نقد فیلم Copshop (کاپ شاپ 2021) ؛ نزاعی خشونت آمیز، اما همه جانبه

Copshop ظاهراً روی کاغذ مفهوم خوبی دارد. نحوه اجرای آن مفهوم بر روی صفحه نمایش یک امر متفاوت است. با نوشتار نقد فیلم Copshop با فیگار بمانید.

جو کارناهان کارگردان در داستان‌هایی که درباره افراد بدی که کارهای وحشتناکی با یکدیگر انجام می‌دهند، تخصص دارد. این توصیف مناسبی برای این فیلم است. از میان شخصیت های اصلی، فقط یک نفر یک انسان شایسته است.

با وجود برخی معماهای هوشمندانه، یک حفره بزرگ درست در هسته مرکزی وجود دارد – حفره ای که باید پر شود همان تعلیقی است که توسط بیننده باید پر شود. در ادامه با نوشتار تحلیل فیلم Copshop همراه ما بمانید.

نقد فیلم Copshop (کاپ شاپ 2021)

نزاعی خشونت آمیز، اما همه جانبه

فهرست مطالبی که در ادامه نوشتار بررسی فیلم کاپ شاپ خواهید خواند به شرح زیر است:

نقد فیلم Copshop, نقد فیلم کاپ شاپ, تحلیل فیلم Copshop, بررسی فیلم Copshop, تحلیل فیلم کاپ شاپ
نقد فیلم Copshop, تحلیل فیلم کاپ شاپ

حدود 97 درصد فیلم در داخل یک کلانتری اتفاق می‌افتد. تدی مورتو، به دلیل مشت زدن به افسر دستگیر و به داخل سلول پرتاب می‌شود. قاتلی به نام باب ویدیک (جرارد باتلر) نیز عمداً خود را در معرض دستگیری قرار می‌دهد تا بتواند به تدی نزدیک شود، کسی که مامور کشتن او شده است. آنتونی لمب (توبی هاس)، مهاجم روانی نیز وارد مرکز پلیس می‌شود. و سپس هوبر (رایان اونان)، یک پلیس کثیف که در داخل همان مرکز پلیس کار می‌کند، به شکل هسته مرکزی ساختار روایی این فیلم عمل می‌کند. با نقد فیلم کاپ شاپ همراه ما بمانید.

تحلیل ساختار روایت

در وسط ساختار روایی فیلم مرکز پلیس ، یک پلیس تازه کار والری یانگ (الکسیس لودر) قرار دارد. هنگامی که عامل نفوذی وارد ساختمان می‌شود و شروع به تیراندازی می‌کند، با تدی و باب خود را در سلول زندانی می‌کند.

به دلیل جراحت وارده در طول این زد و خورد، او به یکی از آنها نیاز دارد تا به او کمک کند تا از حملات شدید آن عامل نفوذی خشن جان سالم به در ببرد. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از آن دو شرور تأثیر منفی بر روند زیست او می‌گذارند به یک چالش تبدیل می‌شود. اگر او باب را آزاد کند، او مطمئناً تدی را می‌کشد. اگر او تدی را آزاد کند، مطمئناً او باب را خواهد کشت. سوال این است که آیا هیچ یک از آنها در این برزخ تصمیم گیری او را نمی‌کشند؟

Copshop هنگامی که بر معضل والری تمرکز می‌کند، در بهترین حالت خود قرار دارد. برخی از گفتگوهای خوش ریتم فیلم با او اتفاق می‌افتد. هر دو مرد پرونده خود را در راستای حق به جانبی خود و علیه مرد دیگر مطرح می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

همانطور که او گزینه ها را انداز برانداز می‌کند، فیلم ما را به انجام همین کار دعوت می‌کند. در سناریویی که تقریباً همه یک خائن خشن و دوگانه هستند، به چه کسی باید اعتماد کنید؟ این صحنه ها به لطف عملکرد خوب الکسیس لودر ، روی روان ما سنگینی می‌کنند.

هر زمان که فیلم از او دور می‌شود، ساختار فیلم در فضای متزلزل تری قرار می‌گیرد. تنش بین باب و تدی ربطی به قتل یک سیاستمدار برجسته نوادایی دارد، اما این ارتباط هرگز کاملاً روشن نمی‌شود. این که دقیقاً چگونه هوبر در همه چیز دخالت می‌کند نیز مبهم است.

نقد فیلم Copshop, نقد فیلم کاپ شاپ, تحلیل فیلم Copshop, بررسی فیلم Copshop, تحلیل فیلم کاپ شاپ
نقد فیلم Copshop, نقد فیلم کاپ شاپ, تحلیل فیلم Copshop, بررسی فیلم Copshop, تحلیل فیلم کاپ شاپ

این مسئله نشانه ای از میزان ضعیف بودن ساختار روایی فیلم است؛ یک شخصیت اضافی وجود دارد که چند بار در حاشیه ظاهر می‌شود. Copshop کاملاً مشخص نمی‌کند که شخصیت‌ها چه ارتباطی با با عناصر طرح روایت دارند.

کارنهان، مثل همیشه، برخی از سکانس های وحشیانه و خشونت بار را به نمایش می‌گذارد، از جمله یک نبرد حماسی در اوج. چیزی که به نظر نمی‌رسد در میان چنین آشوبی به آن دست یابد این است که والری جالب ترین فرد داستان است. تدی و باب کمتر در ساختار حضورشان را حس می‌کنیم؛ در حالی که لمب و هوبر کاملاً کاریکاتور هستند.

اگر قرار نبود همه نقاط طرح به طور رضایت بخشی توضیح داده شود، Copshop باید حداقل بیشتر بر روی قوی ترین دارایی خود تمرکز کرده باشد. ساختار روایی به شکلی تنظیم شده است که اگر همه شخصیت‌ها بمیرند برایتان نباید مهم باشد. با تشکر از Louder، مطمئناً به والری اهمیت خواهید داد. با نوشتار بررسی فیلم Copshop با ما بمانید.

تحلیل تکنیکی – اکشن استاندارد

در ظاهر، Copshop، فیلم جدید کارگردان Joe Carnahan (Smokin ‘Aces)، شبیه یک فیلم اکشن استاندارد shoot-em-up به نظر می‌رسد، جایی که خون به راحتی جریان می‌یابد و شخصیت ها کامبک های غیرممکن را ایجاد می‌کنند. و برای اطمینان، Copshop چندین بار به پایان رسیده است، به ویژه از نقطه میانی آن شروع می‌شود.

درعین حال، عمق شگفت انگیزی در میان همه گلوله های جنجالی وجود دارد، و در حالی که کارنهان – که همچنین فیلمنامه را با کرت مک لئود، بر اساس داستانی از مک لئود و مارک ویلیامز، نوشته است – می‌توانست طرح و شخصیت ها را محکم‌تر از آنچه هستند، کند. هیجاناتی وجود دارد که در یک فیلم اکشن باید داشته باشید.

تمایل کارنهان برای ادای احترام به فضاسازی‌های دهه 70 درست از تیتراژ ابتدایی، بین حروف برجسته و موسیقی آن، که موضوع فیلم کلینت ایستوود در سال 1973، Magnum Force است، مشخص است.

بیشتر بخوانید:

از نظر تولید، کارنهان یک فیلم هیجان انگیز زیبا ساخته است. او و فیلمبردار خوان میگوئل آزپیروز دوربین را در حال حرکت نگه می‌دارند، به ویژه پی قدم زدن تدی در سلول به خوبی می‌روند.

نقد فیلم Copshop, نقد فیلم کاپ شاپ, تحلیل فیلم Copshop, بررسی فیلم Copshop, تحلیل فیلم کاپ شاپ
نقد فیلم Copshop, نقد فیلم کاپ شاپ, تحلیل فیلم Copshop

موسیقی کلینتون شورتر میزان مناسب ناراحتی را به لحظات محوری می‌افزاید. کارناهان به خوبی توانسته انتهای فیلمش را با یک اجرای نهایی سرگرم کننده جلو ببرد. Copshop به صراحت نمی‌گوید چه کسی برنده خواهد شد و نبرد جذابی را بین چهار شخصیت اصلی ایجاد می‌کند.

به لطف تریلری که ماه گذشته به صورت آنلاین منتشر شد، Copshop شبیه یک نزاع خشونت آمیز همه جانبه، با تیراندازی بی امان و درگیری های وحشیانه به نظر رسید. به همین دلیل است که ممکن است برای برخی تعجب آور باشد که، جدای از برخی فلاش های اولیه، فیلم واقعاً ریتم بالایی ندارد.

کارناهان سعی می‌کند با طرحی در مورد یک دادستان کل کشته شده و یک پلیس فاسد، برخی دسیسه‌های خارجی را اضافه کند، اما واقعاً رضایت‌بخش نیست. Copshop هنگامی که بر پویایی خارق العاده بین شخصیت ها تمرکز می‌کند، در بهترین حالت خود قرار دارد، اما نیمه اول گیج کننده و رها شده دراماتیک می‌شود. کارنهان برخی احساسات پیش بینی نشده را به داستان تزریق می‌کند، اما این مسئله نمی‌تواند همیشه توجه ها را متمرکز کند.

Copshop زمان قابل توجهی را صرف اضافه کردن لایه‌ها به شخصیت‌ها نمی‌کند، فقط گاه به گاه نگاهی اجمالی به آنچه در درون افرادی مانند Viddick، Valerie و Teddy وجود دارد، ارائه می‌کند.

به عنوان والری، لودر نیرویی است که باید روی آن حساب کرد. او با نگاهی کاملاً پولادین و تهدیدی مصمم، والری را به تنها فردی تبدیل می‌کند که تماشاگران ممکن است به دنبال آن باشند. با نوشتار نقد فیلم Copshop و بخش نهایی همراه ما بمانید.

نتیجه گیری

نقد فیلم Copshop, نقد فیلم کاپ شاپ, تحلیل فیلم Copshop, بررسی فیلم Copshop, تحلیل فیلم کاپ شاپ
نقد فیلم Copshop, نقد فیلم کاپ شاپ, تحلیل فیلم Copshop, بررسی فیلم Copshop, تحلیل فیلم کاپ شاپ

به نظر می‌رسد Copshop یک فیلم با ساختار مفهومی در سطح است، اما در انتهای آن اعماق شگفت انگیزی وجود دارد. آنها ایرادات فیلم را به طور کامل پاک نمی‌کنند. وقتی ساختار روی طرح اصلی مردی که توسط قاتلان خطرناک شکار می‌شود و تلاش زنی که می‌خواهد تصمیم بگیرد که به چه کسی اعتماد کند تمرکز می‌کند، یک نیروی پیش‌برنده هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده در درام جو کارنهان شکل می‌گیرد که شاید حتی می‌توانست وحشی‌تر هم باشد.

مشخصات فیلم

 • کارگردان جو کارنهان
 • تهیه‌کننده جرارد باتلر، فرانک گریلو، جو کارنهان و مارک ویلیامز
 • فیلمنامه‌نویس کورت مک‌لئود و جو کارنهان
 • داستان کورت مک لئود و مارک ویلیامز
 • بازیگران جرارد باتلر، فرانک گریلو و الکسیس لودر
 • موسیقی کلینتون شورتر
 • فیلم‌بردار خوان میگوئل آزپیروز
 • تدوین‌گر کوین هال
 • توزیع‌کننده اوپن رود فیلمز
 • کشور آمریکا
 • زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار تحلیل فیلم کاپ شاپ سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.