نقد فیلم The Paper Tigers (ببرهای کاغذی 2020) ؛ افسانه های گذشته، ماجراجویان امروز!

در این نوشتار به نقد فیلم The Paper Tigers به کارگردانی بائو ترن میپردازیم. در ادامه با بررسی و نقد فیلم ببرهای کاغذی با سایت فیگار همراه ما باشید.

زمانی که شما یک رزمی کار باشید و استاد شما به طرز مشکوک به قتل برسد, شما انتقام مرگ ایشان را بدون توجه به سن و سال تان خواهید گرفت و مرگ ناگهانی ایشان را بی جواب نخواهید گذاشت.

در نتیجه با کمک اطرافیان و شاگردان تان کمر همت را بسته, و با وجود ضعف جسمانی به دنبال سر نخی برای پیدا کردن مقصر یا قاتل میروید. فیلم ببرهای کاغذی ساخته ی بائو ترن فیلمی است در ژانر هنر های رزمی که  به طور خلاصه داستان سه مرد میانسال و افتخارات آنها در گذشته میباشد که به دلیل سختی های زندگی در چهل سالگی فاصله ای میان شان افتاده است.

با ما همراه باشید تا در این نوشتار به نقد فیلم  The Paper Tigers 2020 بپردازیم.

نقد فیلم The Paper Tigers (ببرهای کاغذی 2020)

افسانه های گذشته، ماجراجویان امروز!

فهرست مطالبی که در ادامه نقد فیلم ببرهای کاغذی محصول سال 2020 خواهید خواند به شرح زیر میباشد:

 • افسانه های گذشته، ماجراجویان امروز!
 • گرد هم آیی سه دوست
 • کمدی یا درام؟
 • رشد فردی و یا طمع قدرت؟
 • خلاصه فیلم ببر های کاغذی
 • ببینیم یا نبینیم؟
 • عوامل فیلم ببر های کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی

بازیگران اصلی این اثر آلن یوی در نقش دنی, ران یوآن در نقش هینگ, میکل شانون جنکینز در نقش جیم, راجر یوآن در نقش سیفو چونگ میباشند.

بازیگران تناسب مناسبی نسبت به هم دارند، شخصیت ها در بیشتر موارد به یاد ماندنی اند، هرچند بهتر بود سه شخصیت اصلی داستان دارای عمق بیشتری باشند.

نویسندگی این اثر سینمایی به عهده کارگردان فیلم یعنی بائو ترن بوده است. سناریو بسیار جذاب و دارای تعادل عالی بین صحنه های طنز و درام می باشد.

اما خط داستانی از قسمت میانی به انتها کمی ضعیف است مانند مشتی که به قدری که باید نیرو ندارد. اما با توجه به قهرمانان داستان که نمیتوانند یک مشت بدون این که کشیدگی عضلات داشته باشند بزنند، این انتظار را میتوان از سناریو داشت.

نقد فیلم The Paper Tigers 2020 ؛ گرد هم آیی سه دوست

این فیلم داستان سه دوست صمیمی است که بعد از سی سال به خاطر مرگ استاد شان سیفو چونگ Sifu Cheung  با بازی راجر یوآن Roger Yuan دوباره گرد هم می آیند.

نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی

اما دیگر به خوبی گذشته رزمی کار نیستند. این سه وارد ماجراجویی میشوند که مجددا آنها را به یاد دوران کودکی می اندازد. فیلم ببرهای کاغذی فقط یک درام خوب و یا یک کمدی فوق العاده نیست، در عین حال دارای فضای بسیار گرم و صمیمی نیز می باشد.

یک فیلم شگفت انگیز، کمدی با درام، قابل توجه هر شخصی که علاقه مند به فیلم های اکشن و رزمی میباشد و یا با تمرین در گذشته رزمی کار بوده است.

مخصوصاً اگر بیش از 40 سال سن داشته باشید، زیرا داستان در مورد چند مرد کنگ فو کار در دهه 90 است که در آن زمان جوان و امروز پس از سالها از تمرین کردن بازنشسته شده اند و دارای زندگی خسته کننده میباشند.


بیشتر بخوانید:

نقد فیلم کسانی که آرزو دارند من بمیرم 2021 با حضور آنجلینا جولی

نقد فیلم جریان اصلی Mainstream 2021


آن ها درگیر کارهای روزمره و متوسط ​​هستند، تا اینکه یک اتفاق آنها را مجبور به بازگشت به ماهیت واقعی خود در کنگ فو میکند. دارای لحظات و صحنه های خنده دار زیاد که باید تماشا کنید!

نقد فیلم The Paper Tigers 2020 ؛ کمدی یا درام؟

ببر های کاغذی کمدی کنگ فو را به دسته ی درام می آورد. فیلم The Paper Tigers با اینکه دارای صحنه های بسیار زیبای اکشن و رزمی میباشد و در عین حال طنز و سرگرم کننده است اما در واقع با توجه به رقابت نفسگیر و میل به قدرت، دوستی، احترام و یاد استاد، انتقام، گردهم آیی مجدد سه دوست و ماجراهایی که در طی داستان رخ میدهد در دسته درام نیز قرار میگیرد.

نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی

ما خوش شانس هستیم که سناریوی بسیار دراماتیک بائو ترن، سه مرد که انتقام مرگ استاد شان را میگیرند، صرفاً ستون فقرات آن چیزی است که باعث ایجاد یک کمدی تمام عیار شده است.

این واقعیت که دنی، هینگ و  جیم ” اشباحی از گذشته ی افسانه ی خود ” هستند، از اهمیت حیاتی برخوردار است، زیرا این اطمینان را میدهد که تلاش برای این انتقام، آنها را دائما مجبور به مبارزه، شکست دادن و آماده ی رها کردن شغل خسته کننده ی شان میکند.

بائو ترن در فیلم The Paper Tigers با چرخشی جذاب روی یک گروه قدیمی وارد صحنه میشود. این تولید نیز در ابتدا با مقاومت مالی روبرو شده بود.

منتقدان دیگر فیلم هنرهای رزمی آمریکایی – آسیایی را محکوم کردند و خواستار شکل های دیگری از این دسته شدند. این انتقداد ها اگر نامحترانه نباشند، در واقع درست به نظر میرسند.

ببرهای کاغذی” چیزی غیر از این است. خیلی بیشتر از ورزشهای رزمی.  پر از شادی، غم و اندوه، و سرشار از اکشن. فیلمی عالی برای کل خانواده! این فیلم نه تنها علاقه شما را جلب میکند بلکه باعث تشویق شما میشود و موسیقی فیلم بسیار فوق العاده است.

 رشد فردی و یا طمع قدرت؟ ؛ نقد فیلم The Paper Tigers 2020

نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی

عدم ارتباط بین کسانی که هنرهای رزمی را به منظور رشد جسمی و روحی خود فرا میگیرند و کسانی که به دنبال کسب مهارت برای مبارزه با دشمنان خود بی هیچ رحمی و به دنبال قدرت و برتری هستند، روز به روز افزایش مییابد. مسئله ای که حتی مقدس ترین استادان کنگ فو من جمله استاد سیفو چونگ (راجر یوان) نمیتوانند مانع چنین امیالی در شاگردان خود باشند.

هر چقدر که اساتید تلاش میکنند تا به ظرفیت نسل جوان اعتماد کنند، برای محافظت از آنچه که به عنوان ابزاری برای رشد فردی آموخته اند، با این حال نمیتوان جذابیت تبدیل آن به سلاحی سودمند را نادیده گرفت و به همین دلیل است که استاد سیفو بعد از رفتن این سه شاگردش (سه شخصیت داستان) بازنشسته شد. تحمل این نا امیدی ها برای او بیش از حد بود.

نمایش بائو ترن بازگشت کونگ فو کاران به هدف والا است و اینکه به یاد می آورند که چگونه به یکدیگر احترام بگذارند و برای خودشان مبارزه کنند.

احساس وفاداری لکه دار نزدیک ترین حس مشترک بین ببرهای کاغذی است، زیرا همه ی این شخصیت ها به نوعی نتوانسته اند خودی از خود نشان دهند. شعار ” کنگ فو بدون شرف فقط یک مبارزه است” تبدیل به یک پرهیز مشترک شده است.


بیشتر بخوانید: نقد انیمیشن The Mitchells Vs The Machines


اسکریپت بائو ترن در بیان اصطکاک بین شرق و غرب در بافت زندگی مدرن که اغلب به نظر میرسد در نمره دهی به موارد مختلف مردد است، بسیار مصمم میباشد.

این در نیمه دوم فیلم مشهود است، جایی که غیبت سیفو چونگ به شدت احساس میشود ولی فرصت ها برای کشف این که چرا جامعه آسیایی-آمریکایی سیاتل از هم جدا میشود مورد توجه نیست.

همچنین جایی که یک قاتل کونگ فو که انگشتان کشنده او میتوانند پلیس را گول بزنند و فکر کنند کسی در اثر حمله قلبی جان خود را از دست داده است، مورد هدف نباشد، دراین صورت هدف جستجوی ببرها به نوعی احمقانه است.

نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی

خلاصه فیلم ببرهای کاغذی ؛ نقد فیلم The Paper Tigers 2020

استاد سیفو را در آغاز فیلم ببر های کاغذی تنها در یک کوچه ملاقات میکنیم – بیش از یک دهه از رفتن دنی، هینگ و جیم میگذرد – بنابراین  هیچ کس نمیتواند زمانی که دشمن غیبی او را میکشد کمکی کند و در نتیجه اینگونه به نظر میآید که حمله ی قلبی به او دست داده است.

سه افسانه کنگ فو که حالا به مردانی میان سال و ضعیف تبدیل شده اند و با یک ضربه از پا در می آیند، در پی انتقام مرگ استاد شان وارد چالش بزرگی میشوند.

این درحالی است که آنها درگیر وظایف پدری و شغل های بدون ترفیع هستند و همچنین کینه ای که از گذشته نسبت به هم دارند. این سه به دلیل کینه هایی که از گذشته نسبت به هم دارند نمی توانند حتی در مراسم تشییع جنازه دور هم جمع شوند. و حالا هینگ (ران یوان) اضافه وزن و زانو درد دارد، جیم (میکل شانون جنکینز) کنگ فو را تقریبا فراموش کرده است و به جای آن بازی زمینی جیو جیتسو به نوجوانان آموزش میدهد و دنی هنرجوی ستاره سیفو چونگ ملقب به هشت دست (آلن یوی) وانمود میکند که هرگز آن را ( کنگ فو ) نمیدانسته است.

به هر حال آن ها باید هر چه سریع تر هنرهای خود را به یاد بیاورند. چه کسی میتواند چنین کاری را کرده باشد؟ بچه های پانک که سیفو از آموزش دادن به آنها امتناع کرده بود؟ چهره ای از گذشته اش که هرگز درباره آن به کسی چیزی نگفته است!

همه ی آنها به طور قطع میدانند که این اتفاق تصادفی نبوده است، و اگر بخواهیم علت مرگ را چیزی فراتر از حمله قلبی بدانیم باید به بدترین اتفاق ممکن بیندیشیم چرا که سیفو تقریبا شکست ناپذیر بود.

هر کسی که او را کشته مطمئنا میدانسته است که او کیست و چه توانایی هایی دارد. با این حال اگر آن سه حقیقت را دریابند چه کاری میتوانند انجام دهند؟ آنها حتی سایه ی رزمی کاران سابق نبودند، بهتر است گفت همچون شبحی در پی حقایق بودند.

این تحقیقات آماتوری باعث غرق شدن مجدد آن ها در جامعه محلی هنرهای رزمی میشود که اکنون شامل جوانانی متکبر میباشد که خود را از طریق فیلم های YouTube و سالن ورزشی که به عنوان محل پرورش قاتلان دنیای زیرین است، آموزش داده اند.

نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی

این سه مرد میانسال با پرتاب خود در یک سری از مسابقات علیه مخالفان دوستی خود را بازسازی میکنند. این مسابقات باعث میشود که اعتبارشان مانند بدنشان کبود شود، اما همچنین آنها را در نزدیکی هویت قاتل قرار میدهد.

فیلم The Paper Tigers 2020 را ببینیم یا نبینیم؟

بعضی اوقات فقط میخواهید عقب بنشینید و با دیدن فیلم سرگرم شوید. ببرهای کاغذی صحنه های رزمی، شوخ طبعی و احساسی را به ارمغان می آورد. اگر از روز های گذشته لباس فرم های رزمی در کمد خود آویزان کرده اید، تماشا کنید، لذت ببرید و به یاد آورید.

این داستانی است که شما را به فکر فرم رزمی می اندازد. با اخطاری مبنی بر اینکه کشاله ران و عضلات شما این روزها قادر به انجام این حرکات همانند دوران جوانی شما نیستند.

نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی
نقد فیلم The Paper Tigers ؛ نقد فیلم ببرهای کاغذی

عوامل فیلم ببرهای کاغذی ؛ نقد فیلم The Paper Tigers (2020)

 • نویسنده و کارگردان : بائو ترن
 • تهیه کنندگان : الن دونگ , دان گیلدارک , یوجی اوکومتو , بائو ترن , مایکل ولاسکوئز
 • بازیگران : آلن یوی , ران یوآن , میکل شانون جنکینز و راجر یوآن
 • موسیقی : دانیال کالدول
 • تدوین گر : کریس کریستنسن
 • کشور : آمریکا
 • زبان : انگلیسی

بیشتر بخوانید:

اگر شما هم در نقد فیلم The Paper Tigers (2020) مطلب خاصی به ذهنتان رسیده و نظری در این باره دارید بسیار ممنون می‌شویم اگر در قسمت کامنت‌ها زیر همین نوشتار با ما به اشتراک بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *