بهترین انیمه های مانند Bleach ؛ 12 انیمه ای که مشابه انیمه بلیچ هستند

انیمه‌هایی شبیه Bleach وجود دارند که طرفداران بلیچ می‌توانند از آن لذت ببرند. با فیگار بمانید تا به معرفی بهترین انیمه های شبیه بلیچ آشنا شوید.

با توجه به اینکه آرک Bleach: Thousand-Year Blood War به تازگی منتشر شده است، بسیاری از طرفداران این مجموعه برای اتفاقاتی که در این فرنچایز خواهد آمد هیجان‌زده هستند. پس از هشت سال وقفه، Bleach: Thousand-Year Blood War به عنوان یک آرک داستانی با تمرکز بر قسمت پایانی خط داستانی اصلی Bleach بازخواهد گشت. برای همین، ما می‌خواهیم انیمه‌های محبوب شبیه بلیچ را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

500 انیمه برتر تمام دوران [بر اساس دسته بندی ژانر]

بهترین انیمه های شبیه بلیچ

10 انیمه ای که شبیه به انیمه بلیچ هستند

شما می‌توانید فهرست بهترین انیمه های شبیه بلیچ را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

از آنجایی که انیمه بلیچ یکی از شناخته‌شده‌ترین انیمه‌های تمام دوران محسوب می‌شود، پیدا کردن مجموعه‌ای از انیمه‌ای که سطح رضایت یکسانی را میان طرفداران این انیمه داشته باشد بسیار دشوار است. انیمه‌های زیادی وجود دارند که خط داستانی آنها شبیه به انیمه بلیچ می‌باشد. اگر می‌خواهید با برترین انیمه های شبیه بلیچ آشنا شوید، در این نوشتار همراه ما باشید تا بهترین انیمه های شبیه Bleach را به شما معرفی کنیم.

My Hero Academia

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

یکی از محبوب‌ترین تولیدات استودیو بونز، My Hero Academia بر روی ایزوکو میدوریا، یک دانش‌آموز دبیرستانی که در جامعه‌ای که توسط موجودات ابرقدرت پر شده است، تمرکز می‌کند. میدوریا که مشتاق است در جای پای قهرمان مورد علاقه‌اش All-Might قدم بردارد، تمام تلاشش را می‌کند تا بهترین ابرقهرمان بعدی باشد. برای این منظور، او در نهایت در آکادمی بسیار رقابتی UA ثبت نام می‌کند تا به بهترین ابرقهرمان دنیا تبدیل شود.

My Hero Academia روایتی مشابه با بلیچ را دنبال می‌کند.قهرمانان هر دو انیمه باید یاد بگیرند با قدرت‌های جدیدی که به آنها اعطا شده است سازگار شوند و همچنین روابط عادی، مطالعات دانشگاهی و زندگی اجتماعی خود را به عنوان یک دانش‌آموز حفظ کنند. هر دو انیمه، تبهکاران و هیولاهای خوش‌فکر را برای مبارزه با قهرمانان داستان و مجموعه‌ای از صحنه‌های مبارزه میخکوب‌کننده را به تصویر می‌کشند تا بینندگان را کاملا جذب داستان کنند.

Naruto

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

ناروتو که در دنیای شینوبی‌ها اتفاق می‌افتد، درباره یک قهرمان جوان نینجا به نام ناروتو اوزوماکی می‌باشد. او در این داستان در تلاش است تا در حالی که بزرگ می‌شود به رویای خود برای تبدیل شدن به هوکاگه برسد. ناروتو داستانی طولانی است که موضوعات کلیدی مهمی مانند دوستی و خیانت، رشد، فداکاری و شجاعت را در خود دارد. به دلیل شباهت‌های زیاد ناروتو با بلیچ، این انیمه در فهرست برترین انیمه های شبیه Bleach قرار گرفت.

هر دو داستان شامل سفر قهرمان برای توسعه توانایی‌های خود و کشف نقاط قوت و ارزش‌های واقعی خود هستند. همچنین ناروتو اوزوماکی و ایچیگو کوروساکی هر دو جزء محبوب‌ترین قهرمانان انیمه‌های شونن هستند. این دو انیمه مقیاس خوبی از شوخ‌طبعی و تسکین کمدی برای متعادل کردن جنگ و موضوعات تاریک خود دارند. اگر از انیمه بلیچ لذت بردید، حتما از انیمه ناروتو نیز لذت خواهید برد.

Mob Psycho 100

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

Kageyama Shigeo از Mob Psycho 100 یک دانش آموز قدرتمند کلاس هشتم است که نمی‌خواهد از قدرت خود برای توجه ناخواسته‌ای که می‌تواند برای او به ارمغان بیاورد استفاده کند. در عوض، تنها اولویت او دوستی با دختری است که او آن را دوست دارد. اما مشکلات دردسر‌ساز او را از زندگی یک نوجوان معمولی کاملا دور می‌کند.

شیگو که با نام موب نیز شناخته می‌شود، شخصیتی غیرمتعارف را به وجود می‌آورد، زیرا برخلاف سایر قهرمان‌های شونن، قدرت‌هایش او را سرگرم نمی‌کنند. به این ترتیب، رفتار مرده او شبیه سایتاما از انیمه One Punch Man است. در واقع، Mob Psycho 100 و One Punch Man هر دو اثر نویسنده وب کامیک، ONE می‌باشد.

One Piece

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

One Piece انیمه‌ای است که قهرمان داستان، لوفی، یک دزد دریایی جوان را دنبال می‌کند که رویای یافتن یک گنج افسانه‌ای و تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی را دارد. لوفی همچنین توانایی عجیبی در کشش اندام‌های خود را دارد که به طور موثر پس از مصرف یک میوه شیطانی از لاستیک ساخته شده است.

همانند بلیچ، One Piece یکی از طولانی‌ترین انیمه‌های موجود با بیش از 1000 قسمت تا به امروز است. بلیچ و وان پیس ارزش‌های مشابهی مانند دوستی، خانواده، وفاداری و ماجراجویی دارند. هر دوی این انیمه‌ها دارای شخصیت‌های شگفت‌انگیزی هستند که پویایی کمدی و حواس‌پرتی را به زندگی‌های خطرناک و پر از جنگ خود می‌آورند. همچنین بلیچ و وان پیس شخصیت‌های اصلی جذاب و منحصربه‌فردی را در خود دارند.

Demon Slayer

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

در سال 2019، Demon Slayer دنیای انیمه را طوفانی کرد. فیلم بعدی آن که جایگاه خود را در میان بهترین فیلم‌های عصر ما مستحکم کرد، این انیمه را در رتبه‌های بالاتر قرار داد. در حالی که مشخص نیست که آیا اقساط آینده آن عرضه خواهد شد یا خیر، طرفداران مطمئناً انتظارات زیادی از آن دارند.

انیمه Demon Slayer (مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش) داستانی جداب و شخصیت‌هایی بسیار منحصر به فرد را به نمایش می‌گذارد. داستان این انیمه در رابطه با پسری به نام تانجیرو است که برای یافتن درمانی برای نفرین شیطانی خواهرش، به سپاه قاتلان شیاطین می‌پیوندد.

شیطان کش و بلیچ شباهت‌های زیادی در شیطان‌ها و هالوهای خود دارند. هر دوی این موجودات ظاهراً دشمنانی متخاصم هستند، اما قهرمان‌های داستان، تانجیرو و ایچیگو هر دو از رویارویی‌هایشان با این دشمنان چیز‌های زیادی را یاد می‌گیرند. هم شیطان کش و هم بلیچ دارای شخصیت‌هایی هستند که عمدتاً از شمشیر در نبرد استفاده می‌کنند.

Soul Eater

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

Soul Eater در دنیایی اتفاق می‌افتد که شخصیت‌های آن به دو دسته تقسیم می‌شوند. نوع اول سلاح‌ها هستند. آنها انسان‌نماهایی می‌باشند که می‌توانند به سلاح‌های فیزیکی تبدیل شوند. نوع دیگر Meisters نام دارند. این افراد انسان‌هایی هستند که از این سلاح‌ها در نبرد استفاده می‌کنند.Soul Eater حول محور تیم قهرمان داستان ماکا آلبارن و سلاح او، Soul Evans می‌چرخد. در طول انیمه آنها تلاش می‌کنند 99 روح انسانی شیطانی و یک روح جادوگر را جمع آوری کنند تا Soul Evans به یکی از سلاح‌های مرگ استاد شینیگامی تبدیل شود.

Soul Eater و بلیچ از این نظر مشابه هستند که هر دو شینیگامی‌ها را به عنوان چهره‌های مهم در جهان مربوطه خود به کار می‌برند. در بلیچ، شینیگامی‌ها وظیفه پاکسازی جهان از هالو‌ها را بر عهده دارند، در حالی که در Soul Eater، شخصیت‌ها اصلی دانشجویان آکادمی Shinigami Lord Death هستند. هر دو خط داستانی Soul Eater و بلیچ حول محور قهرمان‌های ایچیگو و Maka/Soul می‌چرخند که روح‌های فاسد موجودات را بازداشت می‌کنند.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (قوی ترین شخصیت های انیمه کیمیاگر تمام فلزی) تا حد زیادی از همان نسخه قبلی خود پیروی می‌کند. به جای یک دنباله، می‌توان Fullmetal Alchemist: Brotherhood را به عنوان یک اسپین‌آف با روایت دقیق‌تر مانگا در نظر گرفت. در حالی که برادران الریک هنوز قهرمان داستان هستند، پایان با دنبال کردن مانگا یک چرخش بسیار غم‌انگیز به خود می‌گیرد.

اپیزودهای ابتدایی احتمالاً فاقد تعلیق هستند زیرا تا حد زیادی شبیه کیمیاگر فول متال سال 2003 هستند. با این حال، این انیمه به آرامی به سمت مناطق ناشناخته برای طرفداران انیمه می‌رود. صحنه‌های اکشن با اکتان بالا نیز مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

Blue Exorcist

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه بلیچ, بهترین انیمه شبیه Bleach

Blue Exorcist انیمه ای است که داستان برادران دوقلوی رین و یوکیو اوکوما را دنبال می‌کند. پس از قتل عام پدر خوانده یوکیو و رین، این دو برادر متوجه می‌شوند که پدر واقعی آنها یک شیطان است و رین وارث قدرت‌های اوست. برای محافظت از خود، رین و یوکیو در آکادمی True Cross ثبت نام می‌کنند، جایی که رین در تلاش است تا تبدیل به یک جن‌گیر شود.

این دو انیمه شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند. مانند بلیچ، Blue Exorcist حول محور کشتن ارواح است. همچنین همانطور که یوکیو رین را در زمان‌های لازم راهنمایی می‌کند، روکیا در بلیچ نیز این کار را با ایچیگو انجام می‌دهد. مشابه ایچیگو، سلاح انتخابی رین برای رویارویی‌های رزمی‌اش یک شمشیر است. مانند بلیچ، Blue Exorcist داستانی سرگرم‌کننده را برای بینندگان ایجاد می‌کند تا در طول نمایش از آن لذت ببرند. این انیمه یکی از برترین انیمه های شبیه بلیچ می‌باشد.

Black Clover

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه شبیه بلیچ

Black Clover (رازهای مخفی انیمه شبدر سیاه Black Clover) که به عنوان یکی از جذاب‌ترین انیمه‌های فانتزی در نظر گرفته می‌شود، Asta را دنبال می‌کند. آستا پسر جوانی می‌باشد که بدون هیچ قدرت جادویی متولد شده است و در دنیایی زندگی می‌کند که ظاهراً همه دارای نوعی قابلیت جادویی هستند. اما او اجازه نمی‌دهد که نداشتن قدرت جادویی جلوی او را برای تبدیل شدن به پادشاه جادوگر بعدی بگیرد.

شبدر سیاه و بلیچ شباهت‌های زیادی با هم دارند. برای مثال هم ایچیگو و هم آستا به عنوان قهرمانان بدبخت داستان خود به تصویر کشیده می‌شوند. نقش ایچیگو به عنوان جایگزین Soul Reaper یک تصادف در نظر گرفته می‌شود و فقدان قدرت جادویی آستا او را در موقعیتی بد قرار می‌دهد. Black Clover همچنین دارای موجودات ماوراء طبیعی شیطانی است، در حالی که بلیچ از هالو استفاده می‌کند. هر دو انیمه دارای اکشن زیادی هستند تا طرفداران خود را سرگرم کنند.

Jujutsu Kaisen

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
برترین انیمه های شبیه Bleach

Jujutsu Kaisen یک مجموعه انیمیشنی است که داستان یوجی ایتادوری، دانش آموز دبیرستانی را روایت می‌کند که طلسم انگشت نفرین‌شده را می‌بلعد و خود را میزبان نفرین جاودانه قدرتمندی به نام سوکونا می‌کند. یوجی سپس به سازمانی از جادوگران جوجوتسو می‌پیوندد تا طلسم‌های باقی‌مانده سوکونا را شکار کنند تا جادوگران بتوانند او را بکشند و وجود سوکونا را برای همیشه از بین ببرند.

هر دو داستان بلیچ و جوجوتسو کایسن دارای یک تم ماوراءطبیعی تتاریک در قالب موجوداتی هستند که باید از شر آنها در جهان خلاص شوند. در بلیچ، ایچیگو وظیفه شکست دادن هالو‌ها را بر عهده دارد، در حالی که در جوجوتسو کایسن، یوجی در مقابل نفرین‌ها قرار می‌گیرد. هر دو داستان همچنین تعادل عادلانه‌ای از کنش یک جادوگر جوجوتسو/ جایگزین Soul Reaper با زندگی به عنوان یک دانش‌آموز به تصویر می‌کشند. از نظر بسیاری از افراد، Jujutsu Kaisen بهترین انیمه شبیه بلیچ است.

Tokyo Ghoul

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
بهترین انیمه های شبیه Bleach

داستان Tokyo Ghoul درباره پسری به نام Ken Kaneki است که در دنیایی زندگی می‌کند که در آن موجوداتی به نام Ghouls وجود دارند. این موجودات انسان‌نماهایی هستند که با بلعیدن گوشت انسان زنده می‌مانند. بعد از اینکه قرار ملاقات او با دختری به خوبی به اتمام نمی‌رسد، کانکی مجبور می‌شود خود را با زندگی جدید خود به‌ عنوان یک نیمه غول وفق دهد.

Tokyo Ghoul اساساً به دلیل عنصر موجودات تاریک ماوراء الطبیعه خود شباهت زیادی با Bleach دارد. هر دو انیمه دارای قهرمانانی هستند که توسط طرفداران به عنوان برخی از بهترین شخصیت‌های نیمه انسان در انیمه در نظر گرفته می‌شوند. هم توکیو غول و هم بلیچ یک طرح داستانی جذاب را ارائه می‌کنند که شامل هیولاها و انسان‌هایی با زیر و بم داستانی تاریک و صحنه‌های مبارزه هیجان‌انگیز است.

Noragami

بهترین انیمه های شبیه بلیچ
برترین انیمه های شبیه بلیچ

نورگامی، با نام مستعار خدای ولگرد، یک انیمه فانتزی ماوراءطبیعی و شهری است که شخصیت‌های توشیهیرو کاواموتو (با شهرت گاوچران بی‌باپ و سامورایی شامپو) را به نمایش می‌گذارد. این انیمه که تنها 13 قسمت و دو فیلم دارد، تماشای آن بسیار آسان است. نورگامی بهترین انیمه شبیه Bleach می‌باشد.

مانند بسیاری دیگر از شخصیت‌های انیمه فانتزی، یاتو، قهرمان نورگامی، جوانی ناراضی است که فقط می‌خواهد زندگی بهتری را داشته باشد. یاتو یک خدای فقیر در دنیایی می‌باشد که تحت سلطه خدایان و ارواح است. یاتو با همراهی یک دختر انسان و یک روح سرگردان، قصد دارد به خدایی مشهور تبدیل شود و زیارتگاه‌هایی برای خود داشته باشد.

نوراگامی شبیه بلیچ است زیرا از دنیای ارواح و موجودات روح مانند و همچنین پیکره‌هایی شبیه خدا استفاده می‌کند. در بلیچ، وظیفه Soul Reapers حفظ هارمونی دنیای ارواح با پاکسازی وجود هالو‌ها است و در Norgami، به عنوان یک خدا، یاتو می‌تواند هر طور که می‌خواهد بین دنیای زنده و جهان ارواح پرسه بزند. هر دو انیمه همچنین تعادل قوی از کمدی، صحنه‌های مبارزه مفصل، مضامین دوستی، اعتماد و رشد را به اشتراک می‌گذارند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های شبیه بلیچ سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.3 thoughts on “بهترین انیمه های مانند Bleach ؛ 12 انیمه ای که مشابه انیمه بلیچ هستند

  1. اصلا خودت ببین وانپیس کجاش شبیه بلک کلاوره وانپیس شبیه به دیمون اسلایر ناروتو شبیه مای هیرو آکادمی و بلیچ شبیه بلک کلاور ولی آیت سه تا غول one piece.naroto.bleachاصلا شباهتی ندارن همین طور یه بچه غول‌ها دیمون اسلایر بلک کلاور مای هیرو آکادمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *