حقایق فیلم Dune 2021 ؛ آنچه که نباید بدانید، اما به شما می‌گوییم !

مجموعه فرانک هربرت یک اثر علمی تخیلی پیچیده نامیده می‌شود که نمی‌توان آن را فیلم کرد. با نوشتار حقایق فیلم Dune 2021 همراه فیگار بمانید.

طرفداران کتاب اغلب نسخه جاه طلبانه اما ناقص 1984 توسط دیوید لینچ را بی اعتبار می‌کنند، دنیس ویلنوو کارگردان دنیای بیگانه بیابان Arrakis را به نمایش گذاشته و هدف قهرمان میراث پل آتریدس را فاش کرده و پارامترهای سینما را همزمان در بین بهترین های 2021 کمی تکان داده است.

حقایق فیلم Dune 2021

آنچه که نباید بدانید، اما به شما می‌گوییم !

فهرست مطالبی که در ادامه نوشتار نکات فیلم Dune خواهید خواند به شرح زیر است:

حقایق فیلم Dune 2021, حقایق فیلم تل ماسه 2021
حقایق فیلم Dune 2021

نکات پنهان فیلم تل ماسه با مجموعه‌ای از مصاحبه‌های عمیق و پنل‌های پرسش و پاسخ انحصاری با کارگردان، ناظر VFX، و گروه بازیگران که شامل تیموتی شالامه، جاش برولین، ربکا فرگوسن و چندین نفر دیگر از A-listers است، برملا می‌شوند. در ادامه با نوشتار حقایق فیلم Dune 2021 همراه ما باشید.

یک شوک طولانی و وحشیانه

نکات فیلم تل ماسه, نکات فیلم Dune, نکات پنهان فیلم تل ماسه
نکات فیلم Dune, نکات پنهان فیلم تل ماسه

واضح است که Arrakis یکی از سخت ترین سیارات در فیلم های علمی تخیلی است و از طریق صفحات سبز و جادوی CGI زنده نشده است. در عوض، ویلنوو بازیگران خود را به بیابان های وسیع اردن برد، جایی که آنها ماه ها زیر آفتاب سوزان زحمت کشیدند و یک فیلم و یک تجربه را خلق کردند که هرگز فراموش نخواهند کرد.

هنگام صحبت با استفن کولبرت، بازیگران توضیح دادند که چگونه شرایط سخت – توصیف شده با عنوان “مادر طبیعت شما را درگیر خود می‌کند” – باعث شد آنها به یک شوالیه محکم تبدیل شوند که توسط روزهای طاقت فرسایی که در برخی از مناطق خاص در این منطقه سپری شده بود، شکل گرفته است. دمای جهان این بیابان به گفته Chalamet، به 120 درجه می‌رسید. دیدن اینکه اکشن در فیلم تل ماسه 2021 انقدر خوب شکل گرفته است، حقیقتا باور نکردنی است.

بیشتر بخوانید: بررسی شخصیت پل فیلم Dune 2021 ؛ لسان الغیب !

بازیگران

حقایق فیلم Dune 2021, حقایق فیلم تل ماسه 2021
حقایق فیلم Dune 2021

بازیگران این فیلم به طور غیرقابل انکاری زیاد هستند و تعدادی از بزرگترین نامهای امروز هالیوود را در خود جای داده اند، از تیموتی شالامی که در مقاله‌ای جداگانه تحت عنوان بهترین فیلم های تیموتی شالامی به بهترین های او پرداخته‌ایم و جاش برولین گرفته تا اسکار ایزاک و جیسون موموآ. تصور این که همه ایگوهای مختلف در این مجموعه با هم درگیر شوند کار دشواری نیست، اما نحوه تولید تضمین می‌کند که این شکل هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

در همان مصاحبه با کولبر، بازیگران ربکا فرگوسن و جاش برولین توضیح دادند که چگونه قرار گرفتن در وسط بیابان باعث شد آنها متوجه شوند که چقدر بی اهمیت هستند. برولین در مورد چگونگی آشکارسازی این پروژه “چیزهایی که مانع اتصال می‌شوند”، که مطابق روح کتاب است، بر اهمیت اجتماع و ظرفیت سازگاری تمرکز داشت، اظهار نظر کرد.

CGI حداقل‌ترین عنصر

نکات فیلم تل ماسه, نکات فیلم Dune, نکات پنهان فیلم تل ماسه
نکات فیلم تل ماسه, نکات پنهان فیلم تل ماسه

بر اساس مصاحبه ای با ویلنوو برای جشنواره بین المللی فیلم شانگای، فقط “صحنه های واقعی می‌توانند الهام بخش واقعی” فیلم باشند، و به غیر از فیلمبرداری در یک مکان مانند اردن، مجموعه های عظیمی در بوداپست برای قسمت‌های داخلی ساخته شد ( مانند کاخ امپراتور در Arrakis). CGI در فیلم فقط برای صحنه هایی از کرم های ماسه ای مورد استفاده قرار می‌گرفت.

امروزه در اکثر فیلم های پرفروش، فیلمبرداری با صفحات سبز و ایجاد محیط های کامل با CGI مورد انتظار است، اما با اتکاء بیش از حد به این فناوری می‌توان تا حدی باورپذیری را از دست داد. با ساختن مجموعه های عملی و استفاده از CGI فقط برای تقویت آنچه که قبلاً ساخته شده است، بازیگران می‌توانند به یک محیط واقعی واکنش نشان دهند و حتی عجیب ترین سیارات در فضاهای علمی تخیلی نیز می‌توانند مکان های واقعی به نظر برسند. برای خواندن اطلاعات بیشتر در رابطه با فیلم تل ماسه 2021 می‌توانید به صفحه هرآنچه که از فیلم تل ماسه 2021 باید بدانید ؛ جستجوی حیات در بیابان­‌های آراکیس مراجعه کنید. در  ادامه با نکات فیلم تل ماسه همراه فیگار بمانید.

گریه ویلنوو

حقایق فیلم Dune 2021, حقایق فیلم تل ماسه 2021
حقایق فیلم Dune 2021, حقایق فیلم تل ماسه 2021

در همان مصاحبه با کولبرت، ویلنوو اعتراف کرد که در یکی از چند روز اول فیلمبرداری بر سر صحنه ای که شامل بازی تیموتی شاملت در نقش پل آتریدس می‌شود، گریه کرده است. اشک‌های کارگردان “اشک های شادی” بوده، زیرا متوجه شده بود که در انتخاب Chalamet اشتباه نکرده است – غرایز او درست بود و بازیگر جوان در واقع فرد کاملی بود که قهرمان نبوی دون را زنده کرد.

جلوه های بصری شگفت انگیز و فیلمبرداری شگفت انگیز تنها در صورتی باعث حواس پرتی می‌شوند که بازیگران نتوانند بینندگان را به طور موثر متقاعد کنند که آنچه تجربه می‌کنند واقعی است. گرچه شالامت جوان به نظر می‌رسد، اما فیلمبرداری گسترده ای از نقش های بسیار دراماتیک دارد و دارای پتانسیلی است که به او اجازه می‌دهد هم بی گناه و هم عاقل به نظر برسد، که تلفیقی کامل از شخصیت پل است. حتما برای خواندن اطلاعات بیشتر به صفحه نقد فیلم Dune (تل ماسه 2021) ؛ گفت و گو در اوج انکار هراس ! در سایت فیگار مراجعه کنید.

سفینه ها واقعی بودند

نکات فیلم تل ماسه, نکات فیلم Dune, نکات پنهان فیلم تل ماسه
نکات فیلم تل ماسه, نکات فیلم Dune

لامبرت توضیح می‌دهد که چگونه بسیاری از کشتی ها با استفاده از جلوه های عملی واقعی ایجاد شده اند، مانند تپه هایی که با استفاده از گیمبال در بلندترین تپه های بوداپست ساخته شده اند. بازیگران می‌توانستند داخل کابین خلبان خود بنشینند و توسط گروه جلوه ها به هر طریقی که برای صحنه لازم بود، حرکت کنند.

استفاده از گیمبال با ابزاری برای بالا بردن، پایین آوردن و چرخاندن ثابتر در یک محور، باعث می‌شود چیزی غیر دنیایی واقعی تر به نظر برسد، و بنابراین تنش چشمگیری که بازیگران در حال هدایت در موقعیت های خطرناک تجربه می‌کنند به جذابیت بیشتری تبدیل می‌شود. و صحنه ای هیجان انگیز برای طرفداران را به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بخوانید:

فضای داخلی و بازتاب فرهنگ در Arrakis

حقایق فیلم Dune 2021, حقایق فیلم تل ماسه 2021
حقایق فیلم Dune 2021

با تماشای برخی از تصاویر داخلی کاخ امپراتور، طرفداران می‌توانند نقاشی های دیواری و دیگر آثار هنری را که دیوارها را پوشانده اند، مشاهده کنند. آنها نه تنها توسط تیم‌های طراحی گسترده برای فیلم کشیده شده‌اند، بلکه آنها همچنین برای بازتاب فرهنگ مردم در Arrakis ساخته شده اند.

این توجه به جزئیات، که بسیاری از آنها ممکن است توسط تماشاگر معمولی مورد توجه قرار نگیرد، یادآور لباس های فیلم های ارباب حلقه ها است، جایی که لباس های الف و زره کوتوله با رونز و عباراتی طراحی شده بود که تنها پس از دهمین بار می‌توان آنها را فهمید. به منظور افزودن به عمق جهانی که قرار است برای بیننده دراماتیک شود این ریزه کاری ها در یک فیلم وجود دارد.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی سریال Foundation (بنیاد 2021) ؛ اساس تمدن در آینده

بیش از 1000 لباس ساخته شده بود

نکات فیلم تل ماسه, نکات فیلم Dune, نکات پنهان فیلم تل ماسه
نکات فیلم تل ماسه, نکات فیلم Dune

طراحان لباس ژاکلین وست و باب مورگان با الهام از اساطیر یونانی و رومی و تراژدی دراماتیک که مواد اولیه را مشخص می‌کند، بیش از 1000 لباس برای این فیلم خلق کردند. لباسهای ثابت، یکی از مشهورترین لباسهای کتابها و برای حفظ رطوبت کاربر، باید بر اساس بازیگران زنده ایجاد می‌شد. این امر با توجه به حرکات بازیگران از لحاظ فنی که روپوش را “فعال” کرده و آنها را ملزم به تناسب فرم می‌کرد، به خوبی نتیجه گرفت.

نه تنها عناصر تراژدی یونانی و رومی در کتاب وجود دارد، بلکه با استفاده از لباس هایی با الهام از دوران باستان، فیلم به جنبه ای بی انتها و سلطنتی دست پیدا می‌کند که حتی در فواصل دور از دید نیز به طرز شگفت آوری خوب شکل خود را تاثیر گذار دراماتیک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هانس زیمر و موسیقی

حقایق فیلم Dune 2021, حقایق فیلم تل ماسه 2021, نکات فیلم تل ماسه, نکات فیلم Dune, نکات پنهان فیلم تل ماسه
حقایق فیلم Dune 2021, حقایق فیلم تل ماسه 2021

هانس زیمر، یکی از طرفداران بزرگ کتابهای اصلی، به راحتی موافقت کرد تا موسیقی فیلم را بسازد، اگرچه همه گیری آن را به چالشی بزرگتر تبدیل کرد. به گفته ورایتی، او در نهایت توانست کاری که همیشه می‌کند را بکند و همچنین زبان خود را برای تنظیمات کرال توسعه داد، و باعث شد که موسیقی “از یک جهان دیگر” باشد.

این مهم است که صداهای آراکیس دارای فرهنگی متفاوت و منظره ای بیگانه باشند، بدون این که از صداهای قابل تشخیص زمین وام زیادی بگیرند. موسیقی یکی از مهمترین روش هایی است که بینندگان را به روایت فیلم منتقل می‌کند و زیمر می‌دانست که طرفداران باید احساس کنند در یک جهان کاملاً متفاوت هستند.

مشخصات فیلم

 • کارگردان: دنی ویلنوو
 • تهیه‌کننده: توماس تال، ریچارد پی. روبینشتاین، ماری پارنت و دنی ویلنوو
 • نویسنده: اریک راث، جان اسپیتز و دنی ویلنوو بر پایه تل ماسه اثر فرانک هربرت
 • بازیگران: تیموتی شالامی، ربکا فرگوسن، جاش برولین، اسکار آیزاک، جیسون موموآ، خاویر باردم، دیوید باتیستا، زندیا، شارلوت رمپلینگ و دیوید دستمالچیان
 • موسیقی: هانس زیمر
 • فیلم‌بردار: گرگ فریزر
 • تدوین‌گر: جو واکر ؛ حقایق فیلم Dune 2021
 • شرکت تولید: لجندری پیکچرز
 • توزیع‌کننده: برادران وارنر
 • کشور: ایالات متحده آمریکا، مجارستان، کانادا و انگلستان
 • زبان: انگلیسی ؛ حقایق فیلم Dune 2021
 • هزینه فیلم: ۱۶۵ میلیون دلار

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار حقایق فیلم تل ماسه 2021 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

برچسب‌ها:

3 thoughts on “حقایق فیلم Dune 2021 ؛ آنچه که نباید بدانید، اما به شما می‌گوییم !

 1. کاش یک نفر جیگر داشته باشه که روی نقد کامل و بدون سانسور این فیلم از لحاظ اعتقادی و مذهبی کار کنه و یک رسانه استخوان دار و فرهیخته هم جرات داشته باشه که این مقاله رو منتشر کنه …
  قطعاً و بدون شک با مطالب تکان دهنده ای رو به رو خواهیم شد !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *