خبر فوری: واکنش ایران به کشورهای منتقد حمله به مواضع تروریست ها در کردستان عراق

واکنش ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشور به انتقاد برخی کشورها من جمله کشورهای آلمان و آمریکا، از حمله به مواضع تروریست ها در کردستان عراق چه بود؟

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه‌ها و مواضع صادره برخی کشورها از جمله کشورهای آلمان و آمریکا در مورد حمله نیروهای مسلح کشور به مقر گروهک‌های تروریستی را که از اقلیم کردستان عراق، عملیات تروریستی در خاک جمهوری اسلامی ایران انجام داده و به اغتشاشات داخلی در ایران دامن می‌زنند، مردود دانست و به شدت محکوم کرد.

پاسخ ایران به کشورهای منتقد حمله به مقر تروریست ها را بخوانید.

حمله به مواضع تروریست ها در کردستان عراق

خبر فوری: واکنش ایران به کشورهای منتقد حمله به مواضع تروریست ها در کردستان عراق
حمله به مواضع تروریست ها در کردستان عراق, پاسخ ایران به کشورهای منتقد حمله به مقر تروریست ها

ناصر کنعانی بعد از محکوم کردن بیانیه‌ها و مواضع صادره، گفت:

جمهوری اسلامی ایران کرارا از مقامات دولت مرکزی عراق و همچنین مسئولان اقلیم خواسته است تا با اِعمال حاکمیت سرزمینی و برخورد حداکثری، مانع از فعالیت عناصر و گروه‌های تجزیه طلب و تروریست که علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌‌کنند، شوند.

سخنان ایشان را به طور کامل مطالعه نمایید، او در ادامه افزود:

جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف چه در قالب یادداشت رسمی و چه ملاقات‌های متعدد در تهران، بغداد و اربیل، اعتراض شدید خود نسبت به میزبانی اقلیم و تحرکات گروه‌های تروریستی ضدایرانی از مبدأ خاک عراق در منطقه اقلیم را اعلام کرده و بی‌گمان نمی‌تواند بپذیرد که از مجاورت مرزهای خود مورد تهدید واقع شود.
همانطور که قبلا هم هشدار داده شده، جمهوری اسلامی ایران بر اساس قواعد حقوق بین الملل و مفاد منشور ملل متحد، حق خود برای دفاع از امنیت ملی در برابر اقدامات تجاوز کارانه از مبدأ هر قلمرویی را محفوظ می دارد و قاطعانه با هر گونه اقدامات تروریستی مقابله می کند.

ضمن موارد فوق، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد که؛ کشورهای صادر کننده بیانیه، ضمن نقض مسئولیت بین‌المللی خود در مبارزه با تروریسم، همچنان به عادت مألوف تأسف‌بار خود در رفتار گزینشی و تبعیض‌‌آمیز ادامه داده و در حالی چنین بیانیه‌های یکجانبه‌ای را صادر می‌کنند که نسبت به مداخلات و نقض حاکمیت کشورهای منطقه توسط خود یا سایرین بی‌تفاوت هستند.

کنعانی یادآور شد:

برخلاف کشورهای صادر کننده بیانیه، جمهوری اسلامی ایران بر تعهدات و تلاشهای بین المللی خود در راستای پیشگیری و مبارزه موثر با تروریسم ثابت قدم است.

خبر فوری: واکنش ایران به کشورهای منتقد حمله به مواضع تروریست ها در کردستان عراق
واکنش سخنگوی وزارت خارجه کشور, سخنگوی وزارت امور خارجه, اطلاعیه نیروی زمینی سپاه

اطلاعیه نیروی زمینی سپاه از آغاز عملیات یگان‌های قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) برای انهدام مواضع گروهک‌های تروریستی و ضد ایرانی وابسته به استکبار جهانی در اقلیم شمال عراق که در روزهای اخیر با عبور از مرزهای جمهوری اسلامی ایران در شمال غرب کشور برخی پایگاه‌های مرزی کشورمان را مورد حمله قرار داده‌اند، خبر می‌دهد.

متن اطلاعیه نیروی زمینی سپاه:

در پی تعرضات روزهای گذشته عوامل گروهک های تروریستی و ضد انقلاب وابسته به استکبار جهانی و لانه کرده در اقلیم شمال عراق مبنی بر عبور از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و مورد حمله قرار دادن برخی پایگاه های مرزی کشورمان که با پاسخ قاطع رزمندگان اسلام همراه و با برجا گذاردن تلفات ، منجر به فرار تروریست‌های مهاجم شده است.
به رغم تذکرات و هشدار های متعدد به مقامات اقلیم در خصوص جلوگیری از استقرار و فعالیت گروهک ها و تروریست‌های مزدور و اجیر شده ضد انقلاب علیه جمهوری اسلامی و قصور و بی توجهی آنان نسبت به اقدامات در خور و پیشگیرانه؛ نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با به کارگیری یگان‌های عملیاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) امروز ( شنبه ) انهدام مقر ها و مراکز استقرار، طراحی و توطئه چینی گروهک های متجاوز تروریستی و ضد انقلاب در آن سوی مرزهای کشور در اقلیم شمال عراق را با عملیات آتشباری و حملات توپخانه‌ای آغاز کردند.

اخبار بیشتر:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *