سه فصل پر تنش، جولیو اولمدو، پیشخدمتی در هتل، آلیسیا آلارکون و وارث هتل اشرافی، تلاش می‌کنند تا کارهای مختلف در هتل را آشکار کنند.

تعداد قسمت‌ها در هر فصل خیلی مهم نیست، زیرا وقتی شروع به تماشای هتل گراند (گرن هتل) می‌کنید، احتمالاً تا آخر درگیر سریال می‌شوید. این سریال مجموعه‌ای جذاب از عشق، دروغ، باج گیری، حسادت، قتل، جنایت، کمدی، خنجر زدن، وفاداری، شجاعت، طمع، و پنهان کاری است؛ یک داستان بزرگ و شلوغ!

Merlí

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: اکتور لوسانو، ادوارد کورتس
 • بازیگران: پائو دورا، آسو نسیون بالاگه، پره پونس

سریال مرلی، سریالی اسپانیایی است، که در سه فصل در سال ۲۰۱۵ ساخته و منتشر شد. این سریال که به بیان آزادانه اعتقادات و فلسفه بیان آن‌ها می‌پردازد، به گفته اکثر منتقدان اولین سریالی بود که می‌شد، آن را با نمونه‌های هالیودی مقایسه کرد، ترکیب عالی شخصیت‌ها و داستان قوی در کنار موسیقی متن فوق‌العاده زیبایش توانست به موفق‌ترین نمونه سریال اسپانیایی تبدیل شود.

داستان این سریال درباره‌ یک معلم فلسفه به نام مرلی است، که شاگردان خود را تشویق می‌کند با روش‌های غیرمعول در زندگی، آزادانه فکر کنند و در بند روش‌ها و سنت‌های رایج زندگی نباشند. هر قسمت از این سریال با نام یک فیلسوف نام‌گذاری شده‌است و مرلی تلاش دارد تا فلسفه را همچون سقراط به زندگی روزمره مردم بیاورد.

در پایان دوره دانش‌آموزان افرادی که قبلا بودند دیگر نیستند و تغییراتی در آن‌ها ایجاد می‌شود. البته در طول مسیر کار معلم آسان نیست و از طرف دیگر دبیران و مدیران مورد بازجویی قرار می‌گیرد؛ اما او پس نمی‌کشد و به راه خود ادامه می‌دهد. درس‌های فلسفه زمانی که زندگی روزمره دانش‌آموزان و مرلی را دنبال می‌کنیم، به اجرا در می‌آیند. با این حال، جدای از درس‌های فلسفه، نمایش بیشتر یک درام دبیرستانی است.

Las Chicas del Cable

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: رامون کاپوس، گما ر نیرا
 • بازیگران: بلانکا سوآرس، یون گولساس، مارتینیو ریباس

سریال دختران کابلی، سریالی اسپانیایی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی در پنج فصل از شبکه نتفلیکس پخش و منتشر شد. این سریالی که به بیان اتفاقاتی در دهه ۲۰ میلادی می‌پردازد نمونه موفق سریال‌های اسپانیایی به‌ شمار می‌رود.

داستان این سریال در اواخر دهه ۱۹۲۰ در مادرید شهری در اسپانیا رخ می‌دهد، جایی که چهار زن جوان با استخدام شدن در یک شرکت مخابراتی شاهد تغییرات قابل توجهی در زندگی خود هستند. روابط عاشقانه در این سریال مورد بررسی قرار می‌گیرد، و والدین توجه داشته باشند که برهنگی و روابط جنسی؛ حتی روابط سه نفره در آن نمایش داده می‌شود. مقداری خشونت؛ مسمومیت، تیراندازی‌های متعدد، خودآزاری، و آزار خانگی نیز در این سریال وجود دارد.

صحنه مربوط به دهه 1920 اسپانیا بود، اما موسیقی دارای ضربات مدرن با آواز به زبان انگلیسی بود. بعضی اوقات موسیقی مدرن و آواز انگلیسی ناسازگار به نظر می‌رسید. یکی از موارد مثبت مسائلی بود که زنان با آن روبرو بودند. آن‌ها برای رهایی مبارزه می‌کردند.

زنان عاشق کار و مستقل بودن بودند. اما دنیا، دنیای مردانه بود. اگر شوهر زنی به او خیانت می‌کرد و او را تا زمانی که او سقط جنین می‌کرد مانند شوهر آنجلس کتک می‌زد، او هیچ گزینه‌ای نداشت، قانون طرف او بود. یک زن بدون اجازه شوهرش نمی‌توانست از بانک برداشت کند. ممکن است یک زن به دلیل شرکت در یک جلسه فمینیستی دستگیر شود. یک زن مجرد باید در یک پانسیون با یک صاحبخانه فضول زندگی می‌کرد. تمامی مسائل در سریال به خوبی به تصویر کشیده شده‌اند.

La Casa de Papel

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: آلکس پینا
 • بازیگران: آلوارو مورته، اورسولا کوربیو، پذدرو آلنسو

در سال‌های اخیر، سریال مانی هیست محبوب‌ترین و بهترین سریال اسپانیایی است که مورد توجه بسیاری از مخاطبان در سراسر جهان قرار گرفت. سریال خانه کاغذی یا همان سریال Money heist سریالی اسپانیایی است که در سال ۲۰۱۷ در پنج فصل ساخته و در شبکه نتفلیکس منتشر شد.

از موفقیت‌های این سریال می‌توان به دریافت جایزه امی و تحسین منتقدان برای داستان و روابط پیچیده‌ بین کاراکترها وشخصیت‌ها اشاره کرد. همچنین این فیلم توانست عنوان پربیننده‌ترین سریال به زبان غیر انگلیسی از نتفیلیکس را از آن خود کند.

داستان این سریال درباره‌ شخصیتی به‌ نام پروفسور است که می‌خواهد بزرگ‌ترین سرقت تاریخ را انجام دهد و نقشه‌ای خاص برای برآورده‌کردن این هدف در سر دارد. قصه سریال به جایی می‌رسد که گروهی آشوب طلب، با ماسک‌های سالوادور دالی، مردمی را به گروگان می‌گیرند. با این هدف که با سوءاستفاده از پلیس، خواسته‌هایشان را برآورده کنند. به‌مرور، پای گذشته اعضای گروه به میان می‌آید.

سناریو، کارگردانی و هیجان سریال به قدری عالیست که امکان ندارد از تماشای آن خسته شود. تمامی روایت‌های دو فصل ابتدایی تنها در چند روز اتفاق می‌افتد، و با این حال اصلا احساس خستگی نمی‌کند. درصد هیجان و اکشن سریال بسیار بالا است.

معماها، فلش‌بک‌ها و نقشه‌های پروفسور در جای خود حس کنجکاوی را ایجاد می‌کنند، تیراندازی و گروگان‌گیری و صحنه‌های جنگ نیز در طرف دیگر هیجان سریال را بالا می‌برند. حتما این سریال را در لیست تماشای خود قرار دهید.

نقد سریال Money Heist (خانه کاغذی)

El Internado Laguna Negra

بهترین سریال های اسپانیایی
بهترین سریال های اسپانیایی
 • کارگردان: گلوبو مدیا
 • بازیگران: ناتالیا مییان، لوئیس مرلو، مارتا تورنه

سریال مدرسه شبانه‌روزی در ۲۰۰۷ ساخته و منتشر شد. این سریال در ژانر درام و جنایی، ۷۱ قسمت دارد. داستان این مجموعه تلویزیونی درباره‌ یک مدرسه در دل جنگل است که هکتور دلا وگا آن را مدیریت می‌کند. دانش‌آموزان، معلمان و پرسنل خدمات، گذشته‌ای پر از اسرار را حفظ می‌کنند که کم کم آشکار می‌شوند.

موضوع اصلی برخوردهای شوروی‌ها در این مدرسه است. داستان جنایت‌های نازی‌هایی را تعریف می‌کند که بعد از جنگ جهانی دوم دست به اقداماتی از قبیل تاسیس شرکت دارویی زده‌اند.

این سریال از دیدگاه‌های مختلف و با فلاش‌بک‌های فراوان در زمان‌های مختلف تاریخ شخصیت‌های سازنده آن روایت می‌شود. این بدان معناست که گاهی بیننده اطلاعات بیشتری نسبت به خود قهرمان‌ها می‌داند، ناامید می‌شود که به آن‌ها کمک کند و گاهی اوقات با آن پیچ و خم‌ها مخاطب را غافلگیر می‌کند و شبهه‌هایی می‌کارد که معلوم نیست در فصل بعدی چه اتفاقی خواهد افتاد. کل سریال ترکیبی از داستان‌های جذاب و پر از تعلیق است.

این داستان خائنان است. همه آن‌ها افراد بدی هستند که در لباس مبدل قرار گرفته‌اند. هنگامی که یک شخصیت جدید وارد داستان می‌شود، فقط می‌توان استنباط کرد که او یک شرور خواهد بود. همه آن‌ها دو طرفه هستند، بنابراین اگر شروع به دوست داشتن یک شخصیت کنید، احتمالاً در چند دقیقه یا چند فصل دیگر از او متنفر خواهید شد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های اسپانیایی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


5 thoughts on “بهترین سریال های اسپانیایی تاریخ سینما + [2023 و تمام دوران]

 1. سینمای اسپانیا برای خیلیا ناشناخته هست و در زمینه تبلیغ یا معرفی آثار خود خیلی ضعیف عمل کرده
  و من شخصا علاقه خاصی به صنعت سینمای اسپانیا دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *