ببینید: ویدئوی وحشیانه هجوم و تجاوز طالبان به مرز ایران [+فیلم]

صبح امروز، طالبان فیلمی جدید را منتشر کرد که در آن، فیلم حمله طالبان به مرز ایران رخ می‌دهد و اتفاقی جنجالی را رقم زدند که رسانه‌ها را درگیر کرد.

به تازگی، فیلمی از حمله کردن طالبان به ایران رخ داد که جنجال زیادی آفرید و ویدیوی درگیری مرزی ایران و طالبان منتشر شد که فضای مجازی را در شوک فرو برد و سروصدای زیادی را برپا کرد.

حمله طالبان به پاسگاه مرزی ایران را چندی پیش، رسانه‌ی افغانستانی آماج، از حمله طالبان به پاسگاه مرزی ایران منتشر کرده است.

فیلم حمله طالبان به مرز ایران

حمله کردن طالبان به ایران

طالبان به معنای طلبه‌ها (دانش‌آموختگان) که خود را امارت اسلامی افغانستان می‌نامند، یک جنبش و یک سازمان مذهبی-نظامی اسلام‌گرای دیوبندی متشکل از روحانیان اسلام‌گرای سنی در افغانستان است. کشورها و سازمان‌های متعددی آن را یک گروه تروریستی قلمداد کرده‌اند. در سال ۲۰۲۱ برآورد شده است که طالبان ، ۷۵٬۰۰۰ جنگجو داشته باشد.

حمله کردن طالبان به ایران
حمله کردن طالبان به ایران

از چند روز گذشته اختلافاتی مرزی بین ایران و طالبان رخ داده است که از امروز صبح با درگیری مسلحانه و شهادت 2 مرزبان ایرانی جدی‌تر شد و سردار رادان نیز خواستار برخورد شدید مرزبانان با متجاوزین طالبانی شد.

چندی پیش نیز، عبدالحمید خراسانی از فرماندهان طالبان فیلمی گستاخانه منتشر کرده است که بسیار با پرروگری ایران را تهدید کرده است. رسانه‌های محلی افغانستان از درگیری در مرز مشترک با ایران خبر دادند و اعلام کردند که این درگیری در منطقه ماککی ولسوالی کنگ ولایت نیمروز بین نیرو‌های طالبان و مرزبانان ایرانی رخ داده است.

بیشتر بخوانید:

لحظه اعلام شهادت سربازان سراوان به خانواده هایشان

بررسی میدانی نیز از وقوع درگیری میان مرزبانان ایران در مرز نیمروز و تعدادی از نیرو‌های طالبان مستقر در مرز افغانستان حکایت دارد. علت این درگیری هنوز مشخص نشده است.

حمله طالبان به پاسگاه مرزی ایران

در ادامه می‌توانید ویدیوی درگیری مرزی ایران و طالبان را ببینید:

دقایقی پیش با توقف درگیری در مرز ایران و افغانستان، مسئولین مرزبانی ایران و طالبان هم‌اکنون تشکیل جلسه‌ای داده‌اند تا دلایل تنش به‌وجودآمده را بررسی کنند. مرکز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان نیز در اطلاعیه‌ای جزئیاتی از درگیری امروز شنبه در مرز ایران و افغانستان را اعلام کرد.

در اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان آمده است:

پیش از ظهر امروز مرزبانان جان برکف هنگ مرزی زابل با افراد مسلح ناشناس که قصد ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران را داشتند، در نقطه صفر مرزی درگیر که منجر به تبادل آتش و درگیری مسلحانه شد.

در این درگیری، مرزبانان با برتری آتش سنگین و تحمیل تلفات، خسارات جدی را به آنان وارد کردند. مرزداران غیور مرزبانی استان سیستان وبلوچستان با اقدامات عملیاتی و تشدید پوشش منطقه به حراست از مرز‌ها پرداختند.

فیلم دیگری از لحظه حمله طالبان به مرز ایران را ببینید:

در ادامه می‌توانید لحظات اعزام توپخانه طالبان به مرز با ایران را مشاهده بفرمایید:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزماً بازتاب دیدگاه رسانه فیگار نیست.

جهت دیدن ویدئوهای بیشتر که در فضای مجازی پربازدید شده است از بخش وایرال ویدئوز در سایت فیگار دیدن کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *