فرادرس

بهترین انیمه های فضایی ؛ انیمه هایی که داستانشان در خارج از زمین اتفاق می افتد

برخی از انیمه‌ها بینندگان خود را به سفرهای دیدنی برای کاوش در فضای بیرون از زمین می‌برند. با فیگار بمانید تا با بهترین انیمه های فضایی آشنا شوید.

زمانی که صحبت از ژانرهای مختلف انیمه به میان می‌آید، تنوع زیادی از محتوا وجود دارد، که به رسانه سرگرمی کمک می‌کند تا در داستان سرایی خلاقانه و رضایت‌بخشی مشارکت کند. تماشای اینکه چگونه صنعت انیمه همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و انواع سریال‌ها بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند بسیار جذاب است، اما معمولاً حمایت زیادی از انیمیشن‌هایی که داستان‌های علمی تخیلی را در بر می‌گیرند، وجود دارد.

بهترین انیمه های فضایی

انیمه هایی که داستانشان در خارج از زمین اتفاق می افتد

شما می‌توانید فهرست بهترین انیمه های فضایی را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

در عین حال، علمی تخیلی یک ژانر گسترده است که می‌تواند بر ایده‌های مختلفی تمرکز کند. اغلب این انیمه‌ها نسخه‌های نبوی آینده را ارائه می‌کنند، و یک گرایش محبوب برای انیمه‌ها برای کاوش در فرورفتگی‌های ناشناخته فضای بیرونی وجود دارد. انیمه تفاسیر بسیار منحصر به فردی از آنچه در فضا وجود دارد را بررسی می‌کند. این به مجموعه‌های متنوعی منجر می‌شود که درباره موضوع‌های کیهانی هستند. پس اگر می‌خواهید با بهترین انیمه فضایی آشنا شوید، در این نوشتار با ما همراه باشید تا به معرفی انیمه های برتر فضایی بپردازیم.

Space Dandy

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

Space Dandy یک انیمه کمدی (بهترین انیمه های کمدی 2021) علمی تخیلی است که سرشار از طنز خام می‌باشد. نویسندگی فوق‌العاده و جذاب نوستالژیک این انیمه دو فصلی گواه این موضوع است. این عنوان به شکارچی بیگانه معروف، دندی اشاره می‌کند. جستجوی او برای موجودات کمیاب او را به سمت ماجراجویی‌های بین کهکشانی سوق می‌دهد.

دندی با خصوصیات وحشیانه خود و مدل موهای پامپادور شبیه الویس پریسلی، یک شخصیت اصلی به یاد ماندنی است. در مأموریت‌هایش، او با افراد جانبی مانند دستیار رباتیک QT و گربه‌سان فضایی میو کار می‌کند. در مجموع، Space Dandy هم به عنوان ادای احترام و هم تقلید از انیمه‌های فضایی مانند Cowboy Bebop تولید شده است.

Astra Lost In Space

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

انیمه‌های فضایی چنان ساختار مشخصی دارند که برخی از سریال‌ها می‌توانند با تنظیم یک محیط آشنا، به طور موثری انتظارات بینندگان را زیر سوال ببرند و به طور اساسی آن را کنار بگذارند. در سال 2061، قلمرو بشریت در وسعت وسیع کیهان گسترده شده است. هشت دانش آموز از دبیرستان Caird به همراه یک کودک خردسال برای یک اردوی هیجان انگیز بین ستاره‌ای در سیاره MCPA که در فاصله 9 سال نوری از خانه آنها قرار دارد، می‌روند. از آنها می‌توان به کاناتا هوشیجیما شجاع و ورزشکار و آریس اسپریگ اشاره کرد.

با این حال، هنگامی که دانش آموزان به MCPA می‌رسند، یک توپ نوری عجیب شروع به تعقیب آنها می‌کند. این کره مرموز دانش‌آموزان را در خود فرو می‌برد و آنها را به سرنوشتی دلخراش می‌فرستد: منطقه‌ای دورافتاده از فضا که در فاصله 5012 سال نوری از ایمنی قرار دارد. Astra Lost in Space به یک مبارزه غیرمنتظره برای بقا تبدیل می‌شود که خود را با مطالعه شخصیت جذاب ترکیب می‌کند. پیچش‌های عمده‌ای در روایت آسترا وجود دارد که آن را بسیار عمیق‌تر از آنچه در ابتدا به نظر می‌رسد می‌کند.

Space Brothers

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

برخی از انیمه‌ها به دلیل داشتن شخصیت‌های بسیار زیاد نمی‌توانند به همه توجهی را که شایسته آن‌ها هستند، بدهند. بسیاری از انیمه‌های فضایی دارای خدمه بزرگی هستند که ممکن است به برخی از اعضا توجه زیادی نشود. انیمه Space Brothers یک انیمه متفاوت است که از این مشکل بسیاری از انیمه‌ها دوری می‌کند.

در یک شب سرنوشت ساز تابستانی در سال 2006، موتا نانبا و برادر کوچکترش هیبیتو شاهد چیزی بودند که به اعتقاد آنها یک بشقاب پرنده بود که به سمت ماه پرواز می‌کرد. این پدیده شگفت‌انگیز و غیرمعمول باعث می‌شود که هر دو برادر بخواهند که فضانورد شوند. هدف هیبیتو این است که به ماه برود، در حالی هدف برادر بزرگتر سیاره مریخ می‌باشد.

اکنون که آنها بزرگ شده‌اند، زندگی آنطور که موتا آن را تصویر کرده بود، پیش نرفته است: او با پشتکار در یک شرکت خودروسازی کار می‌کند و هیبیتو در راه این است تا اولین مرد ژاپنی باشد که بر روی ماه قدم می‌گذارد. با این حال، پس از از دست دادن شغل خود، زمانی که آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن، که معمولاً به عنوان JAXA شناخته می‌شود، درخواست او را برای شرکت در انتخاب فضانورد بعدی می‌پذیرد، فرصتی غیرمنتظره برای رسیدن به برادر کوچکترش به موتا داده می‌شود. موتا علیرغم تردیدهایی که نسبت به آینده‌اش دارد، حاضر نیست این شانس خاص را هدر دهد و بنابراین سفری بلندپروازانه را آغاز می‌کند تا به وعده‌ای که 19 سال پیش داده شده است، عمل کند.

ظرافت ساده‌ای برای Space Brothers وجود دارد که به نفع آن عمل می‌کند. این انیمه پر از ایده‌های درخشان و برخی از فلسفه‌های واقعاً متحرک در مورد فضا و علم است، اما همه این مطالب تحریک کننده را از طریق شخصیت‌های اصلی خود ارتقا می‌دهد. این انیمه یک انیمیشن فضایی عالی برای باز کردن ذهن بیننده و همچنین قلب آنهاست.

Space Patrol Luluco

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

به تازگی استودیویی که یک انیمه را می‌سازد بسیار مهم شده است. استودیو TRIGGER شهرت بسیار تحسین شده‌ای برای خود ایجاد کرده است، طوری که هر انیمه‌ای که می‌سازند معمولا ارزش تماشا را دارد. Space Patrol Luluco یکی از سری‌های سبک‌تر آن‌ها است، اما تماشای آن بسیار سرگرم کننده می‌باشد و فضا را از منظری منحصربه‌فرد نمایش می‌دهد.

Space Patrol Luluco از داستان‌سرایی خوب خود استفاده می‌کند تا بینندگان را جذب شخصیت‌ها و داستان هیجان انگیز خود کند. حضور این انیمه فهرست محبوب ترین انیمه های فضایی یک اولویت برای ما بود.

Outlaw Star

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

Outlaw Star یک انیمه فضایی کاربردی و بی ادعا می‌باشد که به دلیل اجرای کوتاهش در Toonami به طور غیر منتظره‌ای محبوب شده است. Outlaw Star مانند یک یادگار از گذشته می‌باشد، اما رویکرد آن به اکتشاف فضا هم آرامش بخش و هم رضایت بخش است.

ژن استارویند خلبانی فروتن است که مشتاق ماجراهای فضایی هیجان انگیز است، اما اغلب خود را درگیر کارهایی معادل کارهای بین کهکشانی می‌بیند. ژن و خدمه‌اش بالاخره این فرصت را پیدا می‌کنند که پتانسیل خود را ثابت کنند و این به معنای یک سفر هیجان‌انگیز در کهکشانی می‌باشد که مملو از شخصیت‌های به یاد ماندنی، سفینه‌های فضایی چشمگیر و فناوری آینده است.

The Irresponsible Captain Tylor

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

ضدقهرمانان یک سنت افتخارآمیز در انیمه هستند و بسیاری از سریال‌های پرطرفدار از یک ضدقهرمان برای توصیف داستان خود استفاده می‌کنند. The Iresponsible Captain Tylor یک انیمه اساسی در این زمینه است که یک قهرمان تنبل را با شگفتی‌های فضا ترکیب می‌کند. لین انیمه چیزی را توصیف می‌کند که باید بیشتر مردم را شگفت زده کند، اما آن را از طریق طبیعت سرخورده تایلور فیلتر می‌کند.

جاستی اوکی تایلور یک مرد 20 ساله عادی است. او قصد دارد کار آسانی با نیروی فضایی متحد سیاره‌ها انجام دهد که درآمد مناسبی دارد و همچنین از نبردهای سختی که در سراسر کهکشان بیداد می‌کند دور باشد. با این حال، رویاهای تایلور برای داشتن یک زندگی ساده زمانی که او در یک موقعیت خطرناک گروگان قرار می‌گیرد، ناگهان متوقف می‌شود.

از طریق یک اتفاق عجیب و غریب، تایلور به طور معجزه آسایی موفق می‌شود گروگان‌ها را نجات دهد و فرماندهی رزمناو فضایی فرسوده سویوکازه به او اعطا می‌شود. اکنون تایلور خود را مسئول فرستادن مزدوران دیوانه، خلبانان مغرور، همکاران بدبین و فرماندهان خشن به وسعت بی‌نهایت کیهان می‌بیند، در حالی که از تهدید احتمالی امپراتوری راالگون مقدس جلوگیری می‌کند.

این فرضیه‌ای است که به طور مداوم نشان می‌دهد که گاهی اوقات بهترین قهرمان در فضا کسی می‌باشد که همه چیز را دیده است. کاپیتان تایلور غیرمسئول، درست مانند شخصیت اصلی محاصره شده‌اش، به طور همزمان طعنه آمیز و الهام بخش می‌باشد.

Gunbuster

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

Gainax یک استودیوی انیمیشن است که شاید بیشتر به دلیل Neon Genesis Evangelion شناخته شده باشد، اما بسیاری از زمینه‌ها ابتدا در سری بلندپروازانه OVA آنها، Gunbuster ایجاد می‌شود. Gunbuster بخش عمده‌ای از تمرکز خود را صرف آموزش‌های سختگیرانه‌ای می‌کند که از آنها انتظار می‌رود و اینکه چقدر این روند آنها را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که زندگی عادی در زمین غیرممکن به نظر می‌رسد.

در آینده‌ای نزدیک، بشریت اولین گام‌های خود را برای سفر به دوردست‌های کهکشان برداشته است. پس از انجام این کار، آنها نژاد بزرگی از بیگانگان حشره وار را کشف می‌کنند که به عنوان “هیولاهای فضایی” شناخته می‌شوند. به نظر می‌رسد این بیگانگان به ریشه کنی بشر اختصاص داده شده‌اند، زیرا به کشف زمین نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند. در پاسخ، بشریت ربات‌های جنگنده غول‌پیکر را که توسط جوانان دست‌چین شده از سراسر جهان هدایت می‌شوند، توسعه می‌دهد.

اندکی پس از کشف موجودات فضایی، نوریکو تاکایا، دختر یک کاپیتان فضایی درگذشته مشهور، با وجود استعداد مشکوک خود به عنوان خلبان، وارد یک مدرسه آموزشی می‌شود. در آنجا، او با مخالف قطبی خود، کازومی آمانو زیبا و با استعداد، ملاقات می‌کند و به طور غیرمنتظره‌ای مجبور می‌شود با او همکاری کند، زیرا آنها در تلاش هستند بر آسیب‌های جنگ و همچنین احساسات خود غلبه کنند.

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

سری‌های انیمیشن مکا (بهترین انیمه های مکا) به یکی از محبوب‌ترین زیرمجموعه‌های این صنعت تبدیل شده‌اند، اما در میان بسیاری از ربات‌های غول‌پیکر، این فرنچایز Mobile Suit Gundam است که همچنان محبوبیت بسیار زیادی دارد. سریال گاندام معمولاً بر روی نبرد ربات‌های تهاجمی و عواقب سیاسی با سرعت گرفتن جنگ‌های بین کشورهای فضایی تمرکز دارد.

هر سریال Gundam تمرکز کمی متفاوت دارد، اما Iron-Blooded Orphans یک قسمت مهم است که تلفات جنگ و ماهیت منزوی فضا را برجسته می‌کند. ماهیت سنگین این نبرد فضایی در حال انجام در یتیمان خون آهنین به گونه‌ای قابل لمس است که در سریال‌های دیگر گاندام وجود ندارد.

Space Battleship Yamato 2199

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی

سری Space Battleship Yamato به یکی از وسایل وفادار صنعت انیمه تبدیل شده است. برای دهه‌ها، Yamato به روش‌های منحصربه‌فردی بازگردانده شده و مورد بررسی قرار گرفته است، که هر کدام قدرتمند و تکامل یافته از تم‌های گذشته هستند. Space Battleship Yamato 2199 یکی از بهترین تفاسیر این داستان است و سفر ناامیدانه یک خدمه صبور را برای یافتن پناهگاهی از یک زمین بیگانگان نامناسب به تصویر می‌کشد.

داستان این انیمه نسبتا ساده است، اما به نظر می‌رسد Space Battleship Yamato برداشتی صادقانه از موضوع خود دارد. این گواه بر این است که یک ماموریت می‌تواند به اندازه مقصد مهم باشد. این انیمه یکی از بهترین انیمه های درباره فضا است.

Gurren Lagann

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی, محبوب ترین انیمه های فضایی, انیمه های برتر فضایی

در نگاه اول، گورن لاگان شبیه یک انیمه اکشن (بهترین انیمه های اکشن ، رزمی و شمشیری جدید) مکانیکی معمولی به نظر می‌رسد. خوشبختانه، با این حال، این داستان اورجینال و استعدادهای انیمیشن استودیو Gainax، انیمه‌ای را گرد هم می‌آورد که عمیق‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. گورن لاگان با سایمون و کامینا، دو دوست که در یک سکونتگاه زیرزمینی زندگی می‌کنند، شروع می‌کند که از پادشاه اسپایرال و ماشین‌های قدرتمند آن روی سطح زمین پنهان شده‌اند.

اما آنچه آشکار می‌شود، داستانی دل‌خراش و به‌شدت الهام‌بخش درباره روح تسلیم‌ناپذیر بشریت و قدرت اراده با اقدامات خیره‌کننده برای تکمیل آن است. حتی با تنها 27 قسمت، داستان گورن لاگان به طرز چشمگیری همراه با ریسک‌های فزاینده‌ای است که بیننده را به خود جلب می‌کند.

گورن لاگان کارهای زیادی را انجام می‌دهد که معمولاً در انیمه نمی‌بینید. روابط عاشقانه در واقع کاملا به جا و به درستی ایجاد می‌شوند. در این انیمه شخصیت‌های مهمی وجود دارد که جان خود را از دست می‌دهند. در اواسط انیمه، یک جهش زمانی وجود دارد که کاملا به جا می‌باشد و به خوبی انجام داده شده است. گورن لاگان موسیقی حماسی زیبایی دارد. خیلی وقت‌ها پیش نمی‌آید که اپرا و رپ برای نبرد‌های حماسی ترکیب شوند.

Cowboy Bebop

بهترین انیمه های فضایی
بهترین انیمه های فضایی, بهترین انیمه فضایی, بهترین انیمه های درباره فضا

انیمه اصلی هاجیمه یاتاته، Cowboy Bebop، به‌طور قابل‌توجهی به‌عنوان یک اثر فوق‌العاده در تمام دوران در نظر گرفته می‌شود. این انیمه که در دهه 90 میلادی منتشر شد، یکی از برترین انیمه‌های ژانر خودش است. این انیمه با اتمسفر و ساختار داستانی اپیزودیک که به طرز استادانه‌ای عناصر نئو نوآر، وسترن و علمی تخیلی را در هم می‌آمیزد، پر از صحنه‌های جذاب و هیجان‌انگیز است.

اسپایک اشپیگل، جت، فِی، اِد و Corgi Ein به عنوان شکارچی در دنیایی کار می‌کنند که در آن بشریت موفق شد سیاره خود را نابود کند. کابوی بی باپ به طرز باورنکردنی درون‌نگر می‌شود و موضوعاتی مانند تنهایی، فساد شرکتی، رها کردن گذشته و اگزیستانسیالیسم را بررسی می‌کند. اقتباس لایو اکشن نتفلیکس کابوی بی باپ به طور شگفت‌انگیزی شکست خورد. اما انیمه 26 قسمتی آن هنوز هم به عنوان یک شاهکار شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های فضایی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


One thought on “بهترین انیمه های فضایی ؛ انیمه هایی که داستانشان در خارج از زمین اتفاق می افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *