بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار

فیلم‌های آخرالزمانی از محبوب‌ترین دسته فیلم های سینمایی هستند. در مقاله بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار با ما همراه باشید.

در سال‌های اخیر فیلم‌های بسیاری با مضامین آخرالزمانی ساخته شده است. دسته‌ای از این فیلم‌ها به قهرمانانی می‌پردازند که در دنیای عجیب آخرالزمان به ماجراجویی‌های دیوانه‌وار می‌روند و شما را با خود به سفری در دل ترس و وحشت می‌برند. برخی از این فیلم‌ها به شهرتی رسیده‌اند و نمی‌توان از تماشای بهترین فیلم های ماجراجویانه اکشن غافل شد.

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار

سفر به میان ترس و وحشت!

در این قسمت فهرست عناوین بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار را در یک نگاه می‌توانید مشاهده کنید:

  1. The Book Of Eli (2010)
  2. World War Z (2013)
  3. Snowpiercer (2013)
  4. The Road (2009)
  5. Train To Busan (2016)
  6. Edge Of Tomorrow (2014)
  7. Children Of Men (2006)
  8. District 9 (2009)
  9. Mad Max Franchise (1979 – 2015)
  10. The Matrix Trilogy (1999 – 2003)
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

در این مقاله مروری میکنیم بر بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار و به شرح مختصری از آن‌ها می‌پردازیم.

The Book Of Eli (2010)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

کتاب الی ( The Book Of Eli) نام یک فیلم آخر الزمانی به کارگردانی برادران هیوز محصول سال ۲۰۱۰ آمریکاست. از بازیگران این فیلم می‌توان به دنزل واشینگتن (که تهیه‌کننده فیلم نیز است) و گری اولدمن اشاره کرد. این فیلم به خاطر گفتارها و صحنه‌های خشن درجه سنی R گرفته‌است.

۳۰ سال از پایان تمدن گذشته و تنها عده کمی از انسان‌ها روی زمین باقی‌مانده‌اند و از میان آن‌ها هم تنها شمار اندکی بازمانده از دنیای قدیمی هستند و باقی مردم از همان‌ها و در دنیای جدید به دنیا آمده‌اند و مردم دنیای جدید همگی بی‌سوادند.

برخی می کشند تا آن را بدست بیاورند، او می کشد تا از آن حفاظت کند. در آینده ای نه چندان دور، هنگامی که زمین به ویرانگاهی بایر تبدیل شده است یک دلاور و رزمجو تلاش می کند تا با حفظ کتاب مقدس بشریت را نجات دهد.

World War Z (2013)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

جری که قبلاً در سازمان ملل متحد به عنوان مأمور تحقیق کار می‌کرده، حالا سوار بر اتومبیل به همراه خانواده‌اش در مرکز شهر فیلادلفیا مشغول رانندگی است که ناگهان با تهاجم گسترده‌ی زامبی‌ها روبه‌رو می‌شود.

این زامبی‌ها برخلاف زامبی‌هایی که ما قبلاً می‌شناختیم، به جای آهسته راه رفتن، می‌دَوند. جری به هر ترتیبی که هست خودش و همسرش و دو دختر نوجوان‌شان را به نیوآرک می‌رساند و سپس از نیوآرک با هلی‌کوپتر به ناو هواپیمابری انتقال داده می‌شوند.

در اینجا خانواده‌ی جری کاملاً امن هستند و دست هیچ زامبی‌ای به آن‌ها نمی‌رسد. اما این ناو هواپیمابر در عین حال مقرّ موقت سازمان ملل متحد نیز هست و مدیران این سازمان برای اقامت خانواده‌ی جری در این جای امن شرطی قائل شده‌اند.

جری باید به همراه یک دکتر اپیدمی‌شناس و تیمی از مأموران زبده به مرکز نشت بیماری (بیماری‌ای که باعث زامبی شدن آدم‌ها شده) برود و راه علاج را بیابد.

این مأموریت حائز نهایت اهمیت است زیرا اگر جری نتواند راه علاج را بیابد به زودی نوع بشر نابود خواهد شد. بنا به دلایلی کره‌جنوبی و اسرائیل موفق شده‌اند به نحو بهتری از گزند زامبی‌ها در امان بمانند. بنابراین جری باید به این دو نقطه نیز سفر کند.

Snowpiercer (2013)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

«اسنوپی‌یرسر» از رمان گرافیکی فرانسوی «Le Transperceneige» اقتباس شده است. داستان فیلم به کارگردانی بونگ‌ جو ‌هوی کره‌ای در آینده‌ی نه چندان دور آغاز می‌شود.

زمانی‌که انسان‌ها برای جلوگیری از گرم‌شدن زمین یک سری موشک‌هایی را به جو زمین می‌فرستند تا سبب سردشدن آب‌و‌هوا شوند. زمین به یخبندانی سوزناک و همیشگی تبدیل می‌کند و درنهایت همه‌چیز به انقراض تمام شکل‌های زندگی از سطح زمین ختم می‌شود.

اما خوشبختانه قبل از اینکه برف و یخ همه‌جا را فرا بگیرد، کارخانه‌داری ثروتمند به نام ویلفورد، قطاری مجلل، بزرگ و قدرتمندی را طراحی می‌کند که بدون اینکه آب‌و‌هوای بد بیرون اثری بر آن داشته باشند، دور کره‌ی زمین می‌چرخد و البته لازم به ذکر نیست که آخرین بازماندگان آخرالزمان هم در آن زندگی می‌کنند.

قطاری که درواقع نشانه‌ای است از طبقات جامعه‌ی واقعی انسان‌های امروز که در فیلم به شکل افقی در واگن‌های قطار تداعی می‌شود. در میان آخرین باقی‌مانده‌های بشریت، انسان‌های ثروتمند در واگن‌های جلویی قطار در آرامش و راحتی زندگی می‌کنند.

فقرا و بیچارگان در کثافت، شلوغی و تاریکی واگن‌های انتهایی زیرسلطه‌ی سربازان رژیم زورگوی رئیس قطار، روزگار می‌گذرانند. اکنون بعد از چندین انقلاب ناموفق، نوبت رهبر مقاومت تازه‌ای به اسم کرتیس (کریس ایوانز) است تا شورش جدیدی را جرقه بزند.

The Road (2009)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

فیلم سینمایی «جاده / The Road» ساخته جان هیلکات از جمله فیلم‌های موسوم به پساآخرالزمانی است که تصویری از دوران پس از نابودی جوامع و ساختارهای کنونی را پس از یک حادثه بزرگ به تصویر می‌کشد.

روایتی دور از اغراق‌ها و نزدیک به تصور عمومی از آنچه رخ می‌دهد و گروه‌های کوچک را در معرض شرایط پیچیده‌ای قرار می‌دهد. داستان درباره فقدان است، درباره مرگ، تنهایی و درست همان خطی است که نیکی را از شر جدا می‌کند و انسان را از حیوان. بله، «جاده» به جایی می‌رسد که در بهترین شرایط می‌توان آن را امیدوار کننده خواند، اما این امر دو ساعت شکنجه احساسی پیش از آن را محو نمی‌کند.

پیش از آنکه فیلم آغاز شود، فاجعه‌ای نامعلوم زمین را در نوردیده است. جزئیات این فاجعه هیچوقت هویدا نمی‌شود، اما این جزئیات به اصل داستان ربطی ندارد. «جاده» سرنوشت دو بازمانده را دنبال می‌کند: پدر و پسری که هر روز تا چند سال پس از «سقوط» به کسب و کار وجود داشتن می‌پردازند.

مادر که تا بعد از وقوع فاجعه مادر نشده بود دیگر به چشم نمی‌خورد. همانطور که در فلش بک‌ها مشاهده می‌کنیم، امواج رو به رشد ناامیدی او را به پرسه زدن تنهایی در تاریکی و سرما و به کام مرگ سوق داده است.

پدر و پسر جاده‌های تنهایی را تنها با در سر داشتن هدفی بسیار گنگ زیر پا می‌گذارند: رسیدن به ساحل و سپس عزیمت به سوی جنوب، جایی که امید است کسی آنجا باشد. خطرهای بیشماری در سر راه است؛ گروه‌هایی که شرافت را زیر پا گذاشته‌اند و به آدمخواری روی آورده‌اند، بیماری و از همه مهمتر گرسنگی.

Train To Busan (2016)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

شخصیت اصلی داستان مردی به اسم سئوک وو است که از همسرش جدا شده و این روزها با مادرش و دخترش سوآن زندگی می‌کند. کسی که تمام فکر و ذکرش کار و کار و کار است، فقط اسم پدربودن را یدک می‌کشد و رابطه‌ی بسیار دورادوری با دخترش دارد.

کاملا مشخص است که او دخترش را دوست دارد و از اینکه رابطه‌ی سردی با او دارد ناراحت است، اما هیچ‌وقت تلاشی برای وقت گذاشتن برای دخترش و شناختن او نکرده است.

آغاز فیلم مصادف با تولد سوآن است و سئوک با کراحت و به زور قبول می‌کند که سوآن را به عنوان هدیه، به دیدن مادرش در بوسان ببرد. با قطار فقط حدود یک ساعت از سئول تا بوسان فاصله است و به نظر نمی‌رسد در جریان این یک ساعت اتفاق عجیب و غریبی بیافتد.

اما حقیقت این است که این سفر قرار است به چیزی بیشتر از یک مسافرت کوتاه تبدیل شود. در عوض این قرار است به سفر پدری برای اثبات عشق و وظایف پدرانه‌اش به دخترش که از او قطع امید کرده و احیای رابطه‌ی مُرده‌شان تبدیل شود.

Edge Of Tomorrow (2014)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

داستان فیلم درباره گروهی از موجودات بیگانه می باشد که قصد انهدام زمین را دارند و حال گروهی نظامی تحت عنوان ” نیروی دفاع متحد ” وظیفه مقابله با این موجودات عجیب و غریب را دارند تا سیاره زمین را از شر آنها خلاص نمایند.

ویلیام کیج سخنگوی تحلیل گیر ارتش امریکا می باشد که او نیز مانند همه انسانهای سیاره زمین درگیر مسائل مربوط به این جنگ عظیم می باشد اما ژنرال بریگام او را مجبور می کند که به نیروهای مقاومت بپیوندد در صورتی که کیج ابداً یک سرباز آموزش دیده نیست و حتی توان استفاده مناسب از سلاحی که در اختیارش قرار می دهند را هم ندارد.

با اینحال وی به همراه گروهی دیگر به میدان جنگ اعزام می شوند و در این محل به سرعت توسط مهاجمین قلع و قمع می شوند! اما زمانی که کیج در این جنگ کشته می شود، بلافاصله در مقر UDF از خواب بر می خیزد و به نوعی هربار که او خود را به صحنه جنگ می رساند و کشته می شود، در این محل از خواب بر می خیزد.

این ویژگی کمک می کند تا کیج بتواند استراتژی های جنگی بهتری را در مقابله با رفتار مهاجمین به کار بگیرد و از عهده نابودی آنان برآید اما مشکل اینجاست که کیج ابدا یک سرباز ورزیده نیست و نمی تواند یک قهرمان باشد. با اینحال زمانی که او با یک سرباز آموزش دیده و حرفه ای به نام ریتا آشنا می شود، در کنار او آموزش های نظامی می‌بیند.

Children Of Men (2006)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

«فرزندان بشر» که داستانی شبه آخرالزمانی را در سال ۲۰۲۷ روایت می‌کند، یکی از آن فیلم‌ها است که رفتارهای ما انسان‌ها در قبال اتفاقاتی هولناک را نیز به خوبی، زیر ذره‌بین می‌برد.

رفتارهایی که بعضی‌هایشان به تشکیل شدن گروه‌های دینی تازه‌ای منجر می‌شوند که دعا و توبه به درگاه خداوند را تنها راه خلاصی از این وضعیت عجیب می‌دانند و بعضی‌هایشان جلوه‌ای جز خشونت و قتل و غارت را تقدیم ساکنان زمین نمی‌کنند.

District 9 (2009)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

 20 سال پیش سفینه ای حامل موجودات فضایی راه خود را گم کرده و در نقطه ای در بالای شهر “ژوهانسبورگ” در قاره ی افریقا متوقف شد. به علت مشکلات فنی و اوضاع اسفباری که سرنشینان سفینه داشتند به زمینی ها پناهنده شدند و بدین ترتیب مکانی در شهر ژوهانسبورگ به آنها اختصاص داده شد و “منطقه 9 ” نام گرفت. به تدریج منطقه 9 تبدیل به یک زاغه شد و جرم و جنایت در آن بالا گرفت.

علاوه بر مشکلاتی که خود فضایی ها ایجاد می کردند یاغی های سیاه پوست نیز با سوء استفاده از اوضاع در ناحیه ساکن شده و به تجارتهای غیرقانونی با فضایی ها پرداختند.

بنابراین این مشکلات، بعلاوه مشکلاتی از قبیل مخارج زیاد برای اسکان فضایی ها در داخل ژوهانسبورگ سازمان “ام.ان.یو” (یک سازمان چند ملیتی که به کنترل فضایی ها و تحقیق در مورد آنها اختصاص دارد) تصمیم می گیرد تا آنها را به منطقه ای جدید منتقل کند.

بدین ترتیب گروهی از مامورین ام ان یو به مدیریت “ویکوس ون در مور” به منطقه 9 فرستاده می شوند تا رضایت فضایی ها را برای این انتقال جلب کنند. اما در طی انجام این ماموریت ویکوس به نوعی ویروس مبتلا شد و به ترتیب آثار تغییر شکل به آدم فضایی در وی ظاهر می شود.

حال ویکوس در حالیکه خود از فرط ترس و سردرگمی در اوضاع پریشانی به سر می برد به کیسی بسیار با ارزش برای سازمان جاه طلب ام ان یو تبدیل می‌شود تا بر روی وی تحقیقات انجام شود.

Mad Max Franchise (1979 – 2015)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

مکس راکاتانسکی، بازمانده‌ی تک‌افتاده‌ای است که تمام فکر و ذکرش با مرگ همسر و دخترش، تسخیر شده است. او طی اتفاقاتی با راننده‌ای به نام فیوریوسا همراه می‌شود.

فیوریوسا همسرانِ فرمانده‌ی قبیله‌شان، ایمورتان جو را از چنگ او دزدیده تا آنها را از صحرا عبور داده و به بهشتی به اسم «مکان سبز» منتقل کند.

اما ایمورتان جو اصلا دوست ندارد مادران احتمالی فرزندانش را به راحتی از دست دهد. به همین دلیل، او یک گروه تعقیب تمام‌عیار و مجهز برای کشتن مکس و فیوریوسا و بازگرداندنِ زن‌هایش راهی بیابان می‌کند.

مکس و گروه‌اش علاوه‌بر سربازانِ جان بر کفِ ایمورتان جو، طبیعت وحشی و دیگر قبیله‌های خشنِ آخرالزمانی را نیز جلوی راه‌شان می‌بینند. اما راستش، مکس هم الکی به «دیوانه» مشهور نیست! مکس دیوانه یکی از بهترین فیلم های ماجراجویانه آخرالزمانی محسوب می‌شود.

The Matrix Trilogy (1999 – 2003)

بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی
بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی

توماس آندرسون مردی است که زندگی دوگانه‌ای دارد. یکی، کار در یک شرکت نرم افزاری بسیار معتبر. دو، یک هکر با نام مستعار Neo. ماتریکس پیشرفت Neo را در مقابل یک فرد معمولی در معرض دنیای واقعی دنبال می‌کند.

در ادامه جهانی که نئو فکر می‌کرد واقعی است. در واقع ماتریکس، یک برنامه رایانه‌ای است که توسط ماشین‌ها ساخته شده است تا از انسان به عنوان باتری استفاده کند.

مورفئوس تصور می‌کند که نئو می‌تواند ماتریکس را کنترل کند. مورفئوس احساس می‌کند نئو یکی از منتخبین است، کسی که همه را از شر ماتریکس آزاد خواهد کرد. ماتریکس از بهترین اکشن های ماجراجویانه سال‌های اخیر است.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های اکشن و ماجراجویانه آخرالزمانی از نگاه سایت فیگار سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *