معرفی و تحلیل بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما + 2022 و 2021 از نگاه سایت فیگار

در این نوشتار بهترین فیلم های چینی را معرفی خواهیم کرد. بهترین فیلم‌ها در ژانرهای رزمی، عاشقانه، افسانه‌ای و فانتزی در این مقاله برای شما لیست شده است.

با معرفی بهترین فیلم های چینی 2022، 2021 و تمام دوران در خدمت شما هستیم. فیلم‌ های چینی با به کار بردن صحنه های اکشن و رزمی و نمایش داستان‌های عاشقانه در کنار این صحنه‌ها، مخاطبان بسیاری در سر تا سر جهان دارند.

مردم ایران نیز از گذشته‌ها، طرفدار این سبک از فیلم‌ها هستند. با تماشای فیلم‌های چینی، شاهد فرهنگ و سنت‌های چینی هستید. محوریت اکثر این دست از فیلم‌ها، تاریخی و نمایش جنگ‌های سلطنتی، مبارزان و شروران خیابانی است. در نوشتار بهترین فیلم های چینی لیستی از بهترین و محبوب‌ترین فیلم های چینی از دهه گذشته تا اکنون برای شما فراهم شده است.

در نوشتار بهترین فیلم های چینی علاوه بر معرفی فیلم های چینی سال 2022 و 2021، به معرفی فیلم های رزمی سال نیز خواهیم پرداخت. محبوب‌ترین‌های سینمای چین و جدیدترین فیلم های چینی 2021 و 2022، در این نوشتار برای شما لیست شده‌اند.

بهترین فیلم های چینی

مهم‌ترین‌ها از نگاه سایت فیگار

فهرست بهترین فیلم های 2022 چینی که در نوشتار جدید فیگار تهیه شده‌اند:

فهرست بهترین فیلم های چینی 2021 که در این نوشتار معرفی شده‌اند:

لیستی از محبوب‌ترین فیلم های چینی عاشقانه و فیلم های افسانه ای چینی به همراه فیلم های فانتزی چینی که در این نوشتار معرفی شده‌اند:

بهترین فیلم های 2022 چینی
بهترین فیلم های 2022 چینی

برای اطلاع از مقاله‌های جدید سایت فیگار، مرور خلاصه‌ای از نقد فیلم و سریال و آشنایی با بهترین فیلم‌ها و سریال‌ها در ژانرهای مختلف، به صفحه اینستاگرام فیگار رجوع نمایید. با دنبال کردن این صفحه در قرعه کشی‌های هفتگی شرکت کنید و از پست‌های سرگرم کننده لذت ببرید:


بهترین فیلم های 2021 چینی و فیلم های چینی سال 2022 در این نوشتار برای شما معرفی شده‌اند،‌ تا انتخاب بهتری برای تماشا داشته باشید. مقاله‌های ذیل از سایت فیگار نیز می‌توانند مورد توجه شما باشند:

One Week Friends

بهترین فیلم های چینی 2022
بهترین فیلم های چینی 2022
 • نام فارسی: دوستان یک هفته ای
 • ژانر: دوستی، روانشناسی، عاشقانه، زندگی، مدرسه
 • کارگردان: گاوین لین
 • ستارگان: ژائو جین مای، لین یی
 • تاریخ انتشار: 18 ژوئن 2022

لین شیانگ ژی از فراموشی عجیبی رنج می‌برد. خاطره او از دوستانش فقط یک هفته دوام می‌آورد و در نتیجه او گوشه گیر شده است. این تا زمان ورود دانشجوی انتقالی به نام “شو یو شو” است. مهربانی و پشتکار او باعث می‌شود شیانگ ژی به تدریج از گوشه‌گیری درآید. این دو مصمم هستند با گذشته خود روبرو شوند، حقیقت را در خاطرات خود بیابند و آینده یکدیگر را نجات دهند.


ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


فیلم “دوستان یک هفته‌ای” از جدیدترین فیلم های چینی 2022 می‌باشد که امتیاز 8 را از طرف منتقدان و مخاطبان فیلم کسب کرده است. داستانی عاشقانه در رابطه با نوجوانان مدرسه‌ای دارد که با دید روانشناسی به آن پرداخته شده است.

Ten Years of Loving You

بهترین فیلم های چینی 2022
جدیدترین فیلم های چینی 2022
 • نام فارسی: ده سال از دوست داشتن تو
 • ژانر: عاشقانه، زندگی، جوانی، ملودرام
 • کارگردان: لی یو
 • ستارگان: رن مین، دینگ یو شی
 • تاریخ انتشار: 14 فوریه 2022

در 17 سالگی، “ون هنگ” که یک فرزندخوانده بود، سرانجام والدین بیولوژیکی‌اش را پیدا می‌کند و به خانه خانواده خودش در پکن بازگردانده می‌شود. در آنجا، او سعی می‌کند خود را با زندگی جدید و با خانواده جدیدش وفق دهد، اما مشکلات زمانی رخ می‌دهد که خواهر خوانده‌اش از حضور او احساس خطر کرده و شروع به پرخاش می‌کند.

در تلاش برای حفظ آرامش در خانواده، از ون هنگ خواسته شد که به خانه یکی از دوستان خانوادگی همسایه خود نقل مکان کند. در آنجا، ون هنگ با یان شی ملاقات می‌کند و آن دو به آرامی صمیمی‌تر می‌شوند. آن دو با هم زندگی می‌کنند و با هم به مدرسه می‌روند. اما این زندگی شاد زمانی که یان شی مجبور می‌شود برای پرستاری از مادر بیمارش به آمریکا برگردد، پایان می‌یابد.


ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


یکی از مشکلاتی که این فیلم دارد، سرعت بالا و مدت زمان کوتاه آن است. در واقع تا احساس و بار دراماتیک بخواهد به مخاطب منتقل شود، صحنه عوض می‌شود. این فیلم اقتباسی از یک رمان وب که 600 صفحه دارد است؛ طبیعتا بخش عمده‌ای از کتاب حذف شده و در فیلم به نمایش گذاشته نشده است.

Don’t Forget I Love You

بهترین فیلم های چینی 2022
جدیدترین فیلم های چینی 2022
 • نام فارسی: فراموش نکن که دوستت دارم
 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: وونگ چون چون
 • ستارگان: گلنظر بختیار، جاسپر لیو، ژانگ لی
 • تاریخ انتشار: 14 فوریه 2022

اگر روزی معشوق‌تان شما را فراموش کند چه؟ آیا شما شجاعت این را خواهید داشت که از نو شروع کنید و او را دوباره عاشق خود کنید؟ یک بار، دو بار یا برای صدمین بار؟

زینگ یو و لو یائو رابطه‌ای دارند که فردایی ندارد. برای یک زوج بدون آینده، آن‌ها حاضرند برای یکدیگر شجاعت به خرج دهند. حتی اگر گذشته را فراموش کنی مشکلی ندارد، اما فراموش نکن که دوستت دارم.

یک داستان عالی که می‌توانید در روز ولنتاین به همراه معشوق خود به تماشای آن بنشینید. ترکیب گلنظر و جاسپر در این فیلم عالی است. آن‌ دو صحنه‌های جالب بسیاری را خلق کرده‌اند. “Don’t Forget I Love You” با دریافت امتیاز 8 از 10، در این فهرست جایگاه ویژه‌ای دارد.

My Blue Summer

بهترین فیلم های چینی 2022
بهترین فیلم های چینی 2022
 • نام فارسی: تابستان آبی من
 • ژانر: دوستی، عاشقانه، مدرسه، جوانی
 • کارگردان: ژانگ دی شا
 • ستارگان: ژانگ ژیو یانگ، شین یون لای، وو جیا چنگ
 • تاریخ انتشار: 2 ژوئن 2022

Sheng Huainan نامی است که برای مدت طولانی در قلب لو ژی وجود دارد. او برای لو ژی مانند پرتوی از نور است که نمی‌تواند به بالا نگاه کرده و او را دنبال کند. حکاکی روی پشت بام که روی آن نوشته شده بود “لو ژی عاشق شنگ هواینان است” بیانگر ابراز عشق لو ژی است که او هرگز نمی‌توانست با صدای بلند بگوید.

لو ژی مشتاق بود که از نو شروع کند تا متوجه شود که شنگ هوآینان در همان دانشگاه او است. این دو به تدریج به هم نزدیک می‌شوند، اما جرات ابراز احساسات خود را ندارند. وقتی فشارهای زندگی واقعی یکی پس از دیگری وارد می‌شود، سرنوشت این عشق پنهانی چه خواهد شد؟

داستانی در رابطه با عشق‌های یک طرفه و مخفی، که در دوران مدرسه و جوانی به وجود می‌آیند. بازی ژانگ ژیو یانگ و شین یون لای در این فیلم قابل تحسین است. “My Blue Summer” با امتیاز 7.6 یکی از فیلم‌های برتر این فهرست است.

Only Fools Rush In

بهترین فیلم های 2022 چینی, فیلم های چینی سال 2022
بهترین فیلم های 2022 چینی
 • نام فارسی: فقط احمق‌ها هجوم می‌آورند
 • ژانر: اکشن، کمدی، عاشقانه
 • کارگردان: هان هان
 • ستارگان: لیو هائو ران، لیو هائو کان، شن تنگ
 • تاریخ انتشار: یک فوریه ۲۰۲۲

داستان رنگارنگی بین منطقه ساحلی و شهر بزرگ، در رابطه با زندگی یک جوان ترک شده که پدرش سال‌هاست برنگشته است، زنی جوان، برادر بزرگتر وو رن یائو و تیم موتورسیکلت RSZ‌اش، موضوع این فیلم است.

وو رن یائو در شیرین‌کاری با موتور سیکلت مهارت دارد. او یکی از “کودکان ترک شده” چین است که دور از والدین خود در مناطق روستایی زندگی می‌کند. یک روز او دوباره با پدرش وو رن تنگ که سال‌هاست او را ندیده است ملاقات می‌کند. آیا رن یائو جوان دوست پیدا کرد یا دشمن، خوشبختی یا دردسر؟

مدت زمان این فیلم اکشن و کمدی، دو ساعت و هشت دقیقه است که به کارگردانی “هان هان” در یکم فوریه 2022 به نمایش درآمد. “فقط احمق‌ها هجوم می‌آورند” امتیاز 7.1 را از طرف مخاطبان و منتقدان دریافت کرده است.

Breaking Through

بهترین فیلم های چینی 2022
بهترین فیلم های چینی 2022
 • نام فارسی: شکستن
 • ژانر: درام، ورزشی
 • کارگردان: وانگ فانگ فنگ
 • ستارگان: منگ می کی، کیا یو، سا ری نا
 • تاریخ انتشار: 25 فوریه 2022

این فیلم با الهام از “شکستن از صفر” چین برای کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک زمستانی چین، داستان ورزشکاران المپیک زمستانی را روایت می‌کند که در تلاش برای پیشرفت و کسب افتخار برای کشور هستند.


ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


در سال 1980، هیئت چینی شروع به شرکت در بازی‌های المپیک زمستانی کرد و بارها مدال طلا را از دست داد. این شکست‌ها ناخواسته بر دل چینی‌ها خنجر زد. برای دستیابی به موفقیت‌ “شکستن از صفر”، Qin Shan تیم ملی اسکیت سرعت پیست کوتاه (short track speed skating) چین را به نمایندگی از یانگ فن تشکیل داد. در نتیجه این حرکت به موفقیت‌های بسیاری دست یافتند.

فیلم مستندی ورزشی که در رابطه با موفقیت تیم اسکیت در بازی‌های المپیک زمستانی چین ساخته شده است.

The Mystic Nine: Qing Shan Hai Tang

بهترین فیلم های چینی 2022
بهترین فیلم های چینی 2022
 • نام فارسی: عارف نهم: چینگ شان های تانگ
 • ژانر: اکشن، تاریخی، رازآلود، فانتزی
 • ستارگان: ریچارد دونگ، ژو ژان ژین، کن لوک
 • تاریخ انتشار: 10 فوریه 2022

ماجرای فیلم چینی جدید “عارف نهم: چینگ شان های تانگ” در آغاز قرن بیستم شکل می‌گیرد. ژانگ چی شان و پدرش توسط خائن “زو کیان ژی” مورد آزمایش قرار گرفتند. ده سال بعد، ژانگ چی شان به دنبال انتقام او است. او برای اولین بار به چانگشا می‌رسد و “ار یو هونگ” را ملاقات می‌کند. این دو با هم متحد می‌شوند تا علیه زو کیان ژی و هیولایی که شهر را تهدید می‌کند، بروند.


ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


می‌توانید با تماشای فیلم از هنرهای رزمی لذت ببرید. شخصیت شرور اصلی نیز تاثیرگذار است، زیرا توانست بعد از 10 دقیقه اول تماشا، کاری کند که از متنفر شوید. جلوه‌های ویژه و CGI در جا و زمانی که مورد نیاز بود استفاده شده‌اند.

اما سرعت فیلم بالاست و هر صحنه پینگ پونگی نمایش داده می‌شود. این به راحتی می‌توانست یک فیلم 3 ساعته باشد تا هر نکته درک شود و شخصیت‌ها به درستی نمایش داده شده و حذف شوند.

اگرچه جفت اصلی فیلم دوستی خوبی داشتند، اما به نظر می‌رسید که این دوستی از هوا شکل گرفته است. نحوه یافتن این مرد خالکوبی تصادفی بود. کاش توضیح بیشتری در مورد هیولا داده می‌شد، قبل از اینکه خودش را در 10 دقیقه پایانی فیلم نشان دهند.

Nice View

بهترین فیلم های 2022 چینی, فیلم های چینی سال 2022
بهترین فیلم های چینی
 • نام فارسی: منظره زیبا
 • ژانر: زندگی، درام، خانواده
 • کارگردان: ون مویه
 • ستارگان: جکسون یی، ها لین، اریک ونگ
 • تاریخ انتشار: یک فوریه ۲۰۲۲

جینگ هائو 20 ساله، به شنژن آمد تا با خواهر جوان خود به تنهایی زندگی کند. برادران و خواهران در زندگی گرم اما سختی زندگی می‌کنند. به دلیل هزینه‌های بالای جراحی خواهرش، به طور اتفاقی، جینگ هائو این فرصت را پیدا کرد. او فکر می‌کرد که زندگی بهتری در راه است، اما به طور غیرمنتظره‌ای متحمل خسارات سنگین شد.

تحت فشار مضاعف زمان و پول، جینگ هائو که عقب نشینی ندارد، تصمیم گرفت یک حرکت ناامیدکننده انجام دهد. آیا زندگی عادی پریشان او می‌تواند بارقه امید را روشن کند؟ داستان، بازیگرانی که شخصیت‌ها را به تصویر می‌کشند، همه چیز ارزش دیدن دارد.

جکسون یی واقعا بی‌نظیر است، او خیلی خوب عمل می‌کند. شما می‌توانید احساس را در هر صحنه به خوبی دریافت کنید. اکثر مردم جهان می‌توانند با این داستان ارتباط برقرار کنند. درس‌های اخلاقی خوب زیادی هم در محتوای فیلم وجود دارد.

Detached/Asunder/Disunite

جدیدترین فیلم های چینی 2022, بهترین فیلم های 2022 چینی
بهترین فیلم های چینی
 • نام فارسی: جدا/ شکافته/ متفرق شده
 • ژانر: مستند
 • کارگردان: ماتیلدا شن
 • ستارگان: فانگ تان، فانگ فانگ گی
 • تاریخ انتشار: هشت مارس ۲۰۲۲

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


از جمله فیلم های چینی سال 2022 مستند “جدا/ شکافته/ متفرق شده” است. این مستند داستان‌های واقعی طلاق زوج‌ها را نشان می‌دهد. زنانی که سعی می‌کنند باورهای غلط را تغییر دهند. ضعیف نباشند و خیلی پر قدرت به سعادت واقعی خود دست یابند.

Good Night Beijing

 بهترین فیلم های 2021 چینی, جدیدترین فیلم های چینی 2021
بهترین فیلم های 2021 چینی, جدیدترین فیلم های چینی 2021
 • نام اصلی: Beijing: Wan Jiu Zhao Wu
 • نام فارسی: شب به خیر بیژینگ
 • ژانر: درام
 • کارگردان: جای‌سی چان
 • ستارگان: بولین چن، امبر کو، چائو یانگ

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


یکی از بهترین فیلم های 2021 چینی می‌تواند فیلم “شب به خیر بیژینگ” باشد. این فیلم از جدیدترین فیلم های چینی 2021 به کارگردانی جای‌سی چان است، که مخاطب از آن استقبال کرد. ستارگانی همچون بولین چن و امبر کو در آن ایفای نقش نموده‌اند.

A Writer’s Odyssey

فیلم چینی جدید, بهترین فیلم های چینی 2021
فیلم چینی جدید, بهترین فیلم های چینی 2021
 • نام اصلی: Ci sha xiao shuo jia
 • نام فارسی: سفر طولانی یک نویسنده
 • ژانر: اکشن، جنایی، ماجرایی
 • کارگردان: یانگ لو
 • ستارگان: ژیانگ لی، می یانگ، یانگ دون

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


داستان این فیلم چینی جدید به این صورت آغاز می‌شود: شش سال پس از ربوده شدن دختر یک مرد، مردی به عنوان یک نویسنده استخدام می‌شود، تا یک رمان فانتزی را بنویسد. اما به نظر می‌رسد دنیای رمان با واقعیت تلاقی دارد.

فیلم “سفر طولانی یک نویسنده” یکی از بهترین فیلم های چینی 2021 بود و مخاطبان بسیاری از آن استقبال نمودند. IMDb امتیاز ۶.۲ را به این فیلم اختصاص داده‌است.

The Eight Hundred

فیلم های رزمی سال, فیلم های فانتزی چینی
فیلم های رزمی سال
 • نام فارسی: هشتصد
 • ژانر: جنگی
 • کارگردان: هو گوآن
 • ستارگان: ژی‌ژانگ هوآنگ، هاو او، وو یانگ
 • تولید سال: ۲۰۲۰

این فیلم جنگی که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، در مورد مبارزات ۸۰۰ سرباز چینی است که می‌خواهند از یک انبار استراتژیک در برابر ارتش بزرگ ژاپن دفاع کنند. در مبارزات شانگهای، که یکی از حوادثی است که سرنوشت جنگ را تغییر داد، این تیم ۸۰۰ نفره سعی می‌کند ۴ روز و  ۴ شب در برابر دشمن مقاومت کند.

Jiang Ziya: Legend of Defication

انیمیشن چینی
بهترین فیلم های چینی
 • نام فارسی: انیمیشن چینی جیانگ زیا
 • ژانر: جنگی، انیمیشن
 • کارگردان: تنگ چنگ، لی وی
 • تولید سال: ۲۰۲۰

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


در این انیمیشن پر از اکشن، ساخت کشور چین، داستان یک جنگجو که از بهشت رانده شده است، دیده می‌شود. این جنگجو به زمین تبعید شده و تنها راه برگشت او، کشتن یک ابلیس است. این ابلیس بر روی زمین مشغول از راه به در کردن انسان‌ها و نابودی زمین است. جنگجوی جوان با نجات زمین از شر این شیطان، می‌تواند مجددا به بهشت بازگردد و همچنین نامیرا شود.

The Wandering Earth

فیلم های فانتزی چینی
فیلم های فانتزی چینی
 • نام فارسی: زمین سرگردان
 • ژانر: اکشن، علمی تخیلی
 • کارگردان: فرانت گو
 • ستارگان: جینگ وو، چوخاو کو، گانژی لی
 • تولید سال: ۲۰۱۹

فیلم در رابطه با پایان دنیاست. با برخورد ژوپیتر به زمین، زمین نابود خواهد شد. گروهی از فضانوردان در پی ستاره‌ای که مناسب زندگی برای بشر باشد، هستند. فیلم The Wandering Earth در ژانر فانتزی و مرتبط با فضا و علم نجوم است، که قطعا ارزش دیدن دارد.

Better Days

فیلم های افسانه ای چینی
فیلم های افسانه ای چینی
 • نام فارسی: فیلم چینی روزهای بهتر
 • ژانر: جنایی، درام
 • کارگردان: درک سانگ
 • ستارگان: دونگ‌یو ژو، جکسون یی، فنگ یین
 • تولید سال: ۲۰۱۹

موضوع این فیلم در رابطه با کاراکتری به نام نیان (Nian) و دوستانش است. آن‌ها در حال حاضر شدن برای کنکور ورود به دانشگاه هستند. اما درگیر یک اتفاق پر از جرم می‌شوند. فیلم مجموعه‌ای از حوادث را به نمایش می‌گذارد.

یکی از هم‌کلاسی‌های نیان خودکشی کرده است‌. مشخص می‌شود که در پس این اتفاق، یک سری زورگویی‌ها وجود داشته است. متاسفانه نیان نیز دچار آن‌ها می‌شود.

One Child Nation

فیلم های چینی عاشقانه
فیلم های چینی عاشقانه
 • نام فارسی: مستند چینی ملت تک فرزندی
 • ژانر: مستند
 • کارگردان: نانفو ونگ، یالینگ ژانگ
 • تولید سال: ۲۰۱۹

ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


مابین سال‌های ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۶ در کشور چین، سیاست تک‌فرزندی، برای کنترل جمعیت اعمال می‌شد. داستان این فیلم نیز، به حالت مستندی از درام آن دوران است. بررسی خانواده‌هایی که یک فرزند داشتند و در مقابل، خانواده‌هایی که تمایل به داشتن تعداد بیشتری فرزند داشتند.

The Forbidden Kingdom

فیلم های رزمی سال
فیلم های رزمی سال
 • نام فارسی: فیلم چینی پادشاهی ممنوعه
 • ژانر: اکشن، ماجرایی و حماسی
 • کارگردان: راب مینکوف
 • ستارگان: جت لی، جکی چان، کولین چو
 • کشور: چین و آمریکا
 • زبان: انگلیسی
 • تولید سال: ۲۰۰۸

از بازیگران حرفه‌ای چین از جمله جکی چان و جت لی، به همراه یک بازیگر جوان آمریکایی در پادشاهی ممنوعه ایفای نقش می‌کنند. در این فیلم، که یکی از بهترین‌ فیلم‌ها شناخته می‌شود، کاراکتری به نام جیسون وجود دارد. جیسون در تلاش است با یادگیری کنگفو، از خودش در برابر شروران محافظت کند. داستان‌ فانتزی اتفاقاتی که بر سر جیسون می‌آید، موضوع این فیلم است.

بر اساس روایت‌ها، صدها سال پیش، عصای گمشده شاه میمون، صلح و حضور را خواهد آورد. در فیلمی با صحنه‌های مبارزه عالی و خنده‌دار، اجرای جت لی و جکی چان توجه مخاطب را به خوبی جلب می‌کند.

Mulan

فیلم های فانتزی چینی
فیلم های فانتزی چینی
 • نام فارسی: فیلم چینی مولان
 • ژانر: ماجرایی، تاریخی
 • کارگردان: جینگل ما
 • ستارگان: یائو خو، کون چو، جون هو
 • زبان: Mandarin
 • تولید سال: ۲۰۰۹

در این فیلم چینی که بازیگران نامداری همچون یائو خو، کون چن و جون هو نقش اول را ایفا می‌کنند، هنرمند معروف جینگل ما، کارگردانی آن را برعهده دارد. داستان دختر جوانی به نام مولان، که قرار است به جای پدرش به جنگ برود. جنگی که برای محافظت از تاج و تخت شروع شده است.

او با استفاده از زره و شمشیر پدرش وارد یک ماجرای سخت و پر دردسر خواهد شد. این فیلم که در سال ۲۰۰۹ تولید شده است، در رسته بهترین فیلم‌ها جای گرفته است.

Ash Is Purest White

فیلم های افسانه ای چینی
فیلم های افسانه ای چینی
 • نام فارسی: فیلم چینی خاکستر خالص‌ترین سفید است
 • ژانر: درام، عاشقانه
 • کارگردان: یا هانگ‌که
 • ستارگان: ژائو تائو، لیاو فن،خو ژنگ
 • زبان: چینی و Mandarin
 • تولید سال: ۲۰۱۸

ماجرای جوانه زدن یک عشق در دنیایی پر از جرم و جنایت، موضوع اصلی این فیلم است. بازیگرانی همچون ژائو تائو، لیاو فن و خو ژنگ در این فیلم ایفای نقش نموده‌اند.

شیائوزندگی‌اش را با رقص می‌گذراند. او عاشق خطرناک‌ترین گنگستر شهر، شخصی به نام بین، شده است. در یک درگیری بین دسته‌های خلافکار، شیائو برای نجات بین، تیراندازی می‌کند. و در نتیجه پنج سال محکوم به زندان می‌شود.


ضمن آشنایی با بهترین فیلم های چینی می‌توانید به مطالب ذیل از سایت فیگار نیز مراجعه نمایید:


اما این اتفاق آتش عشق شیائو را بیشتر می‌کند. سال‌ها بعد، پس از آزاد شدن، دوباره به دنبال بین می‌رود. حتی اگر در راه این عشق مجبور به فدا کردن جان خود شود، باز هم شیائو از آن دست نمی‌کشد. این فیلم داستان تراژیک این عشق را، بدون هیچ نقصی و با تمام احساساتش، به مخاطبانش منتقل می‌کند.

The Children of Huang Shi

فیلم های چینی عاشقانه
فیلم های چینی عاشقانه
 • نام فارسی: فیلم چینی فرزندان هوانگ‌شی
 • ژانر: درام، اکشن
 • کارگردان: راجر اسپوتیسوود
 • ستارگان: جاناتان میرز، رادها میشل، یون‌فت چو
 • کشور:استرالیا، چین و آلمان
 • زبان: انگلیسی، چینی و ژاپنی
 • تولید سال: ۲۰۰۸

راجر اسپوتیسوود روی صندلی کارگردانی این فیلم عالی با بازی جاناتان میرز نشسته است. این فیلم در زمانی که چین توسط ژاپن اشغال شده بود، تعریف می‌شود. داستان یک روزنامه‌نگار انگلیسی به نام جورج هاگ، و اتفاقاتی که برای او رخ می‌دهد، در این فیلم شرح داده شده است.

جورج، با لباس مبدل، به عنوان یک افسر صلیب سرخ، از وقایع عکس می‌گرفت، که توسط سربازان ژاپنی اسیر می‌شود. پس از مدتی، به لطف یک کمونیست چینی از زندان فرار می‌کند و به همراه ۶۰ یتیم راهی یک سفر طولانی به سمت آزادی می‌شود.

The Warlords

فیلم های رزمی سال
جدیدترین فیلم های چینی 2022
 • نام فارسی: فیلم چینی اربابان جنگ
 • ژانر: جنگی، درام
 • کارگردان: پیتر چان
 • ستارگان: جت لی، اندی لاو، تاکشی کانشیرو
 • تولید سال: ۲۰۰۷

این فیلم یک محصول بسیار چشمگیر برای خوانندگان ما است. برای کسانی که عاشق ژانر فیلم‌های جنگی هستند. بازیگر معروف، جت لی نیز در آن بازی می‌کند. موضوع فیلم داستان سه برادر است، که در میانه جنگ بزرگی گرفتار می‌شوند. این جنگ تحت شرایط سختی در جریان است.

فیلمی که با صحنه‌های جنگی باورنکردنی و اجراهای موفق بازیگران برجسته شده است و یکی از محبوب‌ترین فیلم‌ها برای کسانی است، که می‌خواهند فیلم‌های جنگی تماشا کنند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های چینی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سوالات متداول در رابطه با بهترین فیلم های چینی

نمونه‌ای از بهترین فیلم‌های چین؟

فیلم “ببر خیزان، اژدهای پنهان”، فیلم “ایپ من”، فیلم “ماهی بزرگ و بگونیا”

چه نوع فیلم‌هایی در چین محبوب هستند؟

در سال 2020 فیلم‌های درام و کمدی موفق‌ترین ژانرها در چین بودند و 71 درصد از درآمد باکس آفیس را به خود اختصاص دادند. فیلم‌های جنگی، تاریخی و اکشن دیگر دسته بندی فیلم‌های محبوب در کشور چین هستند.


2 thoughts on “معرفی و تحلیل بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما + 2022 و 2021 از نگاه سایت فیگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *