حقایقی که اکثر گیمرها نمی‌دانند و باید بدانند!

اکثر بازیکنانی که می‌بینیم، طوری رفتار می‌کنند که انگار همه چیز را در مورد دنیای گیم می‌دانند. اما جالب است که اکثرشان در این مورد اشتباه می‌کنند. در ادامه با بررسی چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند با فیگار همراه باشید.

گیمر های بسیاری وجود دارند که فکر می‌کنند همه چیز را در مورد دنیای گیم می‌دانند. اما اکثرشان در اشتباه هستند و وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنید، می‌فهمید که از یک سری حقایق پیش و پا افتاده هم بی‌خبرند.

در ادامه مقاله، سراغ چند حقیقت ساده می‌رویم که گیمر های زیادی از آن‌ها بی‌خبرند.

چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند

فهرست مطالبی که در ادامه نوشتار حقایقی که خیلی از گیمرها از آن بی خبرند مشاهده خواهید کرد به شرح زیر است:

چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند

 • بیشتر بودن درآمد مارکت بازی‌های موبایلی نسبت به بازی‌های کنسولی
 • کنسول نینتندو وی تا سال ۲۰۲۰ زنده بوده
 • زنان بالغ بیشتر از پسران نوجوان ویدیو گیم بازی می‌کنند
 • Resident Evil رکورد دار بدترین دیالوگ‌های تاریخ است
 • حقایقی که اکثر گیمرها نمی‌دانند
 • حقایق پنهان در بازی‌های ویدئویی
 • کلام آخر

حقایقی که خیلی از گیمرها از آن بی خبرند ؛ چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند

اگر یک بازیکن موبایلی نباشید و با کنسول یا PC خود مشغول بازی کردن باشید، به احتمال زیاد شما هم جزو آن دسته از بازیکنانی هستید که خبری از محبوبیت زیاد بازی‌های موبایلی و درآمد چشمگیرشان ندارید.

برخلاف تصورات بیشتر بازیکنان، درآمد بازی‌های موبایلی در طی سال‌های اخیر رشدی چشمگیری داشته و سهم بیشتری از بازار ویدیو گیم را به خود اختصاص داده است. طبق گزارش کارشناسان، آمار درآمد بازی‌ های رایگان موبایلی فقط در سال ۲۰۲۰ به چیزی در حدود ۷۳.۸ میلیارد دلار بوده. این در حالی است که درآمد حاصل از فروش بازی‌ های PC و تمام کنسول‌ها در همین سال ۵۲.۸ میلیارد بوده است.

حقایقی که خیلی از گیمرها از آن بی خبرند ؛ چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند

کنسول نینتندو وی تا سال ۲۰۲۰ زنده بوده

نینتندو وی در سال ۲۰۰۶ عرضه شد. اما با اینکه عمر این کنسول چیزی در حدود ۱۵ سال است، هنوز هم شرکت‌های مختلفی وجود دارند که برای این کنسول بازی تولید می‌کنند.مهمترین و جدیدترین بازی این کنسول هم Just Dance شرکت یوبیسافت بود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد.

اما اگر فکر می‌کنید که Just Dance آخرین بازی نینتندو وی است، اشتباه می‌کنید چرا که در سال ۲۰۲۰ نیز دو بازی Shakedown: Hawaii  و City Rampage DX روی این کنسول منتشر شدند و به نوعی طول عمر آن را افزایش دادند این قضیه در حالی است که سال‌هاست برای پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ بازی منتشر نمی‌شود.

حقایقی که خیلی از گیمرها از آن بی خبرند ؛ چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند

زنان بالغ بیشتر از پسران نوجوان ویدیو گیم بازی می‌کنند

پسرهای نوجوان بیشترین علاقه را به تجربه بازی‌های ویدیویی دارند، اما این یک تفکر اشتباه است. در سال ۲۰۱۴، مطالعه‌ای توسط اتحادیه نرم‌افزارهای سرگرمی انجام شد که خلاف این موضوع را ثابت می‌کرد. نتایج این مطالعات نشان داد که ۳۶ درصد از بازیکنان را زنان بالغ تشکیل می‌دهند.

رتبه دوم هم مردان بالغ بودند که ۳۵ درصد از این آمار را به خود اختصاص داده بودند. اما نکته جالب تحقیقات ESA این بود که سهم پسران نوجوان از کل این آمار فقط ۱۷ درصد بود. پس تعجبی ندارد که شرکت‌های بزرگ بازی‌ سازی این روزها تمایل بیشتری به ساخت بازی‌های بزرگسالانه دارند.

حقایقی که خیلی از گیمرها از آن بی خبرند ؛ چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند

بیش از ۵۰ درصد بازی‌های پرفروش تاریخ متعلق به نینتندو است

برعکس چیزی که اکثر بازیکنان فکر می‌کنند، بیشتر بازی‌های پر فروش تاریخ متعلق به سونی یا مایکروسافت نیستند. در لیست ۵۰ بازی پرفروش تاریخ، فقط دو بازی The Last of Us و Marvel’s Spider Man از سونی و یک بازی Kinect Adventures از مایکروسافت وجود دارند.

اما با نگاه دقیق‌تر به این لیست می‌توانید ببینید که ۲۶ مورد از ۵۰ بازی‌ پرفروش تاریخ توسط نینتندو ساخته شده‌اند. این نشان دهنده محبوبیت زیاد نینتندو در دنیاست.

حقایقی که خیلی از گیمرها از آن بی خبرند ؛ چند حقیقت ساده که گیمرها نمیدانند

Resident Evil رکورد دار بدترین دیالوگ‌های تاریخ است

نسخه اولین Resident Evil آنقدر دیالوگ‌های جالب و بامزه‌ای داشت که حتی هنوز هم بازیکنان نمی‌توانند به این راحتی آن ها را فراموش کنند.

بدترینشان هم متعلق به دو دیالوگ بری برتون می‌باشند. میزان شوخی‌ها با این دو دیالوگ آنقدر زیاد بود و هست که در سال ۲۰۰۸ گینس هم در نسخه گیمری کتاب رکوردش، رکورد «بدترین دیالوگ تاریخ ویدیو گیم» را به نام این بازی ثبت کرد.

حقایقی که اکثر گیمرها نمی‌دانند

 1. برخی از بازی‌های اولیه مانند Pac-Man و Tetris توسط یک شخص تنها طراحی شده‌اند.
 2. برای تولید بازی‌های ویدئویی از تکنولوژی‌هایی مانند هواپیماها و ماهواره‌ها استفاده می‌شود.
 3. تیم‌های طراحی بازی‌های ویدئویی معمولاً از داستان‌نویسان حرفه‌ای برای نوشتن داستان بازی استفاده می‌کنند.
 4. برای طراحی کاراکترهای بازی‌های ویدئویی، از مدل‌های سه بعدی و موشن کپچر استفاده می‌شود.
 5. برخی از بازی‌های محبوب، مانند Grand Theft Auto و Call of Duty، برای تولیدشان بیش از 100 میلیون دلار هزینه شده است.
 6. بازی‌های ویدئویی ممکن است برای کمک به آموزش مهارت‌هایی مانند تصمیم‌گیری، مدیریت زمان و هماهنگی دستیاران آموزشی استفاده شوند.
 7. دنیای واقعی ممکن است بازی‌های ویدئویی را تحت تأثیر قرار دهد؛ به عنوان مثال، بازی‌های شبیه‌سازی پرواز ممکن است به خلبانان واقعی کمک کنند تا مهارت‌های خود را تقویت کنند.
 8. در حالی که برخی از بازی‌های ویدئویی از نظر سنی مناسب هستند، برخی دیگر ممکن است شامل محتوای خشونت‌آمیز و نامناسب باشند و برای کودکان مناسب نباشند.
 9. بازی‌های ویدئویی ممکن است در بهبود حافظه و تمرکز کمک کنند و بازی‌هایی مانند بازی‌های پازل ممکن است به کاهش استرس کمک کنند.
 10. برخی از بازی‌های ویدئویی از فناوری‌های پیشرفته مانند واقعیت مجازی و افزوده استفاده می‌کنند که تجربه بازی را برای بازیکنان بهبود می‌بخشد.

حقایق پنهان در بازی‌های ویدئویی

بازی‌های ویدئویی دارای بسیاری از حقایق پنهان و جالب هستند که شاید برای بسیاری از گیمرها ناشناخته باشد. در زیر تعدادی از این حقایق پنهان را برای شما آورده‌ایم:

 1. در بسیاری از بازی‌های ویدئویی، اطلاعات و تصاویر پنهانی وجود دارد که به عنوان “Easter Eggs” شناخته می‌شوند. این تصاویر ممکن است به یک بازی قدیمی یا فردی که در توسعه بازی شرکت کرده، اشاره کنند.
 2. بسیاری از بازی‌های ویدئویی دارای ترکیبات ریاضی هستند که برای تولید تصاویر سه بعدی و جریان بازی استفاده می‌شوند.
 3. در بسیاری از بازی‌های ویدئویی، تصاویر و شخصیت‌ها از فیلم‌ها، کتاب‌ها و داستان‌های معروف الهام گرفته شده‌اند.
 4. برخی بازی‌های ویدئویی دارای زبان‌های مخفی هستند که شامل رمزگشایی و حل کردن معماهایی برای باز کردن آنهاست.
 5. در برخی از بازی‌های ویدئویی، ممکن است بخش‌هایی به صورت پنهانی وجود داشته باشد که تنها با حل کردن چالش‌های خاص قابل دسترسی هستند.
 6. برخی بازی‌های ویدئویی دارای داستان‌های پیچیده هستند که ممکن است برای گیمرها ابهام‌زدایی کننده باشند. در برخی موارد، باید چندین بار بازی را باز کرد تا داستان را به طور کامل درک کنید.
 7. برخی بازی‌های ویدئویی دارای ترکیباتی هستند که برای رسیدن به پایان بازی، باید کلیه‌ی آن‌ها را جمع کنید. این ترکیبات ممکن است در سراسر بازی پنهان شده باشند و برای یافتن آن‌ها باید با دقت بیشتری بازی را انجام دهید.
 8. در برخی بازی‌های ویدئویی، افراد زنده به صورت پنهانی در بازی حضور دارند. این افراد ممکن است به عنوان کاراکترهایی در بازی یا به صورت مستقیم توسط توسعه دهندگان بازی در بازی قرار گیرند.
 9. برخی بازی‌های ویدئویی دارای ترفندهایی هستند که بازیکنان می‌توانند از آن‌هابرای بهبود عملکرد خود در بازی استفاده کنند، مانند استفاده از خریداری و بهره‌مندی از اشیاء خاص در بازی.
 10. برخی بازی‌های ویدئویی دارای اثرات صوتی پنهانی هستند که ممکن است تنها در شرایط خاص، مانند استفاده از هدفون‌های خاص شنیده شوند.
 11. برخی بازی‌های ویدئویی دارای ترکیباتی هستند که تنها در شرایط خاص، مانند بازی در زمان خاصی از روز یا در مکان خاصی، قابل دسترسی هستند.
 12. در برخی بازی‌های ویدئویی، تصاویر و صداهایی وجود دارند که به صورت عمدی برای ترساندن بازیکنان طراحی شده‌اند.
 13. برخی بازی‌های ویدئویی دارای کدهای پنهانی هستند که به بازیکنان امکان می‌دهند تغییراتی در بازی ایجاد کنند، مانند افزایش سرعت یا به دست آوردن اشیاء خاص.
 14. برخی بازی‌های ویدئویی دارای تصاویر پنهان هستند که ممکن است برای بازیکنان قابل شناسایی نباشند، مانند تصاویر پنهانی در پس زمینه یا در بخش‌هایی که بازیکنان به آن‌ها دسترسی ندارند.
 15. در برخی بازی‌های ویدئویی، توسعه دهندگان بازی از نویسندگان معروف و شخصیت‌های مشهور برای طراحی کاراکترها و داستان بازی استفاده می‌کنند، که ممکن است برای بازیکنان به صورت پنهانی باشد.

کلام آخر ؛ حقایقی که خیلی از گیمرها از آن بی خبرند

قطعا در دنیای بزرگی مثل دنیای گیم حقایقی وجود دارد که بازیکنان زیادی از آن بی‌خبرند حقایقی که ممکن است باور نکردنی باشد.

بیشتر بخوانید:

شما از چه حقایقی در این دنیای بزرگ گیم خبر دارید که فکر می‌کنید بیشتر بازیکنان از آن بی‌خبرند؟ نظر خود را با ما در قسمت نظرات سایت فیگار به اشتراک بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *