مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش ؛ توانایی های کدام انیمه بهتر است؟

هر دو انیمه بلیچ و شیطان کش دارای برخی توانایی‌های مشابه به هم هستند. با فیگار بمانید تا به مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش بپردازیم.

Bleach و Demon Slayer دو تا از نمادین‌ترین انیمه‌ها و مانگا‌های شمشیری (بهترین شمشیرزن های انیمه) هستند. طرفداران عاشق زندگی پیچیده و دقیق شخصیت‌های Bleach (محبوب ترین شخصیت های انیمه بلیچ) و همه Soul Reaper های همراه آن هستند. طرفداران Demon Slayer همچنین از سبک هنری بسیار دیدنی و نبردهای شخصیت‌های گروه Demon Corps سیر نمی‌شوند.

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش

توانایی های کدام انیمه بهتر است؟

شما می‌توانید فهرست مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش

طرفداران هر دو داستان به نیروهای عنصری و مشابهی اشاره می‌کنند که در مبارزات شمشیری در دو جهان گنجانده شده است. از این عنصرها می‌توان از تأثیر فرهنگی ژاپنی‌ها و فضاهای شبح آور همه جانبه نام برد. با وجود شباهت‌های زیادی که در این دو انیمه وجود دارد، برای برخی این سوال پیش می‌آید که توانایی‌ها کدام انیمه بهتر و قدرتمند‌تر است، بانکای در بلیچ یا تنفس عنصری در شیطان کش. پس در ادامه با ما همراه باشید تا به مقایسه قدرت های کاراکتر های بلیچ و شیطان کش بپردازیم.

توضیح سیستم قدرت انیمه بلیچ

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش

در Bleach، شینیگامی‌ها مراقب روح انسان‌ها در زندگی پس از مرگ هستند. وقتی روح‌ها فاسد می‌شوند، به یک Hollow وحشی تبدیل می‌شوند و یک شکل هیولایی به خود می‌گیرند که فقط با برش شمشیر Zanpakuto شینیگامی‌ها می‌توان هالوها را نجات داد.

این شمشیرهای الهام گرفته از افسانه‌های ژاپنی میزبان دو فرم خاص هستند که کاربر آنها باید با آموزش قدرت‌های درونی و معنوی خود برای همسویی با Zanpakuto فردی خود، توانایی‌ها و شکل آنها را باز کند. به فرم باز شده اول شیکای و به فرم دوم بانکای می‌گویند.

شینیگامی‌هایی که به این سطح می‌رسند، فقط باید «بانکای» را بلند صدا بزنند تا حالت جدید شمشیرشان را بیدار کنند. در این حالت، یک شمشیر دیوانه و با قدرت بیش از حد متولد می‌شود. یکی از خصوصیات جالب بانکای این است که هیچ بانکایی شبیه به هم نیستند و هر کدام توانایی خاص خود را دارند. به منظور مقایسه منصفانه با توانایی‌های Demon Slayer، ما بر روی عنصر بانکای تمرکز خواهیم کرد.

توضیح سیستم قدرت انیمه شیطان کش

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش

مانند شینیگامی‌های انیمه بلیچ، گروه Demon Slayer Corps تنها مبارزانی هستند که برای دفع یا کشتن شیاطین مجهز هستند. هر رزمنده این گروه انواع مختلفی از سبک‌های تنفسی را آموزش می‌بیند. این بر اساس تکنیک‌های مبارزه با شمشیر (بهترین انیمه های اکشن ، رزمی و شمشیری جدید) در دنیای واقعی است، که در آن تنفس‌های عنصری قدرت ضربات و چابکی بهینه را فراهم می‌کند.

برخلاف بانکای، سبک‌های تنفسی محدود نیستند. ممکن است تسلط بر برخی از تکنیک‌ها برای مبارزان دشوارتر از سایرین باشد، اما قهرمان داستان تانجیرو کامادو نشان می‌دهد که چگونه شخصیت‌ها می‌توانند از چندین سبک تنفسی استفاده کنند.

کاربران بانکای فقط می‌توانند از بانکای خود و تقویت‌های معنوی اضافی استفاده کنند، اما دو شینیگامی نمی‌توانند از یک نوع بانکای استفاده کنند، در حالی که در شیطان کش (شخصیت شیطان کش مورد علاقه شما در مورد شما چه می گوید؟) هر کسی می‌تواند هر نوع تکنیکی را یاد بگیرد. اکنون که توضیح مختصری درباره توانایی‌های هر دو انیمه داده شد، می‌توانیم به مقایسه توانایی های شخصیت های بلیچ و شیطان کش بپردازیم.

مقایسه قدرت آب تانجیرو و هیتسوگایا

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش

در حالی که هر دو تانجیرو و هیتسوگایا با حملات خود اژدهای عنصری را تشکیل می‌دهند، نحوه استفاده از آنها است که تفاوت بین تنفس آب و بانکای را ایجاد می‌کند. حمله شکل دهم تانجیرو، شار ثابت، با هر ضربه قوی‌تر می‌شود، اما تنها در صورتی می‌تواند به یک شکل قدرتمند اژدها مانند تبدیل شود که اجازه ایجاد حرکت را داشته باشد. با این حال، بانکای هیتسوگایا به یک اژدهای یخی تبدیل می‌شود که سپس می‌تواند آن را بپوشد.

این به هیتسوگایا بال، سر اژدهای اضافی، پاهای تیغ مانند و توانایی مرگبار پرتابه‌های یخی را می‌دهد. بانکای هیتسوگایا همچنین به او اجازه می‌دهد تا فشار اتمسفر و عناصر آب در محیط را کنترل کند. او حتی می‌تواند آب و یخ را از حمله دشمن بدزدد، و هیچ الزامی برای بانکای هیتسوگایا وجود ندارد که با حمله‌های متوالی قدرت خود را ثابت نگه دارد. با تئجه به توانایی‌های هیتسوگایا و تانجیرو، بانکای هیتسوگایا برتری کامل بر روی تنفس آب تانجیرو را دارد.

مقایسه قدرت سَم شینوبو و کوروتسوچی

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش

شینوبو کوچو از Demon Slayer (محبوب ترین انیمه های مشابه شیطان کش)، از تنفس حشرات که نوعی از تنفس گل است استفاده می‌کند. سَم گل ویستریا نه تنها در حملات بسیار سریع او، بلکه در بدن او نیز وجود دارد. تنفس حشرات شینوبو به او امکان برتری سریع نسبت به دشمنان را می‌دهد و به او فرصتی برای مبارزه با شیاطینی که از لحاظ فیزیکی بسیار قوی‌تر هستند را می‌دهد.

سموم و شمشیر شینوبو بسیار کشنده هستند، اما به شرطی که او بتواند به اندازه کافی به حریفان خود نزدیک شود تا آسیبی که می‌خواهد را وارد کند. اما مایوری کوروتسوچی در بلیچ ترجیح می‌دهد از حریفان خود فاصله بگیرد. بانکای او به موجودی کرم مانند تبدیل می‌شود که بخارهای مضر سمی از آن خارج می‌شود.

کوروتسوچی مانند شینوبو این گاز سمی را از خون خود می‌سازد. از آنجایی که بانکای او 60 متر برد دارد، کوروتسوچی نیازی به کثیف کردن دستانش ندارد مگر اینکه مجبور شود. از نظر تاکتیکی، انتظار می‌رود که کوروتسوچی به سختی بتواند تنفس حشرات را با بانکای وسیع خود شکست دهد، ولی با یک استراتژی خوب، برد شینوبو نیز غیر ممکن نیست.

مقایسه قدرت آتش تانجیرو و یاماموتو

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش, مقایسه قدرت های شخصیت های Bleach و Demon Slayer

تنفس خورشید به خانواده کامدو محدود می‌شود و فقط توسط یک کامدو می‌توان آن را آموزش دید. خوشبختانه، پدر تانجیرو این سنت شعله‌ور را به او آموخت، بنابراین تانجیرو می‌تواند با شمشیر آتشین خود بجنگد. در حالی که تنفس خورشید بسیار محدود است، تنفس شعله که از تنفس خورشید مشتق شده است و برای سایر اعضای Demon Corps بیشتر قابل دسترس می‌باشد.

مانند سایر تکنیک‌های انیمه شیطان کش، این نوع تنفس قابلیت حملات با شعله را برای ضربات سریع فراهم می‌کند. اما یاماموتو در بلیچ دارای یک بانکای آتشین است که به معنای واقعی کلمه یک طوفان آتش جهنمی را ایجاد می‌کند. یاماموتو باید به متحدان خود هشدار دهد که قبل از استفاده از توانایی خود، از آن منطقه دوری کنند؛ طوری که او یکبار بسیار نزدیک به نابودی کل جامعه روح‌ها بود.

هرچه بانکای یاماموتو بیشتر آزاد شود، شعله‌های خروشان او قوی‌تر می‌شوند. بنابراین، در حالی که حملات آتش تانجیرو می‌توانند بسیار چشمگیر باشند، بانکای مخرب یاماموتو با اختلاف بسیار زیادی برنده می‌شود. وقتی صحبت از مقایسه قدرت های شخصیت های Bleach و Demon Slayer می‌شود، مقایسه قدرت یاماماتو با هر شخصیت دیگری کاملا غیرممکن است.

مقایسه قدرت گل کانائو و بیاکویا

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش, مقایسه توانایی های شخصیت های بلیچ و شیطان کش

Kanao Tsuyuri در شیطان کش از تنفس گَل برای تقویت حملات سریع و چابک خود استفاده می‌کند. یک حمله به او این امکان را می‌دهد که 9 ضربه را در یک جریان گلدار و بدون درز در حالی که ضربه نهایی خود را اجرا می‌کند، انجام دهد. خطرناک‌ترین تکنیک این تنفس به کاربر این امکان را می‌دهد که نبرد خود را با حرکت آهسته مشاهده کند، اما این فشار زیادی بر چشم کاربر وارد می‌کند و باعث کوری می‌شود.

بانکای بسیار زیبا و خیره کننده بیاکویا که از پرهای گل تشکیل شده است نیز بسیار کشنده می‌باشد. Zanpakuto بیاکویا در فرم بانکای خود به تعداد زیادی از گلبرگ‌های صورتی تبدیل می‌شود تا دشمن را کاملا شوکه کند، او سپس طعمه‌اش را در طوفانی از شمشیرهای به شکل گلبرگ محاصره می‌کند. اما این یک نمایش خالی نیست.

دیواری از شمشیرها، گردبادی از تیغه‌ها، یا راهرویی از قطعات فلزی صورتی رنگ، همگی تجلیاتی هستند که بانکای گل بیاکویا شکل گرفته است. این به او امتیازی مشابه بانکای سمی کوروتسوچی می‌دهد، زیرا بیاکویا می‌تواند فاصله خود را در یک نبرد حفظ کند. با توجه به ماهیت کشنده و همه کاره بانکای او، بیاکویا به راحتی می‌تواند تنفس کشنده کانائو را شکست دهد.

مقایسه قدرت رعد و برق زنیتسو و ساساکیبه

مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش
مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش, مقایسه قدرت های کاراکتر های بلیچ و شیطان کش

Thunder Breathing به چابکی، جهش و سرعت مبارز قدرت می‌بخشد. این تنفس قدرتمند این امکان را برای حملاتی فراهم می‌کند که در آن یک جنگنده به دور دشمن خود می‌چرخد و قبل از وارد کردن ضربه نهایی به ارتفاعات آسمان پرواز می‌کند. رعد و برق، مانند تنفس آب و شعله، در حملات سریع شمشیرها تمرکز می‌کند و باعث ایجاد ضربات بسیار سریع می‌شود.

ساساکیبه در بلیچ میزبان بانکایی مشابه با هیتسگایا است. با این حال، در حالی که او عناصر جوی را نیز کنترل می‌کند، ساساکیبه بسیار قوی‌تر از هیستوگایا می‌باشد و حتی یک بار اثری بر یاماموتو قدرتمند بر جای گذاشته است. عنصر مورد علاقه او برای مهار حملات حریفان خود رعد و برق است، که در آن او یک گنبد رعد و برق عظیم را توسط ستون‌های مرگبار رعد و برق ایجاد می‌کند.

بانکای ساساکیبه حتی به او اجازه می‌دهد تا رعد و برق را با دستان خود کنترل کند و عملاً قدرت‌هایی شبیه به شخصیت طوفان در مارول را به او می‌دهد. با توجه به اینکه بانکای ساساکیبه می‌تواند آب و هوا را کنترل کند و دشمنان خود را در یک قفس رعد و برق واقعی به دام بیاندازد، می‌توان گفت که رعد و برقبانکای او تنفس رعد و برق زنیتسو را شکست می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


6 thoughts on “مقایسه قدرت شخصیت های بلیچ و شیطان کش ؛ توانایی های کدام انیمه بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *