معرفی مانهوا های معروف Yaoi ؛ معرفی مانهوا های محبوب یائویی

در این مطلب قصد داریم به معرفی مانهوا های معروف یائویی بپردازیم و شما خوانندگان را با مانهواهای Yaoi آشنا کنیم. پس در این نوشتار با ما همراه باشید.

ژانر Yaoi ژانری است که زیاد مورد توجه قرار نمی‌گیرد و دلایل خوبی برای آن وجود دارد. این نوع مانهواها با ژانر یائویی اثراتی هستند که هیچوقت نباید آن‌ها را خواند و باید از آنها دوری کرد. مانهوا یائویی یا به انگلیسی Yaoi Manhwa در کره ژانری است که بیشتر توسط زنان برای زنان نوشته شده و روابط همجنسگرایانه بین مردان را به تصویر می‌کشد.

بیشتر بخوانید:

500 انیمه و انیمیشن برتر تمام دوران [بر اساس دسته بندی ژانر]

معرفی مانهوا های معروف یائویی

محبوب ترین مانهوا های یائویی

شما می‌توانید فهرست معرفی مانهوا های معروف یائویی را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

مانهواهای یائویی بیشتر به روابط عاطفی مردان می‌پردازند، اما برخی اوقات در این مانهواها به داستان‌های متفاوت دیگر نیز پرداخته می‌شود. در این نوشتار ما به معرفی مانهوا های Yaoi خواهیم پرداخت تا شما بدانید که سراغ چه مانهواهایی نروید.

Blood bank

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

بانک خون یک مانهوا ژانر یائویی است که در یک جهان جایگزین اتفاق می‌افتد. در این مانهوا، زمانی که زمین در آستانه انقراض بود، یک نژاد برتر برای نجات آنها پدید آمد، خون آشام‌ها. خون آشام‌ها اکنون نژاد حاکم بر انسان‌ها هستند و تسلط زیادی از خود نشان می‌دهند. این مانهوا یک بانکدار به نام One را دنبال می‌کند که در یک بانک خون مشغول کار است.

بانک خون جایی است که خون آشام‌ها خون تازه انسانی خود را دریافت می‌کنند. در حالی که انسان‌ها عمیقاً تحت تأثیر حکومت خون آشام‌ها هستند و نمی‌توانند در برابر آنها مقاومت کنند، یکی از آنها با دیگر افراد متفاوت است. او به زودی با ارباب شل ملاقات می‌کند، که معلوم می‌شود ارباب شل کاملاً مخالف انتظارات اوست.

Bj Alex

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

بی جی الکس دانگ-گیون، دانشجوی کالج را دنبال می‌کند، که علاقه زیادی به یک بی جی پسر دارد. این مانهوا که توسط مینهوا نوشته شده است شامل موضوعات جنسی، غرور و خشونت است. این اثر یکی از معدود مانهوایی می‌باشد که دارای شخصیت‌های باهوشی است که انتخاب‌های بد زیادی انجام نمی‌دهند.

At the end of the road

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

“در انتهای جاده” یک شونن آی ماوراء طبیعی است. این مانهوا زمانی شروع می‌شود که تائمین با یک کامیون برخورد می‌کند. او در بدن هان سیون بیدار می‌شود که در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. تائمین که شخصیت ضعیفی نیست و به راحتی تحت فشار قرار نمی‌گیرد، جلوی قلدرها می‌ایستد و از خود دفاع می‌کند.

داستان زمانی که او با دوست دوران کودکی خود ملاقات می‌کند بیشتر پیش می‌رود. در این قسمت داستان است که همه چیز جالب می‌شود زیرا دوست دوران کودکی او مین سیوون شروع به دیدن شباهت‌هایی بین تائمین و هان سیون می‌کند و این پازل را کنار هم می‌چیند.

Oh my assistant

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

“اوه دستیار من” یک مانهوا Yaoi است که داستان بین یک هنرمند مانگا و دستیارش را نشان می‌دهد. داستان این مناهوا حول محور Shin Seonho و دستیارش Ko Muyeong می‌چرخد. Seonho یک نویسنده مانگا است که در وب کمیک بزرگسالان تخصص دارد. اگرچه او این کار را به عنوان راهی آسان برای کسب درآمد شروع کرد، به زودی به وسعت آن پی برد و یک دستیار استخدام کرد.

کو مویونگ یک فرد جوان، با استعداد و پر بار است که دلیلی برای کار کردن زیر نظر سونهو ندارد. تنها دلیلی که کو مویونگ برای سئونهو کار می‌کند این است که او از طرفداران سرسخت سئونهو می‌باشد.

Fools

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

این مانهوا شوونن-آی، نوشته یئونگها، در سال 2000 منتشر شد. Fools مطمئناً به دلیل طرح بی گناهش در میان خوانندگان مانهوا یائویی محبوبیت پیدا کرد. یونگی همیشه فردی منزوی بوده است تا اینکه چیزی در مورد همکلاسی‌هایش، جونگ وو، یاد می‌گیرد. پیچ و تاب‌ها و داستان‌های سرنوشت آنها را به زودی به یکدیگر می‌رساند.

Totally Captivated

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

این مانهوا یائویی در مقایسه با دیگر مانهواهای در لیست بسیار قدیمی است. داستان این مانهوا توسط محیط گانگستری و رئیس و کارمندی بازی می‌شود. ایون یک دانشجوی دانشگاه است که با دوستش وارد یک دعوا می‌شود و با او قطع ارتباط می‌کند. بعد از اینکه او متوجه اشتباهش شد، ایون به خود قول می‌دهد برای بازگرداندن او دست به هر کاری بزند.

با این حال، این بدان معناست که او باید برای دوست جدید دوست سابقش موکیول کار کند. وقتی موکیول مجذوب خصوصیات‌ ایون می‌شود، همه چیز پیچیده می‌شود. این دو به تدریج پیوندی پیچیده و قوی ایجاد می‌کنند.

Killing stalking

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

Killing Stalking یک مانهوا مهیج روانشناختی است. این وبتون به شدت تاریک است و محتوای خشونت آمیز زیادی در آن وجود دارد. یون بام یک استالکر است که به اوه سانگوو که یک دانشجوی دانشگاه می‌باشد وسواس دارد. یون بام به زودی او را به خانه‌اش تعقیب می‌کند و متوجه می‌شود که اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

اوه سانگوو یک قاتل روانی می‌باشد که در حالی که به طرز وحشتناکی یک نفر را می‌کشد، چشم بر هم نمی‌زند. او از نظر روانی ناپایدار و بسیار خطرناک است. با وجود اینکه یون بام در این موقعیت گیر می‌کند و پس از مدتی از همراهی سانگ وو لذت می‌برد و احساس نزدیک‌تری به او پیدا می‌کند.

Moritat

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

این مانهوا شخصیت اصلی خود، Jess copper brown را دنبال می‌کند. روزی او در یک تخت از خواب بیدار می‌شود و چیزی از خودش به یاد نمی‌آورد. او مردی را می‌بیند که ادعا می‌کند لاو چستر، دوست صمیمی‌اش است. با این حال، تنها چیزی که او به یاد می‌آورد یک کابوس است که در آن لاو سعی می‌کند او را بکشد. آیا او داستان لاو را می‌پذیرد یا طرح متفاوتی را از زیر خاک بیرون می‌کشد؟ این مانهوا تحت ژانر هیجان انگیز روانشناختی قرار می‌گیرد و دارای داستانی از نوع شونن آی است.

Baker on the first floor

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

Sun Hwa یک هنرمند BL است که از اتاق خود به عنوان پایگاه مخفی برای ترسیم آثار خود استفاده می‌کند. یک روز که او در حال کار بر روی کمیک خود است توسط یک مرد بلوند دیده می‌شود. او بعداً می‌فهمد که این مرد نانوای جدید طبقه اول است. اما چیزی بیشتر از ظاهرش برای این مرد وجود دارد و Sun Hwa سعی می‌کند آن را پیدا کند.

Escape into oblivion

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های معروف یائویی

Escape into oblivion یک مانهوا یائویی است که ووجین و هوان را دنبال می‌کند. ووجین فردی است که فقط در تلاش در فرار از واقعیت می‌باشد و در رویای خود زندگی کند. روزی مردی با عینک به او نزدیک می شود تا با او صحبت کند. اما ووجین نمی‌داند این مرد ناشناخته می‌تواند کل زندگی او را زیر رو رو کند.

Wolf in the house

معرفی مانهوا های معروف یائویی
مانهوا ژانر یائویی, مانهوا Yaoi

گرگ در خانه یک مانهوا Yaoi فانتزی با رابطه بین گونه‌ای است. باکسن یک هاسکی سیبری می‌باشد که یئو مینسوک تصمیم به پرورش آن گرفته است. این تلاش جدید نشان دهنده آغاز زندگی مجردی جدید او پس از کنار گذاشتن رابطه بی‌ثبات 10 ساله‌اش است. چیزی که مینسوک نمی‌داند این است که باکسن مطمئنا فقط یک هاسکی سیبری نیست. او یک گرگینه است که هر شب به شکل انسانی در می‌آید.

The warehouse

معرفی مانهوا های معروف یائویی
معرفی مانهوا های Yaoi

انبار یک درام فیکولوژیک است. این مانهوا با ربودن دوهیون، یک جوان 28 ساله شروع می‌شود که از زندگی خود دست کشیده است. او از زندگی‌ای که داشت متنفر بود و چیزی جز فرار نمی‌خواست. با این حال، سرنوشت نقشه بی‌رحمانه‌ای برای او داشت. جونگو 28 ساله، مردی را می‌رباید که زندگی او را تباه کرده است، اما تنها مشکل این می‌باشد که آن مرد حتی او را به یاد نمی‌آورد. انبار یک مانهوا بسیار تاریک کرد که خواندن آن اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار معرفی مانهوا های معروف یائویی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


22 thoughts on “معرفی مانهوا های معروف Yaoi ؛ معرفی مانهوا های محبوب یائویی

  1. آره . اینا جز اولین آثار ترجمه شده ان و تو زمان خوشون محبوب بودن ولی الان آثار خیلی بهتری اومده .
   بهتره برای شروع این ژانر از شونن آی شروع کنید و بعد هم برای خوندن بهترین مانهوا های یاعویی سایت های خارجی رو چک کنید.و اسمشون رو تو کانالای ترجمه سرچ کنید.

 1. وا.. لااقل یه خوبی که مانگا مانهوا و انیمه دارن اینه که اینجور مسائل تو بخش مربوط به خودشون نوشته میشن و اگه تو اثرات دیگه می یان بیشتر جنبه شوخی گذاشتن داره و شخصیت های مورد این بحث وقت ازدواج یا … جنس مخالف(درست تر مکمل) رو انتخاب می کنن و براش هیجان زده(هر اسم دیگه می خواید اینجا بذارید!) می شن. ولی بدبختی انیمیشن غربی توی آثار بچه ها هم همچین چیزی رو می ذاره! مثلا سریال بیمکس! خانه جغد! از طرفی آثار شرقی یک میلیون بار جنسیت زدگی بیشتری داره، در کل هر اثری میبینیم باید حواسمون باشه نکته ش رو از قبل بدونیم که سر ما اثر نگذاره

 2. بینشون Moritat، در انتهای جاده و صد البته کیلینگ استاکینگ رو دوست داشتم. برای اونایی که تازه می‌خوان شروع کنن شونن ای در انتهای جاده رو پیشنهاد میکنم که از mangabato میتونین بخونین. نمی‌دونم فارسیش هست یا نه. کیلینگ استاکینگ هم که توی تلگرام هست. موریتت هم بگردین توی سایتای خارجی پیدا میشه. زیر نور سبز هم خیلی خوبه ولی خب یجوری شروع میشه ک شاید یسری افراد خوششون نیاد. من شخصا سبک شونن ای رو ترجیح میدم. یوری هم خیلی خوب میشه معرفی کنین. مانگا ها و مانهوا های یوری خوب زیاد پیدا نمیشن

  1. منم شونن ای رو ترجیح میدم
   ببین من نمیدونم که اینا ترجمه شدن یا نه چون من به یک زبون دیگه خوندم ولی یوری های موردعلاقه من اینان
   Failed princesses, (مانگا)
   please bully me miss villainess, (مانهوا)
   the guy she was interested in wasn’t a guy at all (مانگا)
   I love Amy (مانهوا)
   Ring my bell (مانهوا)

 3. من ی یائویی خوندم ول اسمش یادم نیست…میخوام برم ادامه شو بخونم
  داستان اینجوری بود ک ی پسری ب خواسته خواهرش میره از یه آیدلی ک خواهرش فن اونا بوده اماضا و عکس بگیره ک خواهرش فک کنم از این وضعیتی ک داره نجاتش بده…اخع وضعیت خوبی نداش اگ اشتباه نکنم..بعد پسره هم قبول میکنه و میره ک امضا بگیره..تو فن ساین آیدله عاشق پسره میشه…..تروجدتون اسمشو بگیینننن

   1. سلام
    من یه مانهوا ی bl می خوندم که تو سبک bdsm بود… خلاصه داستان این بود که پسره به عشقش در خواست میده اما اون قبول نمی کنه اونم تو دفتر بهش تجاوز می کنه و تو خونه زندانیش می کنه موی پسر تاپ بلوند و موی پسر باتم مشکیه
    (همینا یادمه) اگه کسی اسمش رو بلده بگه
    ممنون

 4. جز بی جی الکس موریتات و کیلینگ استالکینگ بقیه زیاد مالی نیستن
  جای رادیو استورم نقاش شب ساین لنگوئج ارور ۴۰۴ وخیلیای دیگه خالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *