معرفی و تحلیل بهترین انیمه های آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار

انیمه‌های آخرالزمانی دارای طرفداران زیادی می‌باشند. با فیگار بمانید تا به معرفی و تحلیل بهترین انیمه های آخرالزمانی بپردازیم.

محبوبیت انیمه‌های بقا مانند Attack On Titan باعث شده است تا علاقه به انیمه‌های آخرالزمانی بیشتر شود. در این انیمه‌ها، شخصیت‌ها از دنیایی پر از خطر، غم و خشونت‌آمیز می‌گذرند و درس‌های ارزشمندی را در سراسر صحنه به بشریت می‌آموزند. تعداد زیادی از انیمه‌ها در دنیای آخرالزمانی اتفاق می‌افتند. اما تنها تعداد کمی از آنها موفق شده‌اند واقعیت‌های چنین شرایطی را به درستی به تصویر بکشند.

بهترین انیمه های آخرالزمانی

با بهترین انیمه های آخرالزمانی آشنا شوید

شما می‌توانید فهرست بهترین انیمه های آخرالزمانی را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

انیمه‌های آخرالزمانی پر از اکشن، احساس، خلاقیت و مفاهیم عمیق علمی هستند. از Attack On Titan گرفته تا Cashern Sins، این مجموعه‌های انیمه بیش از یک داستان علمی‌تخیلی (معرفی و تحلیل بهترین فیلم های روانشناختی علمی تخیلی) می‌باشند. پس اگر می‌خواهید با برترین انیمه های آخرالزمانی آشنا شوید، در این نوشتار همراه ما باشید تا بهترین انیمه ها درباره آخرالزمان را به شما معرفی کنیم.

Highschool Of The Dead

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

در دنیای سینما زامبی‌ها متصل به پایان جهان شده‌اند. در این انیمه، زامبی‌ها دانش‌آموزان یک دبیرستان (بهترین انیمه های دبیرستانی نتفلیکس) را به وحشت می‌اندازند. تاکاشی کیمورو، قهرمان داستان، به اجبار بهترین دوستش که گاز گرفته شده است را می‌کشد. سپس او قول می‌دهد که از ری میاموتو، دوست مردی که به تازگی کشته است، محافظت کند.

دبیرستان مردگان دو طرح محبوب آخرالزمان و گروهی سرکش از دانش‌آموزان دبیرستانی را با هم ترکیب می‌کند. این انیمه کار عالی را برای به تصویر‌ کشیدن آخرالزمان و نشان دادن احساسات در لحظه بحران انجام می‌دهد. با توجه به محیط دبیرستانی که این انیمه ارائه می‌دهد، Highschool Of The Dead یک انیمه جذابی است که حتما ارزش دیدن را دارد.

تحلیل انیمه دبیرستان مردگان

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

انیمه دبیرستان مردگان به هیچ وجه یک انیمه بی‌عیب و نقص نیست، ولی از نظر داستان، شخصیت‌ها، موسیقی و اکشن توانسته است کار بسیار خوبی انجام دهد. این انیمه بر اساس مانگایی با همین نام ساخته شده است. مدهاوس که مدیریت ساخت دبیرستان مردگان را بر عهده داشت، توانست به خوبی داستان این مانگا را به یک انیمه دوست‌داشتنی تبدیل کند.

کاراکترهای دبیرستان مردگان همه به خوبی توسعه داده شده‌اند و داستان بسیار خوب نوشته شده است. موسیقی این انیمه یکی از بهترین ویژگی‌های آن می‌باشد. اگر به دنبال انیمه‌ای ساده و پر از اکشن هستید، دبیرستان مردگان می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

Black Bullet

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

گلوله سیاه در محیط انتشار یک ویروس انگلی مرگبار به نام “گاستریا” اتفاق می‌افتد که انسان‌ها را به هیولا تبدیل می‌کند. بشریت در دیوارهای Monolith ساخته شده از وارانیوم پنهان شده است. زیرا وارانیوم تنها ماده‌ای است که می‌تواند به گاستریا آسیب برساند. این انیمه درباره انجو آیهارا و ساتومی رنتارو است که برای مبارزه با تهدید گاستریا به توکیو می‌روند.

داستان گلوله سیاه منحصر به فرد نیست، اما اجرای آن بسیار ستودنی می‌باشد. ماجراجویی‌هایی که در این انیمه وجود دارد می‌تواند برای علاقه‌مندان انیمه بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد. گلوله سیاه به عنوان یکی از برترین انیمه ها با موضوع آخرالزمان شناخته می‌شود.

تحلیل انیمه گلوله سیاه

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

گلوله سیاه انیمه‌ای است که به سختی تلاش می‌کند تا محیط آخرالزمانی را به نحوی متفاوت نمایش دهد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این انیمه، سرعت پیشرفت داستان می‌باشد. حتی کسانی که رمان این انیمه را نخوانده‌اند می‌توانند ببینند که زنجیره رویدادها خیلی سریع حرکت می‌کند. به همین دلیل به خوبی متوجه شدن داستان گلوله سیاه می‌تواند برای برخی دشوار باشد.

با نگاهی فراتر از کوه مشکلات این انیمه، گلوله سیاه نکات مثبت خود را دارد و انیمیشن یکی از جنبه‌های آن است. مناظر، شخصیت‌ها و گاستریا همگی به خوبی ساخته شده‌اند. اکشن این انیمه نیز بسیار تاثیر‌گذار و دیدنی است. Black Bullet انیمه‌ای می‌باشد که پتانسیل‌های زیادی داشت اما از آن استفاده زیادی نکرد.

God Eater

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

ظهور موجودات انسان‌خوار معروف به «آراگامی» که به سلاح‌های عادی مصون می‌باشند، بشریت را به مرز نابودی کشانده است. این انیمه در سال 2071 اتفاق می‌افتد. God Eater داستان یک سازمان خاص به نام Fenrir را دنبال می‌کند که تنها با هدف از بین بردن همه آراگامی‌ها و بازگرداندن آرامش بشریت ایجاد شده است.

یکی از بهترین انیمیشن‌های استودیو Ufotable، “خدا‌ خوار” در میان بسیاری از انیمه‌های آخرالزمان هیولا ایستاده است. این انیمه به جزئیات در مورد شروع این فاجعه می‌پردازد و توضیحاتی را برای هر اتفاقی که در حال وقوع است ارائه می‌دهد. انیمیشن God Eater حس واقعی آخرالزمان را به مخاطب منتقل می‌کند.

تحلیل انیمه خدا خوار

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

خدا خوار یک انیمه توسط استودیو یوفوتیبل می‌باشد که از یک بازی با همین نام ساخته شده است. داستان و شخصیت‌های این انیمه در ابتدا به خوبی معرفی شدند، اما در ادامه شخصیت‌ها به ندرت توسعه می‌یافتند. یکی از مشکلات این انیمه نحوه ارائه داستان خود بود، طوری که بهترین بخش‌های داستان در قسمت‌های آخر این انیمه نمایش داده شد.

با این حال خدا خوار از لحاظ انیمیشن و موسیقی واقعا بی‌نظیر است. استودیو یوفوتیبل با این اثر باز ثابت کرد که یکی از بهترین استودیو‌ها در دنیای انیمه می‌باشد.

Casshern Sins

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

این انیمه درام قبلاً دو بار آخرالزمان را پشت سر گذاشته و بسیار بی‌رحمانه ظاهر می‌شود. در این انیمه نژادی از ربات‌های جاودانه (شخصیت های انیمه ای جاودانه) ، اکثریت بشریت را از بین می‌برند. اما به زودی ربات‌ها جنبه ابدی شخصیت خود را از دست می‌دهند. اسطوره کسهرن تنها امید آنها برای جاودانگی است. اگر کسهرن خورده شود جاودانگی آنها بازمی‌گردد.

کسهرن شخصیت اصلی داستان و ترسناک‌ترین ربات تاریخ تلویزیون علمی‌تخیلی (بهترین فیلم های علمی تخیلی 2021) است. او اطلاعات زیادی درباره پیشینه خود ندارد. اما باید این چیزها را در حالی که توسط ربات‌های وحشتناک تعقیب می‌شود، کشف کند. Casshern Sins یک انیمه پیچیده اما سرگرم‌کننده است که پر از عناصر اکشن و علمی‌تخیلی می‌باشد.

تحلیل انیمه گناهان کسهرن

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

انیمه Cashern Sins برای همه نیست. داستان این انیمه با سرعت بسیار آهسته‌ای حرکت می‌کند. در طول انیمه سکوت، درون‌نگری و گفتگوی فلسفی زیادی وجود دارد که برای برخی می‌تواند جذاب نباشد. گناهان کسهرن طرح و گفت‌وگوی بسیار ساده‌ای دارد و به راحتی قابل درک است. بنابراین افرادی که به دنبال یک داستان هیجان‌انگیز و پر زرق و برق هستند، آن را در این انیمه پیدا نمی‌کنند.

یامائوچی، کارگردان این انیمه، قطعا استعداد خوبی از فیلمبرداری دراماتیک دارد. هر نما با دقت ترکیب شده است تا در حد ممکن جذاب به نظر برسد. شخصیت‌ها تقریبا همیشه در حالتی دراماتیک قرار دارند که می‌تواند این انیمه را بسیار دیدنی کند.

Ergo Proxy

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

انیمه Ergo Proxy پس از یک فاجعه زیست‌محیطی فاجعه‌بار که تمدن بشری را به حد نابودی برده است، اتفاق می‌افتد. انسانیت در گنبدهای رومدو پناه گرفته و توسط AutoReivs، ربات‌های انسان‌نما، یاری می‌شود. با این حال، فاجعه دیگری رخ می‌دهد و این ربات‌ها به ویروسی مبتلا می‌شوند که به آنها خودآگاهی می‌دهد و به یک هوش مصنوعی (بهترین فیلم ها در مورد هوش مصنوعی) تبدیل می‌شوند.

این انیمه سرشار از مضامین روانشناختی (معرفی و تحلیل بهترین فیلم های مهیج روانشناختی) و مکان‌های معمایی است. داستان Ergo Proxy به وضوح جنبه‌های متعدد رها شدن در تاریکی را به تصویر می‌کشد و بر اهمیت خود‌یابی تأکید زیادی می‌کند.

تحلیل انیمه ارگو پراکسی

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

Ergo Proxy یک انیمه سایبرپانک معمولی نیست. این انیمه برای جلب توجه بینندگان به صحنه‌های اکشن سنگین اسلحه تکیه نمی‌کند، بلکه از ذهن‌شکنی و فضای عجیب و تاریک بسیار جذاب در دنیای پسا آخرالزمانی استفاده می‌کند. اگرچه دنیای پسا آخرالزمانی ایده جدیدی نیست یا حتی می‌توان گفت که بیش از حد از آن استفاده شده است، ارگو پراکسی به خوبی داستان خود را در این موضوع ارائه می‌دهد.

بودجه این انیمه بالا می‌باشد زیرا انیمیشن بسیار روان بود و پس زمینه‌ها به سادگی شگفت‌انگیز بودند. با این حال، گاهی اوقات، نور تا حدودی آزاردهنده است. زیرا برخی از صحنه‌ها آنقدر تاریک می‌باشد که در دیدن آنچه واقعاً در حال رخ دادن است مشکل خواهید داشت.

Tokyo Magnitude 8.0

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

Tokyo Magnitude 8.0 یک اثر متفاوت می‌باشد که بر اساس واقعیت‌های علمی و انسانی بنا شده است. پس از وقوع یک زلزله 8 ریشتری در شهر توکیو، داستان این انیمه شروع می‌شود. Tokyo Magnitude 8.0 انیمه‌ای منحصربه‌فرد است که زندگی پس از یک بلای طبیعی را به تصویر می‌کشد. داستان دو خواهر و برادر و دوست تازه پیدا شده آنها را دنبال می‌کند که در تلاش هستند تا با کمک یکدیگر زنده بمانند.

مخاطب در طول انیمه در معرض تراژدی، امید، ناراحتی و خوشحالی قرار می‌گیرد. داستان‌های شخصی که توسط شخصیت‌های اصلی روایت می‌شوند، به جای نشان دادن نجات‌های قهرمانانه و بقا، به انیمه عمق احساسی را می‌بخشند. این انیمه به این دلیل موفق می‌شود که بر روی تصاویر واقعی از موقعیت‌های ممکن تمرکز دارد.

تحلیل انیمه توکیو 8 ریشتر

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

انیمه توکیو 8 ریشتر یک تراژدی غم‌انگیز را به نحوی عالی و احساسی نمایش می‌دهد. شخصیت‌های این انیمه بسیار واقعی هستند. خواهر بزرگتر در آن مرحله نوجوانی می‌باشد که عملا از همه چیز متنفر است. برادر کوچکتر یک بچه کوچک پرانرژی می‌باشد که فقط می‌خواهد خانواده‌اش با یکدیگر دعوا نکنند و مثل گذشته با هم کنار بیایند. موضوع تاریک و جدی این انیمه یکی از دلایلی بود که ما توکیو 8 ریشتر را در لیست برترین انیمه ها با موضوع آخرالزمان قرار دادیم.

Dr. Stone

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی, بهترین انیمه درباره آخرالزمان

یک نور سبز مرموز که به طور ناگهانی کره زمین را در بر می‌گیرد، تمام انسان‌ها و حیوانات زمین را به سنگ تبدیل می‌کند. با این حال، انسان‌هایی که به سنگ تبدیل شده‌اند هنوز زنده هستند. داستان این انیمه پس از 3700 سال از این آخرالزمان شروع می‌شود. سنکو، تایجو و گروهی دیگر از افراد که از حالت متحجرانه خود بیدار شده‌اند، با یکدیگر همکاری می‌کنند تا راهی برای احیای انسان‌های متحجر بیابند.

Dr. Stone بر اساس یک مفهوم علمی ساخته شده است: علم و به ویژه فیزیک که به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته و به عنوان ستون فقرات داستان عمل می‌کند. با اینکه در بعضی از مواقع علم در این انیمه کاملاً واقع گرایانه نیست، هنوز توانسته است بسیاری از مخاطبان خود را عاشق علم کند. حضور این انیمه در لیست برترین انیمه های آخرالزمانی یک اولویت برای ما بود.

تحلیل انیمه دکتر استون

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

دکتر استون یکی از آن نوع انیمه‌هایی است که شما را به خود جلب می‌کند، حتی اگر به شدت عجیب باشد. این انیمه در دوران ماقبل تاریخ اتفاق می‌افتد و همین آن را منحصر به فرد می‌کند. دکتر استون سرشار از صحنه‌هایی است که یا شما را به دلیل نحوه ارائه‌اش عاشق این انیمه می‌کند یا باعث می‌شود که از آن متنفر شوید زیرا ممکن است احمقانه به نظر برسد.

دکتر استون اثری است که فقط در صورتی از آن قدردانی خواهید کرد که بتوانید مطالب عجیب علمی‌تخیلی مضحک آن را نادیده بگیرید. بسیاری از آنچه که از نظر علمی به تصویر کشیده می‌شود درست است. با این حال، نحوه دستیابی شخصیت‌ها به یک پیشرفت علمی نسبتاً اغراق آمیز می‌باشد.

Neon Genesis Evangelion

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

داستان این انیمه معروف مکانیکی در توکیویی آینده‌نگر در حال بهبودی پس از ضربه دوم اتفاق می‌افتد. پس از این اتفاق کل کشور ژاپن در حالت ناامیدی است. در Neon Genesis Evangelion، فرشتگان، هیولاهای وحشتناکی که از آسمان سقوط می‌کنند تا به بشریت آسیب برسانند، در جامعه عادی شده‌اند.

در سال 2015، پانزده سال پس از فاجعه ضربه دوم، بشریت توسط موجوداتی به نام “فرشتگان” محاصره شده است. شینجی، قهرمان داستان، وظیفه هدایت یک ربات بزرگ Eva را بر عهده دارد و با فرشتگان مبارزه می‌کند. اگر بشریت فرشتگان را شکست ندهد، ضربه سوم ممکن است رخ دهد و همه چیز را نابود کند.

تحلیل انیمه نئون جنسیس اوانجلین

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه های آخرالزمانی

Evangelion به طور گسترده به عنوان یکی از تأثیرگذارترین انیمه‌های ساخته شده در دهه 1990 در نظر گرفته می‌شود. این انیمه به دلیل تلاش‌های شجاعانه‌اش برای تغییر ژانر مِکا، توسعه شخصیت عمیق و خط داستانی نامتعارفش شناخته شده است. Evangelion که توسط استودیو تحسین‌شده Gainax ساخته شده و توسط نویسنده ستایش‌شده Hideaki Anno نوشته شده است، توسط طرفداران انیمه به عنوان یک شاهکار نامیده می‌شود.

Attack On Titan

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه آخرالزمانی

از زمان انتشار، Attack on Titan طرفداران انیمه را از پا درآورده است. داستان این انیمه مشهور بر اساس یک اتفاق فاجعه‌بار است که بشریت را مجبور می‌کند تا در پشت دیوارهای عظیمی با وحشت پناه بگیرد. این انیمه ارن، آرمین و میکاسا و همچنین لشکر پیشرو را در مبارزه با افراد نفرت‌انگیز انسان‌خوار به نام «تایتان» دنبال می‌کند.

این انیمه سرشار از مبارزات هیجان‌انگیز، آدرنالین و همچنین راز‌های تکان‌دهنده است. خط داستانی و نحوه ارائه آن، حمله به تایتان را بدون شک به یکی از جذاب‌ترین انیمه‌های تاریخ تبدیل کرده است. هر شخصیت داستانی برای به اشتراک گذاشتن دارد و هر یک از آنها قابل توجه می‌باشد. حمله به تایتان چیزی جز یک شاهکار نیست.

تحلیل انیمه حمله به تایتان

بهترین انیمه های آخرالزمانی
برترین انیمه ها با موضوع آخرالزمان

انیمه حمله به تایتان که به عنوان بهترین انیمه درباره آخرالزمان شناخته می‌شود، یک استاندارد جدید در انیمه‌های آخرالزمانی ایجاد کرد. حمله به تایتان یک داستان شگفت‌انگیز با پیش‌فرض بسیار تاریک و اکشن فراوان است. داستان این انیمه شما را مجبور می‌کند تا حدس خود را در ادامه داستان داشته باشید. یک افشای جدید وجود دارد که آنچه را که فکر می‌کردید می‌دانید کاملاً از بین می‌برد.

شخصیت‌ها بسیار دوست‌داشتنی هستند و شما واقعاً می‌خواهید موفقیت آنها را ببینید. اما چیزی که این انیمه را منحصر به فرد می‌کند این است که شخصیت‌های اصلی به ندرت در یک نبرد پیروز می‌شوند. هر ماموریتی که شخصیت‌ها در آن شرکت می‌کنند معمولاً با حمامی از خون ختم می‌شوند.

Gurren Lagann

بهترین انیمه های آخرالزمانی
بهترین انیمه ها درباره آخرالزمان

گورن لاگان به دلیل نحوه ارائه مفهوم آخرالزمانی متمایز می‌باشد. بشریت به زیر‌زمین رانده شده است، در حالی که موجوداتی انسان‌نما در سطح زمین حکومت می‌کنند. این انیمه داستان سه گانه سایمون، کامینا و یوکو را دنبال می‌کند که در تلاش برای بازپس‌گیری خانه خود هستند.

گورن لاگان از هر نظر یک انیمه درخشان می‌باشد. توسعه شخصیت‌ها، استراتژی و کاوش ژانر علمی‌تخیلی به نحوی بسیار هوشمند انجام داده شده است. بسیاری از افراد این انیمه را به عنوان بهترین انیمه آخرالزمانی می‌شناسند.

تحلیل انیمه گورن لاگان

بهترین انیمه های آخرالزمانی
برترین انیمه های آخرالزمانی

گورن لاگان کارهای زیادی را انجام می‌دهد که معمولاً در انیمه نمی‌بینید. روابط عاشقانه در واقع کاملا به جا و به درستی ایجاد می‌شوند. در این انیمه شخصیت‌های مهمی وجود دارد که جان خود را از دست می‌دهند. در اواسط انیمه، یک جهش زمانی وجود دارد که کاملا به جا می‌باشد و به خوبی انجام داده شده است. گورن لاگان موسیقی حماسی زیبایی دارد. خیلی وقت‌ها پیش نمی‌آید که اپرا و رپ برای نبرد‌های حماسی ترکیب شوند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های آخرالزمانی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین انیمه های آخرالزمانی

انیمه Dr. Stone دارای چند فصل است؟

این انیمه جذاب دارای دو فصل می‌باشد که فصل سوم آن نیز در سال 2023 منتشر خواهد شد.

بهترین انیمه آخرالزمانی چه می‌باشد؟

از نظر بسیاری از طرفداران انیمه، بهترین انیمه آخرالزمانی، انیمه Attack On Titan می‌باشد.


2 thoughts on “معرفی و تحلیل بهترین انیمه های آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار

  1. من عاشق انیمه هستم.از این لیست بعضی از انیمه ها رو دیده بودم که به نظر خودم هم درست جایی اند فقط همیشه دو چیز راجب انیمه اذیتم میکنه یکی اینکه خیلییی به قول سایت خودتون جنسیت زده اند و دیگری چون خودشون شینسو هستن و مسیحیت در ژاپن داره گسترش پیدا میکنه بعضی انیمه ها به عقاید تکیه میپرونن یا توهین میکنن. همیشه سعی میکن اینها رو نادیده بگیرم و یه طور که انگار اتفاق نیافتاده مثل بخشی از انیمیشن که قبل پخش حذف میشه حضورشان میکنم.
    در کل انیمه خیلی چیز باحالیه حتی از انیمه هایی مثل سلول ها در حال کار میتونید درس یاد بگیرید. خیلی هاش رو توصیه میکنم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *