مهسا امینی که بود و چرا اینهمه جنجال بپا کرد؟! [+فیلم]

به تازگی سوال مهسا امینی کی بود در فضای مجازی کاربران سوشال را درگیر خود کرده. با ما بمانید تا به جنبه های مختلف این موضوع بپردازیم.

در نوشتار بیوگرافی مهسا امینی همانطور که خواهید دید بسیاری از جزییاتی که باید بدانید بعد از واکنش علی دایی به مرگ مهسا امینی مشخص می‌شود. باید بدانید که علت مرگ مهسا امینی چیست؟ به تازگی همه‌ی مشترکان فضای مجازی را درگیر خود کرده و این نوشتار سعی کرده تا کنجکاوی شما را برطرف کند.

مهسا امینی که مادرش او را ژینا امینی می‌خواند اصالتی کرد دارد. و سال ۱۳۷۹ در سقز زاده شد. او یک برادر به‌نام کیارش دارد و به تازگی در دانشگاه پذیرفته شده بود.

بیشتر بخوانید:

واکشن سلبریتی های ترکیه به ماجرای مهسا امینی [+تصاویر]

عکس مزار مهسا امینی

افشاگری: مهسا امینی کیست و چرا فوت کرد؟ [+عکس و فیلم]

بامداد ۲۶ شهریور پیکر امینی به سقز انتقال داده شد و با حضور گسترده مردم و همچنین نیروهای امنیتی، او را در گورستان آیچی به خاک سپردند. در روز خاکسپاری نیروی انتظامی راه‌های منتهی به شهر سقز را مسدود کردند تا جلوی حضور بیشتر مردم را بگیرند.

معترضان در مراسم خاکسپاری وی شعارهایی سر دادند. پدربزرگ مهسا امینی در مراسم خاکسپاری او شعری از شیرکو بیکس با عنوان «تهران برای هیچ‌کس نمی‌خندد» قرائت کرد.

به روی هیچ‌کس نمی‌خندد

تهران

که یاور مرگ است،

تهران

پیراهن عزا به تن شعر پوشاند؛

و موسیقی را ول کرد

چون بیوه‌ای تنها،

تهران.

شکیرا، خواننده مشهور کلمبیایی، با انتشار تصویری از مهسا امینی در اینستاگرامش نوشت:

قلب من با خانواده مهسا امینی و زنان و دختران مدرسه‌ای ایران و همه کسانی است که برای آزادی بیان مبارزه می‌کنند.

استوری برادر مهسا امینی که جنجالی شد!

استوری داداش مهسا امینی, استوری دردناک برادر مهسا امینی

زنان در عرصه سینما و هنرِ فرانسه موی خود را برای زنان ایرانی قیچی کردند. ژولیت بینوش مهسا امینی را دغدغه‌ای برای خود کرد و به خاطر اعتراض موهای خود را کوتاه کرد. ژولیت بینوش در ایران و در میان هنرمندان محبوبیت گسترده‌ای دارد. نمایش‌های او از جذابیت‌های هنری بالایی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید:

اعتراض ژولیت بینوش به جریان مهسا امینی

مهسا امینی در ۲۵ شهریور ۱۴۰۱، در بیمارستان کسری تهران درگذشت. مرگ او موجب بروز واکنش‌ها و اعتراضات گسترده‌ای در نقاط مختلف ایران و جهان شد. واکنش‌ها به مرگ او در شهرهای ایران و فضای مجازی سبب شد که هشتگ فارسی #مهسا_امینی با گذر از مرز ۲۰۰ میلیون توییت و ری‌توییت ترند جهانی شود و رکورد جهانی تاریخ توییتر را بشکند.

به تازگی در 26 شهریورماه 1401 واکنش جنجالی سلبریتی ها به فوت مهسا امینی هم باعث شده تا بسیاری از مردم سرزمین ایران سردرگم شوند که چطور یک سلبریتی به خودش اجازه داده تا این کار را بکند. در این بین کشف حجاب فرشادجو نسبت به مرگ مهسا امینی واکنش شدیدتری داشت که فیلمش را در لینک مربوطه می‌توانید تماشا کنید.

مهدی یردانی‌خرم، نویسنده و روزنامه‌نگار درباره این حادثه می‌نویسد:

دختری زیرِ اغماء… تنِ دختری بیست‌و‌دو ساله که در روزهای آخر شهریور به تفرج آمده بود در اغماء‌ست. من نمی‌خواهم «تاریخ» بعدها ما را فلان و بهمان به یاد آورد.  من می‌خواستم این دختر گرمِ خاطرات خوش به شهرش بازگردد و خواب ببیند.

دیگر چیزی مانده؟ من هیچ اهمیتی نمی‌دهم که نسل بعد یا بعدتر چه بگوید، برای من این روزهایی که هستم مهم است. این غم‌ها دیگر واقعن طاقت‌شکن است. فضای مجازی هم شده جایی برای تماشای مکرر این رنج‌ها. به کجای این شبِ تیره بیاویزم قبای ژنده‌ی خویش را / تا کِشم از سینه‌ی پردردِ خود بیرون/ تیرهای زهر را دل‌خون/ وای بر من… در بیمارستانِ کسرای تهران دختری زیر اغماست، در حالِ نبرد با رنجی که دیگران به‌قرعه برای او تدارک دیدند. من خسته شدم از بس پی شمع رفتم. بنشینید سناریو بنویسد برای این اتفاق تازه که دختری زیر اغماست.

عباس صالحی، نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات به ماجرای بازداشت مهسا امینی توسط گشت ارشاد و فوت وی واکنش نشان داد. صالحی نوشت:

اتفاقات مکرر ناگوار در گشت ارشاد خطای راهبردی را نشان می‌دهد. هنوز نمی‌خواهیم در شیوه‌ها تجدیدنظر کنیم؟

عکس توییت سید عباس صالحی را ببینید:

واکنش آذری جهرمی به حادثه تلخ برای مهسا امینی

چگونه خود را پیرو هدایتگر معصومی می‌پنداریم که در خطبه ۲۷ نهج‌البلاغه آن گونه به خارج کردن خلخال از پای «زن یهودی» غیرتمندانه فریاد می‌زد؟ آسیب جدی به «دختری در حکومت شیعه» بر اثر عوارض اقدامات گشت ارشاد، تلنگری به ما نمی‌زند؟

گویا مهسا رفته است. چه می‌توان گفت؟ جمله‌ای برای این درد پیدا نمی‌شود. امیدواریم عاملان و مقصران این اوضاع و احوال به به این موضوع رسیدگی کنند، هر چند قطعا این کار را در اسرع وقت خواهند کرد. آن‌قدر از صبح درباره‌ی مهسا خوانده‌ایم که دیگر توانی برای‌مان نمانده است. روحیه‌ای نداریم.

اما چیزهایی هم از کسانی خوانده‌ایم و شنیده‌ایم که به جای تسلی، نمک به زخم‌مان پاشیده‌ شده. یک طرف ویدیویی می‌بینیم از وحید جلیلوند که در مصاحبه‌ای با رسانه‌ای خارجی، از این می‌گوید که خود را همانند یک انگل به سلبریتی های منفعل می‌چسباند.

از طرف دیگر هم آقای اصغر فرهادی در متن ساده‌انگارانه و کلی‌گویانه‌ای که برای مهسا منتشر کرده است و من ذره‌ای شک ندارم برای رفع تکلیف این کار را کرده، چیزی می‌نویسد که آتشم بدجوری تند می‌شود.

از میان واکنش‌هایی که بسیار سر و صدا کرده واکنش فاطمه رفسنجانی به ماجرای مهسا امینی به نوبه خودش جلب توجه کرده که می‌توانید به چگونگی این واکنش در نوشتار مربوطه مراجعه کنید.

فیلم صحبت‌های مدیر کل پزشکی قانونی تهران درباره علت مرگ مهسا امینی را ببینید:

 

اخبار بیشتر:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاما بازتاب دیدگاه رسانه فیگار نیست. شما همراهان عزیز می‌توانید نظر خود را درباره این خبر که ربازدید هم می‌باشد در بخش دیدگاه‌های انتهای این نوشتار در اختیار همه بگذارید.

مهسا امینی کیست

لطفا نظر خود را در رابطه با مهسا امینی که بود در بخش دیدگاه ها برای ما کامنت کنید.

سوالات متداول:

اولین سلبریتی که نسبت به مرگ مهسا امینی واکنش نشان داد که بود؟

علی دایی. شما همراهان عزیز می‌توانید به لینک مرتبط با این موضوع در اخبار بیشتر مراجعه کنید.

علت مرگ مهسا امینی در حقیقت چیست؟

شما کنجگاوان عزیز نسبت به فوت و علت مرگ مهسا امینی می‌توانید به لینک مربوطه در بخش اخبار بیشتر همین خبر مراجعه کنید.


2 thoughts on “مهسا امینی که بود و چرا اینهمه جنجال بپا کرد؟! [+فیلم]

  1. انگار خواهرم یا عزیزی ازدست دادم چند روز هست اصلا حالم خوب نیست ..انگار دربیابانی تنها قدم میزنم …قلبم خالی شده دیگر شور وشعف زندگی ندارم …چ پائیز غم انگیزی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *