آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic

کمپانی Blizzard تاریخ انتشار اکسپنشن جدید خود را به نام Burning Crusade Classic اعلام کرده است، در ادامه با معرفی و بررسی آپدیت جدید World of Warcraft با ما در فیگار همراه باشید.

به نظر می‌­رسد کمپانی Blizzard چند روز پیش به طور اتفاقی تاریخ انتشار آپدیت و اکسپنشن جدید خود را به نام Burning Crusade Classic فاش کرد.

ولی این کمپانی امروز به طور رسمی از تاریخ انتشار این اکسپنشن رونمایی کرد و قرار است که این اکسپنشن در روز 11 خرداد ماه برای بازیکنان ارائه گردد.

آپدیت جدید World of Warcraft : پچ Pre-Expansion

اکسپنشن Burning Crusade Classic معرفی شد

فهرستی از مطالبی که در ادامه مطلب آپدیت جدید World of Warcraft مشاهده خواهید کرد:

  • پچ Pre-Expansion
  • سرویس Character Clone
  • محدوده لول جدید (New Level Cap)
  • نژاد های جدید بازی
  • سایر تغییرات
  • جمع بندی و کلام آخر
آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic
آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic

در ابتدا نگاهی به پچ Pre-Expansion که همانطور که از نامش پیداست پچی است که قبل این آپدیت و اکسپنشن می‌آید بیاندازیم.

این پچ که در روز 28 اردیبهشت ماه برای بازیکنان عرضه می‌شود به بازیکنان دو گزینه می‌دهد که آن ها می‌توانند به انتخاب خود یکی را برگزینند و این انتخاب آنها بسیار حائز اهمیت است.

اولین گزینه به گفته کمپانی Blizzard این است که بازیکنان می‌توانند تصمیم بگیرند قدمی به آینده بردارند و وارد یک دنیای جدید در عصر کلاسیک شوند.

این یعنی بازیکنان تصمیم می‌گیرند خود را با تغییرات جدید وفق دهند و راه اکسپنشن Burning Crusade Classic را پیش بگیرند.

و گزینه دوم این که آنها تصمیم بگیرند با آنچه بلیزارد آن را عصر کلاسیک نامگذاری کرده است بمانند و این به این معنی است که آن ها راه ویژگی های موجود در این بازی قبل اکسپنشن جدید را پیش خواهند گرفت و طبق روال فعلی در دنیای WoW Classic بمانند.

در انجام این تصمیم گیری آنها باید از سرویس جدیدی به نام سرویس Character Clone استفاده کنند که در ادامه به تبیین چیستی و نحوه استفاده از این سرویس میپردازیم تا بازیکنان بتوانند به درستی تصمیمی را که برای خود صلاح می بینند، اتخاذ کنند.

همچنین درباره تغییراتی که بعضی از آن ها از همین پچ قبل اکسپنشن اضافه خواهند شد با شما سخن می‌گوییم.

اما قبل از اتمام این بخش لازم به ذکر است که یک رویداد قبل لانچ نیز در راه است که در آن شیاطین یا همان Demons به Blasted Lands و بعضی مناطق Azeroth حمله می‌کنند.

آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic
آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic

سرویس Character Clone : آپدیت جدید World of Warcraft

این سرویس که به بازیکنان اجازه انتخاب بین دو گزینه ای که پیش تر به آن ها اشاره شد را می دهد، از اهمیت بالایی برخوردار است و استفاده صحیح از آن حتی مهم تر از خود آن است.

در واقع بازیکنان با استفاده از این سرویس بر می‌گزینید کلون های شما در کدام یک از دو دنیای موجود در بازی World of Warcraft Classic ایجاد شود.

ار آنجایی که WoW Classic از اکسپنشن Burning Crusade Classic به بعد به دو دنیا با سرور های جدید تقسیم خواهد شد، بلیزارد از بازیکنان می‌خواهد که تصمیم بگیرند کلون هایی از کاراکتر های خود که تا به حال آن ها را توسعه بخشیده اند در یکی از این دنیا ها به طور رایگان بسارند.

این خبری خوبی است چرا که به بازیکنان این اطمینان را می‌دهد که زحمات و دست یافته هایشان به هدر نخواهد رفت.

با اتخاذ این تصمیم و گزینش یکی از گزینه های موجود تمام آنچه که بازیکنان دارند از کاراکتر هایشان گرفته تا گییر و لوتشان به طور تمام و کمال به کلون هایشان ترنسفر شده و از این پس در سرور های جدید در دسترس خواهند بود.


بیشتر بخوانید:

بازی The Division: Heartland 

آپدیت جدید CSGO


حال بیایید تا با هم به دقت این مسئله را بررسی کنیم.

بلیزارد گفته است که هر آنچه که بازیکنان قبل فعال شدن پچ قبل از اکسپنشن Burning Crusade Classic وجود دارند، به صورت اتوماتیک ذخیره و کلون می شوند و اینجاست که آنها باید انتخاب خود را انجام بدهند.

همانظور که پیش تر گفته شد بازیکنان باید انتخاب کنند که میخواهند با نسخه فعلی WoW Classic که بعد از آپدیت به سرور های جدیدی منتقل میشود به بازی خود ادامه دهند یا اکسپنشن Burning Crusade Classic را بر می‌گزینند که با تغییراتی همراه است.

در هر دو ضورت پروسه کلون سازی از کاراکتر هایتان صورت می‌گیرد اما نکته ای که حائز اهمیت این است که فقط یکی از این انتخاب ها به صورت رایکان برای بازیکنان در نظر گرفته میشود و پس از اتخاذ این تصمیم راه برگشت رایگانی وجود ندارد.

اما خبر خوب این است که اگر بازیکنی از تصمیم خود منصرف شود همه پل ها را پشت سر خود از بین نبرده است و می تواند هر دو نسخه این بازی، یکی رایگان (با توجه به انتخاب خود در اولین باری که یکی از نسخه ها را بر می‌گزیند) و دیگری را به صورت پولی، در آن واحد صاحب شود.

اما اگر بازیکنی قصد دارد ریالی بابت پروسه کلون سازی پرداخت نکند باید و با یکی از این نسخه ها ادامه به بازی دهد باید به نکات زیر توجه کند:

1- هنگامی که پچ قبل اکسپنشن برای همگان عرضه می‌شود اپلیکیشن Battle.net از بازیکنان می‌خواهد یکی از دو نسخه WoW Classic یا Burning Crusade Classic را لانچ کنند.

2- با لانچ هر یک از این نسخه ها از بازیکنان پرسیده می‌شود که کدام یک از نسخه ها را برای ادامه بازی خود در این بازی می‌خواهند.

3- شما این انتخاب را برای هر کاراکتری که قبل پچ یاد شده باید انجام دهید.

4- با اتمام پروسه انتخاب شما، با توجه به انتخاب بازیکنان یکی از نسخه های یاد شده فعال و دیگری غیر فعال می‌شود.

سایر نکاتی که بازیکنان باید در نظر بگیرند به این گونه است که:

1- هر کلونی که از کاراکتری که بازیکنان قبل پچ ساخته بودند با تمام متعلقاتش در Inventory، آیتم های داخل بانک و میل باکس و حتی Friend List این کاراکتر ها حفظ می‌شود.

2- این قضیه شامل حال کاراکتر های ساخته شده بعد از پچ نمی‌شود. به بیان بهتر اگر بعد اعمال شدن پچ به بازی کاراکتری ساخته شود، بازیکنان نمی توانند آن را بین نسخه های ایجاد شده جا به جا کنند.

اگر بازیکنان کاراکتری را قبل پچ یاد شده Delete کرده باشند، می‌توانند با Undelete کردن آن، آن کاراکتر را بازیابی کنند.

اگر بازیکنان کلون غیر فعال شده ای از Selection Screen داشته باشند، این کاراکتر کلون شده باز هم یک فضا از فضای مربوط به تعداد ماکسیمم کاراکترهایی که می‌توانند داشته باشند را اشغال می کند، اما بازیکنان می‌توانند یک کلون را مثل هر کاراکتر عادی ای Delete و Undelete و یا Activate و Deactivate کنند.

اکتیو کردن کلونی در یکی از نسخه ها به بازیکنان قابلیت انتخاب نسخه را نمی دهد (همانطور که پیش تر گفته شد این تصمیمی است که در ابتدا می‌گیرند و تمام) اما اگر بازیکنی تمایل به ترنسفر کردن یک کلون از یک نسخه به دنیایی از همان نسخه را دارد می تواند از سرویس پولی ترنسفر کاراکتر استفاده کند.

ترسفر کاراکتر یا کلون بین نسخه WoW کلاسیک و نسخه Burning Crusade Classic امری میسر نیست.

در آخر باید گفت متأسفانه تمام گیلدها (Guilds) پس از این پچ از بین می‌روند و باید از نو ساخته شوند.

آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic
آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic

محدوده لول جدید (New Level Cap) : آپدیت جدید World of Warcraft

اگر بازیکنی تصمیم به ادامه بازی خود در نسخه اکسپنشن جدید یا همان Burning Crusade Classic بگیرد، با محدوده لول جدیدی مشاهده خواهد بود که این عبارت بین گیمر ها و دنیای گیم به لول کپ (Level Cap) شهرت دارد.

لول کپ جدید لول کپ فعلی را از 60 به 70 افزایش می دهد.

این به این معنی است که حال بازیکنان می توانند تک تک کاراکتر های خود را در نسخه اکسپنشن Burning Crusade Classic تا لول 70 ارتقا دهند که تغییر خوبی است.

اما این تنها تغییر مثبت ایجاد شده برای دوست داران تنوع و تغییر در این بازی نیست در ادامه به سایر تغییرات جذاب این اکسپنشن می پردازیم، با فیگار همراه باشید.

آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic
آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic

نژاد های جدید بازی : آپدیت جدید World of Warcraft

دو نژاد که در نسخه عادی World of Warcraft وجود دارند و اتفاقاً با اکسپنشنی با نام Burning Crusade به بازی اضافه شدند حالا به نسخه کلاسیک در صورت انتخاب نسخه Burning crusade classic اضافه خواهند شد.

این دو نژاد جْرِن آی یا در دْرِن آی (Draenei) و بْلاد اِلف ها (Blood Elves) هستند که طبعیتاً دْرِن آیی ها از نژاد های Alliance هستند و بْلاد اِلف ها از نژاد های Horde و بازیکنان می توانند از پچ قبل اکسپنشن کاراکترهایی با این نژاد ساخته و به هنگام اعمال پچ آن ها را کلون کنند.

بازیکنان با ایجاد آمادگی در کاراکترهایشان می‌توانند آن ها را برای ورود به Outland آماده کنند

همچنین لارم به ذکر است که قرار ات مانت ها ( Mounts) که به نوعی می‌توان از آن ها به عنوان مرکب یاد کرد قرار است به بازی اضافه شوند.

آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic
آپدیت جدید World of Warcraft : اکسپنشن Burning Crusade Classic

سایر تغییرات : آپدیت جدید World of Warcraft

سایر تغییرات یا به گفته بلیزارد بعضی تغییرات اکسپنشن جدید WoW Classic که برای مدتی طولانی از ایجاد کوچکترین تغییر در این نسخه به خاطر واکنش طرفداران این نسخه نگران بود شامل Matchmaking بهتر برای مود Arena است.

همچنین بعضی ریدها (Raids) برای مکان هایی از قبیل Tempest Keep و Sunwell Plateau سخت تر خواهد بود. در واقع باس های این رید ها (Raid Bosses) به حالت قبل نرف و ضعیف شدنشان بر می گردند و باید دید که آیا بازیکنان برای شکست دادن این باس ها چقدر به سختی می‌افتند.

پرتال Dark portal که یکی از دو دروازه ای است که Outland و Azeroth را به هم مرتبط می کند و تمام محتوای Outland نیز در تاریخ 11 خرداد با خود اکسپنشن باز شده و قابل دسترسی خواهند بود.

همچنین جالب است بدانید تیم بلیزارد اقرار کرده است که هر چقدر هم که تلاششان در وفاداری به WoW Classic خوب است، این وفاداری نباید به معنی وفاداری به باگ های رفع نشده باشد.

پس خبر خوب این است که بلیزارد قول داده تا باگ های قدیمی را برطرف کند و شاید حتی تلاشی هم در راستای روان کردن پروسه گیم پلی انجام دهند.

آنچه که قطعی است، این است که برای اضهار نظر در این باره باید منتظر ریلیز این اکسپنشن و آپدیت های بعد آن باشیم.

جمع بندی و کلام آخر : آپدیت جدید World of Warcraft

در نهایت باید گفت که اکسپنشن Burning Crusade Classic را می‌توان مثل همیشه با اشتراک ماهایانه ادامه داد ولی نسخه ای بنام Deluxe Edition نیز وجود دارد که با خرید آن اقلام دیجیتالی ای اعم از بوست کاراکتر (Character Boost)، مانت فِیز هانتر (Phase Hunter Mount) با دو دیزاین مختلف، یک هارت اْستون خاص، یک اسباب بازی Path of Illidam که باعث می‌شود ردپای کاراکترهایتان برای مدتی ویژوال افکت فِل فایر از خود بجای بگذارند، سی روز گیم تایم بازی و چند دیتجیال گودی (Digital Goodie) دیگر به بازیکنان تعلق می گیرد.

نظر شما راجع به آپدیت جدید World of Warcraft و اکسپنشن Burning Crusade Classic چیست؟ آیا این تغییرات تصمیم عاقلانه و مخاطب پسندی از جانب Blizzard بوده است؟ آیا این تغییرات به اندازه رفع باگ هایی که Blizzard قول رفعشان را داده است شما را به وجد می آورد؟ نظرات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *