بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025 ؛ سازنده برترین فیلم های ابرقهرمانی

جیمز گان یکی از بهترین سازندگان فیلم‌های ابرقهرمانی است که در این مقاله قصد داریم بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025 را به شما معرفی کنیم.

قسمت سوم نگهبانان کهکشان یک فیلم کمدی و در عین حال عمیقاً احساسی دیگر را به فیلم‌شناسی مشهور جیمز گان با کارگردانی و نویسندگی او اضافه می‌کند و پایان یک دوره را هم برای فرنچایز و هم برای خالق آن رقم می‌زند. جیمز گان چند تا از بهترین فیلم های مارول، یعنی سه گانه نگهبانان کهکشان را کارگردانی کرد.  در حالی که گان آماده می‌شود تا در سال‌های آینده، دنیای دی‌سی جدید خود را راه اندازی کند، همه نگاه‌ها به حرکت‌های بعدی این فیلمساز معروف است.

جیمز گان با بیش از بیست و پنج سال سابقه فیلمسازی، در رأس چندین فیلم محبوب بوده است که مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفت. برخی از این فیلم‌ها در پایگاه بین‌المللی فیلم به‌خوبی مورد توجه کاربران قرار گرفتند و به‌عنوان بهترین پروژه‌های حرفه‌ای گان رتبه‌بندی شدند. او همچنین یکی از جدیدترین و بهترین سریال های دی سی به نام پیس میکر را نویسندگی و کارگردانی کرد که بسیار مورد توجه منتقدان و طرفداران قرار گرفت. در این مقاله از فیگار قصد داریم تا بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025 را به شما معرفی کنیم.

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

فیلم های برتر جیمز گان

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

جیمز گان یکی از بهترین کارگردان های جهان می‌باشد که بسیاری از بهترین فیلم های ابرقهرمانی را خلق کرده است. او با ساخت سه گانه نگهبانان کهکشان ثابت کرد که در حوزه ابرقهرمانی می‌تواند بسیار فوق العاده عمل کند. در این مقاله از فیگار به بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025  می‌پردازیم.

اسکوبی دو 2002 (Scooby-Doo)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

جیمز گان ممکن است فیلم لایو اکشن اسکوبی دو در سال 2002 را کارگردانی نکرده باشد، اما بخشی جدایی ناپذیر از حرفه اولیه فیلمسازی او بود. گان برای توسعه داستان فیلم در کنار کریگ تیتلی و ویلیام هانا اعتبار دارد و در نهایت برای دنباله آن در سال 2004 بازگشت که تقریباً با استقبال یکسان منتقدان مواجه شد. پ

اسکوبی دو در زمان انتشار چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما به نظر می‌رسد که در طول زمان به بینندگان آن افزوده شده است، تا حدی به دلیل هجوم میم‌هایی که از آن تولید شد. حرفه گان پس از این فیلم به تدریج بزرگتر شد و کارهای بیشتری برای او به عنوان نویسندگی و کارگردانی ایجاد کرد. در حالی که این فیلم تا حدودی بحث برانگیز است، اکثر مخاطبان می‌توانند موافق باشند که اسکوبی دو در سال 2002 بسیار فوق العاده بود. اسکوبی دو همواره جزو بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینمای جهان بوده است و طرفداران زیادی دارد.

استثنایی‌ها 2000 (The Specials)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

استثنایی‌ها یک فیلم کمتر شناخته شده اما پر ستاره است که درباره گروهی از ابرقهرمانان می‌باشد که اتفاقاً در روز تعطیل هستند. قهرمانان کمتر شناخته شده به کارهای روزمره خود می‌پردازند و جرقه تفسیری شوخی در مورد ژانر ابرقهرمانی، که در زمان اکران به سختی وارد چشم انداز سینمایی شده بود، به راه انداختند.

استثنایی‌ها یکی از بسیاری از فیلم‌های ابرقهرمانی جیمز گان درباره خانواده است و بسیاری از مضامین آن را می‌توان در آثار بعدی او دید. در حالی که فیلم به هیچ وجه موفق نبود، استعدادهای باورنکردنی را به نمایش گذاشت. این فیلم یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی که برای مارول و دی سی نیستند می‌باشد.

آزمایش بلکو 2016 (The Belko Experiment)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

آزمایش بلکو یک فیلم ترسناک به نویسندگی جیمز گان و کارگردانی گرگ مک‌لین است. این فیلم که در سال 2016 اکران شد، گروهی از کارگران را دنبال می‌کند که در داخل ساختمان اداری خود زندانی شده‌اند و به آن‌ها دستور داده‌اند که یکدیگر را بکشند.

آزمایش بلکو به مراتب تیره‌تر از بسیاری از فیلم‌های جیمز گان در آن زمان بود. در حالی که خطراتی که فیلم متحمل می‌شود ستودنی است، اما از بهترین پروژه نوشته شده گان فاصله زیادی دارد و در مقایسه با برخی دیگر از کارهای اخیرش کم رنگ است. اگر شما به ژانر ترسناک علاقه دارید می‌توانید مقاله بهترین فیلم های ترسناک تاریخ سینمای جهان را مطالعه کنید.

اسلیتر 2006 (Slither)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

اسلیتر یک فیلم کمدی ترسناک به نویسندگی و کارگردانی جیمز گان است. این فیلم در سال 2006 پس از فرود یک موجود بیگانه انگلی در شهری روستایی در کارولینای جنوبی و کشتار و کشتار قربانیان خود را دنبال می‌کند.

در حالی که اسلایتر در زمان انتشارش موفقیت چشمگیری نداشت، در طول سال‌ها تا حدودی به یک کلاسیک کالت تبدیل شده است. این فیلم همچنین اولین کار کارگردانی قابل تشخیص گان را رقم زد و او را برای کارهای بزرگ‌تر و بهتر در آینده آماده کرد. این فیلم یکی از کمدی ترین فیلم های تاریخ سینما در ژانر ترسناک می‌باشد.

سوپر 2010 (Super)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

سوپر یک کمدی سیاه است با بازی راین ویلسون در نقش آشپزی بدشانس که برای نجات دخترش از دست آدم ربایان، علیرغم نداشتن هیچ ابرقدرت واقعی، وانمود می‌کند که یک ابرقهرمان است. سوپر به نویسندگی و کارگردانی جیمز گان، اولین ورود جیمز گان به ژانر ابرقهرمانی بود. در حالی که سوپر تا رسیدن به موفقیت در گیشه فاصله داشت و تنها در میان منتقدان موفقیت متوسطی کسب کرد، هنوز هم یک قطعه مهم در فیلم‌شناسی جیمز گان است.

سوپر علاوه بر نشان دادن استعداد جیمز گان در ژانر ابرقهرمانی، او را به چندین ستاره نیز معرفی کرد که در برخی از پروژه‌های بعدی خود از جمله لیندا کاردلینی و کوین بیکن حضور خواهند داشت. اگر به ژانر کمدی سیاه علاقه مند هستید، می‌توانید مقاله بهترین فیلم ها و سریال های کمدی سیاه جهان را مطالعه کنید.

جوخه انتحاری 2021 (The Suicide Squad)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

جوخه انتحاری مقدمه جیمز گان برای دنیای سینمایی دی‌سی در سال 2021 بود. این فیلم به عنوان یک راه اندازی مجدد از جوخه انتحار در سال 2016 عمل کرد، با شخصیت‌های عمدتاً جدید و لحنی کاملاً متفاوت. گان در نهایت برای سریال پیس میکر به دی‌سی بازگشت، اسپین‌آفی که شخصیت اصلی با بازی جان سینا را پس از وقایع فیلم جوخه انتحاری دنبال می‌کرد.

اگرچه این فیلم در باکس آفیس موفقت زیادی نداشت، اما به راحتی یکی از بهترین فیلم های دی سی بود و همه چیزهایی را که یک جوخه انتحار لایو اکشن باید باشد را به خوبی به تصویر می‌کشید. این فیلم با شخصیت‌های دوست‌داشتنی، خنده‌های دلچسب و سرگرمی‌های غم‌انگیز، هر دو بسیار شبیه و در عین حال کاملاً متفاوت از کار گان با مارول است.

طلوع مردگان 2004 (Dawn Of The Dead)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
فیلم های برتر جیمز گان

مدت کوتاهی پس از کار بر روی فرنچایز اسکوبی دو، جیمز گان با بازسازی زک اسنایدر در سال 2004 از طلوع مردگان، یک تغییر لحن عظیم در حرفه خود ایجاد کرد. گان برای نوشتن فیلمنامه این فیلم که بر اساس فیلم اصلی جورج آ. رومرو در سال 1978 ساخته شده بود، اعتبار دارد که یکی از اصلی‌ترین بخش‌های ژانر وحشت است.

طلوع مردگان ورودی تیره‌تری در فیلم‌شناسی جیمز گان است، اما مطمئناً محتوای عمیقاً احساسی‌ای را که او در نهایت به خاطر آن شناخته می‌شد، به نمایش گذاشت. اتفاق بی‌نظیری که کارگردان و فیلمنامه نویس داون همچنان صداهای خلاق کلیدی در توسعه دنیای لایو اکشن دی‌سی خواهند بود نیز قابل ذکر است، حتی اگر بر کیفیت فیلم تاثیری نداشته باشد. اگر به زانر وحشت علاقه دارید می‌توانید مقاله بهترین فیلم های راب زامبی ترسناک را مطالعه نمایید.

نگهبانان کهکشان 2 Guardians Of The Galaxy Vol. 2) 2017)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

قسمت دوم نگهبانان کهکشان وظیفه غافلگیرکننده‌ای را داشت که فیلم محبوب سال 2014 خود را دنبال کند. این فیلم نشان داد که نگهبانان یک بار دیگر برای مبارزه با پدر گمشده استارلرد، ایگو، به هم پیوستند.

در حالی که دنباله آن به اندازه نسخه اصلی مورد استقبال قرار نگرفت، این فیلم با این وجود جانشین شایسته‌ای است. فیلم 2017 با دو برابر شدن طنز و احساس ادامه کامل حماسه نگهبانان، از هر نظر بزرگ‌تر است. نگهبانان کهکشان 2 ثابت کرد که موفقیت‌های اولیه گان تصادفی نبود. اگر به گروه نگهبانان کهکشان علاقه دارید، می‌توانید مقاله بهترین کمیک های نگهبانان کهکشان را مطالعه نمایید.

نگهبانان کهکشان 1 2014 (Guardians Of The Galaxy)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

اولین فیلم نگهبانان کهکشان، گان را به گسترده‌ترین مخاطبان خود معرفی کرد. این فیلم که در فاز 2 دنیای سینمایی مارول می‌باشد، نگهبانان کهکشان مارول را وارد دنیای سینمایی مشترکشان نمود، در حالی که نقطه عطفی را برای فرانچایز گسترده ابرقهرمانان رقم زد و ثابت کرد که حتی شخصیت‌های کمتر شناخته شده از کمیک‌ها نیز می‌توانند در سینما موفق باشند.

این فیلم تنها یک فیلم ابرقهرمانی سرگرم کننده نبود، بلکه داستانی عمیقاً احساسی و شخصی درباره عشق، از دست دادن و خانواده بود. این فیلم نه تنها کار بسیاری از اعضای بازیگران اصلی خود را آغاز کرد، بلکه جیمز گان را نیز به عنوان کارگردانی در فهرست A که هنر فیلم‌های ابرقهرمانی را به کمال رسانده بود، در موقعیت خود قرار داد. این فیلم جزو بهترین فیلم های ابرقهرمانی کمدی قرار می‌گیرد.

نگهبانان کهکشان 3 Guardians Of The Galaxy Vol. 3) 2023)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
برترین فیلم های جیمز گان

پس مشکلات زیاد، قسمت سوم نگهبانان کهکشان بالاخره در سینماها عرضه شد و آخرین سفر نگهبانان را با هم در MCU به تصویر کشید. با تمرکز روی راکت راکون، دنباله پایانی سه گانه، یک سه گانه را به پایان می‌رساند و در عین حال به آینده‌ای روشن‌تر برای بسیاری از شخصیت‌هایش اشاره می‌کند.

این فیلم نامه عاشقانه جیمز گان به فرنچایزی است که او تقریباً یک دهه پیش شروع کرد. هر لحظه به نظر می‌رسد جیمز گان بخشی جدایی ناپذیر از داستان عظیم فیلم است. این احساسی‌ترین فیلم MCU تاکنون بوده است و به مخاطبان اجازه می‌دهد با برخی از محبوب‌ترین شخصیت‌های فرنچایز خداحافظی کنند. در میان بهترین فیلم ها و سریال های کمدی مارول، سومین قسمت نگهبانان کهکشان می‌تواند در بین بهترین فیلم‌های این فرانجایز قرار بگیرد.

سوپرمن: میراث 2025 (Superman: Legacy)

بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025
بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025

چندی پیش جیمز گان مدیریت دنیای سینمایی دی‌سی را دریافت کرد و تصمیم گرفت دنیای خودش را بسازد و به همین دلیل به دنیای زک اسنایدر خاتمه داد. گان فیلم‌های دنیای خودش را معرفی کرد که سوپرمن: میراث اولین فیلم این فرانچایز است که توسط خودش نویسندگی و کارگردانی می‌شود.

این اثر در سال 2025 اکران خواهد شد و روند ساخت آن توسط جیمز گان آغاز شده است. اگر می‌خواهید از آخرین اخبار این فیلم مطلع شوید، می‌توانید بخش اخبار مارول و دی سی را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های جیمزگان تا سال 2025 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *