بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد از نگاه سایت فیگار

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد می‌توانند رسانه سرگرم کننده‌ای باشند. در ادامه به معرفی ناراحت کننده ترین فیلم های دیزنی می‌پردازیم.

فیلم های دیزنی جزء اصلی سرگرمی‌های دوران کودکی هستند، اما این فیلم‌ها فقط برای بچه‌ها نیستند. بسیاری از این فیلم‌ها لحظاتی دارند که می‌توانند حتی رواقی‌ترین بزرگسالان را به خود جذب کند. در فیلم‌های دیزنی چه آهنگی تاثیرگذار باشد، چه لحظه‌ای صمیمانه بین شخصیت‌ها یا یک پیچش داستانی دلخراش، فیلم‌های دیزنی روشی برای برانگیختن احساسات دارند. در این مقاله به بررسی بهترین فیلم های دیزنی ناراحت کننده خواهیم پرداخت.

تاثیر احساسی فیلم‌های دیزنی را می‌توان به توانایی آنها در خلق شخصیت‌ها و موقعیت‌های مرتبط نسبت داد. از دست دادن یک عزیز، تلاش برای یافتن جایگاه خود در جهان، یا پیروزی بر ناملایمات، فیلم‌های دیزنی اغلب به بررسی مضامین جهانی می‌پردازند که برای مخاطبان در هر سنی جذاب می‌شود. این مضامین اغلب از نگاه شخصیت‌های دوست‌داشتنی مورد بررسی قرار می‌گیرند و مبارزات و پیروزی‌های آن‌ها را تاثیرگذارتر می‌کنند.

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد

بهترین انیمیشن دیزنی که شما را به گریه می اندازد

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد

از فیلم‌های انیمیشن کلاسیک گرفته تا فیلم‌های مدرن، دیزنی طیف وسیعی از فیلم‌ها را تولید کرده است که می‌توانند اشک شما را در بیاورند. برخی از این فیلم‌ها به خاطر لحظات احساسی خود شناخته می‌شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است شما را با توانایی خود در برانگیختن واکنش احساسی قوی شگفت زده کنند.

چه در حال و هوای یک سفر نوستالژیک در مسیر خاطره باشید یا یکی از بهترین فیلم های دیزنی ناراحت کننده ، برای هر موقعیتی یک فیلم دیزنی وجود دارد. پس در ادامه نوشتار ناراحت کننده ترین فیلم های دیزنی همراه ما بمانید تا با بهترین انیمیشن دیزنی که شما را به گریه می اندازد آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

بهترین انیمیشن های 2023 + [تاریخ اکران و تریلر]

بهترین انیمه های سال 2023

Brother Bear

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
Brother Bear (2003)

در ابتدای مقاله بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد ، برادر خرس داستانی دلچسب از عشق، دگرگونی و پیوند بین خواهر و برادر است. داستان فیلم در آمریکای شمالی پس از عصر یخبندان می‌گذرد و داستان یک شکارچی جوان اینوئیت به نام کنای را روایت می‌کند که در نتیجه اقداماتش به خرس تبدیل می‌شود. در حالی که او زندگی جدید خود را به عنوان یک خرس می‌گذراند، با یک توله جوان به نام کودا دوست می‌شود و هر دو برای بازگرداندن کنای به شکل انسانی‌اش سفری را آغاز می‌کنند.

کنای در طول ماجراجویی خود درس‌های ارزشمندی از زندگی می‌آموزد و شروع به درک اهمیت برادری و همدلی می‌کند. اوج احساسی فیلم، زمانی که پیوند واقعی بین کنای و کودا فاش می‌شود، مطمئناً اشک شما را در می‌آورد. انیمیشن و موسیقی نفس گیر فیل کالینز تاثیر احساسی این کلاسیک تاثیرگذار دیزنی را بیشتر می‌کند.

WALL-E

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
WALL-E (2008)

WALL-E یک فیلم آخر الزمانی دلخراش و از نظر بصری خیره کننده است که داستان یک ربات تنها در دنیایی پسا آخرالزمانی را روایت می‌کند که تنها هدفش فشرده کردن زباله‌ها می‌باشد. WALL-E که وظیفه پاکسازی زمین غیرقابل سکونت را بر عهده دارد، در یک سوسک کوچک همیشه همراه اوست آرامش می‌یابد.

هنگامی که او با یک کاوشگر شیک و پیشرفته به نام EVE روبرو می‌شود، WALL-E تنها وارد ماجراجویی می‌شود که هدف او و احتمالاً سرنوشت بشریت را تغییر می‌دهد. این فیلم داستانی از عشق، اراده و اهمیت مراقبت از سیاره ما را بافته است. عمق احساسی آن با دیالوگ‌های کم و انیمیشن نفس گیر تقویت می‌شود که به بیننده اجازه می‌دهد واقعاً با سفر WALL-E ارتباط برقرار کند. همانطور که فیلم به پایان خود می‌رسد، قدرت عشق و انعطاف پذیری زندگی به زیبایی به نمایش گذاشته می‌شود.

 

Inside Out

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
Inside Out (2015)

Inside Out یک فیلم پیشگامانه است که دنیای پیچیده احساسات انسانی را بررسی می‌کند. داستان رایلی جوان را دنبال می‌کند که خانواده‌اش به شهری جدید نقل مکان می‌کنند و زندگی او را زیر و رو می‌کند. در ذهن رایلی، پنج احساس اصلی او – شادی، غم، خشم، ترس و انزجار – به طور خستگی‌ناپذیری او را در این دوره پر فراز و نشیب راهنمایی می‌کنند.

همانطور که شادی و غم به طور تصادفی از مرکز کنترل دور می‌شوند، در تلاش برای بازگرداندن تعادل، سفری را در اعماق ذهن رایلی آغاز می‌کنند. این فیلم به زیبایی اهمیت پذیرفتن همه احساسات را نشان می‌دهد، حتی آن‌هایی که اغلب آنها را منفی می‌دانیم. لحظات دلخراشی که بین رایلی و احساساتش به اشتراک گذاشته شد، بدون شک بینندگان را اشکبار خواهد کرد.

Coco

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
Coco (2017)

کوکو سفری پر جنب و جوش و احساسی در سرزمین مردگان است که از سنت فرهنگی غنی مکزیک دیا د لس مورتوس الهام گرفته شده است. این فیلم داستان میگوئل جوان، نوازنده‌ای نوظهور را روایت می‌کند که آرزوی پیروی از خواننده موردعلاقه خود، ارنستو د لا کروز را دارد که یکی از شرور ترین شخصیت های پیکسار با بدترین سرنوشت ها می‌باشد. علیرغم ممنوعیت موسیقی در خانواده‌اش، میگل به دنبال اشتیاق خود می‌رود و ناخواسته خود را در سرزمین رنگارنگ و مسحورکننده مردگان می‌بیند.

میگل در حالی که تلاش می‌کند به سرزمین زنده‌ها بازگردد، با گروهی از شخصیت‌های دوست‌داشتنی روبرو می‌شود و راز خانوادگی پنهان خود را کشف می‌کند. جلوه‌های بصری خیره‌کننده، آهنگ‌های به یاد ماندنی و داستان تاثیرگذار فیلم درباره اهمیت خانواده و یادآوری اجدادمان با هم ترکیب می‌شوند تا یک تجربه سینمایی قدرتمند و اشک‌آور را خلق کنند.

Old Yeller

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
Old Yeller (1957)

در ادامه مقاله بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد ، Old Yeller یک فیلم کلاسیک جاودانه است که داستان پسر جوانی به نام تراویس و پیوند او با یک سگ ولگرد در تگزاس پس از جنگ داخلی را روایت می‌کند. سگی که Old Yeller نام دارد، به سرعت به عضوی ارزشمند از خانواده تبدیل می‌شود و آنها را از خطرات مختلف محافظت می‌کند و ارتباط قوی با تراویس ایجاد می‌کند.

در ادامه داستان، مخاطب شاهد رشد رابطه تراویس و اولد یلر و چالش‌هایی است که با هم روبرو می‌شوند. اوج دلخراش فیلم، درس قدرتمند عشق، مسئولیت پذیری و واقعیت‌های خشن زندگی، نسل‌هاست که مخاطب را به گریه انداخته است. تصویر قدیمی یلر از پیوند ناگسستنی بین انسان‌ها و حیوانات خانگی آنها همچنان برای بینندگان امروزی سرگرم کننده است.

Dumbo

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
Dumbo (1941)

دامبو داستانی تند و دلربا از یک فیل جوان با گوش‌های بزرگ است که پتانسیل واقعی خود را کشف می‌کند. دامبو که در یک سیرک به دنیا آمده، بی وقفه به خاطر ظاهرش مورد تمسخر قرار می‌گیرد، اما در دوستی خود با موش کوچکی به نام تیموتی آرامش پیدا می‌کند.

آنها با هم چالش‌های زندگی در سیرک را پشت سر می‌گذارند و دامبو در نهایت یاد می‌گیرد که منحصر به فرد بودن او را در آغوش بگیرد. داستان دامبو درس‌های ارزشمندی از پذیرش خود، استقامت و قدرت دوستی می‌دهد. پیوند عاطفی بین دامبو و مادرش، همراه با آهنگ کلاسیک “Baby Mine”، یک تجربه سینمایی دلخراش را ایجاد می‌کند.

The Lion King

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
The Lion King (1994)

شیر شاه یک ماجراجویی حماسی و پر احساس است که زندگی سیمبای جوان را دنبال می‌کند، توله شیری که قرار است فرمانروای سرزمین پراید شود. پس از مرگ غم انگیز پدرش، موفاسا، سیمبا توسط عمویش اسکار فریب داده می‌شود تا فکر کند که او مسئول این تراژدی است. سیمبا ترسان و احساس گناه از خانه‌اش فرار می‌کند و سفری را برای خودیابی و رشد آغاز می‌کند.

در طول راه، سیمبا با یک جفت مطرود دوست‌داشتنی روبرو می‌شود – میرکات بی‌خیال تیمون و زگیل خوش‌خنده پومبا – که به او درس‌های ارزشمندی از زندگی می‌آموزند و به او کمک می‌کنند تا اعتماد به نفس خود را بازیابد. مضامین قدرتمند خانواده، مسئولیت و رستگاری شیر شاه، همراه با موسیقی متن فراموش نشدنی و انیمیشن خیره کننده آن، یک ترن هوایی عاطفی را ایجاد می‌کند که بینندگان را هم دلشکسته و خندان می‌کند. این انیمیشن یکی از بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد است.

Bambi

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
Bambi (1942)

بامبی یک انیمیشن زیبای کلاسیک دیزنی است که زندگی آهوی جوانی به نام بامبی را در حالی که در جنگل بزرگ می‌شود دنبال می‌کند. وقتی بامبی در مورد دنیای اطرافش می‌آموزد، با شخصیت‌های دوست‌داشتنی مانند تامپر، خرگوش و فلاور، اسکنک، دوستی قوی برقرار می‌کند.

این فیلم معصومیت و شگفتی دوران کودکی و همچنین واقعیت‌های خشن زندگی در طبیعت را به تصویر می‌کشد. نمادین‌ترین و دلخراش‌ترین صحنه فیلم، مرگ مادر بامبی، به عنوان یادآوری قدرتمند از شکنندگی زندگی و نیاز به عشق و حمایت است. سفر بامبی از طریق مرگ و رشد او به یک رهبر قوی و دانا گواهی بر انعطاف پذیری و قدرت دوستی است که یک تجربه سینمایی اشک بار و فراموش نشدنی را ایجاد می‌کند.

The Fox And The Hound

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
The Fox And The Hound (1981)

روباه و سگ شکاری داستانی تکان دهنده و تلخ در مورد دوستی و موانعی است که جامعه اغلب آنها را تحمیل می‌کند. این فیلم پیوند نامحتمل بین تاد، یک روباه جوان، و مس، یک سگ شکاری را دنبال می‌کند که با هم بزرگ می‌شوند و این ضرب المثل قدیمی خارجی را به چالش می‌کشند که «روباه و سگ شکاری هرگز نمی‌توانند با هم دوست شوند». دوستی آنها با موانع متعددی از جمله انتظارات اجتماعی و غرایز رقابتی شکارچی و طعمه روبرو است.

همانطور که دوستی تاد و مس آزمایش می‌شود، وزن عاطفی پیوند آنها و فداکاری‌هایی که برای یکدیگر انجام می‌دهند بدون شک بینندگان را به گریه می‌اندازد. روباه و سگ شکاری قدرت عشق و دوستی را در غلبه بر موانع اجتماعی به نمایش می‌گذارد و یادآور اهمیت وفاداری و درک است.

Up

بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد
Up (2009)

در انتهای مقاله بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد ، Up یک فیلم بصری خیره کننده و از نظر احساسی قدرتمند در مورد ماجراجویی یک عمر و قدرت پایدار عشق است. این فیلم درباره سفر مردی بیوه به نام کارل فردریکسن است که رویای خود و همسر فقیدش برای سفر به آبشار دورافتاده بهشت را برآورده می‌کند. کارل در یک شاهکار قاطعانه، هزاران بادکنک را به خانه‌اش می‌بندد و راهی سفر می‌شود، اما متوجه می‌شود که یک جوان و مشتاق کاوشگر به نام راسل، ناخواسته به او ملحق شده است.

کارل و راسل در حالی که آسمان‌ها را طی می‌کنند و با چالش‌های متعددی روبرو می‌شوند، پیوندی دلچسب ایجاد می‌کنند و کارل می‌آموزد که بزرگترین ماجراهای زندگی اغلب آنهایی هستند که ما برنامه ریزی نمی‌کنیم. تصویر زیبای آپ از عشق، مرگ و دنبال کردن رویاها مطمئناً خنده و اشک را برانگیخته است و آن را به یک شاهکار دیدنی دیزنی تبدیل می‌کند. حضور این انیمیشن در فهرست بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد یک اولویت برای ما بود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های دیزنی که شما را به گریه می‌اندازد سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *