بهترین فیلم ها درباره هوش مصنوعی و ربات در ژانر ترسناک

هوش مصنوعی که اخیراً بسیار جنجال آفریده، یکی از فناوری‌هایی است که می‌‌تواند وحشتناک باشد و بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک می‌توانند جذاب باشند.

با پیشرفت بیشتر فناوری و تکنولوژی، ما را در مورد پیامدهای وحشتناک هوش مصنوعی شگفت‌زده می‌کند. هوش مصنوعی که به اختصار، AI خوانده می‌شود، توانایی یک کامپیوتر دیجیتال یا ربات کنترل‌شده توسط کامپیوتر است که می‌تواند کارهایی را انجام دهد که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارد، مانند ادراک بصری، تصمیم‌گیری، ترجمه زبان و تشخیص گفتار دارد که می‌تواند دغدغه‌ای برای شناخت بهترین فیلم های ترسناک هوش مصنوعی محور باشد.

بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم های ربات محور ترسناک

از نظر ChatGPT

مقالات مکمل:

بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

هوش مصنوعی که مرگبار می‌شود، ایده جدیدی نیست که فقط در قرن بیست و یکم دیده شده است. این مفهوم بارها در فیلم‌ها وجود داشته است. در حالی که ممکن است هوش مصنوعی قاتل یک ایده قدیمی باشد، فیلم‌های جدید تغییر جدیدی در آن ایجاد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های 2023

بهترین سریال های 2023

Transcendence

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

Transcendence، یک فیلم علمی تخیلی هیجان انگیز محصول ۲۰۱۴ با بازی جانی دپ، مورگان فریمن، ربکا هال، پل بتانی، کاتا مارا، کیلین مورفی و کول هاوزر است. این فیلم درباره گروهی از دانشمندان می‌باشد که در حال مسابقه دادن برای به پایان رساندن یک پروژه هوش مصنوعی در حالی که توسط یک سازمان رادیکال ضد فناوری هدف قرار می‌گیرند. دکتر ویل کستر با هنرنمایی جانی دپ، دانشمندی است که برای ایجاد یک کامپیوتر حساس کار می‌کند که از تکینک‌های فناوری را ایجاد می‌کند.

Demon Seed

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

بر اساس رمانی به همین نام نوشته دین کونتز، Demon Seed یک فیلم علمی تخیلی ترسناک محصول سال ۱۹۷۷ با بازی جولی کریستی و فریتز ویور است. این فیلم دکتر الکس هریس، دانشمندی است که Proteus IV، یک برنامه هوش مصنوعی بسیار پیشرفته و مستقل را توسعه داده است. پروتئوس نسبت به انسان‌ها، به ویژه همسر هریس، سوزان وسواس پیدا می‌کند. سوزان زندانی شده و به زور توسط پروتئوس حامله می‌شود.

Child’s Play

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

Child’s Play 2019 هم به‌عنوان بازسازی فیلم اصلی سال 1988 و هم به‌عنوان راه‌اندازی مجدد فرنچایز Child’s Play عمل کرد. در این فیلم اوبری پلازا، گابریل بیتمن، برایان تایری هنری و مارک همیل به عنوان صداپیشه چاکی بازی می‌کنند.

این عروسک چاکی به جای اینکه یک عروسک باشد که توسط روح یک قاتل زنجیره‌ای تسخیر شده است، یک عروسک با فناوری پیشرفته است که پروتکل‌های ایمنی او توسط یک کارمند بدکار غیرفعال شده است. به این ترتیب، چاکی خودآگاهی می‌کند و خصمانه و قاتل می‌شود.

A.I. Artificial Intelligence

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
فیلم درباره تکنولوژی هوش مصنوعی در ژانر ترسناک

هوش مصنوعی، به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ، یک فیلم علمی تخیلی محصول سال ۲۰۰۱ است که بر اساس داستان کوتاه Supertoys Last All Summer Long ساخته برایان آلدیس در سال ۱۹۶۹ ساخته شده است. در این فیلم هیلی جوئل اوسمت در نقش دیوید بازی می‌کند، اندرویدی کودکانه که به طور منحصربه‌فردی با توانایی عشق ورزیدن برنامه‌ریزی شده است و جود لاو، فرانسیس اوکانر، برندان گلیسون و ویلیام هرت در نقش‌های فرعی بازی می‌کنند.

روبات‌های انسان‌نمای Mecha که قادر به تفکر پیچیده هستند، در یک جامعه آینده‌نگر پس از تغییر آب و هوا، جایی که افزایش سطح دریاها شهرهای ساحلی را از بین برده و جمعیت جهان را کاهش داده است، ساخته شده‌اند. در حالی که افکار پیچیده دارند، فاقد احساسات هستند.

The Alpha Test

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم ها درباره هوش مصنوعی در ژانر ترسناک

تست آلفا، یک فیلم علمی تخیلی ترسناک هیجان انگیز است که در سال 2020 منتشر شد. فیلم B یک دستیار خانگی با هوش مصنوعی را دنبال می‌کند که وارد زندگی یک خانواده در شهر کوچک می‌شود. مطمئناً با ربات به عنوان یک فرد برابر رفتار نمی‌شود. به عنوان یک هوش مصنوعی پیشرفته، اطلاعات را از همه چیز اطراف خود، از جمله تلویزیون، موسیقی ، و رفتار خانواده میزبان خود جمع آوری می‌کند.

هنگامی که رفتار خشن خانواده با آلفا بیش از حد پیش می‌رود، آن را به لبه پرتگاه هل می‌دهند و به عنوان یک ماشین قتل خشن باز می‌گردند. در این فیلم رائه هانت در نقش آلفا و بلا مارتین، دبورا سیدل، وین ریچرت و برد بنجامین در نقش های فرعی بازی می‌کنند.

Ex Machina

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

فیلم علمی تخیلی Ex Machina محصول 2014 که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، به‌طور گسترده یکی از بهترین فیلم‌های هوش مصنوعی در نظر گرفته می‌شود. به دلیل اجراهای برجسته، فیلمنامه، جلوه‌های ویژه و تدوین به شدت مورد تحسین قرار گرفته است.

این فیلم جوایز متعددی از جمله برنده شدن بهترین جلوه‌های ویژه در هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار دریافت کرد. این فیلم با بازی Domhnall Gleeson، Alicia Vikander، Sonoya Mizuno و Oscar Isaac، برنامه نویس Caleb Smith (Gleeson) را دنبال می‌کند که توسط مدیر عامل خود دعوت می‌شود تا تست تورینگ را برای یک ربات انسان نمای هوشمند انجام دهد. اتفاقی که پس از آن رخ می‌دهد یک بازی دستکاری بین اندروید و برنامه‌نویس است.

M3GAN

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

M3GAN یک فیلم علمی تخیلی ترسناک محصول سال ۲۰۲۲ با بازی آلیسون ویلیام و ویولت مک‌گرو است. Amie Donald به صورت فیزیکی M3GAN را به تصویر می‌کشد و Jenna Davis صداپیشگی شخصیت را بر عهده دارد. این فیلم یک موفقیت تجاری و انتقادی بود و منتقدان به دلیل ترکیبی از ترس و طنز و همچنین برای عناصر طنز و بازی بازیگران مورد تحسین قرار گرفتند.

این فیلم درباره ی کدی نه ساله است که پدر و مادرش را در یک تصادف رانندگی از دست می‌دهد و برای زندگی با عمه‌اش جما، فرستاده می‌شود. جما یک ربات در یک شرکت اسباب‌بازی با فناوری پیشرفته است و به طور مخفیانه از منابع این شرکت برای توسعه مدل 3 Android Generative یا M3GAN، یک عروسک ربات انسان‌نما به اندازه یک کودک استفاده می‌کند که با هوش مصنوعی کار می‌کند.

A.M.I

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

تصور کنید چه اتفاقی می‌افتد اگر سیری یا الکسا تصمیم بگیرند که همه‌چیز را تصاحب کنند و کاربران را مجبور به انجام پیشنهاد مرگبار خود کنند. این دقیقاً همان چیزی است که در AMI، یک فیلم جنایی ترسناک 2019 اتفاق می‌افتد که در آن یک دختر 17 ساله با یک هوش مصنوعی در تلفن خود رابطه وابسته برقرار می‌‎کند.

دب هاوارد در نقش کاسی، دختر نوجوانی است که پس از، از دست دادن مادرش، یک تلفن همراه دست دوم با یک دستیار مجازی پیشرفته به نام AMI – هوش ماشینی مصنوعی پیدا می‌کند. او تنظیمات آن را طوری تغییر می‌دهد که شبیه مادر مرده‌اش باشد و با او پیوندی آزاردهنده برقرار می‌کند. همانطور که رابطه آنها عمیق‌تر می‌شود، Cassie تحت طلسم آن قرار می‌گیرد و سپس AMI او را مجبور می‌کند تا به یک حمله مرگبار برود.

Tau

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

تاو، یک فیلم علمی تخیلی هیجان انگیز است که در سال ۲۰۱۸ در نتفلیکس منتشر شد. مایکا مونرو، اد اسکرین و گری اولدمن بازیگران این فیلم هستند. این فیلم درباره جولیا است که توسط دانشمندی به نام الکس در یک خانه هوشمند آینده‌نگر اسیر می‌شود.

هدف الکس ربودن ارواح گمشده برای شرکت در آزمایشات او برای ساختن هوش مصنوعی بهتر است و جولیا جدیدترین سوژه اوست. نقشه او برای فرار با استدلال با هوش مصنوعی، تاو است که خانه را کنترل می‌کند.

Upgrade

بهترین فیلم های ترسناک درباره هوش مصنوعی
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک

ارتقا، یک فیلم اکشن ، سایبرپانکی محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی لی وانل با بازی لوگان مارشال-گرین، بتی گابریل و هریسون گیلبرتسون است. هوش مصنوعی ارائه شده در این فیلم در یک ریزتراشه پیشرفته داخل سر گری تریس، مکانیک بدشانس است.

گری برای شرکتی به نام Cobalt کار می کند، جایی که مهندس ارشد Eron Keen ریزتراشه‌ای به نام STEM را اختراع کرد که قادر به کنترل عملکردهای حرکتی در مغز انسان برای افزایش توانایی‌های بدن است. پس از یک دزدی که منجر به مرگ همسرش و فلج شدن گری شد، او از توانایی‌های تراشه استفاده می‌کند تا نه تنها بدن خود را کنترل کند و به دنبال انتقام از کسانی برود که مسئول مرگ همسرش هستند.

 

The Demon Seed

 • کارگردان : Donald Cammell
 • بازیگران : Julie Christie ,Fritz Weaver ,Gerrit Graham
 • سال انتشار: 1977
 • امتیاز : 6.3
 • خلاصه داستان : یک دانشمند ابر کامپیوتری اُرگانیک به نام “پروتئوس” را به وجود می‌آورد. پس از مدتی او به انسان‌ها و به خصوص همسر سازنده‌اش علاقه‌مند می‌شود.

The Demon Seed که از کتاب نوشته شده توسط دین کونتز اقتباس شده است، دارای رباتی به نام پروتئوس است که می‌تواند به افراد مبتلا به سرطان خون کمک کند. The Demon Seed جزء فیلم های برتر رباتیک در ژانر ترسناک است که طرفدار داستان را به عنوان “وسواس آلن به فناوری” توصیف کرد که ازدواج او با سوزان هریس را پیچیده کرد.

 The Demon Seed یک فیلم ترسناک دهه 70 است که سوالاتی در مورد اینکه آیا فناوری می‌تواند شبیه انسان باشد یا خیر را به جواب می‌رساند.

Virus

بهترین فیلم های ترسناک درباره روبات
بهترین فیلم ها درباره ربات در ژانر ترسناک
 • کارگردان : John Bruno
 • بازیگران : Jamie Lee Curtis ,William Baldwin ,Donald Sutherland ,Joanna Pacula
 • سال انتشار: 1999
 • امتیاز : 5
 • خلاصه داستان : پس از طوفان شدید در دریا، یک ناوبر یدک کش با اراده قوی و خدمه‌اش یک فرم حیات بیگانه با تکنولوژی بالا را کشف می‌کنند که کنترل یک کشتی تحقیقاتی روسی را در دست گرفته و هدف آن نابودی در مقیاس وسیع است.

ویروس از رمان چاک فارر اقتباس شده است و Redditor NineAndNinetyHours  ویروس را پیشنهاد کرد و نوشت: “این فیلم خوبی نیست، اما پر از جلوه‌های عملی زرق و برق‌ دار است و همانطور که همه چیز سرگرم کننده است.” این کشتی دارای سایبورگ‌هایی بوده که تماشای آن‌ها سرگرم کننده است و فیلم نشان می‌دهد که وقتی انسان‌ها با چیزی که درک نمی‌کنند تعامل می‌کنند چقدر آشفته می‌شود.

Deadly Friend

بهترین فیلم های ترسناک درباره روبات
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Wes Craven
 • بازیگران : Stars Matthew Labyorteaux ,Kristy Swanson, Michael Sharrett
 • سال انتشار: 1986
 • امتیاز : 5.5
 • خلاصه داستان : یک کودک نوجوان سرگردان (متیو لابورتو) مغز ربات خود را در سر دختری تقریباً مرده (کریستی سوانسون) قرار می دهد.

در Deadly Friend شخصیت اصلی به طور دقیق یک ربات نیست، اما او با کاشت یک ریزتراشه رباتیک در مغزش بازگردانده شد. سامانتا پرینگل، دختر زیبا و محبوبی که پل کانوی دوستش دارد، می‌میرد و پل او را به یک ربات تبدیل می‌کند تا بتواند او را زنده نگه دارد.

Deadly Friend جزء برترین فیلم های رباتیک در ژانر ترسناک است و ثابت می‌کند که بهترین نقشه‌ها به نتیجه نمی‌رسند؛ زیرا سامانتا شیطانی می‌شود و پل نمی‌داند چه کرده است. در حالی که دهه 80 به عنوان یک دهه عالی برای فیلم های اسلشر ستایش می‌شود. این فیلم به کارگردانی وس کریون شایسته است که به عنوان یکی از سرگرم کننده ترین فیلم های نوجوان این زمان در نظر گرفته شود. 

Ex Machina

بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Alex Garland
 • بازیگران : Alicia Vikander ,Domhnall Gleeson ,Oscar Isaac
 • سال انتشار: 2015
 • امتیاز : 7.7
 • خلاصه داستانکلب (دامنال گلسون) برنامه نویس جوانی است که به تازگی در یک مسابقه برنده سفر یک هفته‌ای به منزل متخصص فرایند CEO به نام یعنی ناتان (اسکار آیزاک) شده است.

Ex Machina یکی از برترین فیلم ها درباره ربات در ژانر ترسناک با بازی آلیشیا ویکاندر است و او در نقش رباتی به نام آوا عملکرد خیره کننده‌ای را ارائه می‌دهد.

به کالب اسمیت مأموریت داده می شود تا زمانی را با آوا بگذراند و بفهمد که آیا او واقعاً به همان اندازه‌ای که مخترعش امیدوار بود شبیه انسان است یا خیر که این فیلم مسیر متفاوتی را طی می‌کند؛ زیرا عاشقانه، اکشن و پایانی وجود دارد که نشان می‌دهد کالب آوا را آن‌قدر که فکر می‌کرد نمی‌شناخته است.

Death Machine

بهترین فیلم های ترسناک درباره روبات
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Stephen Norrington
 • بازیگران : Brad Dourif ,Ely Pouget ,William Hootkins
 • سال انتشار: 1996
 • امتیاز : 5.6
 • خلاصه داستان : پروژه “هاردمن” غیرقابل اعتماد بوده و تاکنون بسیاری از افراد بیگناه را کشته است. نابغه پشت پروژه “جک” است که در دنیای مدل‌ها و مجله‌ها زندگی می‌کند. وقتی او توسط “کیل” به دلیل کشتن چندین افسر اخراج می‌شود، آخرین ماشین کشتار خود را آزاد می‌کند.

اختراع مورد بحث ترین چیز در ذهن افراد را دارد و Death Machine سؤالات مهمی در مورد نقش شرکت‌ها و تجارت در جامعه می‌پرسد. این غم انگیز است که می‌بینیم مردم از Death Machine دفاع می‌کنند و می‌خواهند که به هر قیمتی موفق شود، حتی با دانستن تراژدی‌های وحشتناکی که به وجود آمده است.

Screamers

بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Christian Duguay
 • بازیگران : Peter Weller ,Roy Dupuis ,Jennifer Rubin
 • سال انتشار: 1996
 • امتیاز : 7.6
 • خلاصه داستان : در سیاره‌ای دوردست که توسط دهه‌ها جنگ رو به ویرانیست، دانشمندان سلاحی خطرناک ساخته‌اند، دستگاهی که تنها برای یک هدف ساخته شده، نابودی تمام شکلهای حیات دشمن است؛ اما بزرگ‌ترین سلاح انسان‌ها برای خود تصمیم گرفته و قصد نابودی همه چیز را دارد.

Screamers جزء بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک است که از داستان کوتاه “Second Variety” نوشته فیلیپ کی دیک اقتباس شده است و فیلم علمی-تخیلی در Sirius 6B در سال 2078 می گذرد. ​​

وقتی شخصیت‌ها سعی می‌کنند در جنگی که مدت‌هاست شروع شده است پیروز شوند، شمشیرهای موبایلی خودران را پیدا می‌کنند که Screamers نیز نامیده می‌شوند، که اندرویدهای مرگباری هستند. ظاهر ربات‌ها در این فیلم به ویژه چشمگیر است؛ زیرا واقعاً چیزی برای ترسیدن به نظر می‌رسد.

Chopping Mall

بهترین فیلم های ترسناک درباره روبات
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Jim Wynorski
 • بازیگران : Kelli Maroney ,Tony O’Dell ,Russell Todd
 • سال انتشار: 1986
 • امتیاز : 5.6
 • خلاصه داستان : گروهی از کارکنان مرکز خرید جوان، برای یک حزب اواخر شب در یکی از فروشگاه ها پشت سر گذاشتند. هنگامی که بازار قبل از اینکه بتواند بیرون برود، سیستم امنیتی ربات را خراب می کند، و به قتل رسیده است.

Chopping Mall قطعاً جزء فیلم های ربات محور ترسناک است که به لطف عشقی که شخصیت‌ها به مرکز خرید و مد و مو دارند، شبیه دهه 80 می‌باشد. تماشای یک اسلشر که به جای یک قاتل در لباس و ماسک، ربات‌هایی دارد و شخصیت‌ها مبارزه سرگرم‌کننده‌ای را به راه انداخته‌اند، جذاب است. این یک برداشت منحصر به فرد از ربات‌ها می‌باشد؛ زیرا قرار است همه افراد در مرکز خرید را ایمن نگه دارند، اما سیستم امنیتی در واقع شیطانی است.

Upgrade

بهترین فیلم های ترسناک درباره روبات
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Leigh Whannell
 • سال انتشار: 2018
 • امتیاز : 7.5
 • خلاصه داستاندر آینده ای نه چندان دور، زمانی فرا رسیده که تمام جنبه‌های زندگی توسط فناوری مدیریت می‌شود. در این میان، فردی به نام  گری  که تمام زندگی خود را از دست رفته می‌بیند، تنها راه نجات خود را در تراشه‌ای کامپیوتری می‌بیند.

Upgrade جزء برترین فیلم ها درباره ربات در ژانر ترسناک است که همانطور معلوم است که این تراشه بدتر از آن چیزی بوده که گری متوجه می‌شود و کاملاً زندگی او را تسخیر می‌کند. تماشای گری که سعی می‌کند کنترل خود را دوباره به دست بگیرد و بفهمد چه اتفاقی دارد می‌افتد، جذاب است زیرا فیلم می‌پرسد چقدر انسان‌ها می‌توانند به فناوری تکیه کنند که آیا تکنولوژی خطر دارد یا ندارد.

I Am Mother

بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Grant Sputore
 • سال انتشار: 2019
 • امتیاز : 6.7
 • خلاصه داستان : یک نوجوان در راستای احیای دوباره‌ی بشریت که منقرض شده است توسط رباتی به نام مادر در دنیایی زیرزمینی پرورش می‌یابد. اما پیوند منحصر به فرد آنها زمانی که یک غریبه غیرقابل توصیف با اخبار هشدار دهنده می‌‌رسد، تهدید می‌شود.

I Am Mother جزء بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک است و تصور حضور در آن موقعیتی نگران‌کننده و نگران‌کننده است. دختر به نوعی به دختر آخر تبدیل می‌شود، با جاه‌طلبی برای کشف حقیقت و دیدن اینکه آیا می‌توان با این وجود عجیب و شدید خداحافظی کرد و در دنیای واقعی زندگی کرد. دختر متوجه می‌شود که مادر فکر می‌کند که او کمک می‌کند تا دنیای جدیدی با افراد بهتر بسازد؛ اما همانطور که اغلب اتفاق می‌افتد، این در واقع نقشه شومی است.

Halloween III: Season Of The Witch

بهترین فیلم های ترسناک درباره روبات
بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک
 • کارگردان : Tommy Lee Wallace
 • بازیگران : Tom Atkins ,Stacey Nelkin
 • سال انتشار: 1982
 • امتیاز : 5.1
 • خلاصه داستان : یک کمپانی بزرگ تولید کننده ماسک های هالووین قصد دارد تا میلیون ها کودک آمریکایی را با چیزی شیطانی که در ماسک های هالووین مخفی کرده است به قتل برساند.

این فیلم جزء فیلم های ربات محور ترسناک است که Conal Cochran مسئول Silver Shamrock Novelties است، کارخانه‍‌ای که ماسک‌های هالووین می‌سازد نیز می‌سازد. این ماسک‌ها در نهایت بسیار خطرناک هستند؛ زیرا افرادی را که از آن‌ها استفاده می‌کنند به قتل می‌رسند. این یک حرکت است، اما طرفداران داستان‌های علمی و تخیلی می‌توانند درک کنند که این داستان چقدر عجیب و منحصر به فرد است.

بهترین فیلم های ربات محور در ژانر ترسناک از نظر چت جی پی تی

ژانر ترسناک و هوش مصنوعی/رباتیک ترکیبی کمتر مورد استفاده قرار گرفته است. اما در ادامه چند فیلم پیشنهاد می‌شود که در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک به صورت ترسناک و تریلر محور قرار دارند:

 1. “Ex Machina” (2014): این فیلم درباره‌ی تعامل بین انسان و یک هوش مصنوعی پیشرفته به نام “آوا” است و در مورد مسائل اخلاقی و روانشناختی مربوط به هوش مصنوعی بحث می‌کند.
 2. “Blade Runner” (1982): این فیلم در دنیایی آینده‌نگرانه قرار دارد که در آن ربات‌ها با قابلیت تفکر و هوش مصنوعی بالا وجود دارند. فیلم ماجراهای یک شکارچی ربات به نام “بلید رانر” را روایت می‌کند.
 3. “Upgrade” (2018): در این فیلم، یک مرد به نام گری است که پس از تعرض به خشونت، یک رابطه نسبتاً مشکوک با یک هوش مصنوعی پیشرفته به نام “STEM” برقرار می‌کند.
 4. “The Terminator” (1984): این فیلم درباره‌ی یک ربات بی‌رحم به نام “ترمیناتور” که به زمان بازگشته فرستاده شده است تا یک زن جوان به نام سارا کانر را به قتل برساند، می‌باشد.

لطفا توجه داشته باشید که تمامی این فیلم‌ها از موضوعات ترسناک و هوش مصنوعی/رباتیک استفاده می‌کنند، اما ممکن است به دلایل دیگری همچون عناصر علمی‌تخیلی و اکشن نیز ترکیب شده باشند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های هوش مصنوعی و ربات محور ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

پرسش های متداول

کدام فیلم ترسناک با استفاده از هوش مصنوعی سیری (SIRI) ژانر وحشت را تحمیل می‌کند؟

فیلم A.M.I، فیلمی است که با استفاده از این هوش مصنوعی پیش می‌رود.

جدیدترین فیلم این لیست، کدام فیلم است؟

فیلم M3GAN، محصول سال 2023 می‌باشد و می‌توان گفت که جدیدترین ساخته ترسناک درباره هوش مصنوعی می‌باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *