بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه از نگاه سایت فیگار

اگر به دنبال سریال‌های کوتاهی هستید که بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن آن‌ها را تماشا کنید با معرفی بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه با ما همراه باشید.

شاید هر شخصی وقت لازم برای تماشای انیمه‌های طولانی مانند Naruto یا One Piece را نداشته باشد اما این به آن معنی نیست که او باید از جادوی انیمه بی بهره بماند. انیمه‌های سریالی کوتاه و با کیفیت زیادی برای آن دسته از مخاطبین و علاقه‌مندان به انیمه که امکان تماشای آثار طولانی با تعداد زیاد قسمت‌ها و فصول مختلف را ندارند، ساخته شده‌اند.

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه از نگاه سایت فیگار

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

لیستی که در ادامه با عنوان بهترین سریال‌های انیمیشنی کوتاه مشاهده می‌کنید، چکیده‌ای از آثار با کیفیت در این زمینه و بدون ترتیب خاصی است.

Katanagatari

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

سریال Katanagatari که برگرفته از یک رمان سبک است، داستان یک زن جاه طلب به همراه نگهبان جنگجوی تا حدودی کسل کننده‌اش را روایت می‌کند که در ژاپن تلاش می‌کند تا ۱۲ تیغه جادویی را پیدا کند. این سریال دارای طراحی‌های خیره‌کننده شخصیت، انیمیشن بسیار خوب و دیالوگ‌های جذاب است که نباید آن را از دست داد.

یک اخطار درباره این سریال این است که در حالی که این انیمه تنها ۱۲ قسمت دارد اما هر قسمت آن ۴۵ دقیقه زمان دارد به این معنا که این سریال نسبت به دیگر انیمه‌های تک فصل کمی زمان بیشتری دارد‌.

Puella Magi Madoka Magica

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

هنگامی که می‌خواهید این سریال را به کسی معرفی کنید بهتر است چیز‌ زیادی درباره آن نگویید جز اینکه تا قسمت چهارم به پای آن صبر کنید. مادوکا، این ژانر را به روش‌های بسیار جالبی به چالش می‌کشد. اما این موضوع تا زمانی که مخاطب کمی صبر نکند و در فضای سریال قرار نگیرد، اتفاق نمی‌افتد.

اگرچه مادوکا خود به عنوان یک سریال ۱۲ قسمتی به خوبی عمل می‌کند و از پس خود بر می‌آید اما با این حال تعدادی دنباله و داستان‌های فرعی به صورت فیلم یا اشکال دیگر اقتباسی، از آن ساخته شده‌اند. بعضی از طرفداران تماشای این آثار را الزامی می‌دادند. بنابراین پس از پایان اگر حس کردید می‌خواهید بیشتر تماشا کنید، می‌توانید پس از تمام شدن سریال اصلی همچنان با خوشحالی ادامه قصه را تماشا کنید.

FLCL

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

این سریال با ترکیب سبک بصری عجیب و غریب با صحنه‌های وحشی همراه با انیمیشن عالی، یکی از بهترین پیشنهادات برای تماشا است. نائوتا پسری معمولی می‌باشد که در شهری معمولی زندگی می‌کند. البته این موضوع تا وقتی صحیح است که یک زن از فضا با گیتاری‌ به صورت او ضربه می‌زند و باعث می‌شود یک ربات جنگنده از پیشانی او جوانه بزند.

اگرچه نحوه ارائه و مفهوم آن در ظاهر ممکن است عجیب و غریب باشد اما FLCL در واقع یک کاوش شگفت‌انگیز و بالغ در مورد انتقال به بزرگسالی و شکل و شمایل بزرگسالی در زمانی است که کسی به آن برسد. این سریال یک انیمه خوب کلاسیک است که فقط شش قسمت دارد، بنابراین دلیل خوبی برای تماشا نکردن آن وجود ندارد.

Kaiba

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

فریب زیبایی شناسی بسیار ساده سریال Kaiba را نخورید. Kaiba سریالی است که هیچ گونه ترسی از وارد شدن به قلمروهای بسیار تاریک و غم‌انگیز ندارد. شخصیت‌های این سریال در دنیایی زندگی می‌کنند که می‌توان در آن خاطرات را در تراشه‌های ویژه‌ای ذخیره کرد و به عده‌ای اجازه زندگی ابدی داد. قهرمان قصه بدون هیچ خاطره‌ای از خواب بیدار می‌شود. تنها دارایی او یک قفسه با عکس یک زن در آن است و از اینجا قصه شکل می‌گیرد.

با اجازه دادن به مخاطب برای لمس نقشی که حافظه در ماهیت هستی ایفا می‌کند و شکاف طبقاتی و درگیری‌هایی که ایجاد می‌کند، Kaiba به همان اندازه که از نظر مضمون جذاب است از نظر بصری نیز مبتکر است.

No Game No Life

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

No Game No Life داستان دو گیمر نخبه و حرفه‌ای است که به دلیل موقعیت اجتماعی خود به عنوان طرد شده اجتماعی، بیشتر وقت خود را آنلاین می‌گذرانند. پس از شکست دادن خدای تت در یک بازی شطرنج، آن‌ها به قلمروی جدیدی به نام Disboard منتقل می‌شوند و باید پادشاهی‌های مختلف این سرزمین را فتح کنند تا بار دیگر با تت روبرو شوند.

در حالی که ممکن است No Game No Life یک Isekai استاندارد به نظر برسد اما با جلوه‌های بصری نئون پر زرق و برق و کارگردانی هنری بی عیب و نقصی تقویت شده است. اگرچه این سریال در حال حاضر شامل دوازده قسمت است اما شایعاتی درباره تمدید آن برای فصل دوم به گوش می‌رسد.

A Place Further Than The Universe

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

چهار دختر دبیرستانی در مکانی فراتر از کیهان هدفی که به ظاهر تا حد زیادی غیرممکن است را دنبال می‌کنند. علیرغم چیدمان به ظاهر عجیب و غریب انیمه، مبارزات و چالش‌هایی که شخصیت‌ها باید پشت سر بگذارند بسیار واقع‌گرایانه به نظر می‌رسند و آن را به سریالی باورپذیر و قانع‌کننده تبدیل می‌کنند.

تماشای رشد شخصیت‌ها از نظر فردی و گروهی لذت‌بخش است. تنها در طول دوازده قسمت مخاطب به خوبی آن‌ها را می‌شناسد و این سریال را به اثری احساسی و انیمه‌ای بسیار تاثیرگذار، الهام‌بخش و نشاط‌ آور تبدیل می‌کند.

Death Parade

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

پس از مرگ، روح‌ها به سالن برزخ می‌رسند و در بازی‌هایی مثل دارت، بیلیارد و بولینگ با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این اتفاق در حالی می‌افتد که رفتار آن‌ها به طور مخفیانه مشاهده می‌شود. پس از بازی کسانی که شابسته تلقی می‌شوند تناسخ می‌یابند و کسانی که شایسته نباشند به مکانی به نام The Void فرستاده می‌شوند.

مجموعه‌ای آنتولوژی که لحن و شخصیت‌های کلیدی در طول آن تغییر می‌کنند. اگرچه که فضای ماورایی آن ثابت باقی می‌ماند. این یک سفر سورئال و گاهی آزاردهنده یا کاملا وحشتناک است اما ارائه عالی و ایده تامل برانگیزی دارد که آن را برای تمام طرفداران انیمه تبدیل به سریالی ارزشمند کرده است.

Anohana: The Flower We Say That Day

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

داستان این سریال درباره یک جوان به نام Jinta Yadomi می‌باشد که توسط یک تراژدی که در گذشته او رخ داده تسخیر شده است. یک روز Menma، روح یکی از دوستان قدیمی‌اش برمی‌گردد و از او می‌خواهد که آخرین آرزویش را برآورده کند تا او بتواند به زندگی پس از مرگ برود. سپس Jinta با گروه دوستان قدیمی‌اش متحد می‌شود تا با یکدیگر کشف کنند که چه کاری برای رضایت Menma باید انجام شود.

Anohana: The Flower We Saw That Day انیمه‌ای جذاب و بسیار احساسی می‌باشد که برای طرفداران انیمه‌های اشک‌آور گزینه بسیار خوبی است. به همان اندازه که کوتاه است، این سریال پس از پایان تیتراژ قسمت یازدهم تا مدت‌های زیادی در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند.

Tatami Galaxy

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

این سریال مناسب برای علاقه‌مندان به ژانرها و قصه‌های عاشقانه، برشی از زندگی و کابوس تایم لوپ یا حلقه زمانی است. زیبایی شناسی منحصر به فرد، لحن خاص و ساختار یه یادماندنی، سریال Tatami Galaxy را به انیمه‌ای محبوب در سطح جهان تبدیل کرده است.

Tatami Galaxy سریال بسیار عجیبی است که بهترین شکل ممکن ساخته شده است. سریال قصه پسری را دنبال می‌کند که به شدت عاشق شده است و یک پسر شیطان صفت قصد دارد در هر قدم مانعی سر راه او قرار دهد. او همچنین درگیر یک حلقه زمانی بی پایان تکراری می‌شود که همه چیز را پیچیده‌تر می‌کند و یکی از دلایل جالب بودن ساختار این سریال نیز همین اتفاق است.

Haibane Renmei

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

Haibane Renmei یکی از عمیق‌ترین آثار خیال‌انگیز است. این سریال داستان دختر جوانی را دنبال می‎‌کند که هیچ خاطره‌ای از گذشته‌اش ندارد و به عنوان موجودی به نام Haibane در دنیایی ناآشنا به دنیا آمده است. سریال، شخصیت اصلی به نام Rakka را دنبال می‌کند که در مورد بقیه افراد و رازهایی که این دنیای جدید را فرا گرفته است، بیشتر می‌آموزد.

نقطه قوت سریال Haibane Renmei ظرافت آن است و توضیح این موضوع که چه چیزی این سریال را تبدیل به اثری عالی می‌کند، بدون افشای بیش از حد آن، کار سختی است. با این حال مطمئین باشید که اگرچه ممکن است قصه کمی آهسته پیش برود اما سریال موفق می‌شود درگیری‌های درونی و شخصیت‌هایی با ظرافت خلق کند. Haibane Renmei را به لیست آثاری که حتما باید ببینید اضافه کنید.

Paranoia Agent

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

Paranoia Agent که سریالی عجیب و غریب است و گاهی دنبال کردن آن دشوار می‌شود، اغلب به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های ترسناک تاریخ از آن یاد می‌شود. این سریال عمدتا در مورد حمله‌های انجام شده توسط پسری مرموز با چوب بیسبال به نام Lil’ Slugger می‌باشد. سریال به داستان‌های پس‌زمینه قربانیان مختلف او و پلیس‌هایی که برای ردیابی او تعیین شده‌اند، می‌پردازد.

Paranoia Agent مدام بین شخصیت‌ها، مفاهیم و گاهی ژانرها جابجا می‌شود. این سریال احتمالا برای آن عده که از ابتدا به ژانر ترسناک علاقه نداشته‌اند، جذاب نخواهد بود اما اگر از طرفداران این ژانر هستید Paranoia Agent می‌تواند گزینه خوبی برای تماشا باشد.

Sora No Woto

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

داستان Sora no Woto در دنیایی اتفاق می‌افتد که در یک افول آهسته قرار گرفته است. پنج سرباز جوان در یک قلعه بی‌اهمیت در شهری دوردست در انتهای یک درگیری فاجعه‌آمیز زندگی می‌کنند. Sora no Woto قطعا صلح‌آمیزترین داستان جنگی انیمه است. سریال تا حد زیادی بر روی تجربیات روزمره شخصیت‌های خود تمرکز می‌کند.

با این حال یک جریان پنهانی از مالیخولیا در آن حضور دارد. پس‌زمینه این دنیا تاریک است و این حس وجود دارد که نیروهایی بزرگ‌تر از شخصیت‌های سریال قصد دارند سیاره را هر چه بیشتر به نابودی نزدیک کنند. با این وجود سریال همچنان زیبایی را در همچین فضایی پیدا می‌کند و به مخاطب یادآور می‌شود که اگرچه ممکن است دنیا پر از غم باشد اما هنوز هم چیزهایی در آن وجود دارد که ارزش محافظت را دارند.

Erased

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

این سریال یک اقتباس دوازده قسمتی از مانگایی به همین نام است که در سال 2016 به کارگردانی Tomohiko Ito که بیشتر به دلیل همکاری‌اش با آثاری مثل Sword Art Online و Death Note شناخته می‌شود، ساخته شده است. سریال بر روی شخصی به نام  Satoru Fujinuma که قدرت پیش‌آگاهی دارد، تمرکز می‌کند. او برای جلوگیری از یک قتل به هجده سال قبل فرستاده می‌شود.

Erased سریالی تریلر روانشناختی است که ذهن مخاطب را درگیر می‌کند و طرفداران انیمه حتما باید آن را تماشا کنند. با وجود تنها دوازده قسمت، مخاطبین مجبور نیستند برای پی بردن به رازهای قصه مدت زیادی را منتظر بمانند.

Serial Experiments Lain

بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه
بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه

Serial Experiments Lain یک انیمه شگفت‌انگیز درباره فناوری، اتصال و بیگانگی است. یکی از عحیب‌ترین موضوعات درباره آن این است که در سال 1998 تولید شده است و از نظر پیش‌بینی این موضوع که اینترنت چگونه می‌تواند بر انسان‌ها به عنوان یک گونه اثر بگذارد، جلوتر از زمان خود است.

با این حال ارائه و داستان این انیمه در برخی از تصاویر عمدا به شکلی مبهم پوشیده شده است. این سریال یکی از عجیب‌ترین انیمه‌های موجود است و به نظر می‌رسد به شدت علاقه‌مند است تا از گفتن هر گونه داستان عادی خودداری کند. پرسش‌ها بی‌پاسخ می‌مانند، تصاویر پایان باز دارند و در نهایت از بیننده درخواست می‌شود تا درباره همه چیز نتیجه‌گیری کند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

 

 


2 thoughts on “بهترین سریال های انیمیشنی کوتاه از نگاه سایت فیگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *